Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Jak zrobić walentynkę
Adobe Stock
Święta i uroczystości

Pomysły na kartki walentynkowe: 7 inspiracji 

Jeśli zastanawiacie się, jak zrobić oryginalną walentynkę – mamy dla was kilka pomysłów na kartki walentynkowe DIY. Są proste w wykonaniu, a tym samym – idealne dla dzieci. Dorośli też znajdą coś dla siebie!
Ręcznie robione kartki walentynkowe to fantastyczny pomysł! Oczywiście z okazji walentynek, aby sprawić bliskiej osobie radość, możemy kupić prezent, wysłać życzenia, ale możemy też samodzielnie zrobić walentynkową kartkę.
Przekonaj się, że nasze pomysły na kartki walentynkowe są naprawdę wyjątkowe. A że są przy tym dziecinnie proste – śmiało może wykonać je dziecko z twoją niewielką pomocą.  
Gdy skończycie – wpiszcie do środka życzenia walentynkowe. Przy wręczaniu kartki możecie wyrecytować walentynkową rymowankę – efekt będzie fantastyczny!

Czy obchodzisz Dzień św. Walentego? [SONDA ULICZNA]

Jak zrobić walentynkę? Liczy się pomysł!

Poniżej znajdziesz 7 propozycji na pomysłowe walentynki DIY. Każdą z nich możesz zmodyfikować wedle uznania. Do wykonania większości kartek będą potrzebne jedynie: nożyczki, papier i klej. Zatem do dzieła! 

Pomysły na kartki walentynkowe
  1. Wypukłe serduszka z papieru
  2. Serce zamknięte w dłoniach
  3. Kartka z balonem w kształcie serca
  4. Serduszkowy aniołek
  5. Serce w wiklinowym koszu
  6. Oryginalne serce
  7. Milion małych serduszek

Walentynka z wypukłymi serduszkami z papieru

Najpierw wytnij serduszka z kolorowego papieru. Mogą mieć różną wielkość i kolor. Następnie zegnij cienki paseczek wzdłuż serca. I tak po kolei, aż całe serduszko będzie pozaginane. Teraz wystarczy przykleić je na kartkę lub sztywny kartonik, na którym napiszesz życzenia. Trójwymiarowymi serduszkami można też ozdobić prezent walentynkowy.

jak zrobić walentynkę
Adobe Stock

Serce zamknięte w dłoniach

Najpierw z białego papieru wytnij kształt dłoni. Możesz przyłożyć swoje dłonie do kartki i je odrysować, a następnie wyciąć. Sklej je ze sobą tak, jak jest to pokazane na obrazku. Następnie wytnij kilka serduszek (ok. 6) z czerwonego papieru. Każde serduszko złóż na pół. Połówkę pierwszego przyklej do środka dłoni. Następnie doklejaj kolejne serduszka (mają być połączone ze sobą jedynie połową). Połówkę ostatniego serca również przyklej do papierowej dłoni. Wyjdzie wtedy piękna kartka walentynkowa: serce zamknięte w dłoniach.

jak zrobić walentynkę
Adobe Stock

Kartka z balonem w kształcie serca

Z papieru wytnij chmurki, kilka małych serduszek i kilka większych (w tym samym rozmiarze). Większe przyklej dokładnie w ten sam sposób, jak wytłumaczyliśmy przy wcześniejszej propozycji kartki walentynkowej. Wytnij z papieru także kosz, do którego będzie przywiązane serce (możesz w tym celu użyć sznureczków, które nakleisz na kartkę).

jak zrobić walentynkę
Adobe Stock

Serduszkowy aniołek

Ten aniołek jest bardzo uroczy i będzie idealną walentynką! Tak naprawdę możesz zrobić go według własnego pomysłu. Najważniejsze jest jednak, by nawiązywał do walentynek – powinno znaleźć się na nim dużo serduszek!

jak zrobić walentynkę
Adobe Stock

Serce w wiklinowym koszu

Na tej kartce główną ozdobą jest serce w wiklinowym koszu. Wiesz już, jak zrobić takie serduszko, ale z czego wykonać piękny kosz? Możesz do tego użyć patyczków lub sznureczków. Efekt będzie świetny!
 

jak zrobić walentynkę
Adobe Stock

Oryginalne serce

By zrobić takie wyjątkowe serduszka, musisz wyciąć z papieru o dowolnym kolorze dwa długie paski. Następnie sklej je ze sobą, tworząc kształt serca. Zrobienie tej walentynki jest bardzo proste, a z pewnością ucieszy ona obdarowaną osobę.

jak zrobić walentynkę
Adobe Stock

Milion małych serduszek

Wytnij ok. 30 malutkich serduszek. Możesz zrobić to nożyczkami lub specjalnym dziurkaczem. Następnie narysuj na sztywnym papierze duże serce. Wytnij je i powyklejaj małymi serduszkami. Ta walentynka wygląda bardzo uroczo!

Milion małych serduszek
Adobe Stock

Mamy nadzieję, że nasze pomysły na kartki walentynkowe przypadły ci do gustu i sprawią ogromność radość twoim bliskim. 


Zobacz także

prezent na walentynki
Materiały prasowe/ kolaż MTJ
Święta i uroczystości
Prezent na walentynki dla dziecka, mamy i całej rodziny
Znalazłyśmy pomysłowe prezenty na walentynki dla ciężarnej, świeżo upieczonej mamy zakochanej w dziecku i tej mamy, która potrzebuje chwili spokoju. Nie zapominamy o tacie! Dla maluszków i starszaków też da się wymyślić fajny prezent na walentynki.
Wierszyki na Walentynki dla dzieci
AdobeStock
Święta i uroczystości
Wierszyki na walentynki dla dzieci: śmieszne, krótkie i wesołe rymowanki
Wierszyki na walentynki dla dzieci to rymowanki, które mogą posłużyć jako życzenia walentynkowe od rodziców dla swoich pociech lub jako życzenia do laurek dla przyjaciół dzieci z przedszkola lub szkoły. Takie wpisy na walentynki to także świetna zabawa, która da maluchom dużo frajdy.

Wierszyki na walentynki dla dzieci powinny być przede wszystkim wesołe, w końcu walentynki to radosne święto miłości. Oto wierszyki na walentynki dla dzieci , których możecie po prostu nauczyć się na pamięć i wygłosić lub napisać je na specjalnie wykonanych przez was z tej okazji kartkach. Dzieci i inne osoby, które je usłyszą lub przeczytają, będą zachwycone! Spis treści :  Wierszyki na walentynki dla małych dzieci od rodziców Wierszyki na walentynki dla dzieci z przedszkola  Wierszyki na walentynki dla dzieci z podstawówki Wierszyki na walentynki dla małych dzieci od rodziców Oto rymowanki, które doskonale sprawdzą się jako życzenia walentynkowe dla ukochanych dzieci od rodziców. Wybierzcie te, które najbardziej wam odpowiadają. Możecie też skorzystać z naszych wierszyków do pamiętnika , które mogą was zainspirować także z okazji walentynek.    Gdy zajdzie taka potrzeba, dam Ci nawet gwiazdkę z nieba. A że dziś są walentynki dam buziaki i lentilki. *** Kocham Cię bardzo i nie skrycie Kocham Cię mocno, na całe życie Kocham nie tylko w walentynki Bo jesteś częścią mojej rodzinki. *** Mojemu szkrabowi, małemu psotnikowi Uśmiechy o poranku i na zimnym przystanku. Buziaczki czekoladą pachnące i ciepłe jak słońce. Miej wesołą minkę, mama śle ci walentynkę! *** Jeśli zdziwiona jest Twoja minka, Z jakiej okazji list ten wysłany, Przypomnij sobie, że Walentego Jest to Światowy Dzień Zakochanych. *** W kosmicznym tempie, lecz w ziemskim stanie serdeczną walentynkę Przesyłam Ci kochanie. Wierszyki na walentynki dla dzieci z przedszkola  Nie tylko młodzież czy dorośli ślą sobie kartki z okazji walentynek . W wielu przedszkolach dzieci również wykonują walentynkowe laurki , które mają być dowodem sympatii dla przyjaciół . Można na nich napisać np. takie wierszyki:  ...

wróżby walentynkowe
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Wróżby walentynkowe dla dorosłych, samotnych, dzieci: 7 propozycji + przepis na ciasteczka z wróżbą
Dzięki wróżbom walentynkowym można poznać imię swojego przyszłego ukochanego albo dowiedzieć się, jak będzie wyglądać miłosna przyszłość. Należy je traktować z przymrużeniem oka, jednak nie zmienia to faktu, że dają dużo frajdy. Któż nie chce poznać imienia swojego przyszłego wybranka lub wybranki?

Wróżby walentynkowe dla dzieci i dorosłych mogą być częścią walentynkowych zabaw.  Atrakcje tego dnia nie muszą ograniczać się bowiem do złożenia życzeń walentynkowych i wręczenia fajnego prezentu. Możecie za to zrobić sobie seans miłosnych filmów , wykonać wspólnie laurkę walentynkową, a punktem kulminacyjnym niech będą wróżby miłosne – dla zakochanych i samotnych, a także wróżby specjalnie dla dzieci. Spis treści: 1.  Wróżby miłosne na walentynki wróżba walentynkowa z pestkami wróżba walentynkowa z obrączką wróżba walentynkowa z jabłkiem wróżba walentynkowa z liczeniem przedmiotów wróżba walentynkowa z obieraniem jabłka wróżba walentynkowa z glinianymi kuleczkami wróżba walentynkowa z płatkami kwiatów 2.  Wróżby miłosne dla samotnych: przesądy 3.  Walentynkowe ciasteczka z wróżbą Wróżby miłosne na walentynki  Wróżby walentynkowe to świetna zabawa, niezależnie od wieku i stanu cywilnego. Należy traktować je z dużym dystansem i nie przywiązywać się zbyt mocno do przepowiedni, jednak wróżenie samo w sobie będzie miłą rozrywką. Oto nasze propozycje wróżb na walentynki: Wróżba walentynkowa z pestkami Do tej wróżby potrzebujesz jedynie jabłka. Należy przekroić je na dwie połówki, a następnie policzyć nasionka. W ten sposób dowiesz się, ile będziesz mieć dzieci w przyszłości. Wróżba walentynkowa z obrączką Do tej wróżby będziesz potrzebować zdjęcia ukochanych osób, a także obrączki. Wróżba pomoże dokonać wyboru między kilkoma kandydatkami/kandydatami, którzy pragną zawładnąć sercem danej osoby. Na stole rozłóż zdjęcia ukochanych (możesz napisać też ich imiona na kartce papieru, jeśli nie posiadasz zdjęć). Przy pomocy obrączki wiszącej na nitce dowiesz się, kto jest...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta