Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
znak zodiaku Lew
Adobe Stock/ksysha
Horoskop

Znak zodiaku Lew: charakterystyka. Kobieta, mężczyzna i dziecko Lew: cechy

Osoby spod znaku Lwa są przebojowe, przekonane o własnej wyjątkowości, ale i kapryśne. Kobieta Lew uwielbia być w centrum uwagi, zawsze staje w obronie słabszych. Mężczyzna Lew to urodzony przywódca, pewny siebie i czarujący. Dziecko spod znaku Lwa już jako niemowlę dobrze sypia, rzadko marudzi, jest pogodne i ciągle uśmiechnięte.

Lew to przywódca o złotym sercu. Przedstawiamy horoskop dla osób spod znaku Lwa oraz ich główne cechy charakteru. Sprawdź, jakie zalety mają zodiakalne Lwy, a co może przeszkadzać im w osiągnięciu życiowego sukcesu. Wyjaśniamy, jak postępować w związku z kobietą i mężczyzną Lwem oraz czego spodziewać się po dziecku spod tego znaku. Dowiedz się, jakie kamienie szlachetne, dni tygodnia, miesiąca oraz liczby przynoszą szczęście Lwom.

Znak zodiaku Lew: data

Jesteś spod zodiakalnym Lwem, jeśli twoje urodziny wypadają między 23 lipca a 22 sierpnia.

Charakterystyka znaku zodiaku Lwa

Osoby spod znaku Lwa to optymiści, którzy chcą czerpać z życia pełnymi garściami. Są odważni, energiczni, lubią zwracać na siebie uwagę, przewodzić i... dobrze się bawić. Mają przy tym szlachetny charakter, chętnie pomagają słabszym, mają ogromne ambicje.

Ich życiowe plany zwykle się spełniają: Lwy osiągają wiele dzięki pracowitości i przebojowości. Nie lubią rywalizować, bo przecież i tak w swoim mniemaniu są najlepsze w każdej dziedzinie. Noga może im się powinąć jedynie przez zbytnią niecierpliwość i pychę.

Lwy są zazwyczaj lubiane, przyciągają ludzi pewnością siebie, inteligencją i dobrym sercem. Niektórym może jednak przeszkadzać ich hałaśliwość oraz chęć bycia zawsze w centrum uwagi. Innych odpycha ich zbytnia zuchwałość oraz fakt, że nie przyjmują do wiadomości żadnych krytycznych uwag, a porażki lekceważą.

Cechy osób spod znaku Lwa

Najważniejsze cechy osób spod znaku Lwa to: odwaga, przebojowość, pewność siebie, szczerość, ambicja, niecierpliwość.

Kobieta spod znaku Lwa: cechy

Kobieta Lew zna swoją wartość i na każdym kroku chce błyszczeć. Oczekuje podziwu w domu i w pracy. Zazwyczaj robi zawrotną karierę, a praca jest dla niej pełną wyzwań przygodą. Ma wyczucie stylu, ale bywa próżna. W miłości kobieta spod znaku Lwa szuka fajerwerków, chce być tą jedyną i najważniejszą dla partnera. Ma skłonności do rządzenia i dominacji także w relacjach z płcią przeciwną.

Jako mama kobieta Lew nie widzi świata poza dziećmi, choć może być jej trudno, nawet na krótko, zrezygnować z zawodowych obowiązków i życia na salonach. Oddana i opiekuńcza, potrafi bronić interesów dzieci jak... lwica.

Mężczyzna spod znaku Lwa: cechy

Mężczyzna Lew jest ambitny, silny, a jednocześnie prostolinijny i czuły. Taka mieszanka przyciąga kobiety! Lubi się chwalić i popisywać, źle znosi porażki. Ma nienaganne maniery i dobry styl, otacza się ludźmi z silnym charakterem.

Jako tata mężczyzna Lew miewa problemy z wypełnianiem wszystkich rodzicielskich obowiązków, trzeba dać mu trochę czasu na oswojenie się z nową sytuacją. Gdy już odnajdzie się w roli ojca, poczuje się jak przywódca stada i zapomni o własnych przyjemnościach czy brylowaniu w towarzystwie. Można na nim polegać.

Dziecko spod znaku Lwa

Małemu Lwiątku czasem wydaje się, że jest królewiczem albo księżniczką i należy mu się więcej niż innym dzieciom. Twój maluch też zachowuje się po królewsku. No, może niezupełnie dystyngowanie, bo potrafi być domowym tyranem, ale na pewno władczo. Wiele zrobi, by zwrócić na siebie uwagę. To urodzony aktor, w dodatku wyjątkowo bystry i inteligentny. Nie trzeba go zachęcać, by wyrecytował wierszyk na imieninach cioci albo opowiedział, jak minął dzień w przedszkolu. Barwnie opowiada – w jego ustach historyjka o tym, jak zamienił się z kolegą na kubełki i łopatki, brzmi niczym scenariusz filmu sensacyjnego.

Dziecko Lew chce być podziwiane

Najczęściej powtarzanym przez małego Lwa słowem jest „ja”, gdyż uwielbia on mówić o sobie. Przedstawia się w najkorzystniejszym świetle. Rozmowę z rówieśnikami o książkach lub filmach stara się nakierować na siebie, chwali się swoimi zabawkami albo opisuje własne przygody, jego zdaniem ciekawsze od tych w książce. Mały Lew musi być w centrum zainteresowania rodziny i kolegów, pragnie być chwalony i podziwiany. Próbuje też podporządkować sobie otoczenie, jak na małego władcę przystało. Dzieci chętnie przyjaźnią się z Twoją pociechą, ponieważ jest prostolinijna, szczera i ma szlachetne serce. Nie oglądając się na konsekwencje, stanie w obronie pokrzywdzonego dziecka, często też bierze pod swoje skrzydełka mało przebojowych i gapowatych kolegów. Jest odważna i uczciwa, jeśli nabroi, przyzna się do tego.

Lew jest dość leniwy, trudno go zapędzić do odrabiania lekcji. Mimo to ma niezłe stopnie, przecież w szkole też chce błyszczeć i zbierać pochwały od nauczycieli. Mały Lew jest także żądny pochlebstw. Do tego stopnia jest zakochany w sobie, że nie potrafi zauważyć, iż na świecie żyją osoby sporo od niego sprytniejsze. 

Jak postępować z dzieckiem Lwem?

Twoje dziecko pragnie zainteresowania i pochwał. Okazuj mu uznanie, jeśli na nie zasłuży. Bądź jednak ostrożna: nadmiar komplementów wpędzi malca w pychę. Nigdy nie naśmiewaj się z porażek Lwiątka: choć tak pewne siebie, źle radzi sobie z niepowodzeniami, gdyż nie umie przegrywać. Pociesz dziecko, dodaj otuchy i przekonaj, że następnym razem będzie lepiej. Nie spełniaj też każdej zachcianki swej pociechy. Twój Lew jest z jednej strony hojny i pewny siebie, z drugiej pompatyczny i pretensjonalny. Na jego osobowość duży wpływ ma Słońce. Nie wolno Lwiątku przytakiwać za wszelką cenę. Pochwały są mu potrzebne, jak każdemu dziecku, ale warto uważać z komplementami, bo ma skłonność do popadania w samouwielbienie. Wiara w siebie – tak, wiara w swoją genialność – raczej nie, dlatego wprowadzaj żelazne zasady, których będziecie się trzymać w domu.

A gdy Lew dorośnie...

Będzie miał wielkie ambicje zawodowe, sława i autorytet zapewne okażą się ważniejsze od pieniędzy. Może zrobić karierę polityczną, prawniczą i dyplomatyczną. Nadaje się na stanowiska reprezentacyjne i dyrektorskie. Zazwyczaj Lwy osiągają w życiu sukces, są bowiem przedsiębiorcze, bardzo ambitne, energiczne. Ich minusem jest gorąca krew, niecierpliwość i kapryśność. Miłość w życiu tego znaku odgrywa ważną rolę, Lwy zawsze kochają całym sercem.

Imiona dla dzieci spod znaku Lwa

Imiona dla dziewczynek: Agnieszka, Beata, Bożena, Ewa, Hanna, Joanna, Jolanta, Justyna, Karolina, Kinga, Lidia, Magda, Teresa
Imiona dla chłopców: Antoni, Bernard, Daniel, Dariusz, Gabriel, Jarosław, Kacper, Marek, Mariusz, Michał Ryszard, Stanisław, Sebastian

Co przyniesie szczęście Lwu?

kolory: żółty, odcienie złota
kwiaty: słonecznik, pomarańcza, lawenda, heliotrop
metal: złoto
maskotki: lew, tygrys, kot domowy
pomyślny miesiąc: lipiec
dzień tygodnia: niedziela
dni miesiąca: 3, 8, 13

Jakie kamienie pasują do Lwa?

Do zodiakalnych Lwów pasują: chryzolit, topaz, sardoniks.

Jakie znaki zodiaku pasują do Lwa?

Lew dobrze porozumie się ze: Strzelcem, Baranem.

Znane osoby spod znaku Lwa

Napoleon Bonaparte (ur. 15.08)
Benito Mussolini (ur. 29.07)
Witold Gombrowicz (ur. 4.08)
Bill Clinton (ur. 19.08)
Madonna (ur. 16.08)
Aleksander Dumas (ur. 24.07)
Stefan Wyszyński (ur. 3.08)
Charlize Theron (ur. 7.08)
Natasza Urbańska (ur. 17.08)
Hilary Swank (ur. 30.07)
Audrey Tautou (ur. 9.08)
Paweł Wilczak (ur. 29.07)
Whitney Houston (ur. 9.08)
Antonio Banderas (ur. 10.08)

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
lektury klasa 6
Edukacja
Lektury do 6 klasy szkoły podstawowej – lista lektur szkolnych po zmianach 
Joanna Biegaj
300 plus - kiedy wypłata świadczenia dobry start
Aktualności
300 plus – kiedy wypłata świadczenia „Dobry start”?
Joanna Biegaj
obcięte dofinansowanie dla szkoły w chmurze
Edukacja
Szkoła w Chmurze – cena może wzrosnąć?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
ugryzienie szerszenia
Zdrowie
Ugryzienie szerszenia może być groźne (ale nie musi!)
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak