znak zodiaku Rak
Adobe Stock/AnastasiaOsipova
Horoskop

Znak zodiaku Rak: charakterystyka. Kobieta, mężczyzna i dziecko spod znaku Raka: cechy

Osoby spod znaku Raka są czułe i sumienne, a gdy kochają, to do szaleństwa! Kobieta Rak jest nieśmiała i wrażliwa, w miłości łatwo ją zranić. Mężczyzna Rak to romantyk biegły w sztuce uwodzenia i tradycjonalista w wychowaniu dzieci. Małe Raki mają doskonałą pamięć, są bardzo uczuciowe. Bezbłędnie odgadują czyjeś myśli.

Rak to romantyk, delikatny, rodzinny i związany z naturą. Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy charakteru osób spod znaku Raka, ich główne wady i zalety oraz horoskop na przyszłość. Wyjaśniamy, czego można spodziewać się po kobiecie i mężczyźnie Raku, a także jak wychowywać dziecko Raka. Sprawdź, jakie znaki zodiaku pasują do Raka, a jakich powinien on unikać. Dowiedz się, jakie kamienie szlachetne, dni tygodnia oraz liczby przynoszą Rakom szczęście.

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Znak zodiaku Rak: data

Jesteś spod znaku Raka, jeśli twoje urodziny wypadają między 22 czerwca a 23 lipca.

Charakterystyka znaku zodiaku Rak

Osobami spod znaku Raka opiekuje się Księżyc, może dlatego to jedne z najbardziej romantycznych znaków zodiaku. Raki żyją w sferze uczuć i fantazji, są wyjątkowo wrażliwe, interesują się przeszłością, a w przyszłość patrzą z lękiem. Raki to ludzie rodzinni, którzy cenią bliskość przyjaciół i są zdolni do wielu poświęceń dla dobra ukochanych osób.

Ze względu na swoją nadwrażliwość Raki bywają obrażalskie, łatwo je urazić. To osoby sentymentalne, introwertyczne i raczej nieufne, potrzeba wiele czasu, by zdobyć ich zaufanie. Wśród bliskich uchodzą za niezwykle troskliwe, choć ich chęć opiekowania się innymi może czasem przerodzić się potrzebę kontrolowania.

Ulubionym miejscem odpoczynku Raków jest łono natury, chętnie pracują w ogrodzie, opiekują się zwierzętami.

Dorosłe Raki to osoby sumienne, terminowe, oszczędne i odpowiedzialne. Rozwijają skrzydła, gdy czują się bezpiecznie, a w powierzanych obowiązkach pozostawia się im samodzielność.

Cechy osób spod znaku Raka

Najważniejsze cechy charakteru zodiakalnych Raków to: nieśmiałość, sentymentalizm, zachowawczość, ostrożność, uczuciowość, sumienność, empatia, troskliwość.

Kobieta Rak: cechy

Kobieta spod znaku Raka jest uosobieniem delikatności. Potrafi latami czekać na prawdziwą miłość, a gdy się zakocha, to na zawsze. Jest świetnie zorganizowaną domatorką, jak nikt dba o dom i rodzinę. W związku potrzebuje ciepła, zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Miewa zmienne nastroje, nie lubi krytyki.

Jako mama kobieta Rak całkowicie poświęca się dzieciom, a wypełnianie wszystkich macierzyńskich obowiązków świetnie jej wychodzi. Uwielbia gotować dla bliskich.

Mężczyzna Rak: cechy

Mężczyzna spod znaku Raka to niepoprawny romantyk, który wielu kobietom imponuje swoją wrażliwością. Świetnie odczytuje potrzeby płci przeciwnej, potrafi zadbać o ukochaną, także w sypialni. Gdy kocha, jest wierny, lubi domowe pielesze, nie przeszkadza mu dominacja partnerki. Potrzebuje częstych pochwał i poczucia wyjątkowości.

Jako tata mężczyzna Rak jest czuły i opiekuńczy, ponad wszystko ceni rodzinę, dla dzieci zrobi wszystko. Ma miękkie serce i sporą cierpliwość, chętnie opiekuje się dziećmi w domu, wymyśla zabawy i sam się w nie angażuje.

Dziecko spod znaku Raka: cechy

Jeśli sądzisz, że w przyszłości Twoje dziecko zawojuje świat, możesz się zawieść. Jest zbyt delikatne i subtelne, by przepychać się w życiu łokciami. Mały Raczek to słodki, przymilny, wyjątkowo uczuciowy dzidziuś. Spokojnie przesypia całe noce, o ile tylko zostawisz mu małą lampkę, gdyż boi się ciemności. Nie spieszy się do zdobycia samodzielności, lubi, gdy rodzice karmią go i zawiązują mu buty. Wtedy czuje się kochany. Ma niesamowitą intuicję, bezbłędnie odgaduje Twoje myśli i życzenia. Gdy jesteś smutna, staje na głowie, by Cię pocieszyć. Bardzo kocha zwierzęta, najchętniej znosiłby do domu wszystkie ptaki ze złamanymi skrzydłami i przygarniał bezdomne psiaki.

Dziecko Rak to domator i kolekcjoner

Mały Raczek jest nieśmiały, łatwo się peszy, a urażony zamyka w sobie jak prawdziwy skorupiak. Wszystko mocno przeżywa, martwi się na zapas, czuje lęk przed przyszłością. Ma kłopoty z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami. Przesadnie liczy się z opinią o sobie i boi się, że zostanie wyśmiany. Dlatego chętnie siedzi w domu i bawi się sam. Marzy wtedy o dalekich podróżach, o dzielnych rycerzach i zamkniętych w wieży księżniczkach. Lubi czytać książki podróżnicze lub bajki i marzyć. W swoich fantazjach jest odważny: zdobywa szklaną górę, ratuje kogoś z płonącego mieszkania. Ma ogromne problemy ze znalezieniem przyjaciół. A że boi się krytyki, coraz bardziej zamyka się w swojej skorupie i staje się uzależniony od opinii o sobie.

Rak od najmłodszych lat kolekcjonuje z zapałem różne, często bezużyteczne rzeczy. Latami przechowuje zabawki, liściki od mamy, popsuty długopis od wujka. W szkole radzi sobie nieźle. Lubi się uczyć, chętnie czyta i ma dobrą pamięć. Zdarza się jednak, że nauczyciele oceniają go gorzej, niż na to zasługuje. Choć dobrze przygotowuje się do lekcji, nie umie sprzedawać swojej wiedzy. Jego słabym punktem jest też sprawność fizyczna.

Jak postępować z dzieckiem Rakiem?

Delikatnie i z wyczuciem. Krzykiem i zakazami nic nie wskórasz. Raczek jest uparty, potrafi zamknąć się w sobie na wiele dni. Ostrożnie przełamuj jego opory, zachęcaj do kontaktów z dziećmi, ale do niczego nie zmuszaj, bo całkiem schowa się do skorupy! Nie wyśmiewaj go i nie każ skakać na głęboką wodę. Niech powoli oswaja się z samodzielnością. Staraj się dowartościować go, przekonaj, że jego kompleksy nie mają podstaw, a wyrośnie na wspaniałego człowieka.

Twój Rak to także dziecko uparte i trochę obrażalskie. Można dotrzeć do niego tylko sposobem. A sposób jest prosty: jeśli chce się go do czegoś przekonać, musi czuć, że rodzice są do niego nastawieni przyjaźnie. Krzykiem i drwiną nic się nie osiągnie. Tylko spokój, cierpliwość i zaufanie przyniosą efekty.

A gdy Rak dorośnie...

Wiele osiągnie. Choć nie pcha się na afisz, często potrafi zapomnieć o wewnętrznych hamulcach i działać zdecydowanie. Jest świetnym organizatorem i sumiennym pracownikiem, ale potrzebuje samodzielności. Nie znosi rozkazów i poganiania. Rak to nieuleczalny romantyk, lubi kwiaty, poezję i czułe wyznania w świetle księżyca. Boi się porażki w miłości, jego złamane serce bardzo długo się goi! Gdy się już zakocha, to do szaleństwa i na zawsze, ale też wiele wymaga od partnera. Dla rodziny jest gotów do wielkich poświęceń.

Imiona dla dzieci spod znaku Raka

Imiona dla dziewczynek: Alina, Anna, Brygida, Halina, Iwona, Joanna, Małgorzata, Monika, Natalia, Weronika, Zuzanna
Imiona dla chłopców: Antoni, Artur, Bogumił, Bogusław, Jan, Józef, Maciej, Marcin, Mateusz, Michał, Mikołaj, Piotr, Rafał

Co przyniesie szczęście Rakowi?

kolory: biały, srebrnoszary, jasnofioletowy i jasnoniebieski
kwiaty: orchidea, róża
metal: srebro
maskotki: kot, zając, krab i wizerunki wszystkich zwierząt pływających
pomyślny miesiąc: czerwiec
dzień tygodnia: poniedziałek
dni miesiąca: 2, 12

Jakie kamienie szlachetne pasują do Raka?

Do Raka pasują kamienie: jadeit, kryształ górski, perły, szmaragd.

Jakie znaki zodiaku pasują do Raka?

Osoby spod znaku Raka najszybciej znajdą wspólny język z: Rybami, Skorpionem, Wagą.

Znane osoby spod znaku Raka

Juliusz Cezar (ur. 12.07)
Jan Matejko (ur. 24.06)
Czesław Miłosz (ur. 30.06)
Karol Strasburger (ur. 2.07)
Wojciech Jaruzelski (ur. 6.07)
Liv Tyler (ur. 1.07)
Jessica Simpson (ur. 10.07)
Anna Popek (ur. 26.06)
Pamela Anderson (ur. 1.07)
Lindsay Lohan (ur. 2.07)
Kuba Wesołowski (ur. 2.07)
Tom Cruise (ur. 3.07)

zdolne dziecko, talent dziecka, geniusz
Fotolia
Edukacja
Jak uzdolnione jest twoje dziecko – test
kim zostanie twoje dziecko
Adobe Stock
Psychotesty i quizy
Kim zostanie twoje dziecko, kiedy dorośnie - psychotest
imiona a znak zodiaku
Fotolia
Imiona
Jakie imię pasuje do znaku zodiaku twojego dziecka?
Nie wiesz, jakie imię wybrać dla dziecka? Może takie, które będzie pasować do jego znaku zodiaku i charakteru?

Wybierając imię dla dziecka, możesz kierować się rodzinną tradycją, własnym gustem, panującą modą, a nawet podpowiedziami teściów, jeśli chcesz. Prawo stoi na straży dobrego samopoczucia dziecka i nie zezwala na nadawanie dzieciom ośmieszających imion. To dobrze, bo poczucie humoru rodziców czasami nie zna granic. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem imienia dla córki lub syna , sprawdź, jakie imiona pasują do poszczególnych znaków zodiaku. Może wybierzesz imię, które pasuje do miesiąca urodzenia twojego dziecka? Imiona dla dzieci wg znaków zodiaku Do każdego znaku zodiaku przypisane są nie tylko cechy charakteru , kamienie, ulubione kolory, najlepsze zawody, ale też imiona. Oto przykłady: Imiona dla dzieci spod znaku Barana (21.03-19.04) Imiona dla dziewczynek: Urszula, Teresa, Olga, Dorota, Elżbieta Imiona dla chłopców : Ignacy, Paweł, Gabriel, Szymon, Konrad Przeczytaj więcej o Baranie . Imiona dla dzieci spod znaku Byka (20.04-22.05) Imiona dla dziewczynek: Julia, Lidia, Maja, Małgorzata, Monika Imiona dla chłopców: Adam, Aleksander, Filip, Kamil, Maciej Przeczytaj więcej o Byku . Imiona dla dzieci spod znaku Bliźniąt (23.05-21.06) Imiona dla dziewczynek: Alicja, Dorota, Izabela, Justyna, Zuzanna Imiona dla chłopców: Jacek, Jakub, Janusz, Patryk, Paweł Przeczytaj więcej o Bliźniętach . Imiona dla dzieci spod znaku Raka (22.06-22.07) Imiona dla dziewczynek: Agnieszka, Eliza, Gabrysia, Małgosia, Zuzanna Imiona dla chłopców: Borys, Jarosław, Tomasz, Krzysztof, Patryk Przeczytaj więcej o Rakach . Imiona dla dzieci spod znaku Lwa (23.07-23.08) Imiona dla dziewczynek: Hanna, Joanna, Karolina, Kinga, Lidia Imiona dla chłopców: Antoni, Kacper, Michał, Ryszard, Stanisław Przeczytaj więcej o Lwach . Imiona dla dzieci spod znaku Panny (24.08-22.09) Imiona dla dziewczynek: Alicja,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj