Orgazm łechtaczkowy – najłatwiejszy do osiągnięcia przez kobietę, techniki stymulacji
Orgazm łechtaczkowy polega na pieszczeniu łechtaczki kobiety i w ten sposób wywołania u niej maksymalnego podniecenia seksualnego. Jest najczęstszym i najłatwiejszym do osiągnięcia u kobiety, co wynika to faktu, że łechtaczka jest jednym z najbardziej unerwionych części jej ciała. Dzięki temu jest bardzo wrażliwa na dotyk, jednak jej pieszczota wymaga odpowiedniej delikatności, gdyż w przeciwnym razie, zamiast podniecenia może wywołać ból u kobiety.
Łechtaczka jest niebywale wrażliwym organem kobiecego ciała. Posiada wiele tysięcy zakończeń nerwowych i stąd odgrywa ogromną rolę w pobudzeniu seksualnym kobiety i osiągnięciu przez nią orgazmu. Jest to jednak narząd bardzo skryty – na zewnątrz widać zaledwie tylko niewielką jej część. Przeważająca większość łechtaczki rozciąga się w środku ciała wokół pochwy. Stąd wiedza o tym, jak zbudowana jest łechtaczka, bardzo pomaga we właściwym jej pieszczeniu i osiągnięciu orgazmu łechtaczkowego.
Orgazm łechtaczkowy:
- na czym polega
- stymulowanie łechtaczki
- techniki osiągania orgazmu
- orgazm w stymulowanie łechtaczki
techniki osiągania orgazmu
orgazm w ciąży---#---ciąży.---#---ciąży">ciąży
Na czym polega orgazm łechtaczkowy
Orgazm łechtaczkowy to osiągnięcie największego podniecenia seksualnego poprzez pieszczenie łechtaczki. Można robić to dłońmi, palcami, ustami lub językiem partnera, a także za pomocą gadżetów erotycznych.
Ten rodzaj orgazmu opisywany jest jako uczucie pulsującego ciepła, rozchodzącego się po całym ciele kobiety. W wyniku pieszczot do łechtaczki zaczyna napływać krew, dzięki czemu zaczyna się ona powiększać i pęcznieć. Można to porównać do erekcji męskiego członka.
Następnie dochodzi do twardnienia i powiększania się trzonu łechtaczki oraz wydzielania śluzu przez gruczoły przedsionkowe pochwy.
Szczytowy moment pieszczot to wywołanie orgazmu, który polega na powstaniu skurczy mięśni i wiązadeł, przytwierdzających łechtaczkę do spojenia łonowego. Dochodzą do tego także skurcze macicy i pochwy, co wynika z połączeń nerwowych między łechtaczką a tkankami pochwy.
Czas trwania orgazmu łechtaczkowego to bardzo indywidualna sprawa i zależy przede wszystkim od stopnia podniecenia kobiety. Może on trwać od kilku do kilkudziesięciu sekund. Jest bardzo łatwy do jeśli to miał być myślnik, to należy napisać "osiągnięcia — przyjemność". Jest bardzo łatwy do osiągnięcia — przyjemność fizyczna i psychiczna rośnie bardzo szybko, ale równie szybko się kończy. Po szczytowaniu łechtaczka w ciągu 5-10 sek. powraca do normalnej wielkości.
Łechtaczka (łac. clitoris) jest zewnętrznym narządem płciowym kobiety znajdującym się u nasady przedniego połączenia warg sromowych mniejszych, w kształcie zbliżonym do litery Y. Składa się z żołędzia, dwóch ciał jamistych w kształcie skrzydeł oraz opuszków przedsionka. Posiada około 8 tys. zakończeń nerwowych i stąd tak wielka jej rola w życiu seksualnym kobiety. Patrząc na łechtaczkę z zewnątrz, można ją porównać do różowego guziczka. Trzeba jednak pamiętać, że gołym okiem widzimy zaledwie jej niewielki fragment. Cała łechtaczka, wraz z wewnętrzną częścią, to około 13-14 cm. Jej tkanki rozciągają się w środku ciała wokół pochwy i łączą się z nią nerwami.
Stymulowanie łechtaczki w celu osiągnięcia orgazmu łechtaczkowego
Łechtaczka jest bardzo wrażliwa i wymaga delikatnego traktowania, chociaż trudno w tej dziedzinie o jedną wskazówkę — są kobiety lubiące intensywne, silne pieszczoty i takie, które zdecydowanie wolą delikatną stymulację i powolne narastanie podniecenia seksualnego.
Technika pieszczenia łechtaczki odgrywa kluczową rolę w jego osiągnięciu. Na ogół polega ona na odpowiednim tempie jej naciskaniu oraz pieszczeniu okolic całego wzgórka łonowego. Aby wybrać najbardziej odpowiadający kobiecie sposób stymulacji warto, aby położyła ona rękę na dłoni partnera i kierując nią, wskazała odpowiednie tempo pieszczot.
Większość kobiet osiąga orgazm łechtaczkowy poprzez pocieranie jednym lub dwoma palcami po łechtaczce, wykonując przy tym ruchy okrężne jak wskazówki zegara lub ruch do przodu i do tyłu. W ostatniej fazie podniecenia pieszczoty powinny być wykonywane jednostajnie, ze stałą siłą ucisku.
Techniki osiągania orgazmu łechtaczkowego
Trzeba być uważnym, aby pieszczenie łechtaczki nie wywołało bólu. Stąd bardziej polecana jest jej stymulacja ustami i językiem. Oralne pieszczenie jest nie tylko najdelikatniejszym, ale i najłatwiejszym sposobem osiągnięcia orgazmu łechtaczkowego.
Techniki osiągnięcia orgazmu łechtaczkowego:
- partner powinien zacząć pieszczoty od masowania okolic całego wzgórka łonowego, wejścia do pochwy,
- dotykać w kierunku od wejścia do pochwy aż po wzgórek łonowy,
- powoli przesuwać się w kierunku łechtaczki,
- pieścić łechtaczkę otwartą dłonią z różną siłą nacisku,
- dwoma palcami rozszerzyć wargi sromowe, a środkowym palcem szybkimi ruchami pocierać w kierunku od waginy do łechtaczki,
- wsunąć dwa palce do pochwy, a kciuk położyć na łechtaczce, po czym przesuwać, kręcić i poruszać dłonią.
Pieszcząc łechtaczkę palcami trudniej mężczyźnie doprowadzić kobietę do orgazmu, co wynika także z faktu, że jest to narząd niewydzielający śluzu, więc bez śliny lub lubrykanta nie ma naturalnych substancji łagodzących jego pocieranie.
Orgazm łechtaczkowy w ciąży
Przebiegająca bez żadnych powikłań ciąża, nie jest przeciwwskazaniem do współżycia seksualnego, a co za tym idzie osiągania orgazmu poprzez pieszczenie łechtaczki.
Warto podkreślić, że kobiety mogą w tym czasie osiągać znacznie większą satysfakcję seksualną, orgazmy mogą być dłuższe, a nawet wielokrotne. Ogromny wpływ na to ma silniejsze ukrwienie pochwy i macicy w czasie ciąży. W razie jednak jakichkolwiek wątpliwości zawsze warto skonsultować z lekarzem prowadzącym.
Sytuacje, kiedy przyszła mama powinna zrezygnować ze współżycia:
- niewydolność szyjki macicy,
- zagrożenie przedwczesnym porodem,
- łożysko przodujące lub nisko schodzące (po 20 tygodniu ciąży, wcześniej takie łożysko jest normą),
- krwawienia z dróg rodnych,
- odpłynięcie płynu owodniowego.
Źródło: Piotr Gałecki, Andrzej Depko, Sylwia Jędrzejewska, Monika Talarowska „Orgazm człowieka z perspektywy fizjologicznej", Polski merkuriusz lekarski 2012
Zobacz także:
- Orgazm pochwowy - najlepsze pozycje, aby go osiągnąć, ile trwa, jego brak
- Orgazm sutkowy - na czym polega, jak go osiągnąć
- 10 zaskakujących faktów o seksie