Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Zabawy na Dzień Kobiet dla dzieci
Adobe Stock
Święta i uroczystości

Zabawy na Dzień Kobiet – zagadki, konkursy, konkurencje

Zabawy na Dzień Kobiet to świetny pomysł na zaaranżowanie zajęć w przedszkolu czy szkole podstawowej, a przy okazji na przemycenie odrobiny wiedzy o historii tego święta.

Zabawy na Dzień Kobiet mogą przybrać formę konkursów, quizów czy zagadek, ale można także zorganizować oglądanie bajek o szczególnym przesłaniu.

Eksperymenty dla dzieci: tornado w butelce [WIDEO]

Zabawy na Dzień Kobiet – jak świętować z dziećmi?

Fajne zabawy na Dzień Kobiet dla młodszych dzieci mogą np. obejmować wyliczanki takie jak „Wymień 5 rzeczy, które Twoja mama lub babcia zawsze mają w torebce” lub „10 dyscyplin sportowych, w których są zawodowe rozgrywki kobiet”. Możliwości jest bardzo wiele.

Przyjemnym sposobem na świętowanie będzie także wspólne tworzenie własnoręcznych laurek bądź bukietów, którymi później dzieciaki mogą obdarować wybrane kobiety. Już z pomocą krepiny, kolorowych papierów, nożyczek i kleju uda się stworzyć przepiękne prace.

Oczywiście w celebracji 8 marca można także uwzględnić tradycyjne zabawy, które przedszkolaki i kilkulatki uwielbiają: ciuciubabkę, chowanego bądź berka. Chodzi o to, aby podkreślić, że warto świętować Dzień Kobiet, który może być chwilą radości i odprężenia – w szczególności dla mam, babć czy cioć. Warto więc zaproponować dzieciom, aby przeniosły świętowanie do domu i zaoferowały mamom wspólne gry, zabawy, a także wyręczanie z drobnych obowiązków takich jak podlanie kwiatków czy zamiatanie.

Bajki dla dzieci na Dzień Kobiet

Chociaż same jesteśmy fankami wszystkich bajek o księżniczkach, z okazji Dnia Kobiet warto przemycić filmy z przesłaniem, czyli te opowiadające o silnych i odważnych bohaterkach. Wyjątkowo polecamy „Vaianę”, „Mulan”, „Pocahontas”,  „Iniemamocnych 2” bądź fabularną wersję „Alicji w Krainie Czarów”!

Zadania i zagadki na Dzień Kobiet

8 marca to świetna okazja do zapoznania dzieci nie tylko z historią Dnia Kobiet, ale także do zorganizowania lekcji np. o osiągnięciach sławnych kobiet w przeróżnych dziedzinach: od literatury aż po naukę. Quiz tego typu to jednak propozycja dla nieco starszych dzieci, np. w pierwszych klasach szkół podstawowych. Jakie pytania można zadać?

Od jak dawna kobiety w Polsce mogą brać udział w wyborach?
a) od 12 lat
b) od 113 lat
c) od 520 lat

Jak nazywała się legendarna egipska królowa słynąca ze swojej niezwykłej urody?
a) Kleopatra
b) Koralina
c) Katarzyna

Ile Polek wygrało dotąd nagrodę Nobla?
a) 1
b) 4
c) 3

Jak nazywała się najsłynniejsza szwedzka autorka książek dla dzieci („Pippi Pończoszanka”, „Dzieci z Bullerbyn”)?
a) Tove Jansson
b) Astrid Lindgren
c) Maria Konopnicka

Wiele historii wyjątkowych kobiet można znaleźć w książkach np. „Opowieściach na dobranoc dla młodych buntowniczek” lub „Damach, Dziewuchach, Dziewczynach”. Posłużą jako świetna inspiracja do tworzenia quizów i zgadywanek!

 


Zobacz też:

 

Aktualności
Czy obchodzisz Dzień Kobiet? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy obchodzą Dzień Kobiet. W tym roku 8 marca przypada w czwartek. Wszystkim kobietom małym i dużym życzymy z tej okazji uśmiechu, radości, poczucia się wyjątkowymi. I żeby nigdy nie traciły wiary w siebie!

Czy obchodzenie takiego święta ma w ogóle sens? Czy to kobiet nie dyskryminuje? W końcu jesteśmy nimi 365 dni w roku, więc może ta szczególna uwaga, jaką otrzymujemy 8 marca jest śmieszna i obraźliwa dla nas? Chyba to zbędne dylematy. Sonda mamotoja.pl pokazuje, że bardzo lubimy to święto! No może z drobnymi wyjątkami. Obchodzisz Dzień Kobiet? Oczywiście, że tak! "Jak najbardziej obchodzę Dzień Kobiet, ale to wszystko zależy od moich mężczyzn, mam nadzieję, że będą pamiętać" – śmieje się młoda mama trójki dzieci. "Specjalnie nie obchodzę, zawsze się to wplata w rytm dnia, ktoś bliski sobie przypomni, otrzymam drobny upominek lub kwiatek" – mówi inna mama. "Bardzo lubię , nareszcie coś dla kobiet"- stwierdza starsza pani. "Nie powinnam obchodzić Dnia Kobiet, powinien to zrobić mój mężczyzna, to on powinien uczcić ten dzień wobec mnie" – uważa młoda kobieta, spodziewająca się pierwszego dziecka. "Co roku staram się obchodzić Dzień Kobiet - dla ważnych kobiet w moim życiu zawsze mam jakieś upominki, kwiaty" - mówi młody mężczyzna."Fajnie, jak na co dzień kupuje się kwiaty, ale można uczcić wyjątkowo, jeden dzień więcej, dla przypomnienia" - dodaje inny mężczyzna. "Absolutnie obchodzę" - zdradza kolejny pan. Jak mówi, pracuje w bardzo sfeminizowanym towarzystwie, wokół niego są same kobiety. Przygotuje kwiaty dla bliskich osób oraz słodkości dla koleżanek z pracy. Zdarzyły się pojedyncze słowa krytyki. "To święto dyskryminuje kobiety i w jakiś sposób je stygmatyzuje" - uważa mężczyzna. "To taki przeciętny dzień, w którym dostaje się jakiegoś badylaka" - ocenia przyszła, młoda mama. "Nie obchodzę tego dnia jako święto, bo ja mam codziennie dzień kobiet" - śmieje się starszy pan."Muszę obchodzić Dzień Kobiet -...

życzenia na Dzień Kobiet
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Kobiet: najpiękniejsze, krótkie, śmieszne, oryginalne – dla żony, koleżanki, mamy
Zastanawiasz się, jakie życzenia na Dzień Kobiet ułożyć, by były oryginalne, fajne i śmieszne? Skorzystaj z naszych propozycji! Takie wierszyki na Dzień Kobiet będą odpowiednie jako treść kartki lub bileciku przy bukiecie. Panie na pewno docenią zaangażowanie. Pamiętaj jednak, że przede wszystkim liczy się gest i pamięć.

Życzenia na Dzień Kobiet sprawią, że każda z pań lub dziewczyn poczuje się wyróżniona i doceniona. Poza przygotowaniem fajnego prezentu warto więc zadbać także o urocze życzenia na 8 marca. Nie każdy jest poetą, można więc nieco sobie pomóc gotowymi wierszykami. Podpowiadamy, czego życzyć na Dzień Kobiet! Przygotowaliśmy zabawne propozycje, odpowiednie zarówno dla mamy, jak i koleżanki, żony lub teściowej. Sprawdzą się także jako życzenia dla dziewczynek, które przecież też często obchodzą to święto. Możecie wykorzystać również  cytaty na Dzień Kobiet , które świetnie sprawdzą się zamiast życzeń lub jako piękny wstęp do nich. Spis treści :  Najpiękniejsze życzenia na Dzień Kobiet Krótkie życzenia na Dzień Kobiet Śmieszne życzenia na Dzień Kobiet Oryginalne życzenia na Dzień Kobiet Życzenia na Dzień Kobiet dla mamy i teściowej Życzenia na Dzień kobiet dla żony Życzenia na Dzień Kobiet dla koleżanki Najpiękniejsze życzenia na Dzień Kobiet Życzenia na 8 marca powinny być naprawdę wyjątkowe. W końcu właśnie w ten sposób można okazać miłość i szacunek ukochanej kobiecie. Oto nasze propozycje najpiękniejszych życzeń na Dzień Kobiet. Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, siostry i matki, dostają wtedy pachnące kwiatki. Ale ja nie mam kwiatów dla Ciebie, więc ślę w życzeniach sam siebie. *** Kwiatów nie dam, mimo szczerych chęci. Lecz słowa, które zostaną w pamięci, życzę szczęścia i dużo radości, długiej i bardzo szczęśliwej przyszłości. Niech los Tobie z oczu łez nie wyciśnie, niechaj wszystko wiedzie się w życiu pomyślnie. Wszystko, co piękne i wymarzone, w dniu Święta Kobiet niech będzie spełnione. *** Kobieta to piękny kwiat, niedoceniane zioło, które zajmuje cały świat, o którym się mówi wkoło....

dzień kobiet
Fotolia
Aktualności
"Zamiast kwiatka, doceń mnie!" Tego życzę sobie – i innym mamom – na Dzień Kobiet
Nie zawsze pachnę różami, chodzę w sukience i mam czyste włosy. Ale zawsze jestem matką dwójki wspaniałych dzieci i to wystarczy, żeby wymagać od ciebie, mężu: "Doceń mnie!"

Kolejny miesiąc zaczął się kolejną chorobą moich dzieci, więc jak zawsze jadąc do przychodni, mijam z 15 billboardów. Na wszystkich – od reklamy dachówek po ofertę nowego konta w banku – same piękne kobiety: bez cieni pod oczami, bez zmarszczek i zupełnie, ale to zupełnie bez dzieci.  A potem wchodzę do przychodni i widzę 15 innych kobiet. Takich jak ja. Każda z dzieckiem, każda z podkrążonymi oczami, każda z włosami, które wołają o fryzjera.  I to właśnie na nie patrzę z zachwytem: tak, to właśnie my, matki, jesteśmy prawdziwymi, wspaniałymi kobietami – a nie te plastiki z billboardów! Wspaniale by było, gdyby ciąża, poród i macierzyństwo utwierdzały nas w poczuciu kobiecości. Zwykle jednak jest dokładnie odwrotnie. Doskonale pamiętam te pierwsze tygodnie po porodzie, kiedy pod dresami nosiłam siatkowe majtasy na gumce, kiedy blizna po cięciu nie pozwalała mi się wyprostować, kiedy moje piersi żyły własnym życiem i albo tryskały fontanną, albo się zatykały i trzeba je było okładać mrożoną kapustą. I chociaż wiedziałam, że nie ma nic bardziej kobiecego niż ciąża, poród i macierzyństwo, to w tamtym okresie – taka zgięta wpół, z bolącymi piersiami i z kapustą w staniku – czułam się raczej robotem do karmienia i przewijania, a nie kobietą.  Patrzyłam w lustro i widziałam tylko rozstępy, cellulit i bliznę na brzuchu. Patrzyłam – i nie dostrzegałam w tym lustrze kobiety, która zasługuje na wielki zachwyt. Nie widziałam kobiety, która dała życie, która to nowe życie pielęgnuje, karmi własnym pokarmem, która buduje miłość i dla tego małego życia jest całym światem. Dziś sama się z siebie śmieję: jaka ja wtedy byłam ślepa!  Kwiatek na Dzień Kobiet? No pewnie, że się z niego ucieszę! Ale żaden bukiet nie da mi tej radości, jaką czułam, gdy po porodzie mój mąż powtarzał, że...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta