Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Najpopularniejsze imiona dzieci polskich gwiazd i celebrytów
Anna Guzik/Facebook, Paulina Sykut-Jeżyna/Instagram, Katarzyna Burzyńska/Instagram), Robert Lewandowski/Instagram
Imiona

Najpopularniejsze imiona dla dzieci wśród polskich gwiazd – tradycja wygrywa!

Xavier czy Henryk? Które imię bardziej pasuje do dziecka celebryty? Przyjrzeliśmy się wyborom rodzimych gwiazd i wiemy już, czy wolą imiona tradycyjne czy nietypowe!

Wybór imienia dla dziecka może nastręczać pewnych trudności, wszak imion jest wiele, a dzieci najwyżej kilkoro. Czy wybrać imię oryginalne, czy może lepiej tradycyjne? Polskie, czy zagraniczne? Postanowiliśmy przyjrzeć się, jak z tym problemem radzą sobie nasze rodzime gwiazdy, celebryci, ludzie znani z mediów.

Jakie są najpopularniejsze imiona dla dzieci w tych kręgach? Czy Klara Roberta Lewandowskiego wpisuje się w obecne trendy? A może nadal popularniejsze są imiona takie jak Koko lub Etiennette? Wygląda na to, że te dwa nurty: albo imiona nietuzinkowe, często brzmiące raczej dziwnie w naszej kulturze, albo klasyczne polskie imiona, nadal współistnieją. Ten drugi trend zyskuje jednak na sile, co bardzo nas cieszy!

Najpopularniejsze imiona dzieci gwiazd

Po chwilowym zachwycie oryginalnymi imionami dla dzieci, które zadziwiały w naszym kręgu kulturowym, tak jak imiona dzieci Michała Wiśniewskiego - Xavier, Fabienne, Etiennette i Vivienne, czy imię syna Doroty Gawryluk - Nikon, od kilku lat polscy celebryci sięgają coraz chętniej po klasyczne imiona. Są więc Zofie, Franciszkowie, Basie i Stasie. Bezwzględnie najpopularniejszym imieniem dla chłopca wśród polskich gwiazd okazał się Henryk, a dla dziewczynki Helena i Zofia. Jakie jeszcze imiona są popularne?

Jak polskie gwiazdy nazywają swoje dzieci?

Ostatnio na ustach wszystkich jest oczywiście Klara, bo tak swoją córkę nazwali Robert i Anna Lewandowscy. Wróżymy temu imieniu duży wzrost w rankingach popularności! A oto jakie inne imiona wybrali dla swoich córek i synów polscy gwiazdorzy, celebryci i osobistości znane z mediów – jak widać pokrywają się z rankingami najpopularniejszych imion dla dzieci w kraju:
 

 

Proud Daddy of Klara. Wonderful feeling ❤️ @annalewandowskahpba ❤️ #rl9

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

 

  • Henryk – to imię dla syna wybrali Katarzyna Zielińska, Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell, Michał Żebrowski, Rozalia Mancewicz i Kasia Burzyńska.
  • Helena – tak ma na imię córka Justyny Steczkowskiej, Katarzyny Cichopek, Piotra Rubika.
  • Zofia – tak mają na imię córki Agnieszki Sienkiewicz, Rafała Mroczka i Małgorzaty Sochy.

 

 

Pora karmienia. #motherandson #chillout #relax #homesweethome

Post udostępniony przez Katarzyna Burzyńska-Sychowicz (@katarzyna_burzynska_sychowicz)

  • Janina – tak nazywają się córki Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora oraz Anny Czartoryskiej.
  • Barbara – imię córki Małgorzaty Sochy oraz Anny Guzik.
  • Bogna – tak nazwały swoje córki Anna Guzik i Sylwia Grzeszczak.
  • Jan Franciszek Małgorzata Kożuchowska wybrała te imiona dla swojego syna, Franciszek to też imię drugiego syna Michała Żebrowskiego, a Jan to imię syna Natalii Kukulskiej.
  • Stanisław – to imię nosi syn Justyny Steczkowskiej oraz syn Małgorzaty Rozenek.

Pozostałe imiona dzieci gwiazd

Ładne imiona dla dzieci wybrali też Paulina Sykut-Jeżyna (Róża), Marcin Mroczek (Ignacy), Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein-Kraśko (Konstanty i Aleksander), Anna Mucha (Stefania i Teodor), Małgorzata Rozenek (oprócz Stanisława, ma też syna Tadeusza) oraz Otylia Jędrzejczak, która niedawno urodziła córkę Marcelinę. Podoba nam się też wybór Agnieszki Chylińskiej – piosenkarka jest mamą Ryszarda, Krystyny i Estery oraz Magdaleny Różdżki, która dała swojej córce na imię Wanda, a córka Doroty Gardias ma na imię Hanna.
 

Zapomniane imiona wracają do łask

W ostatnich latach możemy zauważyć wzrost popularności starych imion w rankingach najczęściej nadawanych imion w Polsce. Socjolodzy są zdania, że za tę modę odpowiadają w części właśnie znani ludzi, którzy chętnie wybierają zapomniane lub trącące myszką imiona. W dzisiejszych czasach obecność Stasia, Rysia czy Franka w klasie naszego dziecka w ogóle nie dziwi. Najprawdopodobniej zresztą będzie miał swoich imienników! Podobają się wam te imiona tak bardzo jak nam?

Zobacz też:

Najczęstsze imiona męskie w Polsce. Wcale nie Antek i Kuba! [WIDEO]

Instagram
Aktualności
Najdziwniejsze imiona dzieci gwiazd
Niektóre gwiazdy wymyślają dla swoich dzieci coraz bardziej niekonwencjonalne imiona. Taka moda panuje wśród gwiazd nie tylko za oceanem, ale ulegają jej też celebryci w Polsce. Zobacz kto i dlaczego nadał swojemu dziecku tak dziwne imię. I co na to znana psycholog?

Zachwyt nazwą apartamentu, państwa i ulubionego owocu… czyli dlaczego gwiazdy wybierają takie właśnie imię Kiedy aktorka Liv Tyler urodziła w połowie lutego 2015 roku drugiego syna  i obwieściła światu jakie nadała mu imię (Sailor Gene Gardner) wywiązała się dyskusja o dziwnych imionach nadawanych dzieciom przez gwiazdy. Postanowiliśmy zrobić krótki przegląd najdziwniejszych imion dzieci gwiazd . Wysokie miejsce na naszej liście znalazła  Mariah Carey. Piosenkarka swoim bliźniętom nadała naprawdę niecodzienne imiona. Córeczkę nazwała Monroe - na część Marilyn Manroe. Syn Carey miał zdecydowanie mniej szczęścia. Imienia nie zawdzięcza bowiem ikonie kina a nowojorskiemu apartamentowi w marokańskim stylu, w którym jego ojciec oświadczył się mamie. Stąd nosi teraz imiona męskie Moroccan Scott. Alicia Keys tak zafascynowała się Egiptem podczas pobytu w trasie koncertowej, że gdy na świat przyszedł jej synek nadała mu imię na część kraju faraonów – Egypt. Jak donosiła kolorowa prasa Gwyneth Paltrow nadała swojej córce imię Apple; od jej ulubionego owocu. Syn z kolei został nazwany Mojżesz. Czytaj też: Najpopularniejsze imiona na przestrzeni wieków   Polskie gwiazdy też potrafią zaszaleć z imionami kierując się swoimi własnymi fascynacjami Prekursorem wśród polskich gwiazd jest Michał Wiśniewski. Ten może być pewien, że jego dzieci nie będą miały wielu imienników w klasie, ani nawet roczniku. Nazwał on dzieciaki: Xavier, Fabienne, Etiennette, Vivienne, Vienna. Z kolei Katarzyna Figura dała swoim córkom na imię: Koko Claire i Kaszmir Amber. Imiona męskie i żeńskie podobno mają związek z indiańskimi korzeniami ich ojca. Katarzyna Skrzynecka jest tak zakochana w Grecji, że  gdy urodziła swoją córeczkę nazwała ja na część ukochanego kraju. Dlatego jej córka nosi imiona Alikia Ilia. Wielu zastanawia się...

zakazane imiona dla dzieci
Adobe Stock
Aktualności
Te imiona dla dzieci były kiedyś zakazane, a teraz je uwielbiamy. Powód może zdumiewać!
Są imiona, które kiedyś budziły śmiech, wstyd i zgorszenie. Dzisiaj są chętnie nadawane. Zobacz, czy twoje dziecko je nosi!

Pewnie przyzna to wielu rodziców, że wybór imienia dla dziecka to wbrew pozorom niełatwe zadanie. Czasami przez całą ciążę zastanawiamy się nad tym, a kiedy maluszek jest już na świecie, nadal mamy dylemat. Nie bez powodu. Zdaniem psychologów to właśnie imię jest obrazem charakteru i osobowości dziecka. Aby ułatwić wybór, 100 lat stworzono rodzicom listę imion zakazanych. Imię musi pasować do twojego pochodzenia Mieczysław Rościszewski był autorem poczytnych poradników z początków XX wieku (napisał m.in. podręcznik savoir-vivre) i uważał, że wiele imion, zarówno kobiecych, jak i męskich, jest godne tylko osób z niższych warstw społecznych. W książce ,,Pani Domu" stworzył czarną listę imion zakazanych do nadawania dzieciom przez rodziców. Tłumaczył, że imiona starożytne i noszone przez prababcie mogą ośmieszać młodego człowieka. Odradzał inspirowania się kobiecymi postaciami literackimi, których imiona brzmiały ckliwie. Był też przeciwnikiem nadawania imion na cześć historycznych bohaterów, np. Napoleona lub Cezara. Dziś z perspektywy naszych czasów stworzona przez Rościszewskiego lista imion zakazanych może budzić zdumienie. Te imiona były zakazane sto lat temu! Na liście znalazły się imiona dla dziewczynek i chłopców, które budziły ogromne kontrowersje, a dzisiaj są lubiane i nadawane w Polsce. 100 lat temu odradzano nadawania dla dziewczynek imienia:   Agata, Agnieszka, Katarzyna, Klara, Marta, Matylda, Weronika. Dla chłopców nie polecano imienia:   Franciszek, Marcin, Maciej, Mariusz, Piotr, Paweł, Tomasz, Wojciech. Wśród zakazanych imion dla dziewczynek były także: Franciszka, Marianna , Eulalia, Amelia, Genowefa, Apolonia, Honorata, Kunegunda, Leokadia i Tekla. Zaś dla chłopców: Agapit, Onufry, Modest, Marcel i...

Greta - coraz bardziej popularne imię dla dziewczynki
Adobe Stock
Aktualności
To imię dla dziewczynki robi się coraz modniejsze. Nic dziwnego!
Coraz więcej kobiet spodziewających się dziecka chce nadać je swoim córeczkom. Czy spodoba się wszystkim mamom?

Imię robi furorę w Niemczech. To niewątpliwie zasługa pewnej nastolatki ze Szwecji bardzo zaangażowanej w walkę o ochronę klimatu na ziemi. Imię Greta coraz bardziej popularne Greta Thunberg to 16-letnia aktywistka klimatyczna protestująca przeciwko zmianom klimatu wynikającym z działalności człowieka. To z jej inicjatywy doszło do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Teraz okazuje się, że młoda Szwedka inspiruje nie tylko młodzież do walki o ratowanie środowiska, ale także młodych rodziców oczekujących narodzin dziewczynek. Coraz więcej par chce nadać córeczce na imię Greta. Według sondażu przeprowadzonego na zlecenie Deutsche Welle przez portal Babelli.de już wkrótce w Niemczech będzie znacznie więcej dziewczynek o imieniu Greta. Dwa proc. ankietowanych podało, że chce dać na imię córeczce Greta. Dla co piątych przyszłych rodziców Szwedka jest wzorem do naśladowania i dlatego jej imię wybrali dla swojego dziecka. Co decyduje o wyborze imienia Ekspert od imion z portalu beliebte-vornamen.de (z niem. ulubione imiona ) Knut Bielefeld podkreślił, że rodzice decydują się na imię dla dziecka już w początkach ciąży. Kluczową rolę w wyborze imienia odgrywa: jego brzmienie, dobre skojarzenie, jakie budzi, unikanie imion noszonych przez dzieci w kręgu rodziny lub przyjaciół. Greta, czyli Małgorzata Imię Greta to germańskie zdrobnienie od łacińskiego imienia Margarita, czyli Małgorzaty (greckiego pochodzenia). Imię oznacza „perłę", „pąk kwiatowy", „kwiat". Słynne Grety to przede wszystkim gwiazda przedwojennego filmu i „Złotej ery Hollywood" szwedzka aktorka Greta Garbo oraz włoska aktorka Greta Scacchi. Imieniny Grety przypadają na 16 listopada.  Jako ciekawostkę warto podać, że wraz z fenomenem Grety Thunberg pojawiło się natomiast nowe słowo: „greteln". Jest ono stosowane...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj