Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki

Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

orgazm pochwowy
Adobe Stock
Starania o dziecko

Orgazm pochwowy - najlepsze pozycje i technika, aby go osiągnąć [SEKSUOLOG RADZI]

Orgazm pochwowy to osiągnięcie najwyższej rozkoszy seksualnej podczas penetracji pochwy kobiety. W jego osiągnięciu bardzo pomaga pieszczenie punktu A na zewnętrznej ścianie pochwy – radzi seksuolog dr Sylwia Jędrzejewska.
ekspert mamotoja.pl
dr Sylwia Jędrzejewska
Konsultacja merytoryczna

Twórca psychoanalizy Zygmunt Freud nazwał orgazm pochwowy dowodem dojrzałości seksualnej, gdyż według niego wymagał od kobiety posiadania odpowiedniego doświadczenia seksualnego. Analiza seksualności kobiet pokazuje, że jest to orgazm trudniejszy do uzyskania i wymaga dodatkowej stymulacji łechtaczki. Ale czy to znaczy, że orgazm pochwowy jest w zasięgu tylko niektórych z nas? O wyjaśnienie istoty tego orgazmu i sposobu dochodzenia do niego mamotoja.pl poprosiło seksuologa klinicznego dr Sylwię Jędrzejewską.

Spis treści:

Czym jest orgazm pochwowy

Orgazm pochwowy polega na osiągnięciu szczytowej fazy podniecenia seksualnego wskutek penetracji pochwy podczas stosunku seksualnego. W jego uzyskaniu pomaga kobiecie praca mięśniami Kegla, polegająca na zaciskaniu w trakcie stosunku ścian pochwy na członku mężczyzny.

W osiągnięciu tego rodzaju orgazmu przydatny jest także trening pochwy wykonywany podczas masturbacji i wiedza na temat położenia punktu G. Jest to chropowate, gąbczaste zgrubienie na przedniej ścianie pochwy, ok. 5 cm od jej wejścia. Uważa się, że stymulacja punktu G członkiem partnera, do której dochodzi w naturalny sposób, w trakcie dopochwowego stosunku płciowego bardzo ułatwia osiągnięciu orgazmu pochwowego.

Objawy orgazmu pochwowego

Orgazm pochwowy pojawia się w szczytowej fazie podniecenia, pod koniec stosunku płciowego, w wyniku pobudzania pochwy, a także łechtaczki. Jego objawami są przede wszystkim:

 • skurcze pochwy,
 • skurcze dna macicy,
 • skurcze zwieracza odbytu,
 • skurcze mięśni ciała,
 • uczucie ciepła rozchodzące się od łechtaczki w kierunku całego ciała,
 • wzrost ciśnienia krwi,
 • szybszy rytm oddechu,
 • przyspieszona akcja serca,
 • powiększenie i spęcznienie łechtaczki,
 • skurczenie się trzonu macicy.


W końcowej fazie orgazmu pochwowego pojawia się uczucie odprężenia, spełnienia emocjonalnego i rozluźnienia. Zmniejsza się napięcie mięśni, do normy wraca ciśnienie, oddychanie oraz akcja serca.

Technika osiągania orgazmu pochwowego

Około 95 proc. kobiet bardzo silnie reaguje podczas stymulowania przedniej ściany pochwy. Umożliwia to wielu z nich przeżycie pierwszego orgazmu pochwowego w życiu lub pomaga szczytować intensywniej i częściej  mówi dr Jędrzejewska.

Seksuolog wyjaśnia, że na przedniej ścianie pochwy, w jednej trzeciej odległości od szyjki macicy znajduje się punkt A (anterior fornex erogenous). Jego stymulacja podczas stosunku prowadzi do orgazmu pochwowego.

 Stymulowanie punktu A prowadzi do wielokrotnego orgazmu, podczas którego pochwa staje się bardzo wilgotna, co kobiety odczuwają jako wyjątkowo podniecające, zarówno fizycznie, jak i psychicznie mówi seksuolog. Jak podkreśla, zwykle naturalne soki" kobiety znikają tuż po orgazmie. U kobiet stymulowanych w punkcie A, pochwa nadal produkuje śluz i dlatego mogą one swobodnie kontynuować dalsze szczytowanie.


Dr Jędrzejewska radzi: Jeżeli chcesz odnaleźć punkt A, zwilż dwa palce i wsuń je do pochwy. Pieść się nimi do momentu, aż wyczujesz gąbczastą przestrzeń położoną na zewnętrznej ścianie pochwy. To punkt G. Kontynuuj poszukiwania, zbliżając się do szyjki macicy. Gdy ją wyczujesz pod palcami, cofnij je, tak aby znalazły się w połowie drogi między szyjką a punktem G. To właśnie tutaj znajduje się punkt A. Delikatna, gładka powierzchnia, bardzo wrażliwa na dotyk. Popieść ją teraz delikatnie pionowymi ruchami lub poruszając opuszkami palców zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Ile trwa orgazm pochwowy

To indywidualna kwestia, zależna od okoliczności, stopnia podniecenia kobiety, długości przerwy między poprzednimi stosunkami seksualnymi. Średnio stan szczytowania trwa od 3 do 25 sekund, przy czym orgazm pochwowy uważany jest za dłuższy od łechtaczkowego. Ma jednak wolniejsze tempo narastania.

Pozycje seksualne, w których łatwiej osiągnąć orgazm pochwowy

Orgazm pochwowy nie zawsze jest łatwy dla kobiety do osiągnięcia, a wpływ na to może mieć także niewłaściwa penetracja pochwy, budowa narządów płciowych lub blokada psychiczna kobiety.

Seksuolog podkreśla, że są jednak pozycje seksualne, ułatwiające stymulację zewnętrznej ściany i sprzyjające osiągnięciu tego rodzaju szczytowania:

 • pozycja misjonarska – w tym ułożeniu partner wprowadza członka do pochwy kobiety pod kątem, najlepiej po przekątnej, w ten sposób jej łechtaczka jest mocniej stymulowana,
 • pozycja kolankowo-łokciowa – daje większą stymulację punktu G i A,
 • podłożenie pod dolną częścią pleców kobiety poduszki - podniesienie bioder umożliwia lepszy dostęp do punktu G,
 • modyfikacja pozycji misjonarskiej – mężczyzna leży na kobiecie i opiera się na niej całym ciężarem swojego ciała, a nogi kobiety ciasno oplatają uda mężczyzny, dochodzi do dużej stymulacji łechtaczki,
 • kobieta siedzi na krawędzi łóżka, a partner klęczy między jej udami.

Orgazm pochwowy a łechtaczkowy

Badania pokazują, że tylko 20-30 proc. kobiet jest w stanie szczytować poprzez stosunek pochwowy. Dlatego tak wiele pań w trakcie klasycznego stosunku seksualnego pieści także swoją łechtaczkę. Odgrywa ona bardzo dużą rolę w osiągnięciu orgazmu pochwowego.

Łechtaczka jest połączona kanałami nerwowymi z pochwą, która z kolei styka się z wargami sromowymi mniejszymi, również połączonymi z łechtaczką. Bardzo wiele kobiet osiąga orgazm pochwowy podczas jednoczesnej stymulacji łechtaczki, co jest to głównym czynnikiem wyzwalającym orgazm. Stąd seksuolodzy są zdania, że ze względu na silne połączenie między łechtaczką a pochwą nie ma sensu oddzielać orgazmu pochwowego od łechtaczkowego. Są to w pewnym sensie "naczynia połączone".

Zobacz też:

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Szybkie ciasto dla dzieci bez ciasta. Najszybsze i w dodatku przepyszne!

co to jest orgazm
Adobe Stock
Starania o dziecko
Co to jest orgazm – czy pomaga zajść w ciążę, jak go osiągnąć, radzi seksuolog
Orgazm to nagłe rozładowanie napięcia seksualnego, któremu towarzyszą skurcze mięśni pochwy i szyjki macicy – wyjaśnia seksuolog dr Sylwia Jędrzejewska. Badania naukowe dowodzą, że pomaga kobiecie zajść w ciążę.

Orgazm jest kulminacją aktu seksualnego. Przynosi falę rozkoszy płynącą ze skurczów mięśni ciała, jak i uczucie spełnienia emocjonalnego. Nie każde jednak współżycie z partnerem kończy się orgazmem i nie każda kobieta łatwo go osiąga. Dlatego tym bardziej warto poznać jego istotę i sposoby na przeżywanie orgazmu. W zrozumieniu zagadnienia pomaga seksuolog kliniczny, dr Sylwia Jędrzejewska. Spis treści: Czym jest orgazm? Jakie są objawy orgazmu? Etapy przeżywania orgazmu Ile trwa orgazm? Rodzaje orgazmów Czy orgazm pomaga zajść w ciążę? Czy można nauczyć się osiągać orgazm? Dlaczego kobieta nie ma orgazmu? Czym jest orgazm? Orgazm trudno zdefiniować jednym zdaniem – w piśmiennictwie naukowym funkcjonuje co najmniej 26 definicji orgazmu . – Orgazm jest złożoną reakcją fizjologiczną i psychiczną indukowaną poprzez aktywność seksualną, dlatego precyzyjne zdefiniowanie tego zjawiska jest dość trudne – stwierdza dr Jędrzejewska. Z punktu widzenia fizjologicznego orgazm to nagłe rozładowanie napięcia seksualnego, któremu towarzyszą skurcze mięśni ciała i miednicy , wzrost częstości akcji serca, ciśnienia krwi oraz przyspieszenie oddychania. U kobiet polega na odczuwaniu bardzo silnej rozkoszy płynącej ze skurczy pochwy i szyjki macicy, u mężczyzn – wskutek wytrysku nasienia i skurczów worka mosznowego. W aspekcie psychicznym odczuwane jest obezwładniające uczucie przyjemności . Kobiety i mężczyźni przeżywają błogi spokój, spełnienie emocjonalne, rozluźnienie, niekiedy senność. To efekt wyrzutu hormonów podczas szczytowania, m.in. oksytocyny oraz endorfin. Jakie są objawy orgazmu? Dzięki temu, że kobiece ciało posiada więcej stref erogennych niż ciało mężczyzny, kobiety mogą uzyskać orgazm na wiele sposobów. Dla 80 proc. kobiet jednak osiągnięcie tego stanu wymaga...

poród, ciąża, para
fotolia
Poród naturalny
„Poród w ekstazie” – jak przeżyć orgazm przy porodzie? - film
Ból, krzyk cierpienie, przekleństwa i łzy – filmowy obraz jednego z najbardziej intymnych przeżyć - porodu. Czy można urodzić inaczej? Jak zamienić najbardziej bolesne i nieprzyjemne doświadczenie w czystą przyjemność, a nawet orgazm.

"(...) w bólu będziesz rodziła dzieci (...)"– czytamy w Biblii. Czy może być inny sposób narodzin dziecka? Czy my - kobiety mamy w sobie taką moc, by zmienić wyrok Wszechmogącego? Wszystko zaczęło się od filmu "Poród w ekstazie" ("Orgasimic birth"), który dla wielu kobiet stał się zaproszeniem do zmian. Bohaterki filmu zgodziły się na obecność kamery podczas porodów i ku zaskoczeniu wielu widzów, na ich twarzach oprócz bólu i zmęczenia maluje się radość, rozkosz, uniesienie. Odgłosy, jakie wydobywają się z ust rodzących, przypominają bardziej ścieżkę dźwiękową filmu pornograficznego, niż stereotypowy krzyk rodzącej. Dzięki Debrze Pascali-Bonaro, twórczyni filmu, widzimy, że kobiety mogą cieszyć się porodem , a nie tylko go znosić. Pokazuje ona widzom narodziny, jakich dotąd nie znali, jako najwspanialsze, fizyczne i duchowe uniesienie. Celem filmu nie jest wzbogacenie doznań seksualnych kobiet. Nie chodzi o to, by każda rodząca przeżywała orgazm przy porodzie , ale by zwrócić uwagę na współczesne podejście do porodu , który zbyt często odbywa się pod nadmierną kontrolą maszyn i techniki, a poza kontrolą samej rodzącej. Czy wiesz, że w Polsce porody całkowicie naturalne to tylko ok. 3% porodów! Co poród ma wspólnego z seksem? Wbrew pozorom istnieje wiele analogii między porodem a aktem poczęcia , oto kilka z nich: w trakcie porodu organizm kobiety wydziela te same hormony , co podczas stosunku seksualnego, te same części ciała kobiety są stymulowane zarówno w trakcie aktu seksualnego, jak i porodu, odgłosy, które wydaje z siebie kobieta, mogą być niemal identyczne w obu sytuacjach, obie sytuacje powinny odbywać się w warunkach intymnych , dając kobiecie poczucie bezpieczeństwa . Tak więc poród "lubi" ciszę i prywatność, przyćmione światła, rozmowy ograniczone do minimum i...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj