znak zodiaku Lew
Adobe Stock/ksysha
Horoskop

Znak zodiaku Lew: charakterystyka. Kobieta, mężczyzna i dziecko Lew: cechy

Osoby spod znaku Lwa są przebojowe, przekonane o własnej wyjątkowości, ale i kapryśne. Kobieta Lew uwielbia być w centrum uwagi, zawsze staje w obronie słabszych. Mężczyzna Lew to urodzony przywódca, pewny siebie i czarujący. Dziecko spod znaku Lwa już jako niemowlę dobrze sypia, rzadko marudzi, jest pogodne i ciągle uśmiechnięte.

Lew to przywódca o złotym sercu. Przedstawiamy horoskop dla osób spod znaku Lwa oraz ich główne cechy charakteru. Sprawdź, jakie zalety mają zodiakalne Lwy, a co może przeszkadzać im w osiągnięciu życiowego sukcesu. Wyjaśniamy, jak postępować w związku z kobietą i mężczyzną Lwem oraz czego spodziewać się po dziecku spod tego znaku. Dowiedz się, jakie kamienie szlachetne, dni tygodnia, miesiąca oraz liczby przynoszą szczęście Lwom.

Zakrztuszenie niemowlaka: co zrobić, by pomóc dziecku? [Film]

Znak zodiaku Lew: data

Jesteś spod zodiakalnym Lwem, jeśli twoje urodziny wypadają między 23 lipca a 22 sierpnia.

Charakterystyka znaku zodiaku Lwa

Osoby spod znaku Lwa to optymiści, którzy chcą czerpać z życia pełnymi garściami. Są odważni, energiczni, lubią zwracać na siebie uwagę, przewodzić i... dobrze się bawić. Mają przy tym szlachetny charakter, chętnie pomagają słabszym, mają ogromne ambicje.

Ich życiowe plany zwykle się spełniają: Lwy osiągają wiele dzięki pracowitości i przebojowości. Nie lubią rywalizować, bo przecież i tak w swoim mniemaniu są najlepsze w każdej dziedzinie. Noga może im się powinąć jedynie przez zbytnią niecierpliwość i pychę.

Lwy są zazwyczaj lubiane, przyciągają ludzi pewnością siebie, inteligencją i dobrym sercem. Niektórym może jednak przeszkadzać ich hałaśliwość oraz chęć bycia zawsze w centrum uwagi. Innych odpycha ich zbytnia zuchwałość oraz fakt, że nie przyjmują do wiadomości żadnych krytycznych uwag, a porażki lekceważą.

Cechy osób spod znaku Lwa

Najważniejsze cechy osób spod znaku Lwa to: odwaga, przebojowość, pewność siebie, szczerość, ambicja, niecierpliwość.

Kobieta spod znaku Lwa: cechy

Kobieta Lew zna swoją wartość i na każdym kroku chce błyszczeć. Oczekuje podziwu w domu i w pracy. Zazwyczaj robi zawrotną karierę, a praca jest dla niej pełną wyzwań przygodą. Ma wyczucie stylu, ale bywa próżna. W miłości kobieta spod znaku Lwa szuka fajerwerków, chce być tą jedyną i najważniejszą dla partnera. Ma skłonności do rządzenia i dominacji także w relacjach z płcią przeciwną.

Jako mama kobieta Lew nie widzi świata poza dziećmi, choć może być jej trudno, nawet na krótko, zrezygnować z zawodowych obowiązków i życia na salonach. Oddana i opiekuńcza, potrafi bronić interesów dzieci jak... lwica.

Mężczyzna spod znaku Lwa: cechy

Mężczyzna Lew jest ambitny, silny, a jednocześnie prostolinijny i czuły. Taka mieszanka przyciąga kobiety! Lubi się chwalić i popisywać, źle znosi porażki. Ma nienaganne maniery i dobry styl, otacza się ludźmi z silnym charakterem.

Jako tata mężczyzna Lew miewa problemy z wypełnianiem wszystkich rodzicielskich obowiązków, trzeba dać mu trochę czasu na oswojenie się z nową sytuacją. Gdy już odnajdzie się w roli ojca, poczuje się jak przywódca stada i zapomni o własnych przyjemnościach czy brylowaniu w towarzystwie. Można na nim polegać.

Dziecko spod znaku Lwa

Małemu Lwiątku czasem wydaje się, że jest królewiczem albo księżniczką i należy mu się więcej niż innym dzieciom. Twój maluch też zachowuje się po królewsku. No, może niezupełnie dystyngowanie, bo potrafi być domowym tyranem, ale na pewno władczo. Wiele zrobi, by zwrócić na siebie uwagę. To urodzony aktor, w dodatku wyjątkowo bystry i inteligentny. Nie trzeba go zachęcać, by wyrecytował wierszyk na imieninach cioci albo opowiedział, jak minął dzień w przedszkolu. Barwnie opowiada – w jego ustach historyjka o tym, jak zamienił się z kolegą na kubełki i łopatki, brzmi niczym scenariusz filmu sensacyjnego.

Dziecko Lew chce być podziwiane

Najczęściej powtarzanym przez małego Lwa słowem jest „ja”, gdyż uwielbia on mówić o sobie. Przedstawia się w najkorzystniejszym świetle. Rozmowę z rówieśnikami o książkach lub filmach stara się nakierować na siebie, chwali się swoimi zabawkami albo opisuje własne przygody, jego zdaniem ciekawsze od tych w książce. Mały Lew musi być w centrum zainteresowania rodziny i kolegów, pragnie być chwalony i podziwiany. Próbuje też podporządkować sobie otoczenie, jak na małego władcę przystało. Dzieci chętnie przyjaźnią się z Twoją pociechą, ponieważ jest prostolinijna, szczera i ma szlachetne serce. Nie oglądając się na konsekwencje, stanie w obronie pokrzywdzonego dziecka, często też bierze pod swoje skrzydełka mało przebojowych i gapowatych kolegów. Jest odważna i uczciwa, jeśli nabroi, przyzna się do tego.

Lew jest dość leniwy, trudno go zapędzić do odrabiania lekcji. Mimo to ma niezłe stopnie, przecież w szkole też chce błyszczeć i zbierać pochwały od nauczycieli. Mały Lew jest także żądny pochlebstw. Do tego stopnia jest zakochany w sobie, że nie potrafi zauważyć, iż na świecie żyją osoby sporo od niego sprytniejsze. 

Jak postępować z dzieckiem Lwem?

Twoje dziecko pragnie zainteresowania i pochwał. Okazuj mu uznanie, jeśli na nie zasłuży. Bądź jednak ostrożna: nadmiar komplementów wpędzi malca w pychę. Nigdy nie naśmiewaj się z porażek Lwiątka: choć tak pewne siebie, źle radzi sobie z niepowodzeniami, gdyż nie umie przegrywać. Pociesz dziecko, dodaj otuchy i przekonaj, że następnym razem będzie lepiej. Nie spełniaj też każdej zachcianki swej pociechy. Twój Lew jest z jednej strony hojny i pewny siebie, z drugiej pompatyczny i pretensjonalny. Na jego osobowość duży wpływ ma Słońce. Nie wolno Lwiątku przytakiwać za wszelką cenę. Pochwały są mu potrzebne, jak każdemu dziecku, ale warto uważać z komplementami, bo ma skłonność do popadania w samouwielbienie. Wiara w siebie – tak, wiara w swoją genialność – raczej nie, dlatego wprowadzaj żelazne zasady, których będziecie się trzymać w domu.

A gdy Lew dorośnie...

Będzie miał wielkie ambicje zawodowe, sława i autorytet zapewne okażą się ważniejsze od pieniędzy. Może zrobić karierę polityczną, prawniczą i dyplomatyczną. Nadaje się na stanowiska reprezentacyjne i dyrektorskie. Zazwyczaj Lwy osiągają w życiu sukces, są bowiem przedsiębiorcze, bardzo ambitne, energiczne. Ich minusem jest gorąca krew, niecierpliwość i kapryśność. Miłość w życiu tego znaku odgrywa ważną rolę, Lwy zawsze kochają całym sercem.

Imiona dla dzieci spod znaku Lwa

Imiona dla dziewczynek: Agnieszka, Beata, Bożena, Ewa, Hanna, Joanna, Jolanta, Justyna, Karolina, Kinga, Lidia, Magda, Teresa
Imiona dla chłopców: Antoni, Bernard, Daniel, Dariusz, Gabriel, Jarosław, Kacper, Marek, Mariusz, Michał Ryszard, Stanisław, Sebastian

Co przyniesie szczęście Lwu?

kolory: żółty, odcienie złota
kwiaty: słonecznik, pomarańcza, lawenda, heliotrop
metal: złoto
maskotki: lew, tygrys, kot domowy
pomyślny miesiąc: lipiec
dzień tygodnia: niedziela
dni miesiąca: 3, 8, 13

Jakie kamienie pasują do Lwa?

Do zodiakalnych Lwów pasują: chryzolit, topaz, sardoniks.

Jakie znaki zodiaku pasują do Lwa?

Lew dobrze porozumie się ze: Strzelcem, Baranem.

Znane osoby spod znaku Lwa

Napoleon Bonaparte (ur. 15.08)
Benito Mussolini (ur. 29.07)
Witold Gombrowicz (ur. 4.08)
Bill Clinton (ur. 19.08)
Madonna (ur. 16.08)
Aleksander Dumas (ur. 24.07)
Stefan Wyszyński (ur. 3.08)
Charlize Theron (ur. 7.08)
Natasza Urbańska (ur. 17.08)
Hilary Swank (ur. 30.07)
Audrey Tautou (ur. 9.08)
Paweł Wilczak (ur. 29.07)
Whitney Houston (ur. 9.08)
Antonio Banderas (ur. 10.08)

zdolne dziecko, talent dziecka, geniusz
Fotolia
Edukacja
Jak uzdolnione jest twoje dziecko – test
byk zodiak
Adobe Stock
Horoskop
Znak zodiaku Byk – daty, opis, charakterystyka
Dzieci spod znaku Byka są wyjątkowo spokojne i miłe. Miłości i czułości potrzebują jak powietrza, podobnie jak pochwał. A jakie są kobiety i mężczyźni Byki? Oto cechy charakterystyczne osób, które urodziły się pod tym znakiem zodiaku.

Osoby urodzone między 21 kwietnia a 21 maja to zodiakalne Byki. Sprawdź, w jaki sposób ta data wpływa na ich osobowość i życie. Zobacz, co przynosi Bykom szczęście. Znak zodiaku Byk – opis: Charakterystyka znaku zodiaku Byk Cechy osób spod znaku Byka Kobieta spod znaku Byka: cechy Mężczyzna spod znaku Byka: cechy Dziecko spod znaku Byka: cechy Jakie znaki pasują do Byka Jakie kamienie szlachetne dla zodiakalnego Byka? Co przyniesie Bykom szczęście? Znane osoby spod znaku Byka Charakterystyka znaku zodiaku Byk Osoba spod znaku Byka od najmłodszych lat ceni wygodne życie – Byk wyspany i najedzony jest szczęśliwy. Chce trzymać ster domowych rządów, trzeba jednak przyznać, że umie zatroszczyć się  bliskich. Byk wytrwale  dąży do celu  i zazwyczaj go osiąga. Żyje z terminarzem w dłoni, planuje każdy dzień, nie lubi improwizacji i nagłych zmian. Może zrobić karierę artystyczną lub w bankowości i ekonomii. Nadaje się także do pełnienia wysokich urzędów. Cechy osób spod znaku Byka Najważniejsze zalety Byka to: atrakcyjny wygląd (Byki zawsze wiedzą jak się ubrać, by wyglądać super), stałość w uczuciach i konsekwencja w dążeniu do celu. Największe wady: powolność i ostrożność, która może przeszkadzać energicznym i szalonym osobom oraz trwanie przy swoim zdaniu, bez względu na argumenty.  Kobieta spod znaku Byka: cechy Urodzone pod znakiem Byka panie to największe domatorki spośród całego zodiaku. Każda lubi czuć się panią swego domu, kuchni i ogrodu. Ceni solidne wyposażenie mieszkania – od mebli po dekoracje. Im coś jest wyższej jakości, tym lepiej. Choć pani Byk słynie z oszczędności graniczącej ze skąpstwem – nie waha się inwestować, by jej dom był jeszcze bardziej przytulny i funkcjonalny. Aby czuła...

dziecko, dziewczynka, wyobraźnia, bajka, pokój dziecka, zwierzęta
Tom Bayer - Fotolia.com
Psychologia
Czy twoje dziecko ma bujną wyobraźnię? - test
Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz