Reklama

Jak wynika z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie PZU*, ponad połowa rodziców przyznaje, że nie jest w stanie zabezpieczyć finansowo przyszłości swoich dzieci. Nie musi tak jednak być! Wyrazem troski może być polisa, która zapewni ochronę na wypadek zarówno poważnych chorób, jak i najczęściej występujących urazów. To właśnie dzięki ubezpieczeniu rodzice będą mogli m.in. opłacić leczenie, a także wspomóc domowy budżet na czas rekonwalescencji malucha.

Reklama

Oto 5 powodów, dla których warto wykupić dziecku ubezpieczenie:

1. Ciężka choroba

Większość maluchów w dzieciństwie doświadcza zwykle niegroźnych infekcji. Jednak u małych dzieci diagnozowane są także poważne choroby, takie jak np. sepsa, nowotwory złośliwe albo choroby serca. To nie tylko stres dla dziecka i obawy rodziców o jego zdrowie. To też troski dorosłych, czy poradzą sobie finansowo w takiej sytuacji. Leczenie często jest bardzo kosztowne a rodzina nie zawsze może sobie pozwolić na poniesienie znaczących wydatków. W takich momentach nieocenionym wsparciem może okazać się odpowiednia ochrona ubezpieczeniowa. Polisa na życie i zdrowie zapewni dorosłym pomoc finansową, gdy ich dziecko ciężko zachoruje. Pieniądze z ubezpieczenia pozwolą np. na opłacenie badań, terapii czy rehabilitacji dziecka.

2. Leczenie szpitalne

W zabieganej codzienności nie myślimy zwykle o tym, że dziecko może trafić do szpitala. Warto jednak pamiętać, że chociaż najczęściej hospitalizacja trwa 2-3 dni, to około 40 proc. dzieci spędza w placówce medycznej więcej niż 3 dni**. Przekonali się o tym Asia i Marek, młodzi rodzice dwójki dzieci.

Spędziliśmy w szpitalu z młodszą córką Olą prawie dwa tygodnie. Niewinny katar zmienił się w zapalenie oskrzeli, a potem w ostre zapalenie płuc. Dodatkowo okazało się, że trzeba usunąć Oli trzeci migdał. Pobyt w szpitalu kosztował nas wiele nerwów i nadszarpnął domowy budżet. Musiałam zawiesić swoją działalność gospodarczą na blisko miesiąc, żeby być z Olą w szpitalu i zaopiekować się nią po powrocie do domu. Opłacaliśmy również opiekunkę, która zajmowała się drugą córką do czasu powrotu Marka z pracy. Na szczęście dodatkowa ochrona do polisy dla dzieci, którą posiadamy, zrekompensowała poniesione wydatki – mówi mama kilkuletniej Oli.

3. Operacje chirurgiczne

Zabieg u dziecka może być procedurą wymagającą szybkiego działania, które nie zawsze dostępne jest „tu i teraz” w ramach bezpłatnej opieki medycznej. Ubezpieczenie umożliwia uzyskanie w krótkim czasie funduszy na pokrycie kosztów prywatnego leczenia, dzięki czemu maluch może uniknąć groźnych powikłań wynikających z postępu choroby podczas oczekiwania na zabieg i tym samym szybciej wrócić do zdrowia.

4. Uszczerbek na zdrowiu spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem

Trzeba pamiętać, że to właśnie one są powodem długich hospitalizacji. Kto ma dzieci, ten wie, że wpadają często na pomysły, które mogą mieć przykre skutki. Niestety nieszczęśliwe wypadki zdarzają się niezależnie od wieku i okoliczności. Doskonale pokazuje to historia Michała i Karoliny, rodziców 11-letniego Janka.

Jadąc na zimowy weekend w słowackie góry, nie sądziliśmy, że nasz rodzinny relaks będzie miał taki niefortunny finał. Z synem od kilku lat jeździliśmy na nartach. Jaś zawsze radził sobie bardzo dobrze i uwielbiał ten sport. Nie przypuszczaliśmy, że dojdzie do tak poważnego wypadku. Podczas zjazdu zderzył się z innym narciarzem i złamał bardzo poważnie nogę i rękę. W szpitalu okazało się, że wymaga natychmiastowej operacji… Na szczęście mieliśmy polisę, która obejmowała wypadki również za granicą. Po zabiegu otrzymaliśmy sporą wypłatę z polisy i dzięki temu nasz budżet domowy nie ucierpiał – wspomina Michał.

5. Leczenie za granicą

Odpowiednia polisa na życie otwiera także nowe możliwości leczenia. Zdarza się, że w przypadku poważnych chorób, jak np. guz mózgu czy skomplikowane operacje kardio- lub neurochirurgiczne, medycyna w Polsce okazuje się mało skuteczna lub wręcz bezradna. PZU Życie oferuje jednak ubezpieczenie, dzięki któremu można leczyć dziecko za granicą. Daje to znacznie większe możliwości na szybki powrót dziecka do zdrowia. W ramach polisy ubezpieczyciel bierze na siebie wszystkie etapy organizacji leczenia oraz pokrywa koszty aż do 2 mln euro. Dziecko oraz jego dwóch opiekunów mają zapewniony transport, opłacone koszty zakwaterowania, wyżywienia, opiekę tłumacza i przede wszystkim leczenie. To nie koniec, bo gdy wymaga tego zdrowie małego pacjenta, ubezpieczyciel kontynuuje pomoc finansową także po powrocie dziecka do Polski.

PZU Życie wprowadza dodatkową ochronę dla najmłodszych

Najważniejsze dla rodziców jest zdrowie dzieci, dlatego nowa oferta PZU Życie pomaga im się o nie kompleksowo zatroszczyć. W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia stanowi ono zabezpieczenie finansowe na wypadek: ciężkiej choroby, operacji, leczenia szpitalnego, uszczerbku na zdrowiu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem lub leczenia za granicą. Ubezpieczenia dopasowane są do potrzeb wieku dziecięcego, co jest wyróżnikiem na polskim rynku ubezpieczeń.
Co istotne, świadczenie z polisy można przeznaczyć na różne wydatki – od samego leczenia, po rehabilitację, kontrolę stanu zdrowia po leczeniu, czy też wsparcie domowego budżetu podczas choroby dziecka. Zapewnia ona zwykle znacznie wyższą ochronę niż powszechnie dostępne ubezpieczenie „szkolne”. W razie wypadku można otrzymać nawet 100 tys. zł, a ubezpieczenie leczenia dziecka za granicą obejmuje organizację terapii i pokrycie jej kosztów aż do 2 mln euro.
Nowa oferta PZU to jednak nie tylko pomoc dla dziecka. Decydując się na polisę dla najmłodszych, np. w razie hospitalizacji lub operacji malucha, otrzymuje się wsparcie, które może stać się jedynym źródłem utrzymania. W takich sytuacjach jest to bardzo ważne, gdyż opiekunowie czasami muszą zawiesić pracę lub własną działalność gospodarczą, aby towarzyszyć dziecku w szpitalu i powrocie do zdrowia. Dzięki ubezpieczeniu dla dzieci można lepiej kontrolować przyszłość!

Materiał powstał z udziałem PZU

Reklama

* Badanie NORSTAT przeprowadzone w listopadzie 2020 na zlecenie PZU na próbie reprezentatywnej pod względem płci, wieku i wielkości zamieszkania na grupie osób 25+, N=1000
** Narodowy Fundusz Zdrowia, Choroby dzieci, Sekcja P katalogu JGP (2018-2019).

Reklama
Reklama
Reklama