Gra i zabawa rodzice dzieci

Dziecko gra na instrumencie
zmysły
zmysł dotyku
edukacyjne zabawki

Czy któryś z naszych zmysłów jest najważniejszy? Pytamy psychologa

Słyszysz to? Widzisz te kolory? Wow, ten zapach jest przepiękny! To tylko niektóre reakcje na bodźce, które potrafimy odbierać dzięki zmysłom. Czy któryś ze zmysłów jest dominujący i należy go staranniej pielęgnować i rozwijać? Przyjrzeliśmy się temu tematowi podczas kolejnej edycji akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem”, na którą zapraszamy wszystkich rodziców przedszkolaków i uczniów.
Współpraca reklamowa
Zawieszki do zabawy
rozwój dziecka
zabawki
zabawki rozwijające

Chcesz, aby dziecko rozwijało się przez zabawę? Poznaj 7 cech idealnej zabawki

Grająca, ruszająca się, świecąca, a może mieniąca się całą paletą barw? Jakie cechy powinna mieć zabawka dla dziecka? Producenci zaskakują pomysłami! A rodzice…? Mają jeszcze większą trudność w wyborze tej odpowiedniej. Ułatwiamy – dowiedz się, jaka zabawka będzie dobra na nudę i pomoże w rozwoju.
Współpraca reklamowa
Dziecko lepi z ciastoliny
zabawki edukacyjne
zabawki dla dzieci
zajęcia plastyczne dla dzieci

Rodzicu, ucz się kreatywności od swojego dziecka!

Jak powinien wyglądać trening kreatywności? W jaki sposób bawić się dziećmi, aby eksperymentować i ich nie ograniczać? Zapytaliśmy psycholog Edytę Żółtowską-Górską, która podpowiedziała, w jaki sposób rozwijać kreatywność u dziecka.
Współpraca reklamowa
Zabawy z wyobraźnią rodzica z dzieckiem KINDER Smerfy
rozwój dziecka
rozwój fizyczny
rozwój emocjonalny

Bohaterowie dziecięcej wyobraźni… czego mogą nas nauczyć?

Czy jest tu ktoś, kto nie kocha bajek? No, właśnie… Ale pewnie zdarza nam się zapominać, że ulubieni bohaterowie dostarczają nam nie tylko doskonałego towarzystwa i rozrywki, ale sporo nas uczą. Czego? Przykładów jest wiele: od radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami, przez naukę rozwiązywania problemów w grupie, aż wreszcie po wskazówki w przypadku, gdy dopadają nas kryzysy czy trudne emocje.
Współpraca reklamowa
Tata bawi się z dziećmi WSCW Kinder
rozwój dziecka
rozwój emocjonalny dziecka
rozwój fizyczny

Pomysłowe zabawy rozwijające talenty. Bawcie się dobrze!

Dla wielu rodziców zabawy z dzieckiem to nie przysłowiowa bułka z masłem. Bywa, że brakuje nam na nie pomysłów, a jednocześnie wciąż myślimy o rozwijaniu malucha, jego edukacji i wspieraniu talentów. Jak więc bawić się z dzieckiem, by pomóc mu się rozwijać? Podpowiadamy!
Współpraca reklamowa
edukacyjne zabawki
czas na zabawę z dzieckiem
gra i zabawa rodzice dzieci

5 pomysłów na zabawy wykorzystujące figurki Smerfów

Zabawa z dzieckiem potrafi dostarczyć wiele radości. Z pomocą przychodzą mali, niebiescy znani wszystkim bohaterowie – nowa kolekcja zabawek od KINDER Niespodzianki to źródło inspiracji!
Współpraca reklamowa
zabawy sensoryczne
rozwój dziecka
zmysły
rozwój fizyczny

Zabawy sensoryczne. Dlaczego są tak ważne?

Wszystko, czego dziecko dowiaduje się o świecie i w jaki sposób go poznaje, odbywa się poprzez zmysły. Jeśli mózg odbiera, przetwarza i interpretuje bodźce słuchowe, dotykowe, węchowe, smakowe i ruchowe bez zakłóceń, dziecko rozwija się prawidłowo. Podpowiadamy, jakie zabawy sensoryczne będą świetnym wsparciem rozwoju malucha!
Współpraca reklamowa
mama z córką w lesie Smerfy KINDER
podróż z dzieckiem
czas na zabawę z dzieckiem
gra i zabawa rodzice dzieci

7 sposobów na nieoczywiste rozwijanie zmysłów przez podróże i krótkie wycieczki – dzieciaki to kochają!

Bycie mamą i tatą to nie lada wyzwanie. Każdy dzień pełen jest zadań (nie tylko) logistyczno-organizacyjnych. Jednak jednym z najczęstszych pytań zadawanych sobie przez rodziców jest to, w co i jak się bawić, by wspierać rozwój zmysłów malucha. A może postawicie na... małe i duże podróże? Przecież kształcą i rozwijają. Jak planować wypady, by połączyć przyjemność z rozwojem? Podpowiadamy!
Współpraca reklamowa
mama czyta z córką Smerfy KINDER
rozwój dziecka
rozwój fizyczny
rozwój emocjonalny

Szósty zmysł rodzica, czyli jak zrozumieć własne dziecko…?

Kiedy maluch przychodzi na świat, uczy się go odbierać za pomocą pięciu zmysłów: słuchu, wzroku, smaku, dotyku i węchu. Częściowo rozwijają się one jeszcze w brzuchu mamy, ale ich wspieranie i rozwój od pierwszych momentów życia jest kluczowe. Co więcej – nierzadko po czasie okazuje się, że jeden z nich jest tym dominującym – co wtedy? Jak wspierać malucha? Czy dbać o ten właśnie zmysł, czy skupiać się na pozostałych?
Współpraca reklamowa
chłopiec bawi się z mamą Smerfy KINDER
rozwój dziecka
rozwijaj talent dziecka
rozwój fizyczny

Jakie cechy pomogą rozwijać talenty malucha?

W każdym dziecku drzemią talenty. Odpowiednio pielęgnowane będą miały szansę się rozwijać i pozwolą malcowi odnosić sukcesy w różnych dziedzinach. Ale dobrze, gdy talent idzie w parze z ciężką pracą i odpowiednimi cechami. Tak, tak – istnieją takie, które mogą pomóc dzieciom w rozwijaniu ich pasji!
Współpraca reklamowa
zmysły
zmysł dotyku
zmysł smaku

Jak rozwijać zmysły dziecka? Podpowiada psycholog

Zmysły rozwijają się już w życiu płodowym. Jak zadbać o nie później, po urodzeniu się maluszka? O tym, jak je rozwijać poprzez zabawę, opowiada ambasadorka akcji Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem – psycholog Dorota Zawadzka.
Współpraca reklamowa
zmysły
integracja sensoryczna
zmysł dotyku

Integracja sensoryczna - co to jest i jakie zabawy wprowadzić, aby ją rozwijać?

Dlaczego IS jest ważna w życiu małego dziecka? Co powinno zaniepokoić i kiedy warto udać się do specjalisty? Na te oraz wiele innych pytań odpowiada w ramach akcji Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem specjalistka – psycholog Dorota Zawadzka.
Współpraca reklamowa
dziecko słucha
gra
słuch
słuch dziecka

Zmysł słuchu: Odgłosy jakiego zwierzątka słyszysz?

Czy wiesz, że maluch uczy się mówić właśnie poprzez dźwięki? Prawidłowe słyszenie wpływa także korzystnie na naukę czytania i pisania, a także rozwój umiejętności społecznych. Rozwijaj zmysł słuchu i zagraj z dzieckiem w naszą grę! Z pewnością mu się spodoba.
Współpraca reklamowa
labirynty dla dzieci
dziecko
zabawa dla dzieci
gra i zabawa rodzice dzieci

Labirynty dla dzieci do druku: łatwe i nieco trudniejsze dla przedszkolaków [10 obrazków]

Labirynty dla dzieci są doskonałym treningiem małych rączek. Dodatkowo dzięki nim maluchy ćwiczą koncentrację uwagi, funkcje wzrokowe oraz grafomotorykę. Przedstawiamy labirynty do druku dla przedszkolaków oraz młodszych dzieci.
Joanna Biegaj
niemowlak leży na macie edukacyjnej
mata edukacyjna
gra i zabawa rodzice dzieci
kreatywna zabawa

Maty edukacyjne dla dzieci - co warto wiedzieć?

Zastanawiasz się nad zakupem maty edukacyjnej dla dziecka? Zobacz już teraz, na co podczas jej wyboru warto zwrócić uwagę. Jakie są jej funkcje i zalety? Nie przegap również tanich ofert mat, które wybraliśmy specjalnie dla ciebie!
Karolina Podobas
Plac zabaw
plac zabaw
zabawa z dzieckiem
gra i zabawa rodzice dzieci

W weekendy plac zabaw czynny tylko do 15, bo... dzieci są za głośne

Rodzice są w szoku, niezadowolony mieszkaniec zgłosił sprawę do sądu i postawił na swoim. Teraz dzieci nie mogą się bawić popołudniami, bo jednej osobie przeszkadzają bawiące się dzieci.
Dominika Bielas
Wływ zabawy na rozwój dziecka
gra i zabawa rodzice dzieci
kreatywna zabawa

W ten sposób rodzice uniemożliwiają dzieciom prawidłowy rozwój! [ROZMOWA Z EKSPERTEM]

Chcesz, by dziecko prawidłowo się rozwijało, szybko szlifowało swoje umiejętności, a w przyszłości osiągnęło sukces? Sposób jest znacznie prostszy, niż mogłoby się wydawać...
Dominika Bielas
zabawa dzieci
zabawy dla dzieci
gra i zabawa rodzice dzieci
kreatywna zabawa

Brudne znaczy szczęśliwe! Pozwólmy im na to

Zabawa musi być zabawą, często bez sztywnych reguł
Agnieszka Mikołajczyk
Fisher Price - mama bawi się z dzieckiem
mata edukacyjna
Fisher Price
zabawa z dzieckiem

Rodzicu, baw się z dzieckiem! To ważne dla jego rozwoju

Wydaje Ci się, że dziecku wystarczą wspaniałe i drogie zabawki, by świetnie się bawiło? To nieprawda. Zabawa z rodzicami jest równie ważna i może przynieść wiele korzyści nie tylko maluchowi, lecz także Tobie.
Współpraca reklamowa
dopasuj-cien-zabawa-dla-dzieci-do-wydruku-na-wielkanoc.jpg
zabawa dla dzieci
zabawa wielkanocna
zabawa w domu

Dopasuj cień - wielkanocna zabawa dla dzieci - wydrukuj!

Jak fajnie i ciekawe bawić się z dzieckiem? Wydrukuj mu zabawy w dopasowywanie cieni do obrazka! Mamy dla was mnóstwo plansz z motywem wielkanocnym. Dzieci lubią takie detektywistyczne zadania, a przy okazji rozwijają percepcję wzrokową i postrzeganie.
Weronika Zagojska
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN U króla Maciusia
edukacja
zabawa dla dzieci
gra i zabawa rodzice dzieci

U króla Maciusia. Nowe świetne miejsce zabaw w Warszawie!

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN otwiera się na dzieci. Sprawdź jakie atrakcje przygotowało dla najmłodszych najmodniejsze kulturalne miejsce stolicy!
Adela Prochyra
dziecko, oddech, wiatraczek
zabawa dla dzieci
zabawa z dzieckiem
zabawa w domu

Co tata połknął dla swojego dziecka?

Zabawy z dzieckiem potrafią bawić też rodziców. Szczególnie tatusiowe mają wielką frajdę z robienia rezczy wyjątkowo zaskakujących. I tym razem mamy to na filmie!
Bogna Gozdowska