rymowanki na walentynki
Adobe Stock
Święta i uroczystości

Rymowanki na walentynki: śmieszne, krótkie, dla dzieci, kolegi i koleżanki

Rymowanki walentynkowe to dobry sposób, by powiedzieć bliskiej osobie „kocham cię”. W dzień świętego Walentego możesz wysłać kartkę lub wiadomość z krótkim wierszykiem miłosnym. Zobacz nasze propozycje rymowanek na walentynki. Będą idealne dla dziecka, rodziców, a także chłopaka lub przyjaciółki.

Rymowanki na walentynki można wpisać do laurki walentynkowej, kartki, wysłać SMS-em lub przez media społecznościowe. Specjalnie dla was wybrałyśmy wierszyki na walentynki, które będą odpowiednie zarówno dla zakochanych par, jak i dla rodziców czy dzieci. W tym dniu możemy wyznawać miłość na różne sposoby, a taki krótki wierszyk może być jednym z nich.

Oto nasze propozycje rymowanek na walentynki: 

Czy obchodzisz Dzień św. Walentego? [SONDA ULICZNA]

Śmieszne rymowanki walentynkowe

Święto zakochanych warto obchodzić na wesoło. Można np. podarować bliskim czekoladowe serduszka lub lizaki z napisem „kocham cię”. Można też wręczyć im kartki walentynkowe ze śmiesznymi wierszykami. Przecież dzień świętego Walentego ma być przede wszystkim radosny!

Wszystko mi się pomieszało
czy to mleko, czy kakao.
Pić na ciepło czy na zimno?
Nie wiem, jakie być powinno.
Jedno tylko wiem niezbicie
Kocham Cię na całe życie!

***
Witam Ciebie Drogi Misiu!
Chcę pogłaskać Cię po pysiu,
buzi dam Ci i przytulę,
słodkie słówka powiem czule! 

***
Kochana Walentynko... - kiedy będziemy już rodzinką?

***
Pół jabłuszka, pół cytryny
Słodkie usta u dziewczyny
Gdy je chłopiec pocałuje
To się miesiąc oblizuje.

***
Choć nie jestem milionerem,
Choć nie jeżdżę land roverem.
Chociaż rzadko pijam whisky,
Nie wyglądam jak Olbrychski.
Chociaż nie używam Ace,
Ani ubrań od Versace.
W piłkę nie gram jak Gadocha,
To nad życie Ciebie kocham!

***
Na walentynki przesyłam całusów kilka 
Delikatnych jak muśnięcie motylka 
Myślę, że jak je poczujesz 
To mi się zrewanżujesz.

Krótkie rymowanki na walentynki

Krótkie, wierszowane życzenia walentynkowe można wysłać np. w wiadomości SMS lub zostawić na małej karteczce w widocznym miejscu. Oto lista najciekawszych krótkich wierszyków na Walentynki:

W dniu walentynek - mocno całuję i słowem KOCHAM się podpisuję.

***
Uśmiech na twarzy,
Słońce na niebie
I miłość w sercu,
To wszystko dla Ciebie!

***
W kosmicznym tempie, lecz w ziemskim stanie serdeczną walentynkę przesyłam Ci kochanie.

***
Moje serce zakochane,
Tylko Tobie jest oddane.
Daj mi teraz serce Twoje,
Będzie nas szczęśliwych dwoje!

***
Dużo pisać by się chciało, ale czasu bardzo mało.
Piszę zatem węzłowato: Kocham Ciebie - co ty na to?

***
Jeśli zdziwiona jest Twoja minka,
z jakiej okazji ten list wysłany,
bądź uśmiechnięta, to walentynka,
bo dziś Światowy Dzień Zakochanych!

***
Moja Walentynko, powiem Ci coś w sekrecie:
tak jak ja Cię kocham, nie kocha Cię nikt na świecie.

Rymowanki na walentynki dla chłopaka

Tutaj prezentujemy rymowanki przeznaczone dla chłopaka. Mogą z nich skorzystać dorosłe kobiety, wysyłając życzenia swojemu partnerowi, ale też małe dziewczynki, które pragną wyrazić sympatię koledze.  

W Dniu Świętego Walentego,
dla misiaczka kochanego,
wielkie serce ślę ja skrycie,
bo ja kocham Cię nad życie
Gdyby księżyc umiał mówić,
gdyby odgadł myśli me,
to na pewno by wygadał,
jak ja mocno KOCHAM CIĘ!

***
Miłość to wielkie słowo,
I ten je tylko rozumie,
Kto raz kochał i więcej kochać nie umie.

***
Ja Cię nigdy nie zapomnę,
Chociaż będę o 100 mil,
Ja Cię kocham, kochać będę,
Do ostatnich życia chwil.

***
Jeśli lecieć to do słońca
Jeśli marzyć to bez końca
Gdy całować to serdecznie
A gdy kochać to już wiecznie.

***
Czas przerwać tę ciszę na naszej orbicie
Dzisiaj Ci napiszę - kocham Cię nad życie!!!!

Rymowanki walentynkowe dla koleżanki lub przyjaciółki

Walentynki to święto miłości, życzenia można więc składać wszystkim osobom, które są bliskie naszemu sercu, np. przyjaciółce. Oto nasze propozycje: 

Niech ten wiersz Ci przypomni,
Że jest ktoś, kto o Tobie nie zapomni.

***
Myślę sobie każdej nocy,
Aby spojrzeć Tobie w oczy.
Lecz na próżno me marzenia,
Więc przesyłam pozdrowienia.

***
Słońce nauczyło mnie marzyć,
gwiazdy miłością darzyć,
deszcz nauczył mnie szlochać,
a ty nauczyłaś mnie kochać!

***
Dzień Świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
Że chcą kochać i kochają!

***
W Dniu Świętego Walentego
masz życzenia z serca mego!
Od początku znajomości
w moim sercu stale gościsz
I zostaniesz tam do końca,
bo to rzecz nieustająca.

Zobacz też:

walentynki, walentynki z dzieckiem, serce, miłość
fotolia
Święta i uroczystości
Czy warto świętować Walentynki z dzieckiem?
Jesteśmy zdania, że naprawdę warto świętować z maluchem walentynki. Bo to doskonała okazja, by sprawić komuś radość i nauczyć dziecko kilku ważnych rzeczy.

To nieprawda, że walentynki są zarezerwowane wyłącznie dla dorosłych. Przecież przedszkolaki też się zakochują. I to bardzo mocno i na zawsze. – Poza tym 14 lutego – tłumaczy psycholog – dziecko może dać prezent nie tylko ukochanej koleżance, ale także najlepszej przyjaciółce, mamie, bratu. Naprawdę warto potraktować to święto jako doskonały pretekst do złożenia życzeń tym wszystkim, których kochamy, lubimy, szanujemy. Dlaczego? Oto kilka najważniejszych powodów. Miło sprawiać przyjemność Kiedy kilkuletnia dziewczynka dostanie pierścionek albo malutkiego misia, na pewno bardzo się ucieszy. Ale ucieszy się także kolega, który go ofiarował. Bo miłe jest nie tylko otrzymywanie podarków, ale także ich dawanie. Dziecko może też zrobić prezent własnoręcznie. Wystarczy kartka papieru, nożyczki, kredki i pomysł na laurkę. Taki podarek jest nawet cenniejszy, bo maluch musi poświęcić czas na jego przygotowanie, włożyć swój wysiłek, by serduszko było dokładnie wycięte, kwiatki ładnie pokolorowane. – Te starania to jak świadectwo uczucia: „Lubię cię więc coś dla ciebie zrobię”. Zobacz też : Walentynki - kartki do wydruku. Nie trzeba się wstydzić uczuć Tak trudno czasem, patrząc prosto w oczy, powiedzieć: „Kocham cię”. Bo mówiąc tak ważne i wzniosłe słowa, człowiek odkrywa najgłębsze swoje uczucia i naraża się na ewentualne zranienie (co będzie, jeśli okaże się, że ona/on nie odwzajemnia mojej miłości?). Ale w święto zakochanych jest inaczej. W tym dniu wyznawanie uczuć jest znacznie prostsze, bardziej naturalne, oczywiste (bo robi to wiele osób). Ola może napisać na karteczce: „Adasiu, kocham Cię”, Kacperek – dać Kasi misia z napisem „dla ukochanej”. Dzieci w ten sposób uczą się przełamywać swój wstyd i dowiadują się, że to nie takie trudne, za to przyjemne. Umieć...

kartki walentynkowe do wydrukowania
Fotolia
Święta i uroczystości
Kartki walentynkowe do wydrukowania – dla dzieci i rodziców
Z naszymi kartkami walentynkowymi do wydrukowania każdy – ty lub twoje dziecko – zrobicie miłą niespodziankę komuś, kogo bardzo kochacie albo lubicie. Oto 9 wzorów „walentynek’’. Wystarczy je wydrukować i na odwrocie wpisać coś od siebie.

Tradycja Walentynek i wręczania walentynkowych kartek przyszła do Polski ze Stanów Zjednoczonych. To taki miły zwyczaj, bo przecież wyznawanie sobie miłości i obdarowywanie najbliższych to świetny sposób na ocieplenie tych zimowych miesięcy. Z naszymi kartkami walentynkowymi do wydrukowania nawet nie trzeba wychodzić z domu, żeby sprawić radość najbliższym 14 lutego. Kliknij wybraną kartkę i wydrukuj ją z nowego okna, które się otworzy. W razie potrzeby zeskaluj obrazek, dopasowując go do formatu papieru. Wzory kartek walentynkowych do wydrukowania: Walentynka do druku z misiami Śmieszna kartka walentynkowa do wydrukowania Wzór kartki walentynkowej do druku z sympatycznym misiem Walentynka do druku z kotkiem w filiżance Walentynka do druku z serduszkami Kartka walentynkowa do wydrukowania ze stworkiem Kartka walentynkowa do wydrukowania z zajączkiem i serduszkami Prosta walentynka do druku z serduszkami Uniwersalna kartka walentynkowa do druku 1. Walentynka do druku z misiami Okazywanie tego, że się kogoś kocha, to ważny element zacieśniania więzi i ogromna przyjemność zarówno dla wręczającego kartkę walentynkową, jak i dla obdarowywanego. Uczenie dziecka, że wyznawanie uczuć i obdarowywanie najbliższych jest fajne, zaprocentuje w przyszłości. Pomóż dziecku wyrazić uczucia za pomocą kartki lub laurki na walentynki (do druku lub wykonanej całkowicie samodzielnie).   2. Śmieszna kartka walentynkowa do wydrukowania Walentynki to święto zakochanych, ale nie tylko w sensie związku. Można również świetnie spędzić Walentynki z dzieckiem , z rodzicami... Jeśli ty i twój mąż lub partner chcielibyście spędzić je razem, ale musicie to zrobić w domu z powodu dzieci, nic straconego! Wybierz razem z dzieckiem jedną z naszych kartek walentynkowych, wydrukujcie ją, podpiszcie się i wręczcie ją twojej drugiej połówce....

walentynki dla dzieci
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Walentynki dla dzieci: pomysły na spędzenie walentynek w szkole, w przedszkolu, z rodzicami
Walentynki z dzieckiem to świetna okazja do rozmowy o uczuciach i miłości, ale także dobry moment, by spędzić wspólnie czas i pokazać dziecku, jakie jest dla nas ważne. Dzięki naszym propozycjom dzieci nie będą się nudzić tego dnia także w szkole lub przedszkolu.

Walentynki są bardzo radosnym świętem – dlatego w celebrowanie tego dnia włączają się także dzieci. Na początku warto, by maluchy poznały historię walentynek , a także związane z nimi ciekawostki. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień w szkole, przedszkolu lub w domu wystarczy odrobina chęci i kreatywności. Podpowiadamy, jak przygotować walentynki dla dzieci.  Pomysły na walentynki dla dzieci :  Przygotowanie kartek na walentynki Zabawy walentynkowe Konkursy walentynkowe Robienie walentynkowego serduszka Wspólne układanie życzeń walentynkowych Śpiewanie miłosnych piosenek Poczta walentynkowa Wypad na miasto w walentynki Rodzinny obiad walentynkowy Kino domowe na walentynki Upominki walentynkowe dla bliskich Walentynki dla dzieci w szkole lub przedszkolu Walentynki mogą być wyjątkowym dniem także w szkole lub przedszkolu. Oto nasze pomysły na spędzenie tego święta w kreatywny i miły sposób!  Robienie kartek na walentynki Ciekawym pomysłem jest robienie laurek walentynkowych . Taka kartka z pewnością ucieszy obdarowaną nią osobę, ale da też mnóstwo frajdy dziecku, które będzie ją przygotowywało. Jak powinna wyglądać walentynka? Przede wszystkim musi nawiązywać do święta miłości! Zwykle znajduje się na niej dużo serduszek i kolor czerwony. Możecie skorzystać z naszych pomysłów na oryginalną walentynkę . Do środka koniecznie wpiszcie życzenia walentynkowe. Zabawy walentynkowe Dzięki zabawom walentynkowym dziecko na długo zapamięta ten wyjątkowy dzień. Doskonałą propozycją na urozmaicenie czasu będą gry walentynkowe. Mogą to być quizy na temat tego święta (wersja dla starszych dzieci), gra „gorący ziemniak” w walentynkowym klimacie. Obowiązkowym punktem walentynek są także wróżby walentynkowe . Dzięki nim można poznać imię...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz