Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Cytaty o tęsknocie
Adobe Stock/fot. peopleimages.com
Cytaty i przysłowia

Cytaty o tęsknocie – sentencje, które mówią więcej niż słowa

Cytaty o tęsknocie opisują uczucia, który czasem trudno wyrazić słowami. Jeśli szukasz sposobu na zrozumienie i opisanie tego, co czujesz w związku z przeżywaną rozłąką lub stratą, to jesteś w dobrym miejscu. Nasz zbiór aforyzmów o tęsknocie rozczuli twoje serce.

Pustka lub smutek towarzyszące tęsknocie mogą utrudniać normalne funkcjonowanie. Szczególnie, jeśli nie potrafimy wyrazić tego, co czujemy. Z pomocą w takiej sytuacji mogą przyjść wybrane przez nas cytaty o tęsknocie. Wielcy pisarze i myśliciele od wieków próbowali zrozumieć i opisać ten stan, niekiedy właśnie temu poświęcali nawet swoje największe dzieła. 

Spis treści:

  1. Cytaty o tęsknocie za kimś
  2. Cytaty o tęsknocie i miłości
  3. Smutne cytaty o tęsknocie
  4. Cytaty o samotności i tęsknocie
  5. Cytaty o rozstaniu i tęsknocie 

Czym jest miłość? Te cytaty mówią wszystko! Z którym się zgadzacie?

Cytaty o tęsknocie za kimś

Tęsknota za kimś może towarzyszyć nam przy rozłące z bliską osobą lub jej stracie. Każdy z nas doświadcza jej w życiu choć raz. Nasze cytaty o tęsknocie za kimś pomogą ci zwerbalizować swoje uczucia. 
 

„Tęsknię za nim tak bardzo, że aż boli”

– Suzanne Collins

„To najgorszy rodzaj tęsknoty. Kiedy ten ktoś jest tuż przy tobie, a ty i tak za nim tęsknisz”

– Pittacus Lore 

„Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez Ciebie...”

– Janusz Leon Wiśniewski 

„Zabawne, że można tęsknić za kimś na zapas, jeszcze wtedy, gdy wciąż siedzi przy tym samym stole”

– Cora Carmack

„Czy można tęsknić za kimś, kogo się w ogóle nie znało? Albo zazdrościć ludziom, którzy może nie istnieją?”

– Nicholas Evans

„Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jeśli za kimś tęsknisz albo kogoś potrzebujesz, jest pokazać im to”

– Sarah Dessen

Cytaty o tęsknocie i miłości

Najczęściej tęsknimy za ukochaną osobą, np. po rozstaniu. Ale tęsknić można również za miłością niespełnioną lub za miłością minioną. W takich momentach warto przystanąć na chwilę i pokusić się o odrobinę refleksji. Pomóc w niej mogą cytaty o tęsknocie i miłości, które znajdziesz poniżej.
 

„Tęsknota jest najdokładniejszym sposobem pomiaru siły miłości”

– Paweł Grzonka

„Miłość jest tym, za czym najbardziej tęsknimy i co najbardziej chcielibyśmy ofiarować”

– Khalil Gibran

„Książki potrafią wspaniale opisać tęsknotę, miłość, ale nie mogą zastąpić żywych ludzi”

– Cornelia Funke

„Więc ta rozpacz, ten ból pełen tęsknoty – to była miłość”

– Agatha Christie

„Miłość jest pięknym uczuciem, najpiękniejsze jednak to tęsknota, wypływająca z miłości”

– L. Szeligowski

„Nie ma nic bardziej niesprawiedliwego niż nieodwzajemniona tęsknota. To nawet gorsze niż nieodwzajemniona miłość. Znacznie gorsze.”

– Janusz Leon Wiśniewski

„Tęsknota to cień miłości, dlatego można uciec od wszystkiego, ale nie od tęsknoty, ona już zawsze będzie podążać za tobą jak cień”

– Piotr Adamczyk

Smutne cytaty o tęsknocie

Tęsknocie zwykle towarzyszy uczucie smutku. Oto smutne cytaty o tęsknocie, które pozwolą lepiej zrozumieć własne uczucia. 

„Gdy tak myślę, to tak rozpaczliwie tęsknię za tobą, że chce mi się płakać. I nie jestem pewien, czy z tego smutku, że tak tęsknię, czy z tej radości, że mogę tęsknić”

– Janusz Leon Wiśniewski

„Utraciliśmy raj. Pozostała tęsknota. Dlatego, jakkolwiek może to brzmieć smutno i tragicznie, wybetonowany świat obecnie jest naszym naturalnym środowiskiem, choć nie za bardzo się do niego nadajemy”

–Ryś Kulik

„Można powtarzać sobie: lubię być sam, wolę być sam, wcale nie potrzebuję bliskości innych ludzi. Lecz cena, jaką przychodzi za to płacić, objawia się smutkiem, wewnętrzną pustką i dojmującą, choć trudną do nazwania tęsknotą”

– Jacek Krzysztofowicz

„Tęsknota za tym, czego nie można mieć, prowadzi do nieszczęścia i szaleństwa”

– Cassandra Clare

Cytaty o samotności i tęsknocie

Można tęsknić za miejscem, rzeczą lub osobą. Gdy tęsknimy za kimś, często czujemy się samotni. Czasem mamy wrażenie, że nie rozumiemy otaczającego nas świata. Aforyzmy o poczuciu osamotnienia i tęsknocie za bliską nam osobą możemy znaleźć w wielu książkach, piosenkach czy wierszach. Oto wybrane przez nas cytaty o samotności i tęsknocie.
 

„Tęsknota lepsza jest od samotności, bo w tęsknocie jest się we dwoje, choć tej drugiej osoby w tej chwili nie ma.”

– Piotr Adamczyk

„Tęsknię za tą dziewczyną, którą byłam przy niej, tęsknie za tymi wszystkimi ludźmi, którymi byliśmy. Już nigdy nimi nie będziemy. Ona zabrała ich wszystkich ze sobą”

– Jandy Nelson 

„Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez ciebie…”

– Janusz Leon Wiśniewski

Cytaty o rozstaniu i tęsknocie

Rozstania są wpisane w nasze życie. Ale z niektórymi trudno się pogodzić. Stąd uczucie tęsknoty do osób, z którymi z różnych powodów musieliśmy się rozstać. Tęsknimy za pierwszą miłością, ale też za ukochanym psem czy miejscem, w którym dawno nie byliśmy... Oto wybrane przez nas cytaty o rozstaniu i tęsknocie.
 

„Człowiek nie tęskni, jeśli zapomniał, jak się kocha”

– Dennis Lehane

„Czy można umrzeć z tęsknoty i rozpaczy? Czy można rozpaść się na kawałki i nadal żyć?”

– Elsebeth Egholm

„Nawet jeśli wszystko jest stracone i przepadło na zawsze, pozostaje tęsknota”

– Charles Frazier

„Na tym polegał problem z przyzwyczajaniem się do ludzi – odchodzili i trzeba było za nimi tęsknić”

– Aryn Kyle

„Zawsze, kiedy wokół mnie zapada cisza, zawsze, kiedy jestem sama, tęsknię za tobą”

– Liza Marklund

„Bo jak długo można tęsknić za człowiekiem, o którym wiesz, że już nigdy do ciebie nie wróci?”

– Wojciech Tochman

„Tęsknię za nim tak bardzo, że aż boli”

– Suzanne Collins

Zobacz także:

cytaty o życiu
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia
Cytaty o życiu – najpiękniejsze i mądre sentencje na dobre i złe chwile
Oto cytaty o życiu, które mają moc: potrafią motywować, pocieszać i pokazywać sens różnych życiowych doświadczeń. Ich autorami są ludzie, którzy sami niejedno w życiu przeszli. Mądre i inspirujące sentencje o życiu w jednym lub dwóch zdaniach umieją uchwycić to, co najważniejsze i najpiękniejsze jednocześnie.

Najpiękniejsze cytaty o życiu to zwykle przemyślane i mądre sentencje. Takie, które pozwalają przywrócić pozytywne nastawienie, dają siłę na co dzień i inspirują do podjęcia najlepszych decyzji. Sprawdź, czy wśród poniższych życiowych złotych myśli znajdziesz cytat, który zostanie z tobą na dłużej. Cytaty o życiu: Najpiękniejsze (wybór redakcji) Krótkie Mądre Inspirujące Motywacyjne Pozytywne Zabawne Smutne Refleksyjne Złote myśli – na każdą okazję Sentencje i powiedzenia Najpiękniejsze cytaty o życiu (wybór redkacji) Każdy z cytatów inspiruje i skłania do przemyśleń. Dla niektórych, mogą być swego rodzaju drogowskazem, u innych wywołać wzruszenie. Niekiedy są to prawdy oczywiste, czasami trzeba dokładniej analizować słowa autora. Prezentujemy wybór najpiękniejszych życiowych sentencji, wśród których być może znajdziesz motto w sam raz na dziś: *** Czy nie przyjemnie wiedzieć, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy? To właśnie sprawia, że tak cieszę się życiem… – L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza" *** Jeżeli robisz to, co łatwe, Twoje życie będzie trudne. Jeśli robisz to, co trudne, Twoje życie będzie łatwe. – Les Brown *** Prawdziwie żyć to najrzadsza rzecz na świecie. Większość ludzi jedynie egzystuje. – Oscar Wilde *** Najważniejszą rzeczą jest, aby cieszyć się swoim życiem – być szczęśliwym – tylko to się liczy. – Audrey Hepburn *** Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem. – Arystoteles *** Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć. – Licia Troisi *** Życie jest jak...

Cytaty o miłości
Adobe Stock/fot. tong2530
Cytaty i przysłowia
Cytaty o miłości – przekaż w piękny sposób to, co czujesz
Cytaty o miłości to zbiór najpiękniejszych sentencji, jakimi kiedykolwiek opisano zjawisko miłości. Miłość to jedno z pierwszych uczuć, jakiego doświadczamy, pojawiając się na świecie, a także jedno z najsilniejszych. Rozmowa o miłości bywa trudna. Odpowiedni cytat pomoże ci wyrazić to, co czujesz.

Gdy jesteśmy zakochani, aż chciałoby się zanucić słowa piosenki z bajki o Królu Lwie „Miłość rośnie wokół nas”. Cytaty o miłości, które wyrażają to, co trudno ubrać w słowa, pomogą ci opisać, co czujesz do bardzo bliskiej ci osoby.  Spis treści: Krótkie cytaty o miłości Mądre cytaty o miłości Cytaty o miłości szczęśliwej Cytaty o nieszczęśliwej miłości Cytaty o miłości do dziecka Piękne cytaty o miłości Cytaty o miłości z piosenek Cytaty o miłości z książek  Krótkie cytaty o miłości Kiedy chcemy przekazać ukochanej osobie w prosty sposób nasze uczucia, dobrym wyborem będą krótkie cytaty o miłości.  „Miłość jest znalezieniem siebie zewnątrz siebie.” Kremer „Miłość prawdziwa zaczyna się wówczas, gdy niczego w zamian nie oczekujesz.” Antoine de Saint-Exupéry   „Miłość to głupota robiona we dwoje.” Napoleon Bonaparte   „Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce.” Dr Davis Viscott „Miłość jest tym, o czym marzysz, paląc trzeciego papierosa.” Mian Mian Mądre cytaty o miłości Mądre cytaty o miłości pomagają zrozumieć, co w życiu jest ważne. Czasem podkreślają siłę prawdziwej miłość, a czasem uświadamiają, że trzeba odpuścić w imię miłości. „Kto nie umie kochać, musi się uczyć pochlebstwa, inaczej nic nie zwojuje.” Johan Wolfgang Goethe „Miłość jest wtedy, gdy dajesz człowiekowi wolność wyboru, a on wybiera ciebie. Każdego dnia.” Autor nieznany „Lepiej smucić się i kochać, niż żyć bez miłości w szczęściu.” Selma Lagerlof „Ktoś...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz