Cytaty o rodzeństwie potrafią wprawić w miły nastrój nawet największego pesymistę. Jak zobaczysz poniżej, to fascynująca relacja, nad którą zastanawiało się wielu poetów, pisarzy czy aktorów.

Reklama

Spis treści:

  1. Cytaty o rodzeństwie
  2. Cytaty o miłości do rodzeństwa

Cytaty o rodzeństwie

Bez względu na różnicę wieku, relacja z rodzeństwem często opiera się na głębokiej przyjaźni. Ta więź jest wyjątkowa, a cytaty o rodzeństwie, które zebraliśmy poniżej, idealne to ukazują.

Gdy rodzeństwo działa razem, góry zamieniają się w złoto.

Przysłowie chińskie

Gdy dorastaliśmy, moje rodzeństwo zachowywało się tak, jakby im na mnie nie zależało, ale zawsze wiedziałam, że opiekują się oni mną i że mogę na nich polegać.

Catherine Pulsifer

Zobacz także

Rodzeństwo to kawałek dzieciństwa, którego nigdy nie tracimy.

Marion C. Garrett

Powinnam się przyznać, że w ogóle fascynuje mnie rodzeństwo. To, co ich łączy, zarazem intryguje mnie i odstręcza. Wspólnota genetycznych składników, przypadkowa i jakże często niesprawiedliwa dystrybucja dziedziczonych cech, nieuchronność więzi. Nie potrafię tego pojąć.

Kate Morton

Widać jak na dłoni, że jesteś jedynaczką. Relacje rodzeństwa nie mają za wiele wspólnego z logiką.

Alexandra Bracken

Najstarszy brat musi być dostojny. Ma być wzorem do naśladowania. Jeśli najstarszy brat idzie w złym kierunku, jego rodzeństwo też będzie błądzić w życiu.

Shin Kyung-Sook

Jak się nie uspokoisz, urodzę ci rodzeństwo.

Wiktor Krajewski

Człowiek w ogóle nie powinien mieć rodzeństwa, bo ono odgaduje jego myśli.

Margit Sandemo

Cytaty o miłości do rodzeństwa

Miłość rodzeństwa do siebie jest miłością bezwarunkową. Są oni pierwszymi przyjaciółmi – czy to w zabawie, czy w rozmowach. Powstało wiele cytatów o miłości do rodzeństwa, które będą doskonałe na kartkę z życzeniami z okazji urodzin, imienin lub jako dedykacja do książki.

Miłość rodzeństwa jest najtrwalsza. Wygląda jak kamień szlachetny równie wytrzymały jak najtwardszy metal, a jego wartość rośnie z biegiem lat.

Hector Carbonneau

Nie ma innej miłości jak miłość rodzeństwa.

Terri Guillemets

Twoje rodzeństwo to jedyne osoby, które wiedzą, jak to jest być wychowanym w taki sam sposób jak ty.

Betsy Cohen

Rodzeństwo niekoniecznie musi sobie cokolwiek mówić: mogą siedzieć w pokoju, być razem i czuć się całkowicie komfortowo w swojej obecności.

Leonardo DiCaprio

Rodzeństwo to przyjaciel dany przez naturę.

Jean Baptiste Legouvé

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama