laurki na walentynki
Adobe Stock
Święta i uroczystości

Laurki na walentynki: 6 pomysłów, jak zrobić laurkę na walentynki

Laurki na walentynki to obowiązkowy punkt tego święta! Te samodzielnie wykonane są szczególnie wyjątkowe, ponieważ dziecko wkłada w nie swoją pracę i oczywiście serce! Podpowiadamy, jak zrobić laurkę na walentynki.

Walentynki z dzieckiem można spędzić na wiele sposobów. Jednym z nich jest wspólne zrobienie laurki na walentynki. Maluch może ją później podarować ukochanej osobie z rodziny lub sympatii z przedszkola, szkoły czy podwórka. Walentynkowe kartki do zrobienia samodzielnie wcale nie są takie trudne, a zarówno efekt, jak i samo ich wykonanie sprawi wam wiele frajdy.

Czy obchodzisz Dzień św. Walentego? [SONDA ULICZNA]

Pomysł na kartki walentynkowe DIY

Do zrobienia laurki na walentynki przydadzą się nasze szablony serca. Poniżej przedstawiamy 6 pomysłów na walentynkowe kartki do zrobienia razem z dzieckiem. Jeżeli nie macie czasu, ochoty lub cierpliwości, by robić laurki na walentynki samodzielnie – skorzystajcie z gotowych kartek walentynkowych do wydrukowania.

Laurka na walentynki: pomysł nr 1

laurki na walentynki
Adobe Stock

 
Pierwsza propozycja laurki na walentynki to kartka z oryginalnym serduszkiem. By je odwzorować, musicie najpierw wyciąć 4 wzory serduszek: 2 różowe i 2 czerwone. Następnie każde serduszko trzeba zgiąć w połowie. Jedną połowę czerwonego serduszka przyklejcie do kartki. Do wolnej połowy przyklejcie połówkę różowego serca. I tak po kolei. Następnie (podobnie jak na początku) ostatnią połówkę ostatniego serca przyklejcie do kartki. Gotowe! Niech to wyjątkowe serduszko będzie głównym elementem laurki, jednak pozostałą część również możecie ozdobić. Poproś dziecko, by narysowało coś w wolnym miejscu. Możecie także dokleić (tak jak na obrazku): chmurkę, serduszko i inne elementy wycięte z kolorowego papieru.

Walentynkowa kartka: pomysł nr 2

laurki na walentynki
Adobe Stock

 
Drugi pomysł na walentynkową laurkę to kolaż z serduszek. Najpierw wytnijcie z kartki wzór serca. Następnie z kolorowego papieru powycinajcie dużo (około 30) małych serduszek. Możecie to zrobić ręcznie lub wykorzystać do tego specjalny „serduszkowy dziurkacz”. Gdy kolorowe serduszka będą już gotowe – wyklejcie nimi wzór serca. Na odwrocie możecie napisać życzenia walentynkowe.

Laurka na walentynki: pomysł nr 3

laurki na walentynki
Adobe Stock

 
Kolejnym pomysłem jest laurka walentynkowa z materiałowych serduszek. Tym razem wytnijcie serduszka z materiału (tutaj również przydadzą się wam nasze szablony serc). Najlepiej, żeby materiał był w kolorze czerwonym i różowym – to właśnie one kojarzą się z miłością. Tak jak na obrazku – możecie stworzyć jedno duże serduszko z kilku mniejszych. Najpierw naklejcie największe serce, następnie mniejsze, a na sam koniec całkowicie malutkie. Obok także możecie dokleić serduszka. Może spróbujecie z materiału wyciąć również napis „walentynka”? Będzie jeszcze piękniej!

Laurka na walentynki: pomysł nr 4

laurki na walentynki
Adobe Stock

Znowu zabawa z materiałem! Tym razem stwórzcie materiałowe serduszka ozdobione guzikami. Tak jak przy poprzedniej propozycji, teraz również wytnijcie wzory serc z materiału. Następnie przyszyjcie lub przyklejcie do nich piękne ozdoby: cekiny, guziki, koraliki. Takie gotowe serduszka możecie przykleić na kartkę papieru – wtedy powstanie laurka walentynkowa. Jeśli jednak macie ochotę na nieco bardziej oryginalną wersję – przyszyjcie takie samo serduszko (z tyłu) do tego, które już powstało i wypełnijcie watą. W ten sposób powstanie bardzo oryginalny walentynkowy prezent.

Walentynkowa kartka do zrobienia: pomysł nr 5

laurki na walentynki
Adobe Stock

Laurka walentynkowa w kształcie pierwszej litery imienia adresata? Nam bardzo podoba się ten pomysł! Wytnijcie z kartki wzór takiej litery, a następnie ozdóbcie ją w piękny sposób. Możecie to zrobić tak, jak na obrazku – przyklejając dużo serduszek i różyczkę. Taką piękną różę możecie zrobić, zwijając do środka gruby pasek bibuły.

Pomysł nr 6 na kartkę walentynkową DIY

laurki na walentynki
Adobe Stock

 
Ta wersja laurki na walentynki jest najtrudniejsza. Cały jej urok tkwi w małych kwiatuszkach. Zrobicie je, zwijając do środka paski kolorowego papieru. Płatki środkowego kwiatuszka wykonacie natomiast, składając jeden długi pasek w mniejsze podłużne paseczki.
 

Zobacz także

wróżby walentynkowe
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Wróżby walentynkowe dla dzieci [7 propozycji + przepis na ciasteczka z wróżbą]
Dzięki wróżbom walentynkowym można poznać imię swojego przyszłego ukochanego, dowiedzieć się, jak będzie wyglądać miłosna przyszłość. Należy je traktować z przymrużeniem oka, jednak nie zmienia to faktu, że dają dużo frajdy. Któż w dzieciństwie nie chce poznać imienia swojego przyszłego wybranka lub wybranki?

Wróżby walentynkowe dla dzieci mogą być częścią walentynkowych zabaw. Dzień św. Walentego jest okazją, by wyrazić swoją miłość bliskim osobom. Atrakcje tego dnia nie muszą jednak ograniczać się do złożenia życzeń walentynkowych i wręczenia fajnego prezentu . Zwłaszcza w przypadku dzieci warto zadbać jeszcze o inne rozrywki. Możecie zrobić sobie seans miłosnych filmów da dzieci , wykonać wspólnie laurkę walentynkową , a punktem kulminacyjnym niech będą wróżby miłosne. Spis treści: Wróżby miłosne na walentynki -wróżba z pestkami -wróżba z obrączką -wróżba z jabłkiem -wróżba z liczeniem przedmiotów -wróżba z obieraniem jabłka -wróżba z glinianymi kuleczkami -wróżba z płatkami kwiatów Wróżby miłosne dla samotnych - przesądy Walentynkowe ciasteczka z wróżbą Wróżby miłosne na walentynki  Wróżby walentynkowe to świetna zabawa, niezależnie od wieku. Należy traktować ją z dużym dystansem i nie przywiązywać się zbyt mocno do przepowiedni, jednak wróżenie samo w sobie będzie naprawdę miłą rozrywką. Oto nasze propozycje wróżb walentynkowych: Wróżba z pestkami Do tej wróżby potrzebujesz jedynie jabłka. Należy przekroić je na dwie połówki, a następnie policzyć nasionka. W ten sposób dowiesz się, ile będziesz mieć dzieci w przyszłości. Wróżba z obrączką Do tej wróżby będziesz potrzebować zdjęcia ukochanych osób, a także obrączki. Wróżba pomoże dokonać wyboru, między kilkoma kandydatkami/kandydatami, którzy pragną zawładnąć sercem danej osoby. Na stole rozłóż zdjęcia ukochanych (możesz napisać też ich imię na kartce papieru, jeśli nie posiadasz zdjęć). Przy pomocy obrączki wiszącej na nitce dowiesz się, kto jest ci przeznaczony. Przesuwaj wahadełkiem nad kolejnymi zdjęciami. Odrzuć te osoby, nad którymi obrączka się nie obraca....

zabawy walentynkowe
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Zabawy walentynkowe dla dzieci: gry, wróżby, konkursy
Fajne zabawy walentynkowe sprawią, że 14 lutego pozostanie na długo w pamięci dziecka. Zróbcie wszystko, by miło spędzić czas tego dnia i podkreślić jego wyjątkowość, w końcu to jeden z najpiękniejszych dni w roku. W dniu zakochanych możecie spróbować wróżb walentynkowych i innych gier. Mamy dla was też kilka fajnych propozycji na konkursy walentynkowe dla dzieci.

Zabawy walentynkowe jeszcze bardziej umilą dzieciom ten wyjątkowy dzień. Warto, poza prezentami na walentynki , przygotować też coś specjalnego i kreatywnego. Świetną rozrywką dla rodziców i maluchów może być np. wspólne wykonanie kartki walentynkowej lub nauka walentynkowych wierszyków . My przedstawiamy propozycje zabaw walentynkowych w przedszkolu i w szkole, które nie pozwolą dzieciom nudzić się w walentynki.  Fajne zabawy walentynkowe dla dzieci: Gry walentynkowe Wróżby walentynkowe Pomysły na konkursy walentynkowe Gry walentynkowe dla dzieci Dzięki różnym grom walentynkowym maluchy nie będą się nudzić. Poza naszymi pomysłami możecie wykorzystać też inne propozycje, np. na zabawy ruchowe w domu . Dużo zabaw można zorganizować w klimacie walentynkowym, wystarczy odrobina kreatywności.   Złamane serca Każdy z uczestników musi dostać po połówce przeciętego serca (możecie je wykonać z papieru). Na znak osoby prowadzącej wszyscy uczestnicy muszą sprawdzić, który z pozostałych uczestników gry ma połówkę serca pasującą do ich połówki. Na koniec, gdy już każdy znajdzie swoją parę, niech każda z nich wykona piękny taniec. Jeśli nie ma wystarczająco wielu osób do zabawy, możecie ze „złamanych” serduszek zrobić memo z papieru o różnych wzorach – zadaniem dziecka będzie dopasowanie połówki serduszka. Gorące serce Ta gra to po prostu „gorący ziemniak”, jednak pod walentynkową nazwą i w miłosnym klimacie. Uczestnicy siadają na podłodze w kółku. Prowadzący znajduje się na środku, Ma on za zadanie rzucić do jednego z uczestników „gorące serce” i zamknąć oczy, by nie widzieć,  kto jest posiadaczem serca w tym momencie. Gra toczy się dalej i dzieci szybko rzucają do siebie serce. Jeżeli serce wypadnie poza koło – musi po nie pójść osoba, która jako...

walentynki dla dzieci
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Walentynki dla dzieci: pomysły na spędzenie walentynek w szkole, w przedszkolu, z rodzicami
Walentynki z dzieckiem to świetna okazja do rozmowy o uczuciach i miłości, ale także dobry moment, by spędzić wspólnie czas i pokazać dziecku, jakie jest dla nas ważne. Dzięki naszym propozycjom dzieci nie będą się nudzić tego dnia także w szkole lub przedszkolu.

Walentynki są bardzo radosnym świętem – dlatego w celebrowanie tego dnia włączają się także dzieci. Na początku warto, by maluchy poznały historię walentynek , a także związane z nimi ciekawostki. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień w szkole, przedszkolu lub w domu wystarczy odrobina chęci i kreatywności. Podpowiadamy, jak przygotować walentynki dla dzieci.  Pomysły na walentynki dla dzieci :  Przygotowanie kartek na walentynki Zabawy walentynkowe Konkursy walentynkowe Robienie walentynkowego serduszka Wspólne układanie życzeń walentynkowych Śpiewanie miłosnych piosenek Poczta walentynkowa Wypad na miasto w walentynki Rodzinny obiad walentynkowy Kino domowe na walentynki Upominki walentynkowe dla bliskich Walentynki dla dzieci w szkole lub przedszkolu Walentynki mogą być wyjątkowym dniem także w szkole lub przedszkolu. Oto nasze pomysły na spędzenie tego święta w kreatywny i miły sposób!  Robienie kartek na walentynki Ciekawym pomysłem jest robienie laurek walentynkowych . Taka kartka z pewnością ucieszy obdarowaną nią osobę, ale da też mnóstwo frajdy dziecku, które będzie ją przygotowywało. Jak powinna wyglądać walentynka? Przede wszystkim musi nawiązywać do święta miłości! Zwykle znajduje się na niej dużo serduszek i kolor czerwony. Możecie skorzystać z naszych pomysłów na oryginalną walentynkę . Do środka koniecznie wpiszcie życzenia walentynkowe. Zabawy walentynkowe Dzięki zabawom walentynkowym dziecko na długo zapamięta ten wyjątkowy dzień. Doskonałą propozycją na urozmaicenie czasu będą gry walentynkowe. Mogą to być quizy na temat tego święta (wersja dla starszych dzieci), gra „gorący ziemniak” w walentynkowym klimacie. Obowiązkowym punktem walentynek są także wróżby walentynkowe . Dzięki nim można poznać imię...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj