Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Życzenia na Dzień Nauczyciela
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia

Życzenia dla nauczycieli od uczniów – śmieszne, rymowane, wierszyki, cytaty

Życzenia dla nauczycieli to bardzo miły sposób docenienia pracy pedagogów. Jeśli nie wiesz, czego życzyć nauczycielom – skorzystaj z naszych pomysłów. Oto propozycje życzeń: złote myśli, dedykacje, sentencje, wierszyki, nie tylko dla wychowawcy.

Zakończenie roku szkolnego i Dzień Edukacji Narodowej, czyli tzw. Dzień Nauczyciela to wyjątkowe okazje, kiedy uczniowie mogą podziękować wychowawcom i nauczycielom za ich pracę i pasję przekazywania wiedzy. Najczęściej nauczyciele są obdarowani wierszami, kwiatami, a także drobnymi upominkami, do których dołączone są dedykacje. Sprawdź, jakie życzenia dla nauczycieli będą najlepsze, aby wyrazić wdzięczność za trud i czas poświęcony na wychowanie i naukę.

Jeśli nie masz dużego doświadczenia w układaniu wierszyków i aforyzmów, skorzystaj z naszych gotowych propozycji:

Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film

Wierszyki dla nauczycieli

Jeśli chcesz nadać swoim życzeniom bardziej nostalgiczny i elegancki charakter, warto sięgnąć po wzruszający wiersz lub sentencję. Mogą być umieszczone na kartkach okolicznościowych lub pięknie wyrecytowane. 

Niejeden zły zwalczyłaś uczniowski nałóg,
w naszych działaniach idziemy śladem Twoich nauk,
oraz szlachetnych dążeń Twych.
Więc w Twoje święto przyjmij nasz szacunek i podziękę,
że w drodze do mądrości podałaś nam rękę.

***
  
Nasi kochani nauczyciele
dla uczniów mają cierpliwości wiele.
Za naukę, za trud co dzień wykonywany
przeogromny bukiet życzeń Wam składamy.
To życzenia szczere i prawdziwe,
które prosto z serc uczniowskich płyną.
I niech efekty Waszej pracy
nigdy w nas nie zaginą!

***

Naszej Pani dziś składamy
słoneczne życzenia:
zdrowia, szczęścia i radości
i marzeń spełnienia.
Aby zawsze było słońce
i uśmiech na twarzy,
aby wszystko się spełniło
o czym Pani marzy.

***

Drodzy nauczyciele!
Dziękujemy Wam za wszystko,
czego nas nauczyliście.
Dziękujemy za dobroć, opiekę i wychowanie.
Za nakazy i zakazy oraz wskazywanie dróg.
Zawsze będziemy wracać
do wspomnień z lat szkolnych
z wielkim sentymentem.

***

Choć dzieli wielka nas różnica Pani doświadczonych – naszych młodych – lat,
jednak zatarła się granica, którą pokoleniom stawia świat.
Widzimy nieraz, że znużenie na Pani czole kładzie cienie,
a jednak zawsze siły Pani ma,
byśmy się dobrze uczyli, by życia smak każdy z nas znał.

Śmieszne życzenia dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego i Dzień Nauczyciela

Jeśli masz świetny kontakt z nauczycielem, możesz złożyć mu życzenia w mniej zobowiązujący sposób. Luźne, zabawne wierszyki na pewno poprawią humor i będą bardziej osobiste niż złote myśli.

Kochana Pani Aniu! – zacznę zwyczajnie,
że z Tobą w szkole było bardzo fajnie:
i w deszczu, i w słotę, w smutku i w radości,
wspierasz i uczysz życia w radości.
Dzisiaj za wszystko chcę Pani podziękować
i skromny bukiecik kwiatów podarować.

***

Komu nieba były wrogiem,
zrobiły go pedagogiem.
Ja się jednak z tym nie zgadzam,
swoje zdanie wypowiadam,
Chlubą jest i wyróżnieniem,
być – nauczycielem!

Piękne cytaty o nauczycielach

Wielu wybitnych twórców zasłynęło ze swoich trafnych wypowiedzi o edukacji i nauczycielach. Te słowa świetnie sprawdzą się również jako życzenia na Dzień Nauczyciela lub zakończenie roku szkolnego. Możesz je umieścić zarówno jako uzupełnienie życzeń na kartce bądź jako adnotację na bileciku przy upominku.

„Nauczyciel ociera się o wieczność. Nigdy nie może stwierdzić, gdzie kończy się jego wpływ” – Henry Adams

***

„Życie jest cudem, a nauczyciel powinien być przygotowywany do bycia medium dla tego cudu” – Edward Blishen

***

„Najwyższym poziomem umiejętności edukacyjnych, jest sztuka obudzenia w dorosłym uczniu kreatywności, przy wykorzystaniu prostych pomocy dydaktycznych” – Albert Einstein

***

„Nauczyciel, który potrafi wzbudzić wyższe uczucia dla jednego choćby dobrego czynu, jednego dobrego wiersza – osiąga więcej aniżeli ten, który zapełnia naszą pamięć nieskończonymi rzędami przedmiotów naturalnych, sklasyfikowanych pod względem nazwy i kształtu” – Johann Wolfgang von Goethe

***

„Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych” – Konfucjusz

***

„W każdej istocie tkwią zarodki dobrego, trzeba tylko umieć je odnaleźć. Obowiązkiem nauczyciela jest odszukać je i rozwinąć” – Lucy Maud Montgomery

Krótkie życzenia dla nauczycieli

Podziękowanie dla nauczyciela może mieć minimalistyczną formę. Krótkie życzenia świetnie sprawdzą się jako dodatek do samodzielnie wykonanej odświętnej karki, laurki lub bileciku załączonego do kwiatów.

Dziękujemy za wspólnie spędzony rok! Do zobaczenia po wakacjach!

***

Serdecznie dziękujemy za każdą wspólnie spędzoną chwilę, w której razem poznawaliśmy otaczający nas świat!

***

Dziękujemy za każdą lekcję i życzymy wspaniałych słonecznych wakacji!

***

Dzięki Pani pasji, wytrwałości i wiary w nas mogliśmy lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Dziękujemy!

 


Zobacz też:

Życzenia na Dzień Ojca
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2022:  poważne, krótkie, wzruszające i śmieszne wierszyki 
Życzenia na Dzień Ojca powinny wyrażać miłość i wdzięczność za trud, jaki tata włożył w nasze wychowanie. Przedstawiamy różne pomysły na życzenia z okazji Dnia Taty. Znajdziecie wśród nich krótkie wierszyki i śmieszne rymowanki, idealne do wysłania SMS-em, a także bardziej poważne propozycje: życzenia piękne, mądre i wzruszające, które uszczęśliwią każdego tatę.

Życzenia na Dzień Ojca możecie wpisać do własnoręcznie wykonanej laurki dla taty lub jako treść bileciku dołączonego do prezentu na Dzień Ojca . Skorzystajcie z naszych gotowych życzeń albo zainspirujcie się nimi, pisząc własne. Dobrym pomysłem będzie też wplecenie do życzeń pięknych cytatów o tacie . Takie wierszyki na Dzień Taty z pewnością wywołają uśmiech na twarzy każdego ojca i sprawią, że poczuje się w tym dniu bardzo wyjątkowo.  Przedstawiamy wzruszające i mądre propozycje życzeń na Dzień Taty. Wśród naszych pomysłów znajdziecie również krótkie i śmieszne rymowanki. Jeśli macie ochotę na jeszcze większą dawkę inspiracji – przejrzyjcie też gotowe  życzenia na Dzień Ojca od małego dziecka  lub  wierszyki na Dzień Mamy i Taty .  Spis treści:  Życzenia na Dzień Ojca: poważne Śmieszne i rymowane życzenia na Dzień Ojca Krótkie życzenia na Dzień Ojca Życzenia na Dzień Ojca: wzruszające Mądre życzenia na Dzień Ojca Życzenia na Dzień Ojca: poważne Kochany Tato! Dałeś mi mądrość i wiedzę, nauczyłeś iść pod wiatr, z Twą dobrocią i uśmiechem łatwiej kroczyć mi przez świat. *** Brakuje mi słów, aby podziękować za ojcowską odwagę, cierpliwość, dobroć, zrozumienie, a tak bardzo chcę wyrazić wdzięczność właśnie Tobie, Tato. Najbardziej kochającemu z Ojców... *** Na Dzień Taty chcę Ci złożyć serdeczne życzenia, abyś setnych lat mógł dożyć, nie wiedząc, co to zmartwienia. *** W Dniu Ojca życzę Ci Tato wiary i nadziei głębokiej, że warto mieć marzenia, plany i chęć ich spełnienia, a także siłę, aby zwalczać wszelki trud i niepowodzenia. To Ty mnie nauczyłeś, że warto się starać, mieć cel w życiu i się nie poddawać. Teraz ja Twoje...

Życzenia na Dzień Dziecka
AdobeStock
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Dziecka 2022: wierszowane, wzruszające, śmieszne, poważne
Oto życzenia na Dzień Dziecka w formie krótkich rymowanek – dzieci je uwielbiają! Wybierz wierszyk z naszych propozycji i spraw dziecku frajdę, recytując go na pamięć. Przekonaj się, że takie życzenia mogą być nie tylko zabawne, ale i wzruszające. Mamy też cytaty, które doskonale sprawdzą się jako życzenia z okazji Dnia Dziecka.

W tym szczególnym dniu złóżmy dziecku życzenia, przytulmy i powiedzmy, jak bardzo je kochamy. Znajdziecie tu idealne życzenia na Dzień Dziecka, niezależnie od tego, czy wasze dzieci są małymi marzycielami, poszukiwaczami przygód, łakomczuszkami, czy po prostu małymi smykami! Spis treści: Dzień Dziecka: ważne święto dla całych rodzin Krótkie życzenia na Dzień Dziecka Życzenia na Dzień Dziecka: wesołe wierszyki dla najmłodszych Wzruszające życzenia na Dzień Dziecka Życzenia na Dzień Dziecka: cytaty Dzień Dziecka: ważne święto dla całych rodzin 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka to bardzo ważne święto, na które twój maluch na pewno czeka z niecierpliwością. W tym dniu wszystko jest dla niego – może zażyczyć sobie śniadanie, jakie tylko chce, czekają na niego prezenty, niespodzianki, mama o dziwo ma cierpliwość jak nigdy, a tata ma więcej czasu na wspólną zabawę. Ale i my rodzice mamy w tym dniu dużo frajdy, patrząc, jak z roku na rok nasze dzieci rosną, zmieniają się, robią postępy. To dzień, w którym każde dziecko powinno bardzo mocno poczuć, jak bardzo jest kochane i ważne dla swoich rodziców. Krótkie życzenia na Dzień Dziecka Wszystkiego najlepszego, szczęścia i radości moc, Ciepłego słoneczka na co dzień, kolorowych snów co noc. * * * Wszystkiego najlepszego Maleńki czy Wyrośnięty – bądź zawsze uśmiechnięty. (Maleńka czy Wyrośnięta – bądź zawsze uśmiechnięta.) * * * Życzenia zdrowia dla Ciebie mamy. I moc całusów, bo mocno Cię kochamy. * * * Wszystkiego najlepszego Ukochana Córeczko (Ukochany Syneczku), Życzymy by Twoje marzenia, jak najszybciej doczekały się spełnienia!  * * * Zdrowia, szczęścia i słodyczy. Tego mama z tatą życzy.  (Zdrowia, szczęścia i słodyczy. Tego Tobie...

Pożegnanie klasy 8 przez 7
Prazis Images/Adobe Stock
Edukacja
Pożegnanie 8 klasy przez klasę 7: tekst przemówienia, życzenia, wierszyki
Pożegnanie klas 8 przez 7 to zwyczajowy element uroczystości pożegnania ostatniej klasy szkoły podstawowej. Rok młodsi uczniowie oficjalnie żegnają się ze starszymi kolegami, którzy rozpoczynają kolejny etap edukacji. Sprawdź, jak można ich uhonorować.

W ramach pożegnania klasy 8 przez klasę 7, można wygłosić przemówienie pożegnalne i zadeklamować wiersz lub zaśpiewać piosenkę. Ta część uroczystości nie powinna być zbyt długa (inne z resztą także nie!), aby całość przebiegła sprawnie i udało się utrzymać uwagę słuchaczy. Dlatego warto dokładnie zaplanować występ i zawczasu przygotować teksty i uczniów do ich wygłoszenia. Oto pomoc w realizacji tego zadania. Spis treści: Pożegnanie 8 klasy przez klasę 7 – przemówienie Pożegnanie 8 klasy – życzenia Wierszyki na pożegnanie 8 klasy Pożegnanie klasy 8 przez 7 – przemówienie Poniżej propozycja przemówienia, które mógłby wygłosić przedstawiciel klas siódmych do ósmoklasistów opuszczających szkołę podstawową. Można je wykorzystać w dokładnie takim brzmieniu lub potraktować jako inspirację i zmodyfikować albo napisać własne. Pożegnanie klasy 8 przez 7 – tekst przemówienia Ósmoklasiści! Spędziliśmy w tej szkole razem 7 lat, a teraz musimy się pożegnać. To trudny czas, bo przed wami nowe wyzwania i wiele niewiadomych, a dla nas moment, gdy to my staniemy się najstarszymi uczniami w naszej szkole. My jednak spędzimy jeszcze rok, a młodsi uczniowie więcej czasu, w tych murach, które już dobrze znamy, w których czujemy się bezpiecznie. Wy natomiast traficie do nowych szkół – w nowe mury, do nowych klas i nauczycieli. Wierzymy, że dokądkolwiek idziecie, jakąkolwiek szkołę wybierzecie, będziecie zadowoleni i będziecie w niej odnosić sukcesy – każdy z was na własną miarę. [ Tu można wpleść życzenia, np. te, które podajemy niżej ] Idąc dalej naprzód przez życie, wspomnijcie raz po raz czas, który spędziliśmy tutaj razem, w tej szkole. A za rok wypatrujcie nas wśród młodszych klas waszych nowych szkół. Choć przyszedł czas pożegnania,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj