urządzenie do odczuwania bólu porodowego
Facebook/9GAG
Aktualności

Wymyślono sposób, aby mężczyźni poczuli ból porodowy

Teraz mężczyźni mogą sprawdzić, jak boli poród. Pytanie tylko, czy znajdą się chętni.

Ten ból nie ma sobie równych i to z jego powodu tak wiele kobiet boi się porodu. Porównywany jest do bólu menstruacyjnego, który wiąże się z uczuciem rozpierania podbrzusza. Każdą z nas boli inaczej. A co poczułby mężczyzna?

Niech poczuje, jak rodziłaś

Firma Ultrasound Baby twierdzi, że jest pierwszą na świecie, która oferuje ojcom szansę doświadczenia bólu porodowego, tak aby poczuli się jak ich kobiety podczas porodu.

Przez 30 minut chętny/ odważny pan ma nałożone cztery elektrostymulatory na brzuchu i przez siedem minut poddany jest krótkim wstrząsom. Mają one przypominać skurcze porodowe. Ten niewielki okres porównywalny jest do godzin lub nawet dnia skurczów, przez które przechodzi kobieta.

"To szansa, żeby mężczyzna pokazał swojej partnerce, jak bardzo jest przy niej i też chce doświadczyć tego, co ona
przeżyła
" – powiedział przedstawiciel firmy.

.

"K....boli jak diabli!"

Doświadczenie bólu porodowego przez panów kosztuje 33 dolary. Ale czy jest na sali chętny?

W sieci pojawiły się komentarze mężczyzn. Jeden przyznał, że jego najlepszy przyjaciel skorzystał z możliwości sprawdzenia bólu porodowego. Co czuł? "Jego odpowiedź brzmiała: k....boli jak diabli!", ale też dodał, że kopnięcie mężczyzn w krocze jest o wiele boleśniejsze. Wielu innych internautów z chęcią podjęła ten wątek także twierdząc, że ból po kopnięciu w męskie jądra nie ma sobie równych.

"Tylko kobieta, która kiedykolwiek urodziła dziecko, może zgłębić ból" – odpowiedziała jedna z internautek."Mężczyźni nie byliby w stanie przetrwać takiego bólu" – dodała inna.

"Czy wszyscy możemy przestać porównywać uderzenia w jądra z porodem?" – napisała poirytowana internautka. Jej zdaniem, nie da się porównać bólu. "Ból jest różny dla poszczególnych osób. Niektóre kobiety mogą odczuwać mniejszy ból podczas porodu niż facet uderzony w jądra, prawda, a niektórzy mogą czuć bardziej" - stwierdziła.

Strach potęguje ból

Ból porodowy wywołują skurcze porodowe powodujące skracanie oraz rozwieranie się szyjki macicy. Badania dowodzą, że ból odczuwają mocniej osoby zalęknione, a także te, które czują się niekomfortowo, nie są otoczone opieką, nie mogą liczyć na wsparcie. W sytuacji zagrożenia wydziela się adrenalina, hormon, który może zahamować postępy porodu.

Jeśli jesteś dobrze przygotowana do narodzin dziecka, czujesz się bezpiecznie, nic cię nie zaskakuje, masz zaufanie do personelu medycznego i towarzyszących ci osób, ból jest mniejszy. Twój organizm może bez przeszkód wydzielać inny hormon, oksytocynę, która podnosi odporność na ból, przyspiesza rozwieranie szyjki macicy, byś mogła urodzić szybciej.

Jak myślicie, czy jest sens poddawania mężczyzn takim eksperymentom? Napiszcie wasze zdanie w komentarzach.

Źródło: 9GAG.com

Zobacz też:


 

Jak bardzo boli poród? Film

kobieta, mam, poród, porodówka, szpital
Poród naturalny
Jak przebiega poród naturalny - tłumaczy ginekolog położnik. Plus film z porodu
Co to znaczy „urodzić naturalnie”? Czy zawsze potrzebne jest znieczulenie? Na te i inne pytania o poród odpowiada doświadczony ginekolog położnik dr n. med. Wojciech Puzyna.

Dr n. med. Wojciech Puzyna, ginekolog położnik. Był wieloletnim dyrektorem Szpitala Św. Zofii w Warszawie. Aktualnie przyjmuje pacjentki w Przychodni Specjalistycznej Św. Zofii. Czym się różni poród siłami natury od porodu naturalnego? Poród naturalny to taki, który zaczął się samoistnie i przebiegał bez interwencji medycznych czy farmakologicznych: bez podawania znieczulenia czy leków, bez wykonania nacięcia krocza, podawania oksytocyny lub używania próżnociągu albo kleszczy.  Poród drogami natury również odbywa się drogą pochwową , ale doszło podczas niego do jakichś działań medycznych, np. zastosowano znieczulenie zewnątrzoponowe lub nacinano krocze rodzącej.   Zobacz też: Wyprawka do szpitala Małgorzata Zduńska: Czy poród naturalny, czyli siłami i drogami natury, musi boleć? Dr n. med. Wojciech Puzyna: W XXI wieku poród nie musi być traumatycznym przeżyciem. Znamy różne skuteczne metody znoszenia bólu porodowego . Znieczulenie to jednak zawsze sprawa indywidualna. Zwykle poród przebiega na tyle prawidłowo i szybko, że kobiecie wystarcza tylko opieka personelu medycznego oraz miła atmosfera na sali porodowej, np. pomoc bliskiej osoby. Duży odsetek rodzących nie wymaga lub nie chce znieczulenia do porodu . Jednak wiele kobiet odczuwa skurcze porodowe w sposób szczególnie nieprzyjemny i bolesny i wtedy znieczulenie jest rozsądnym wyjściem, bo ból uniemożliwia im współpracę z personelem medycznym i utrudnia poród. W wielu wypadkach pozwala nawet odbyć poród drogami natury , a więc uniknąć porodu zabiegowego lub nawet cięcia cesarskiego. Najczęściej wykonuje się znieczulenie zewnątrzoponowe ciągłe. Czy poród naturalny jest bezpieczny dla mamy i dziecka? Bezpieczne znieczulanie porodu opiera się na doświadczeniu anestezjologa, zminimalizowaniu dawki leku przeciwbólowego, odpowiednim...

ból porodowy, ból przy porodzie, jak boli poród, znieczulenie przy porodzie
Fotolia
Poród naturalny
Jak boli poród i kto może narzekać bardziej?
Poród boli bardzo, średnio, a może niezbyt dokuczliwie? W pierwszej ciąży możesz to sobie jedynie wyobrazić. Nasłuchałaś się mrożących krew w żyłach opowieści znajomych mam? Zastanawiasz się, czy dasz radę? Dowiedz się o tym więcej.

Ból porodowy nie trwa cały czas  Pojawia się ze skurczem, a gdy skurcz mija, ustępuje. Masz zatem czas, by odpocząć i zebrać siły przed kolejnym. Ból towarzyszący skurczom można bardziej wiązać z bolesnym wysiłkiem niż cierpieniem.    To, że poród boli, nie oznacza nic złego Ten ból nie informuje o popsutym zębie, niskim ciśnieniu, od którego pęka głowa czy uszkodzeniu skóry wskutek uderzenia. Gdy dziecko pokonuje drogę na świat, ból spowodowany jest intensywnym rozciąganiem się mięśni , niedokrwieniem macicy, która intensywnie się kurczy i uciskiem nerwów w dolnej części kręgosłupa.    Największe dolegliwości wywołuje główka dziecka Jest największą częścią jego ciała, która jako pierwsza pokonuje drogę na świat przez wąski kanał rodny. Ból porodowy jest więc ceną, jaką płacimy za to, że mamy sporych rozmiarów mózg.   Każdą przyszłą mamę boli inaczej Kiedy słuchasz opowieści o porodach, skala dolegliwości jest szeroka od – „bolało okropnie, myślałam, że umrę", po „właściwie to czułam tylko skurcze i lekkie pieczenie, gdy pojawiła się główka dziecka ". Tak jak u dentysty ktoś nie wyobraża sobie borowania bez znieczulenia, tak inna osoba może uważać je za zbędne. Tylko dla około 20 proc. kobiet ból przy porodzie jest trudny do zniesienia. Z tego powodu nie warto brać sobie do serca przejmujących opowieściach o cierpieniach na porodówce , bo w twoim przypadku może być inaczej.    Przestraszone kobiety mają większe dolegliwości Osoby mocno zalęknione, a także te, które czują się niekomfortowo, nie są otoczone odpowiednią opieką, nie mogą liczyć na wsparcie bliskich odczuwają silniejszy ból. Potwierdziły to m.in. prace Zespołu Badań nad Bólem w Walton Hospital w Liverpoolu. Strach i zagrożenie sprzyjają wydzielaniu adrenaliny ,...

Ból porodowy, jego odczuwanie można łagodzić różnymi metodami
Fotolia
Poród naturalny
6 sposobów na pokonanie bólu porodowego
Dla 40 proc. kobiet ból porodowy jest do zaakceptowania, 40 proc. odczuwa go jako silny, zaś 20 proc. czuje, że jest nie do zniesienia. Jak pokonać ból porodowy?

Ból porodowy odgrywa w ważną rolę w czasie narodzin dziecka. Umożliwia subtelną grę hormonów, która pomaga zmagać się ze skurczami, zmobilizować siły do ogromnego fizycznego wysiłku, a potem przeżyć spełnienie i radość. Czasem jednak ból jest tak silny, że zamiast pomagać, przeszkadza. Na szczęście odczuwanie bólu można łagodzić różnymi metodami.   1. Dolargan (petydyna) w czasie porodu To syntetyczny środek narkotyczny z grupy morfin. Podaje się go w zastrzyku domięśniowym lub dożylnie. Efekt przeciwbólowy zawdzięcza silnemu działaniu rozkurczowemu na wszelkie mięśnie gładkie. Stosuje się ją najpóźniej ok. trzy godziny przed końcem porodu. Najbardziej przydatny jest, gdy skurcze odczuwane są jako bardzo bolesne, a szyjka macicy pozostaje twarda i słabo się rozwiera. Podaje się go też kobietom, które na początku porodu są przygnębione, szybko tracą siły. Środek ten nie zlikwiduje bólu, ale znacznie go ograniczy, bo rozluźnia napięte mięśnie. Ulgę poczujesz po ok. 15 minutach (zastrzyk dożylny) lub po 30 minutach (domięśniowy). Co będziesz czuć po podaniu petydyny: poczujesz się pewniejsza siebie, polepszy Ci się nastrój. Łatwiej zdrzemniesz się między skurczami, by nabrać sił. Może Cię jednak ogarnąć nadmierna senność, a nawet ociężałość. Jak petydyna wpływa na poród: ułatwia i przyspiesza początek porodu. Skraca okres rozwierania się szyjki macicy i zmniejsza dolegliwości z tym związane. Skurcze stają się rzadsze, ale silniejsze. Jednak, gdy mięśnie będą zbyt wiotkie, możesz słabiej przeć. Czy petydyna jest bezpieczna dla Ciebie i dziecka: dolargan może powodować nudności i wymioty. Przenika z krwią matki do krwi dziecka – największe stężenie stwierdza się po ok. dwóch–trzech godzinach od podania go kobiecie. Aby noworodek nie był senny, nie miał problemów z oddychaniem i ssaniem piersi, podaje się...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko
Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!
Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka
Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz