Dziewczynka zostawiona w Oknie Życia w Częstochowie. Znaleziono przy niej list
Adobe Stock
Aktualności

Dziewczynka zostawiona w oknie życia w Częstochowie. Znaleziono przy niej list

W poniedziałek w oknie życia w Częstochowie znaleziono dwuletnią dziewczynkę. Przy dziecku był list z jej imieniem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 21. Jak informuje Katolicka Agencja Informacyjna, wówczas w oknie życia im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Częstochowie rozległ się alarm.

Znaleziono około dwuletnią dziewczynkę. Natychmiast powiadomiono policję, a dziecku zapewniono opiekę medyczną. Było zadbane i czuje się dobrze. Przy dziecku był list z informacją o imieniu. Z nieoficjalnych informacji Dziennika Zachodniego wynika, że dziewczynka pochodzi z północnej części województwa śląskiego

Z maluszkiem w Centrum Nauki Kopernik - galeria Bzzz! (video)

To już szóste dziecko zostawione w tym oknie życia

Komenda Miejska Policji w Częstochowie ustaliła już, kim są rodzice dziecka. Teraz sprawa trafi do sądu.

„Potwierdzam, że otrzymaliśmy zgłoszenie po godz. 21. Przeprowadziliśmy w tej sprawie wszystkie niezbędne czynności, rodzice dziecka zostali ustaleni. Dokumentacja zostanie przekazana do sądu, który podejmuje decyzje w takich sprawach” –  mówi Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, cytowana przez Dziennik Zachodni. 

To już szóste dziecko zostawione w oknie życia w Częstochowie, które działa od końca 2008 roku. Drugie w tym roku. Poprzednim razem rodzice zostawili tam pięciomiesięczną dziewczynkę. Później sami zgłosili się na policję, mówiąc, że zmienili zdanie i wciąż chcą opiekować się dzieckiem. 

Każdy taki przypadek bada prokuratura, ale sprawa zwykle kończy się umorzeniem. Wyjątkiem są sytuacje, gdy zachodzi podejrzenie przestępstwa. 

Zobacz też:

Depresja poporodowa u młodej dziewczyny
Adobe Stock, pololia
Prawdziwe historie
„Moja pasierbica miała depresję poporodową. Uciekła i zostawiła niemowlę samo w domu"
Poród przytłoczył Alę. Jej matka nie była nią zainteresowana, a mój mąż porzucił wcześniej dwie swoje żony z dziećmi. Miała tylko mnie, więc musiałam jej pomóc.

Pamiętam tamten obiad. Miał być wyjątkowy. I właściwie był, tyle że z innego powodu, niż planowałam. Jurek miał podczas toastu oznajmić coś ważnego: że się zaręczyliśmy. Bardzo żałowałam, że na tym obiedzie nie będzie nikogo z mojej rodziny, ale siostra mieszkała za daleko, a z bratem od dawna nie utrzymywałam kontaktów. Przygotowałam więc obiad dla rodziny Jerzego: czwórki dzieci ze współmałżonkami i potomstwem, dwóch sióstr i pary najlepszych przyjaciół. Jednak zanim Jerzy zdołał podzielić się fantastyczną nowiną, że zgodziłam się zostać jego żoną, Alicja nie wytrzymała i ogłosiła swoją wiadomość. – Jestem w ciąży! – wypaliła bez wstępów 23-letnia córka Jurka . – Będę mamą! A ty dziadkiem po raz kolejny, tatuś! W tym momencie wszyscy zajęli się Alą, próbując jednocześnie dowiedzieć się, kto jest ojcem jej dziecka, i nie urazić jej tym pytaniem. Nasza nowina musiała poczekać Ostatecznie wspomnieliśmy o zaręczynach przy deserze, nie wywołując większej sensacji. Ale może to i dobrze, że nikt się nie zdziwił. Miałam zostać trzecią panią M., dwie poprzednie żony Jerzego dały mu w sumie czworo dzieci, które stanowiły całkiem zgrane przyrodnie rodzeństwo. Dla mnie to miał być drugi związek, a własnych dzieci nie miałam . Szybko przekonałam się, że dla rodziny Jerzego jest to pewien problem. – Chciałem, żeby Ania i Artur zostawili nam Jagienkę na kilka godzin w niedzielę – powiedział mąż, cały zakochany w trzyletniej wnuczce – ale Ania nie chce się zgodzić. Boi się, że nie damy sobie z nią rady. Wcześniej usłyszeliśmy to samo od partnerki najstarszego syna mojego narzeczonego . Że nie da nam zabrać wnuka do wesołego miasteczka, bo „sobie z nim nie poradzimy”. – To nie chodzi o ciebie – zapewniał mnie ukochany – tylko o mnie. Nie byłem za dobrym...

„Cesarka, to nie poród” – grzmi internauta. Duet Make Life Harder odpowiada w mocnych słowach
Instagram/ Kolaż mamotoja.pl
Aktualności
„Cesarka, to nie poród” – grzmi internauta. Duet Make Life Harder odpowiada w mocnych słowach
Cesarskie cięcie to operacja, która może uratować życie dziecka i matki. Są jednak osoby, dla których cesarka to nie poród, a matki, które nie rodzą naturalnie, nie powinny zabierać głosu w tej sprawie. Duet Make Life Harder odpowiedział im w mocnych słowach.

Aż trudno w to uwierzyć, ale wciąż toczy się dyskusja na temat tego, czy cesarka to też poród. Okrutni wobec mam, które w ten sposób dały życie, są zarówno kobiety będące matkami, jak i mężczyźni. Padają zarzuty, że cesarskie cięcie to pójście na łatwiznę, to przyjście dziecka na świat drogą na skróty. Matki, które nie rodziły naturalnie, często postrzegane są jako gorsze i leniwe. Pozbawia się je nawet prawa do mówienia, że urodziły dziecko. Cesarskie cięcie to operacja, która wiąże się z ryzykiem Na takie zachowania nie powinno być przyzwolenia społecznego. Wiele kobiet, które przeszły cesarskie cięcie, nie miało wyboru. Chciały rodzić naturalnie, ale w wyniku komplikacji, były zmuszone poddać się operacji. Często zapominamy, że cesarskie cięcie wiąże się z ryzykiem i dłuższym okresem rekonwalescencji. Mamy, które urodziły przez cesarkę, mogą być z siebie równie dumne jak te, które urodziły naturalnie. Głośno mówi o tym Requel Renteria, której historię opisywałyśmy na łamach naszego portalu. Jak sama przyznała, jej blizna po cesarskim cięciu udowadnia, że jest prawdziwą twardzielką . Choć miała nadzieję, że jej drugi poród będzie podobny do pierwszego (czyli spokojny i naturalny), w 32. tygodniu ciąży pojawiły się komplikacje. Okazało się, że córeczka jest ułożona pośladkowo i cesarka jest o wiele bezpieczniejszą opcją. Nie dla wszystkich jest to jednak oczywiste. Jeden z internautów, komentując artykuł, stwierdziła, że cesarskie cięcie, to nie jest poród. Jego zdaniem każda kobieta powinna rodzić naturalnie. Ta, która rodzi przez cesarkę, nie powinna w ogóle mówić, że urodziła, bo „dziecko zostaje z niej wyjęte bez wysiłku”. Jego argumenty w ostrych słowach skomentował znany w Internecie duet Make Life Harder. Wszystkie mamy to superbohaterki Zawrzało też w komentarzach pod naszym...

Młoda dziewczyna, która zaszła w ciążę
Adobe Stock, anatoliy_gleb
Prawdziwe historie
„Byłam sama i bezradna.  Musiałam oddać syna po porodzie, bo miałam tylko 17 lat. Niczego tak bardzo nie żałuję”
„Dzisiaj mija 10 lat od tamtego dnia, który zmienił moje życie o sto osiemdziesiąt stopni. Był najgorszym dniem mojego życia. W szpitalu podpisałam dokumenty, w których zrzekłam się praw do dziecka. Nawet na niego nie spojrzałam. Nie dałam rady".

Dzisiaj mija dziesięć lat. Dziesięć lat od tamtego dnia, który zmienił moje życie o sto osiemdziesiąt stopni. Był najgorszym a jednocześnie najpiękniejszym dniem mojego życia. Nienawidzę go i kocham. Chciałabym wymazać z pamięci, a jednocześnie nigdy nie zapomnieć. Nigdy nie zapomnę… W wakacje przed drugą klasą technikum poznałam Piotrka. Przyjechał do naszego miasteczka do pracy. Był zatrudniony w firmie, która remontowała kościół. Spodobał mi się od razu. Przystojny, opalony…    Mama bardzo krzywo patrzyła na moją fascynację.   – Jest od ciebie dużo starszy, poza tym przyjechał tu na chwilę. Zrobią swoje i pojadą. Przestań się koło niego kręcić, bo cię zbałamuci i tylko kłopoty będą – mówiła.   Ja jednak byłam młoda, zakochałam się i nie docierały do mnie żadne logiczne argumenty.   Na szczęście dla mnie – kościół jest tuż obok parku, więc mogłam bezkarnie kręcić się wokół niego prawie całe dnie. Przecież kto zabroni mi odpoczynku i czytania książek na łonie natury? Po kilku dniach chyba zauważył, że coś jest na rzeczy. Nic dziwnego – wciąż posyłałam mu zalotne spojrzenia , niby przypadkiem przechodziłam tuż obok, kiedy miał przerwy i kiedy kończył pracę. Wreszcie podszedł, zagadał, umówiliśmy się wieczorem na spacer i tak się zaczęło.   Potem spotykaliśmy się dość często, kiedy tylko się dało. Byłam w nim zakochana bez pamięci! Nie przeszkadzało mi dziewięć lat różnicy, ani to, że Piotrek był taki… oschły, momentami nawet opryskliwy. Wręcz jeszcze bardziej mnie do niego ciągnęło. Nie od dziś wiadomo, że źli chłopcy kręcą kobiety. Chociaż niekoniecznie dobrze na tym wychodzą. Tak było ze mną.   Piotrek wyjechał pod koniec września. Zanim do tego doszło, płakałam, mówiłam mu, że nie dam rady.  ...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj