Lew to przywódca o złotym sercu. Przedstawiamy horoskop dla osób spod znaku Lwa oraz ich główne cechy charakteru. Sprawdź, jakie zalety mają zodiakalne Lwy, a co może przeszkadzać im w osiągnięciu życiowego sukcesu. Wyjaśniamy, jak postępować w związku z kobietą i mężczyzną Lwem oraz czego spodziewać się po dziecku spod tego znaku. Dowiedz się, jakie kamienie szlachetne, dni tygodnia, miesiąca oraz liczby przynoszą szczęście Lwom.

Reklama

Znak zodiaku Lew: data

Jesteś spod zodiakalnym Lwem, jeśli twoje urodziny wypadają między 23 lipca a 22 sierpnia.

Charakterystyka znaku zodiaku Lwa

Osoby spod znaku Lwa to optymiści, którzy chcą czerpać z życia pełnymi garściami. Są odważni, energiczni, lubią zwracać na siebie uwagę, przewodzić i... dobrze się bawić. Mają przy tym szlachetny charakter, chętnie pomagają słabszym, mają ogromne ambicje.

Ich życiowe plany zwykle się spełniają: Lwy osiągają wiele dzięki pracowitości i przebojowości. Nie lubią rywalizować, bo przecież i tak w swoim mniemaniu są najlepsze w każdej dziedzinie. Noga może im się powinąć jedynie przez zbytnią niecierpliwość i pychę.

Lwy są zazwyczaj lubiane, przyciągają ludzi pewnością siebie, inteligencją i dobrym sercem. Niektórym może jednak przeszkadzać ich hałaśliwość oraz chęć bycia zawsze w centrum uwagi. Innych odpycha ich zbytnia zuchwałość oraz fakt, że nie przyjmują do wiadomości żadnych krytycznych uwag, a porażki lekceważą.

Zobacz także

Cechy osób spod znaku Lwa

Najważniejsze cechy osób spod znaku Lwa to: odwaga, przebojowość, pewność siebie, szczerość, ambicja, niecierpliwość.

Kobieta spod znaku Lwa: cechy

Kobieta Lew zna swoją wartość i na każdym kroku chce błyszczeć. Oczekuje podziwu w domu i w pracy. Zazwyczaj robi zawrotną karierę, a praca jest dla niej pełną wyzwań przygodą. Ma wyczucie stylu, ale bywa próżna. W miłości kobieta spod znaku Lwa szuka fajerwerków, chce być tą jedyną i najważniejszą dla partnera. Ma skłonności do rządzenia i dominacji także w relacjach z płcią przeciwną.

Jako mama kobieta Lew nie widzi świata poza dziećmi, choć może być jej trudno, nawet na krótko, zrezygnować z zawodowych obowiązków i życia na salonach. Oddana i opiekuńcza, potrafi bronić interesów dzieci jak... lwica.

Mężczyzna spod znaku Lwa: cechy

Mężczyzna Lew jest ambitny, silny, a jednocześnie prostolinijny i czuły. Taka mieszanka przyciąga kobiety! Lubi się chwalić i popisywać, źle znosi porażki. Ma nienaganne maniery i dobry styl, otacza się ludźmi z silnym charakterem.

Jako tata mężczyzna Lew miewa problemy z wypełnianiem wszystkich rodzicielskich obowiązków, trzeba dać mu trochę czasu na oswojenie się z nową sytuacją. Gdy już odnajdzie się w roli ojca, poczuje się jak przywódca stada i zapomni o własnych przyjemnościach czy brylowaniu w towarzystwie. Można na nim polegać.

Dziecko spod znaku Lwa

Małemu Lwiątku czasem wydaje się, że jest królewiczem albo księżniczką i należy mu się więcej niż innym dzieciom. Twój maluch też zachowuje się po królewsku. No, może niezupełnie dystyngowanie, bo potrafi być domowym tyranem, ale na pewno władczo. Wiele zrobi, by zwrócić na siebie uwagę. To urodzony aktor, w dodatku wyjątkowo bystry i inteligentny. Nie trzeba go zachęcać, by wyrecytował wierszyk na imieninach cioci albo opowiedział, jak minął dzień w przedszkolu. Barwnie opowiada – w jego ustach historyjka o tym, jak zamienił się z kolegą na kubełki i łopatki, brzmi niczym scenariusz filmu sensacyjnego.

Dziecko Lew chce być podziwiane

Najczęściej powtarzanym przez małego Lwa słowem jest „ja”, gdyż uwielbia on mówić o sobie. Przedstawia się w najkorzystniejszym świetle. Rozmowę z rówieśnikami o książkach lub filmach stara się nakierować na siebie, chwali się swoimi zabawkami albo opisuje własne przygody, jego zdaniem ciekawsze od tych w książce. Mały Lew musi być w centrum zainteresowania rodziny i kolegów, pragnie być chwalony i podziwiany. Próbuje też podporządkować sobie otoczenie, jak na małego władcę przystało. Dzieci chętnie przyjaźnią się z Twoją pociechą, ponieważ jest prostolinijna, szczera i ma szlachetne serce. Nie oglądając się na konsekwencje, stanie w obronie pokrzywdzonego dziecka, często też bierze pod swoje skrzydełka mało przebojowych i gapowatych kolegów. Jest odważna i uczciwa, jeśli nabroi, przyzna się do tego.

Lew jest dość leniwy, trudno go zapędzić do odrabiania lekcji. Mimo to ma niezłe stopnie, przecież w szkole też chce błyszczeć i zbierać pochwały od nauczycieli. Mały Lew jest także żądny pochlebstw. Do tego stopnia jest zakochany w sobie, że nie potrafi zauważyć, iż na świecie żyją osoby sporo od niego sprytniejsze.

Jak postępować z dzieckiem Lwem?

Twoje dziecko pragnie zainteresowania i pochwał. Okazuj mu uznanie, jeśli na nie zasłuży. Bądź jednak ostrożna: nadmiar komplementów wpędzi malca w pychę. Nigdy nie naśmiewaj się z porażek Lwiątka: choć tak pewne siebie, źle radzi sobie z niepowodzeniami, gdyż nie umie przegrywać. Pociesz dziecko, dodaj otuchy i przekonaj, że następnym razem będzie lepiej. Nie spełniaj też każdej zachcianki swej pociechy. Twój Lew jest z jednej strony hojny i pewny siebie, z drugiej pompatyczny i pretensjonalny. Na jego osobowość duży wpływ ma Słońce. Nie wolno Lwiątku przytakiwać za wszelką cenę. Pochwały są mu potrzebne, jak każdemu dziecku, ale warto uważać z komplementami, bo ma skłonność do popadania w samouwielbienie. Wiara w siebie – tak, wiara w swoją genialność – raczej nie, dlatego wprowadzaj żelazne zasady, których będziecie się trzymać w domu.

A gdy Lew dorośnie...

Będzie miał wielkie ambicje zawodowe, sława i autorytet zapewne okażą się ważniejsze od pieniędzy. Może zrobić karierę polityczną, prawniczą i dyplomatyczną. Nadaje się na stanowiska reprezentacyjne i dyrektorskie. Zazwyczaj Lwy osiągają w życiu sukces, są bowiem przedsiębiorcze, bardzo ambitne, energiczne. Ich minusem jest gorąca krew, niecierpliwość i kapryśność. Miłość w życiu tego znaku odgrywa ważną rolę, Lwy zawsze kochają całym sercem.

Imiona dla dzieci spod znaku Lwa

Imiona dla dziewczynek: Agnieszka, Beata, Bożena, Ewa, Hanna, Joanna, Jolanta, Justyna, Karolina, Kinga, Lidia, Magda, Teresa
Imiona dla chłopców: Antoni, Bernard, Daniel, Dariusz, Gabriel, Jarosław, Kacper, Marek, Mariusz, Michał Ryszard, Stanisław, Sebastian

Co przyniesie szczęście Lwu?

kolory: żółty, odcienie złota
kwiaty: słonecznik, pomarańcza, lawenda, heliotrop
metal: złoto
maskotki: lew, tygrys, kot domowy
pomyślny miesiąc: lipiec
dzień tygodnia: niedziela
dni miesiąca: 3, 8, 13

Jakie kamienie pasują do Lwa?

Do zodiakalnych Lwów pasują: chryzolit, topaz, sardoniks.

Jakie znaki zodiaku pasują do Lwa?

Lew dobrze porozumie się ze: Strzelcem, Baranem.

Reklama

Znane osoby spod znaku Lwa

Napoleon Bonaparte (ur. 15.08)
Benito Mussolini (ur. 29.07)
Witold Gombrowicz (ur. 4.08)
Bill Clinton (ur. 19.08)
Madonna (ur. 16.08)
Aleksander Dumas (ur. 24.07)
Stefan Wyszyński (ur. 3.08)
Charlize Theron (ur. 7.08)
Natasza Urbańska (ur. 17.08)
Hilary Swank (ur. 30.07)
Audrey Tautou (ur. 9.08)
Paweł Wilczak (ur. 29.07)
Whitney Houston (ur. 9.08)
Antonio Banderas (ur. 10.08)

Reklama
Reklama
Reklama