Dieta bez mięsa

Światowy Dzień Wegetarianizmu
dziecko wegetarianin
dieta bez mięsa
dieta wegetariańska

Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu. Co warto wiedzieć o diecie wegetariańskiej?

Światowy Dzień Wegetarianizmu obchodzony jest 1 października. Dieta bezmięsna ciągle zyskuje nowych wielbicieli, a naukowcy przekonują, że mogą ją stosować zarówno dorośli, jak i dzieci, a także kobiety w ciąży. Istnieje wiele odmian wegetarianizmu, więc każdy może znaleźć coś dla siebie.
Milena Oszczepalińska
Joanna Krupa nie da córce mięsa
dieta bez mięsa

Córka Joanny Krupy zostanie wegetarianką? Nie ma wyboru!

Modelka znana jest z tego, że aktywnie chroni prawa zwierząt i nie je mięsa. Nie widzi powodu, dlaczego córka miałaby je spożywać. Czy dieta bezmięsna jest zdrowa dla dziecka?
Milena Oszczepalińska
dziecko wegetarianin
dieta
wegetarianizm
dziecko wegetarianin

Co zrobić, gdy twój maluch chce być wegetarianinem?

- Nie będę jadł mięsa, bo to jest zabijanie zwierząt - powiedział 4-latek do mamy. Co zrobić, kiedy twoje dziecko uważa jedzenie mięsa za morderstwo? Zobacz, jak żyć z małym wegetarianinem?
Agnieszka Majchrzak
Niemowlę patrzy na owoc
dziecko wegetarianin
dieta bez mięsa
dieta wegetariańska

Czy niemowlę może nie jeść mięsa? Wyjaśnia pediatra z IMiD

Sami nie jecie mięsa, tymczasem przychodzi czas na rozszerzanie diety dziecka, której elementem jest właśnie podawanie mięsa i to niemal na samym początku. Czy wasze malutkie dziecko może być wegetarianinem tak jak wy? Czy to bezpieczne? Wątpliwości wyjaśnia dr n. med. Grażyna Rowicka, pediatra z Zakładu Żywienia IMiD.
Aleksandra Sobieraj
Dieta na dobry nastrój
fast food
dziecko wegetarianin
dieta bez mięsa

Wegetarianin niemal od urodzenia? Tak!

Wegetarianie żyją 7–9 lat dłużej, bo dieta wegetariańska chroni przed chorobami cywilizacji. Największe medyczne i żywieniowe organizacje na świecie uznają prawidłowo skomponowane diety wegetariańskie za odpowiednie na każdym etapie życia. Także w dzieciństwie, okresie ciąży i karmienia piersią!
Katarzyna Pinkosz
wege dziecko
zdrowe żywienie
dziecko wegetarianin
dieta bez mięsa

Czy dziecko może nie jeść mięsa? Co na to lekarze?

Wegetarianie rzadziej chorują na nowotwory i choroby serca, dlatego dietę wegetariańską polecają lekarze i dietetycy w USA. O zaletach i wadach diety wegetariańskiej u dziecka mówi dr Witold Klemarczyk, który kieruje jedyną w Polsce poradnią dla dzieci na diecie wegetariańskiej.
Katarzyna Pinkosz
dziecko, kuchnia, warzywa, talerz, widelec
wegetarianizm
kuchnia dla dziecka
dziecko wegetarianin

O wegetariańskiej diecie dla dzieci - fakty i mity

Dzieciństwo bez paróweczki? Wielu mamom wciąż nie mieści się to w głowie. Czy mięso naprawdę jest niezbędne do zdrowego rozwoju? Okazuje się, że nie, o ile wegetariańska dieta dziecka jest dobrze zbilansowana. Przeczytaj, co powinnaś o niej wiedzieć.
Joanna Kieniewicz-Górska