Walentynki z dzieckiem można spędzić na wiele sposobów. Jednym z nich jest wspólne zrobienie laurki na walentynki. Maluch może ją później podarować ukochanej osobie z rodziny, np. mamie czy tacie, lub koledze z przedszkola, szkoły czy podwórka. Walentynkowe kartki do zrobienia samodzielnie wcale nie są takie trudne, a zarówno efekt, jak i samo ich wykonanie sprawi wam wiele frajdy.

Reklama

Pomysły na kartki walentynkowe DIY

Do zrobienia laurki na walentynki przydadzą się nasze szablony serca. Poniżej przedstawiamy 6 pomysłów na walentynkowe kartki do zrobienia razem z dzieckiem. Jeżeli nie macie czasu, ochoty lub cierpliwości, by robić laurki na walentynki samodzielnie – skorzystajcie z gotowych kartek walentynkowych do wydrukowania.

Jak zrobić laurkę na walentynki z sercem 3D?

Laurki na walentynki: pomysł nr 1
Adobe Stock

Ta propozycja ręcznie robionej laurki na walentynki to kartka z oryginalnym serduszkiem. By je odwzorować, musicie najpierw wyciąć 4 wzory serduszek: 2 różowe i 2 czerwone. Następnie każde serduszko trzeba zgiąć w połowie. Jedną połowę czerwonego serduszka przyklejcie do kartki. Do wolnej połowy przyklejcie połówkę różowego serca. I tak po kolei. Następnie (podobnie jak na początku) ostatnią połówkę ostatniego serca przyklejcie do kartki. Gotowe! Niech to wyjątkowe serduszko będzie głównym elementem laurki, jednak pozostałą część również możecie ozdobić. Poproś dziecko, by narysowało coś w wolnym miejscu. Możecie także dokleić (tak jak na obrazku): chmurkę, serduszko i inne elementy wycięte z kolorowego papieru. Ta walentynka to bardzo fajny pomysł na kartkę dla mamy, taty, nauczycieli lub koleżanki czy kolegi.

Laurka na walentynki dla mamy i taty – serduszkowy kolaż

Walentynkowe kartki do zrobienia: pomysł nr 2
Adobe Stock

Drugi pomysł na walentynkową laurkę to kolaż z serduszek. Jak ją zrobić? Najpierw wytnijcie z kartki wzór serca. Następnie z kolorowego papieru powycinajcie dużo (około 30) małych serduszek. Możecie to zrobić ręcznie lub wykorzystać do tego specjalny „serduszkowy dziurkacz”. Gdy kolorowe serduszka będą już gotowe – wyklejcie nimi wzór serca. Na odwrocie możecie napisać życzenia walentynkowe. Ta laurka to doskonały pomysł dla dzieci, które chciałyby własnoręcznie zrobić walentynkę dla swych rodziców, koleżanek lub kolegów.

Własnoręczna laurka na walentynki dla kolegi lub koleżanki

Laurki na walentynki: pomysł nr 3
Adobe Stock

Kolejnym pomysłem na własnoręczną laurkę walentynkową jest ta z wykorzystaniem materiałowych serduszek. Tym razem wytnijcie serduszka z materiału (tutaj również przydadzą się wam nasze szablony serc). Najlepiej, żeby materiał był w kolorze czerwonym i różowym – to właśnie one kojarzą się z miłością. Tak jak na obrazku – możecie stworzyć jedno duże serduszko z kilku mniejszych. Najpierw naklejcie największe serce, następnie mniejsze, a na sam koniec całkowicie malutkie. Obok także możecie dokleić serduszka. Może spróbujecie z materiału wyciąć również napis „walentynka”? Będzie jeszcze piękniej!

Zobacz także

Laurka na walentynki dla koleżanki: koniczynka z serduszek

Laurki na walentynki: pomysł nr 4
Adobe Stock

Znowu zabawa z materiałem! Tym razem stwórzcie materiałowe serduszka ozdobione guzikami. Tak jak przy poprzedniej propozycji, teraz również wytnijcie wzory serc z materiału. Następnie przyszyjcie lub przyklejcie do nich piękne ozdoby: cekiny, guziki, koraliki. Takie gotowe serduszka możecie przykleić na kartkę papieru – wtedy powstanie laurka walentynkowa. Jeśli jednak macie ochotę na nieco bardziej oryginalną wersję – przyszyjcie takie samo serduszko (z tyłu) do tego, które już powstało i wypełnijcie watą. W ten sposób powstanie bardzo oryginalny walentynkowy prezent.

Walentynkowa kartka-laurka dla kolegi – w kształcie literki

Walentynkowe kartki do zrobienia: pomysł nr 5
Adobe Stock

Laurka walentynkowa w kształcie pierwszej litery imienia adresata? Nam bardzo podoba się ten pomysł! Wytnijcie z kartki wzór takiej litery, a następnie ozdóbcie ją w piękny sposób. Możecie to zrobić tak, jak na obrazku – przyklejając dużo serduszek i różyczkę. Taką piękną różę możecie zrobić, zwijając do środka gruby pasek bibuły.

Taka personalizowana walentynka świetnie sprawdzi się jako kartka dla przyjaciółki lub kolegi, którego imię wywołuje szybsze bicie serca.

Laurka walentynkowa dla mamy pełna różyczek

Pomysł nr 6 na kartki walentynkowe DIY
Adobe Stock

Ta wersja laurki na walentynki jest najtrudniejsza. Z pewnością jednak warto podjąć się własnoręcznego jej wykonania, by wręczyć jej mamie lub najlepszej koleżance. Z pewnością docenią czas poświęcony na wyczarowanie tego cudeńka. Cały urok walentynki tkwi w małych kwiatuszkach. Zrobicie je, zwijając do środka paski kolorowego papieru. Płatki środkowego kwiatuszka wykonacie natomiast, składając jeden długi pasek w mniejsze podłużne paseczki.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama