Fotolia.pl
Aktualności

Zmieniła dziecku pieluszkę - wezwano policję. Oburza was to?

Mama dwuletniej dziewczynki zmieniła jej pieluszkę w miejskim autobusie. Kierowca zatrzymał pojazd, wyrzucił za to kobietę, zrobił awanturę i wezwał policję. Czy słusznie?

Jak podaje Tvn24.pl do niecodziennej a wręcz skandalicznej interwencji doszło w jednym autobusów Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Bydgoszczy. Kierowca autobusu pokłócił się z jedną z pasażerek. Poszło o to, że kobieta podczas jazdy postanowiła zmienić dziecku pieluchę.
- Pan kierowca podszedł i zapytał co robię, więc wytłumaczyłam, że przebieram dziecko, bo zrobiło kupę. Na co on, że mam opuścić pojazd. Nie zgodziłam, bo nie uważałam żebym zrobiła coś złego - opowiada w rozmowie z TVN24 pani Agnieszka matka dziecka. - Dziecko wierciło się i płakało, a wysiąść miałyśmy dopiero za pół godziny, musiałam ją przewinąć.

 

Screen/Tvn24.pl

 

Nadwrażliwy kierowca czy zagrożenie w postaci brudnej pieluchy?

Jak przekonuje mama dziecka, zmiana pieluchy nie przeszkadzała innym pasażerom, czego nie można powiedzieć o kierowcy, który w rozmowie z policją miał twierdzić, że kobieta stwarza zagrożenie.
- Przez prawie pół godziny czekaliśmy na przystanku na funkcjonariuszy. Gdy przyjechał patrol, poczułam się jak przestępca, a przecież nic złego nie zrobiłam - twierdzi młoda matka. - Gdyby pasażerowie pili piwo, kierowca pewnie by nie zadzwonił po straż miejską. A tu nagle afera, że dziecko przewinęłam – dodaje.
Policjanci, którzy przyjechali na miejsce nie dopatrzyli się żadnego wykroczenia. 
Miejski Zakład Komunikacji przekonuje, że nie zawsze zmiana pieluszki w autobusie jest stosowna (podczas hamowania matka z dzieckiem może się przewrócić), ale równocześnie przyznaje, że reakcja kierowcy, który wykazał się nadwrażliwością była przesadzona. 
W MZK zarządzono wewnętrzną kontrolę w tej sprawie. Matka dziecka złożyła oficjalną skargę na kierowcę.

Zobacz więcej:

 

 

 

 

 

 

"Poczułam się jak przestępca".

Posted by TVN24.pl on 29 czerwca 2015

 

 


A wy co o tym sądzicie drogie mamy? Oburzyło was to co spotkało bydgoską mamę?

Źródło: TVN24.pl

Polecamy: Przewijanie na spacerze

 

 

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

spacer z dzieckiem, spacer przy ulicy
Fotolia
Aktualności
Kobieta z wózkiem wyrzucona z autobusu przez kierowcę
Przywilej dalszej podróży w komunikacji miejskiej został jej odebrany. Wracała z dzieckiem ze szpitala. Czy stwarzała zagrożenie na pokładzie?

24-latka musiała opuścić autobus, ponieważ tak zadecydował kierowca. Brak znajomości przepisów i empatii ze strony kierującej pojazdem zirytowało pasażerkę. Młoda mama wracała z dzieckiem w wózku z jednego z warszawskich szpitali, który z powodu częstych badań dziecka, musi odwiedzać regularnie. Ponieważ w autobusie pojawiła się osoba niepełnosprawna na wózku – kierowca zdecydowała, że dalsza podróż, mimo małej ilości podróżujących osób, jest niemożliwa z powodu zbyt dużej ilości wózków. Kiedy kobieta zaprotestowała, kierowca wyłączyła silnik i odmówiła dalszej jazdy dopóki wózek dziecięcy nie opuści pojazdu. Młoda mama miała tego dnia do pokonania trasę z trzema przesiadkami, a kolejne oczekiwanie na autobus z dzieckiem znacząco wydłużyło jej powrót do domu. Czy kierowca ma prawo do takiego zachowania? Dwa miejsca na wózki Każdy autobus posiada dwa miejsca na wózki : wózek inwalidzki i wózek dziecięcy, co widać na oznaczeniach przy drzwiach wejściowych. Teoretycznie więc w momencie, kiedy do pojazdu, w którym jechała młoda kobieta z dzieckiem, wjechał niepełnosprawny – nie było powodu do wyproszenia matki z pojazdu. Jak się okazuje, ta decyzja należała jedynie do kierowcy, a Zarząd Transportu Miejskiego przyznaje mu rację. Odmowa tylko w przypadku zagrożenia Jak wynika z przepisów, kierowca może odmówić przejazdu osobie na wózku lub z wózkiem dziecięcym, jeśli oba oznaczone miejsca są zajęte lub autobus jest przepełniony. W przypadku młodej mamy żadna z powyższych sytuacji nie miała miejsca. Nic więc dziwnego, że pasażerka czuje się pokrzywdzona. Kierowca nie wykazała się również empatią, skazując dziecko zmęczone kilkugodzinnymi badaniami na kolejną przesiadkę, wydłużającą powrót do domu. Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

mama z wózkiem wyporoszona z autobusu
Adobe Stock
Aktualności
Matka z dzieckiem wyrzucona z autobusu. Przez kierowcę!
"Nie ruszę, dopóki ta pani nie wysiądzie!" - zapowiedział pasażerom. Kobieta musiała wysiąść z synkiem, nie miała wyjścia.

Ciężko zrozumieć, dlaczego mama z dzieckiem jest wyrzucana z autobusu, w którym jest jeszcze sporo wolnych miejsc. Przecież jest jeszcze coś takiego jak ludzkie podejście do drugiej osoby. Tego tutaj na pewno zabrakło. Mama z wózkiem wysiada, bo takie są przepisy Sytuacja wydarzyła się w Warszawie, w autobusie linii nr 168. W okolicach południa wsiadła do niego młoda mama, pani Justyna z dzieckiem w wózku. W pojeździe było jeszcze sporo wolnych miejsc, więc pewnie nikt nie zwróciłby na nią uwagi, gdyby nie kierowca, który niespodziewanie kazał jej wysiadać, bo z wózkiem jechać nie może. - Jak to, przecież autobus jest prawie pusty? -zapytał mama. - Nie - odpowiedział kierowca. W autobusie był już jeden wózek i kolejny jechać nie mógł. Kierowca powołał się na przepisy. Nie zamierzał ruszyć, dopóki nie wyjdzie z niego mama z wózkiem. - Nie ruszę, dopóki ta pani nie wysiądzie! - oświadczył. Pasażerowie: bądźże człowiekiem! Za kobietą wstawili się pasażerowie. "Absurd", "Daj pan spokój", przecież są wolne miejsca - zareagowali. Jednak zdaniem kierowcy tam, gdzie miałby stanąć drugi wózek, zaczynało się już miejsce dla wózków inwalidzkich. Warto jednak nadmienić, że kobieta z pierwszym wózkiem w ogóle nie zajmowała miejsca dla niej, gdyż siedziała w głębi pojazdu. Jej wózek stał pusty w miejscu dla niego przeznaczonym. Pasażerowie próbowali odwołać się do uczuć kierowcy. - Bądźże człowiekiem! - mówi jeden z nich. - Przepisy przepisami, ale trochę serca też trzeba mieć - dodał inny. Kierowca był nieugięty i kobieta musiała wysiąść z dzieckiem. Była wzburzona. Jak mówiła, codziennie jeździ autobusem i nieraz zdarzają się trzy, albo nawet cztery wózki w pojeździe, ale takiej sytuacji jak ta nie przeżyła nigdy. Jej synek ma 4 lata, ale jest przeziębiony, więc wsadziła go do spacerówki, żeby podjechać kilka...

Małe dziecko płacze i zakrywa twarz rączkami
Fotolia
Aktualności
Pijany kierowca uciekał przed policją z małym dzieckiem w aucie! Naraził dziecko?
Mieszkaniec Jawora przekroczył dozwoloną prędkość podczas jazdy. Gdy zobaczył policję, zaczął uciekać. W samochodzie było małe dziecko, ale to nie wszystko!

Do zdarzenia doszło w Jaworze w województwie dolnośląskim. Kierowca fiata przekroczył dozwoloną prędkość. Gdy zobaczył radiowóz i sygnały wzywające do zatrzymania, gwałtownie przyspieszył. Policjanci ruszyli w pościg. Kierowca naraził życie 3-letniego dziecka Gdy policjanci zatrzymali samochód, okazało się, że jego kierowca był nietrzeźwy – dlatego zaczął uciekać przed radiowozem. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie kierowcy. W samochodzie znajdowało się czterech pasażerów, w tym 3-letnie dziecko. Dziewczynka podróżowała samochodem bez fotelika . 37-latek, który naraził życie kilku osób, stanie przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli i jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jazda bez fotelika to zagrożenie dla dziecka! W tej historii najbardziej przerażająca jest nieodpowiedzialność i kompletny brak wyobraźni dorosłych. W samochodzie było troje dorosłych – wszyscy wsiedli do pojazdu, którego kierowca był pijany. Co więcej, żaden z nich nie zwrócił uwagi na brak fotelika u 3-letniej dziewczynki. Jak można świadomie narażać własne życie i życie innych osób, w tym dziecka? Jazda z nieprawidłowo przymocowanym fotelikiem może skończyć się dla dziecka tragicznie, co dopiero jazda bez fotelika. Z jednej strony – pijany kierowca . Z drugiej – dziecko bez fotelika. To podwójne zagrożenie dla dziecka! Zobacz także: Wyprawka do szpitala – co musisz ze sobą zabrać? Źródło: interia.pl

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj