Według znawców tematyki snów, każdy sen należy rozpatrywać indywidualnie, poprzez analizowanie doświadczeń z własnego życia. Sny są ważne, bo pokazują, czego potrzebujemy, o czym marzymy lub z czym się borykamy. To ważny głos podświadomości.
Opisane w senniku znaczenie snu może być dla ciebie sugestią lub podpowiedzią, ale nie traktuj go zbyt dosłownie – najważniejsza jest twoja refleksja nad własnymi emocjami.
Spis treści:
- Sennik – dziecko
- Sennik – małe dziecko
- Sennik – urodzić dziecko
- Sennik – dziecko (niemowlę)
- Sennik – dziecko dziewczynka
- Sennik – dziecko chłopiec
- Sennik – cudze dziecko
- Sennik – swoje dziecko
- Sennik – płaczące dziecko
- Sennik – chore dziecko
- Sennik – umierające dziecko
- Sennik – dziecko na rękach
- Sennik – dziecko w wózku
- Sennik – topiące się dziecko
- Sennik – porwane dziecko
- Sennik – poszukiwanie dziecka
- Sennik – znaleźć dziecko
- Sennik – upadek dziecka z wysokości
- Sennik – ratować dziecko
- Sennik – bawiące się dziecko
- Sennik – trzymanie dziecka na rękach
- Sennik – przytulać dziecko
- Sennik – dziecko z kupą w pieluszce
Sennik: sen o dziecku – znaczenie
Sen o dziecku lub dzieciach zwykle ma pozytywne znaczenie. Dziecko jest symbolem nowych możliwości, szans na dalszy rozwój, a także życiowego powodzenia. Wiele zależy jednak od okoliczności, w jakich występuje widziane we śnie dziecko.
Sny o dzieciach często przytrafiają się kobietom, które marzą o posiadaniu potomstwa. Wtedy można interpretować je jako głos podświadomości przypominający o niespełnionym marzeniu. Jeśli nie spodziewasz się dziecka, ani nie jesteś matką, ale śni ci się dziecko, może to symbolizować zbyt pośpieszne wkroczenie w dorosłość. Dziecko może być tu interpretowane jako przedwczesne utracenie dzieciństwa i tęsknota za nim.
W naszym senniku wyjaśniamy znaczenie różnych snów, w których występuje dziecko. Sprawdzamy, kiedy dziecko zapowiada szczęście, a kiedy – kłopoty.
Sennik – małe dziecko
Sen o małym dziecku, które bawi się i śmieje, może oznaczać po prostu radość, zadowolenie z życia, a także życiowy optymizm, który nie odpuszcza nawet w trudnych sytuacjach.
Sennik – urodzić dziecko
Sennik – dziecko (niemowlę)
Sennik – dziecko dziewczynka
Sennik – dziecko chłopiec
Sennik – cudze dziecko
Dziecko koleżanki według sennika oznacza zapowiedź szansy, którą ci ktoś da. Może też symbolizować przygodę lub coś, co zmieni twoje życie na lepsze. Bywa również symbolem możliwości odegrania ważnej roli w dużym przedsięwzięciu. To także zapowiedź sukcesu, który przekroczy twoje najśmielsze oczekiwania.
Sennik – płaczące dziecko
Sennik interpretuje płaczące dziecko jako problemy, które niełatwo rozwiązać. Jeśli zmagasz się z rodzinnymi niesnaskami, konfliktem w pracy czy kryzysem w związku i śnisz o płaczącym dziecku, to znak, że o porozumienie może być trudno.Sennik – chore dziecko
Według sennika chore dziecko pojawiające się we śnie może oznaczać problemy finansowe lub brak powodzenia w finansach. Jeśli śnisz o chorym dziecku, które boryka się z problemami zdrowotnymi, może to być dla ciebie sygnał, że wkrótce nastąpią kłopoty z przypływem gotówki.
Sennik – umierające dziecko
Sennik – dziecko na rękach
Taki sen jest wróżbą bogactwa. Jeśli śnisz o dziecku na rękach, to dla ciebie dobry znak! Spodziewaj się napływu gotówki oraz licznych powodzeń w sferze materialnej!Sennik – dziecko w wózku
Jeśli śnisz o dziecku, które pojawia się w wózku, możesz patrzeć w przyszłość z optymizmem! Taki sen oznacza, że czekają cię dobre zmiany zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. To zapowiedź nowych możliwości lub szczęśliwego finału projektu nad którym pracujesz!
Sennik – topiące się dziecko
Sennik – porwane dziecko
Sennik – poszukiwanie dziecka
Sennik – znaleźć dziecko
Sennik – upadek dziecka z wysokości
Sennik – ratować dziecko
Sennik – bawiące się dziecko
Sennik – trzymanie dziecka na rękach
Sennik – przytulać dziecko
Sennik – dziecko z kupą w pieluszce
Zobacz także:

Dlaczego sen jest tak ważny dla rozwoju dziecka? - Bo wpływa on na każdą sferę w której maluch się rozwija - mówi Marta Żysko-Pałub, psycholog. - Począwszy od funkcji poznawczych . Dzięki wyspaniu maluch ma dobrą pamięć, ćwiczy koncentrację uwagi, lepiej przyswaja wiedzę. Wyspany maluch ma lepszy humor, a więc i jest bardziej zainteresowany nawiązywaniu relacji społecznych. Sprzyja to również rozwojowi emocjonalnemu, ale i przekłada się na fizjologię dziecka. W czasie snu wytwarzają się komórki, które wspomagają odporność malucha, a także hormon wzrostu, odpowiadający za to, że maluch rośnie . Tak naprawdę trudno znaleźć taki obszar w rozwoju dziecka, na który sen nie miałby wpływu. Dlatego tak ważne jest, by dziecko spało i żeby ten sen miał wysoką jakość. Polecamy: Nieodpowiednia pozycja podczas snu i zabawki w łóżeczku mogą zaszkodzić dziecku 8 faktów o śnie dziecka o których nie wiedziałaś Jak układać do snu noworodka? [WIDEO]

Nie jesteś gotowa zrezygnować z dziennych drzemek swojego dziecka (ach, te 30 minut oddechu!), ale ono najwyraźniej jest coraz bliżej tego momentu? Jak to jest, że kiedy ty padasz ze zmęczenia , twój uroczy syneczek postanawia zastrajkować i zrezygnować z poobiedniej drzemki ? A od kiedy to twoja śliczna córeczka nie sypia w dzień, przecież ty masz ważne rzeczy do zrobienia (praca, podatki, opłaty, kawa, serial – bez oceniania!)? Dlaczego twoje dziecko nie chce spać w dzień? Cóż, jest około 10 powodów, dlaczego tak się dzieje. Nie spodobają ci się. Dlaczego twoje dziecko nie chce spać w dzień? Małe dzieci są nie tylko słodkie, ale i bardzo mądre. Mają swój plan. A on niekoniecznie pokrywa się z twoim. W obliczu ich decyzji, pozostaje ci jedno: kapitulacja. Oto dlaczego twoje dziecko dziś nie zasnęło: Powód 1: Bo ty jesteś fajniejsza od snu! Lepiej być z tobą. Jesteś najlepsza. A to, co robisz, jest takie ciekawe! Powód 2 : Bo jednak chce jogurt ! Albo bułkę. Wcześniej nie było głodne. Teraz jest. Okrutnie! Słyszysz jak burczy mu w brzuchu? Powód 3: Bo dba o kondycję fizyczną. Też powinnaś. Wspinanie się na sofę jest super, kładzenie się na twojej głowie jeszcze lepsze. Łóżko to sala gimnastyczna, najlepsza z możliwych. I już! Powód 4 : Bo macie iść na plac zabaw . Ono chce iść już teraz. Nie po południu. Teraz! Już czeka przy drzwiach, pospiesz się! Powód 5: Spojrzało na cukier. I jest pobudzone. Nie zaśnie przez tydzień. Kupiłaś zapas kawy? Powód 6: Bo ty chcesz, żeby spało. "Nie ze mną te numery!" – mówi ci swoją odmową. To próba sił. Ty przegrasz. Powód 7: Bo nie może znaleźć ulubionej przytulanki . Bez niej nie zaśnie. Już nigdy. Włącz komputer, pora przeszukać internet, wydrukować ulotki, zorganizować poszukiwania na szeroką skalę. Powód 8: Jest przemęczone. Pociąg do stacji...

var _gde_ljhfhrnfpb = new Image(1,1); _gde_ljhfhrnfpb.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=nGs1j4wUHSCvzVxthqrl._WjzXZpTJueIoheeHPStNf.u7/stparam=ljhfhrnfpb/fastid=ftjitabfarbxwxdubbigitymrbkm'; Film powstał przy współpracy z Sprawdź, które pozycje do snu i dlaczego poleca położna. Dowiedz się, jakie są najczęstsze problemy ze snem w ciąży . Poznaj sposoby na dobry sen w ciąży . Zobacz też: Sen o ciąży