Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Aktualności

Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci

Dziecko bardzo często pojawia się w snach. I to wcale nie dotyczy tylko kobiet ciężarnych lub matek. Sennik podaje wiele znaczeń symbolu, jakim jest obecność dziecka w marzeniach sennych. W zależności od kontekstu interpretacje te mogą bardzo się różnić.

​Według znawców tematyki snów, każdy sen należy rozpatrywać indywidualnie, poprzez analizowanie doświadczeń z własnego życia. Sny są ważne, bo pokazują, czego potrzebujemy, o czym marzymy lub z czym się borykamy. To ważny głos podświadomości. 

Opisane w senniku znaczenie snu może być dla ciebie sugestią lub podpowiedzią, ale nie traktuj go zbyt dosłownie – najważniejsza jest twoja refleksja nad własnymi emocjami.

Spis treści

Sennik: sen o dziecku – znaczenie

Sen o dziecku lub dzieciach zwykle ma pozytywne znaczenie. Dziecko jest symbolem nowych możliwości, szans na dalszy rozwój, a także życiowego powodzenia. Wiele zależy jednak od okoliczności, w jakich występuje widziane we śnie dziecko. 

Sny o dzieciach często przytrafiają się kobietom, które marzą o posiadaniu potomstwa. Wtedy można interpretować je jako głos podświadomości przypominający o niespełnionym marzeniu. Jeśli nie spodziewasz się dziecka, ani nie jesteś matką, ale śni ci się dziecko, może to symbolizować zbyt pośpieszne wkroczenie w dorosłość. Dziecko może być tu interpretowane jako przedwczesne utracenie dzieciństwa i tęsknota za nim. 

W naszym senniku wyjaśniamy znaczenie różnych snów, w których występuje dziecko. Sprawdzamy, kiedy dziecko zapowiada szczęście, a kiedy – kłopoty.  

Sennik – małe dziecko 

Sen o małym dziecku, które bawi się i śmieje, może oznaczać po prostu radość, zadowolenie z życia, a także życiowy optymizm, który nie odpuszcza nawet w trudnych sytuacjach.

Sennik – urodzić dziecko

Sen o urodzeniu dziecka oznacza nowe możliwości w twoim życiu i szanse na rozwój. Może być też zapowiedzią tego, że uda ci się pomyślnie skończyć coś, nad czym długo pracujesz.

Sennik – dziecko (niemowlę)

Niemowlę we śnie to korzystna wróżba. Oznacza pojawienie się nowych idei i możliwości, wróży spełnienie i szczęście rodzinne. Może być to także podświadomy sygnał, że jesteś gotowa/gotowy na zmiany w życiu. 

Sennik – dziecko dziewczynka

Kiedy we śnie w roli głównej pojawia się mała dziewczynka, oznacza to, że należy zadbać o relacje rodzinne i z przyjaciółmi. Bawiąca się dziewczynka może natomiast symbolizować tęsknotę za beztroskim życiem. Sen może też oznaczać strach przed światem lub otwarcie się na niego (zależnie od charakteru osoby, której przyśniła się mała dziewczynka).

Sennik – dziecko chłopiec

Jeśli przyśni się chłopiec – zazwyczaj symbolizuje to nadchodzące powodzenie w życiu oraz siłę w dążeniu do celu. Sen, w którym pojawia się mały chłopiec, może też oznaczać świadomość celów i ich udaną realizację. Chłopiec widziany we śnie bywa też symbolem dojrzałości pomysłów, fachowości, a także ich pewności.<

Sennik – cudze dziecko

Sen o cudzym dziecku zwiastuje gotowość do zaangażowania się w relacje z bliską osobą. Dla samotnych może być zapowiedzią wkroczenia w związek. Dla osób, które mają już partnera, to znak, że mogą szukać w nim oparcia. 

Dziecko koleżanki według sennika oznacza zapowiedź szansy, którą ci ktoś da. Może też symbolizować przygodę lub coś, co zmieni twoje życie na lepsze. Bywa również symbolem możliwości odegrania ważnej roli w dużym przedsięwzięciu. To także zapowiedź sukcesu, który przekroczy twoje najśmielsze oczekiwania. 

Sennik – swoje dziecko

Sen o swoim dziecku jest zapowiedzią dobrych wydarzeń, które będą miały miejsce w niedalekiej przyszłości. Jest to dobry zwiastun, zapowiadający radość i szczęście. Może też oznaczać, że dana osoba zmierzy się w życiu z nowymi obowiązkami, jednak w konsekwencji będzie mieć z tego bardzo wiele satysfakcji. 

Sennik – płaczące dziecko

Sennik interpretuje płaczące dziecko jako problemy, które niełatwo rozwiązać. Jeśli zmagasz się z rodzinnymi niesnaskami, konfliktem w pracy czy kryzysem w związku i śnisz o płaczącym dziecku, to znak, że o porozumienie może być trudno. 

Sennik – chore dziecko

Według sennika chore dziecko pojawiające się we śnie może oznaczać problemy finansowe lub brak powodzenia w finansach. Jeśli śnisz o chorym dziecku, które boryka się z problemami zdrowotnymi, może to być dla ciebie sygnał, że wkrótce nastąpią kłopoty z przypływem gotówki.

Sennik – umierające dziecko

Sen o chorym dziecku może oznaczać jakąś stratę, problemy finansowe lub chorobę wśród najbliższych osób. Może to być jednak też znak, by przeanalizować swoją sytuację materialną lub zadbać o swój stan zdrowia (lub swoich bliskich). Śmierć dziecka może symbolizować nieprzyjemne sytuacje lub kłopoty finansowe. Wskazuje także na niebezpieczeństwo, które może nadejść. 

Sennik — śmierć dziecka

Kiedy rodzicom śni się śmierć ich dziecka, może wiązać się to z obawami o zdrowie i bezpieczeństwo swego potomka. Warto pamiętać, by nie traktować snu o śmierci dziecka jako proroczego. Jednocześnie sen taki może oznaczać, że w najbliższej przyszłości spotka cię rozczarowanie, którego skutki będą widoczne w życiu prywatnym i/lub zawodowym. 

Sennik – poronić dziecko

Poronienie dziecka może przyśnić się kobietom w ciąży, jak tym, które nie spodziewają się dziecka. Ciężarnym taki sen zdarza się dość często, co wynika z naturalnych obaw o przebieg ciąży, zdrowie dziecka, to, czy na pewno wszystko, co wiąże się z ich macierzyństwem, ułoży się dobrze. Absolutnie nie należy traktować tego snu w kategoriach proroczego.

Natomiast gdy poronienie śni ci się, gdy nie jesteś w ciąży ani nie planujesz dziecka – może oznaczać, że ktoś z bliskiego otoczenia źle ci życzy i nie powinnaś mu ufać. 

Sennik – dziecko na rękach

Taki sen jest wróżbą bogactwa. Jeśli śnisz o dziecku na rękach, to dla ciebie dobry znak! Spodziewaj się napływu gotówki oraz licznych powodzeń w sferze materialnej!

Sennik – dziecko w wózku

Jeśli śnisz o dziecku, które pojawia się w wózku, możesz patrzeć w przyszłość z optymizmem! Taki sen oznacza, że czekają cię dobre zmiany zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. To zapowiedź nowych możliwości lub szczęśliwego finału projektu, nad którym pracujesz!

Sennik – topiące się dziecko

Sen o topiącym się dziecku odzwierciedla zagubienie i poczucie utraty niezależności. Jest to także ostrzeżenie, że niektóre sprawy nie zostały zakończone w odpowiednim czasie i wymagają konkretnych działań. Dziecko w wodzie może być także symbolem konkretnej sprawy, ważnej dla wielu aspektów twojego życia. 

Sennik – porwane dziecko

Sen o porwaniu dziecka może być rozumiany jako wyraz troski rodziców o swoje potomstwo. Może być to również odzwierciedlenie podświadomych obaw o dzieci – związanych z ich bezpieczeństwem lub wychowaniem. Sen, w którym pojawia się porwane dziecko, może pojawić się u osób, które nie przepracowały swoich emocji i obaw. Jeżeli osoba śniąca dopuszcza się we śnie porwania dziecka – może to oznaczać, że w realnym życiu znalazła się w sytuacji bez wyjścia i nie widzi szansy na pozytywne rozwiązanie sprawy.

Sennik – poszukiwanie dziecka

Sen o poszukiwaniu dziecka symbolizuje spychanie na dalszy plan swoich potrzeb i marzeń. Dzieje się tak, gdy dana osoba nie stawia siebie na pierwszym miejscu, a stale myśli o innych. Samemu jednak trzeba dojść do tego, o jakie pragnienia może chodzić.

Sennik – znaleźć dziecko

Sen o znalezieniu dziecka jest znakiem mówiącym, że gdy na twojej drodze pojawią się nowe możliwości – warto się na nich skupić i je pielęgnować.

Sennik – upadek dziecka z wysokości

Sen o tym, że dziecko spada z wysokości, może oznaczać, że nie poświęcasz swojemu dziecku wystarczająco dużo czasu. Sen ten mówi, że brak uwagi dla twojego dziecka negatywnie wpłynie na nie w najbliższej przyszłości.

Sennik – ratować dziecko

Jeżeli we śnie pojawia się uratowane dziecko, to znak, że dana osoba w najbliższej przyszłości osiągnie sukces. Wróży to także pomyślność w interesach. Uratowanie dziecka we śnie wiąże się także z naturalną potrzebą bycia silnym i znaczącym. Powtarzający się sen może być spowodowany strachem przed utratą aktualnej pozycji.

Sennik – bawiące się dziecko

Bawiące się dzieci symbolizują powodzenie w życiu osobistym. Jest to zapowiedź dobrego czasu, przepełnionego szczęściem i harmonią. Taki sen wróży również dobre zdrowie i brak poważnych problemów.

Sennik – trzymanie dziecka na rękach

Sen, w którym trzymamy na rękach małe dziecko, jest dobrą wróżbą. Osoba, której przyśni się taka sytuacja, powinna interpretować ją jako zapowiedź powodzenia w kwestiach materialnych. Sen może też oznaczać zmianę pracy na lepiej płatną, podwyżkę lub ofertę dodatkowej pracy.

Sennik – przytulać dziecko

Przytulanie dziecka we śnie oznacza nadejście uroczystej, wyczekiwanej chwili. Jeżeli we śnie przytula się swoje dziecko – może to symbolizować zmartwienia związane ze zdrowiem i szczęściem pociechy. Jeśli przytula się cudze dziecko – symbolizuje to ukrywanie swojej wrażliwej strony i strach przed oceną.

Sennik – dziecko z kupą w pieluszce

Niemowlę z kupą w pieluszce zwiastuje szczęście, niespodziewane pieniądze i wygraną. To także symbol tego, że dana osoba ma w życiu aktualnie dobry moment na realizację swoich marzeń. Kupa w pieluszce to również znak, że osoba śniąca otrzyma niebawem pomyślną informację. Sen ten może być kojarzony również ze złotem i bogactwem.

Zobacz także:

kobieta, mama, ciąża, brzuszek, sen
Zdrowie w ciąży
Sen w ciąży – film
Nadmierna senność, a może problemy z zasypianiem – sprawdź, jakie problemy ze snem pojawiają się w kolejnych trymestrach ciąży i jak sobie z nimi radzić.

var _gde_ljhfhrnfpb = new Image(1,1); _gde_ljhfhrnfpb.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=nGs1j4wUHSCvzVxthqrl._WjzXZpTJueIoheeHPStNf.u7/stparam=ljhfhrnfpb/fastid=ftjitabfarbxwxdubbigitymrbkm'; Film powstał przy współpracy z  Sprawdź, które pozycje do snu i dlaczego poleca położna. Dowiedz się, jakie są najczęstsze problemy ze snem w ciąży . Poznaj sposoby na dobry sen w ciąży .   Zobacz też: Sen o ciąży  

Sen
Jak zapewnić dziecku spokojny sen? To proste!
Spokojny sen malucha jest niezwykle istotny dla jego prawidłowego rozwoju i… dobrego nastroju. Dlatego tak ważne jest, aby pomagać dziecku zasypiać. O rodzicielskich sposobach na dobry sen mówiła w Studiu Dzień Dobry TVN psycholog dziecięca Aleksandra Piotrowska.

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'bQ2QnQeEdxEYse6SZdU0GZe.LV.UmkNP7AP.S37oxQv.W7', 'zleeqlkhdv', 'cuuumytaxcvarzlvkdyjluofoxog']); „Odwołujemy się przynajmniej do trzech zmysłów. – tłumaczyła Piotrowska – Po pierwsze ruch, czyli obracajace się karuzelki, które pozwalają wyświetlać obracające się obrazki. Po drugie – dzieci mają dziś ogromny wybór przytulanek, z których każda wywiera na dziecko cudowny wpływ. I wreszcie po trzecie, to, co oddziałuje na słuch”. Nie tylko biały szum Jak podkreśliła Piotrowska do niedawna niewątpliwym „hitem” był biały szum. Jak podkreśliła „była to kurtyna izolująca dziecko od innych bodźców”. Wydra Usypianka-Przytulanka Oddychający Uspokajacz to rozwiązanie, które idzie o krok dalej. „Wydaje odgłosy takie jak śpiący, ukontentowany człowiek – słodko posapuje, pochrząkuje i oddycha równomiernie” – wyjaśnia Piotrowska. Nie tylko dźwięki Wydra Usypianka-Przytulanka Oddychający Uspokajacz od Fisher-Price to nie tylko przytulanka. Zabawka odtwarza też 3 minuty uspokajającej muzyki i innych dźwięków (takich jak bicie serca, słodkie pochrapywanie czy biały szum) oraz świeci delikatnym światełkiem. Jej miękki brzuszek rytmicznie podnosi się i opada jak przy oddychaniu, co w naturalny sposób koi maluszka. Dzięki słodkiemu pyszczkowi, miękkiemu materiałowi i satynowemu ogonkowi oddychająca wydra to idealna zabawka do spania dla Twojej pociechy. Artykuł powstał z udziałem marki Mattel

sleeping with baby
fotolia.com
Rozwój
Czy spanie z dzieckiem to dobry pomysł?
Spanie z dzieckiem ma swoich zwolenników i przeciwników. I jedni, i drudzy mają swoje argumenty. Przeczytaj, jakie są zalety i wady spania z dzieckiem!

Zalety i wady spania z dzieckiem Wśród zalet spania z dzieckiem jest m.in. wygoda (nie trzeba wstawać do dziecka w nocy), poczucie bezpieczeństwa maleństwa oraz tworzące się między rodzicami a niemowlakiem więzi emocjonalne. Przeciwnicy wskazują na potrzebę nauczenia dziecka samodzielności oraz na liczne niebezpieczeństwa czyhające na malca w rodzicielskim łóżku. Czy spać z dzieckiem? Jeśli zdecydujesz się na spanie ze swoim maluszkiem, zadbaj przede wszystkim o jego bezpieczeństwo: materac na łóżku musi być twardy, prześcieradło mocno opięte, niedopuszczalne są przerwy między materacem a ramą łóżka. Niemowlę nie może spać w zadymionym pokoju, z osobą nietrzeźwą lub zapadającą w bardzo głęboki sen. Decyzję o wspólnym spaniu podejmijcie razem z partnerem. Dobrym rozwiązaniem może być również branie niemowlęcia do łóżka jedynie na krótki czas po lub w trakcie karmienia wczesnym rankiem. Pamiętaj, że im dłużej dziecko śpi z rodzicami, tym trudniej je potem od tego odzwyczaić. Przeczytaj więcej o różnych spojrzeniach na wspólne spanie z dzieckiem:   7 szkodliwych mitów o spaniu z dzieckiem "zimny chów", czyli Czy nasze niemowlęta powinny spać jak mali Francuzi? oraz: Przegląd metod nauki samodzielnego zasypiania Źródło: H. Murkoff, A. Eisenberg, S. Hathaway B.S.N., Pierwszy rok życia dziecka , Warszawa 2006

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz