Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Matura z religii
Adobe Stock
Aktualności

Minister Czarnek walczy o MATURĘ Z RELIGII! Pierwsza za dwa lata?

Minister Edukacji spotkał się już z przedstawicielami Komisji Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski, aby przedyskutować wprowadzenie egzaminu dojrzałości z religii.

Przemysław Czarnek rozmawiał już na temat matury z religii z przewodniczącym Komisji Wychowania Katolickiego ks. bp dr hab. Wojciechem Osialem. Chociaż poprzedni ministrowie twierdzili, że wprowadzenie nowego przedmiotu do egzaminów dojrzałości jest niemożliwe ze względów prawno-organizacyjnych. Minister Czarnek nie zamierza się poddawać.

Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film

Będzie matura z religii?

Zwolennikiem matury z religii jest także wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski. Dodał on także, że skoro uczniowie mogą zdawać dziś na maturze różne przedmioty, które nie są nawet nauczane, takie jak historia sztuki – nie powinno być więc przeciwwskazań do zdawania religii.

„Egzamin z religii to byłby egzamin z zakresu wiedzy teologicznej, nauki, którą mamy w Polsce również na poziomie akademickim” – poinformował na antenie TVN24 wiceszef ministerstwa.

Kiedy mogłaby się odbyć pierwsza matura z religii? Zdaniem ekspertów, pierwszy taki ogólnopolski egzamin może mieć miejsce już w 2024 roku, a już rok wcześniej mogliby do niego podejść uczniowie 4-letnich szkół średnich.

Źródło: gazeta.pl, swidnica24.pl, TVN24

Zobacz też:

Przemysław Czarnek
Instagram/ przemyslawczarnek
Aktualności
Minister Czarnek przedstawił aż PIĘĆ WARIANTÓW powrotu dzieci do szkoły
Minister Edukacji narodowej powiedział ostatnio, że istnieje wielka szansa na to, że uczniowie wrócą do szkół po feriach zimowych. Poinformował także, że resort edukacji jest w trakcie pracy nad planami powrotu uczniów do nauki stacjonarnej - jest aż pięć możliwych scenariuszy!

Jeszcze niedawno minister edukacji nie chciał potwierdzić oficjalnej daty powrotu uczniów do szkół. Teraz polityk przedstawił możliwe scenariusze wznawiania nauki stacjonarnej. Przemysław Czarnek zaznaczył jednak, że to, czy uczniowie wrócą do szkół, będzie zależało od sytuacji epidemicznej w naszym kraju, a także liczby zakażeń koronawirusem. Pięć wariantów powrotu do szkół Minister edukacji poinformował o „intensywnej pracy nad pięcioma wariantami powrotu uczniów do szkół po 17 stycznia”. Czarnek powiedział również, co obejmują scenariusze powrotu dzieci do szkół: „wariant od nauczania hybrydowego w najmłodszych latach po nauczanie hybrydowe we wszystkich klasach od I do VIII w szkole podstawowej i szkołach ponadpodstawowych”. Rada Konsultacyjna ds. Bezpieczeństwa w Edukacji Wszystkie ewentualne rozwiązania są dyskutowane przez Radę Konsultacyjną ds. Bezpieczeństwa w Edukacji, a więc przez: przedstawicieli MEN, dyrektorów szkół, kuratorów oświaty, przedstawicieli służb sanitarnych, a także specjalistów chorób zakaźnych i przedstawicieli rodziców. Ma to na celu bezpieczny powrót uczniów do szkół oraz ochronę nauczycieli i całego społeczeństwa. Usuwanie „komunistycznych reliktów” z podręczników Poza zamieszaniem związanym z powrotem dzieci do szkół minister edukacji zapowiedział jeszcze jedną zmianę. Niecały miesiąc temu Przemysław Czarnek mówił, że będzie więcej treści patriotycznych w polskich szkołach . Teraz na horyzoncie pojawiła się kolejna modyfikacja – minister edukacji zamierza usuwać z podręczników „komunistyczne relikty i wspomnienia”. Minister edukacji zaznaczył, że ta konieczność wynika z zapisów konstytucyjnych.           Wyświetl ten post na Instagramie.    ...

Pomnik Jana Pawła II
Adobe Stock
Aktualności
Minister Czarnek zapowiada zmiany w lekturach szkolnych. Wprowadza dzieła Jana Pawła II
Nowy minister edukacji i nauki zapowiedział „zakończenie pedagogiki wstydu” i zmiany w kanonie lektur szkolnych m.in. poprzez wprowadzenie dzieł papieża Polaka.

Przemysław Czarnek zapowiedział wzmocnienie nauk humanistycznych oraz poprawę jakości  podręczników m.in. do historii. Minister wyraził swoje ubolewanie, że „nauki humanistyczne gdzieś zostały stłumione, a mamy ogromny potencjał w tym zakresie”. Minister Czarnek zapowiada zmianę lektur Czarnek wspomniał, że jednym z elementów jego reformy będzie włączenie dzieł Jana Pawła II „w obszarze tego, kim jest człowiek i jak powinien postępować". Według ministra wiedza na temat nauczania Jana Pawła II, pomimo dużej ilości pomników w całym kraju, jest bardzo niska. Dzieła polskiego papieża mają znaleźć się w kanonie lektur szkolnych. „Jeśli słyszę dziś, że w wielu polskich uczelniach odmawia się prawa doktorantom do cytowania św. Jana Pawła II, a także św. Tomasza z Akwinu, mówiąc, że to nie byli naukowcy, to jest niestety zgnilizna naszego systemu szkolnictwa wyższego, z którą będziemy musieli kończyć, poprzez wprowadzanie również do kanonu lektur dzieł Jana Pawła II, zwłaszcza w tych starszych rocznikach” – stwierdził minister. Czarnek na temat Strajku Kobiet Minister wypowiedział się także na temat protestów po kontrowersyjnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. „Na ulice wychodzą tacy, co po prostu wyrażają niezadowolenie z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego; ludzie, których celem jest tylko i wyłącznie obalenie rządu i rewolucjoniści lewaccy, którzy wyczuli moment do wzniecania buntu” – zaznaczył i dodał, że niektórzy z protestujących charakteryzują się „niebywałą agresją, wulgarnością i zachowaniem, które może być odebrane jako satanistyczne”. „To nie ma jednak szans przebicia w polskim społeczeństwie. Hasła i tezy, które się tam pojawiają, są skandaliczne i nie pasują do przyzwoitego człowieka (…)  Jest to ogromne zagrożenie dla zdrowia...

Minister Czarnek uważa, że rodzenie dzieci i tolerowanie zdrad męża to FUNKCJA KOBIETY
Instagram/przemyslawczarnek
Aktualności
Minister Czarnek uważa, że rodzenie dzieci i tolerowanie zdrad męża to FUNKCJA KOBIETY
Przemysław Czarnek zdążył zasłynąć z kontrowersyjnych wypowiedzi jeszcze przed objęciem stanowiska Ministra Edukacji. Jednymi z nich są fragmenty konferencji na KUL, gdzie minister twierdzi, że feminizm uderza w rodzinę, a rolą kobiety jest utrzymywanie rodziny niezależnie od poczynań męża.

„Idź i pracuj, jeździj na traktorze, na kombajnie, ucz się, rób karierę. Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do konsekwencji tragicznych” – mówił Przemysław Czarnek podczas wykładu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zaledwie rok temu. Przemówienie wygłoszone na uczelni dobitnie ukazuje zdanie polityka na temat kobiet i rodzin , w których mają się wychowywać jego, bądź co bądź, podopieczni – uczniowie szkół. W przeciągu ostatnich miesięcy Czarnek zasłynął też kontrowersyjnymi wypowiedziami o społeczności LGBT+ . Minister zaznaczył wtedy, że zawsze będzie sprzeciwiać się tego typu „wynaturzeniom”. Zdaniem Czarnka prokreacja jest w rodzinie najważniejsza Wykład pt. „O wpływie neomarksizmu na nauczanie o rodzinie”, podczas którego minister przekonywał nie tylko, że feminizm ma na celu zmanipulowanie kobiet tak, aby odeszły od swojej naturalnej funkcji prokreacyjnej. Podkreślał też, że prokreacja właśnie jest najważniejszym zadaniem rodziny. „Zwierzęta to wiedzą, dziki to wiedzą w tych zaroślach, a my nie wiemy. My zatraciliśmy instynkt samozachowawczy jako gatunek, już nie mówię, jako chrześcijanie” – przekonywał Czarnek. Rola kobiety w rodzinie zdaniem nowego Ministra Edukacji Przemysław Czarnek naciskał, że rozwijający się feminizm, który zakłada równość społeczną i ekonomiczną między kobietami i mężczyznami, uderza w światopogląd kobiety, od którego rozpada się polska rodzina. Fakt, że kobieta edukuje się i robi karierę, oznacza jedynie to, że później zacznie rodzić dzieci, których w efekcie urodzi mniej, niż by mogła. „Pierwsze dziecko rodzi się nie w wieku 20-25 lat, tylko w wieku 30 lat. Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat , to ile tych dzieci można urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz