Solarium w ciąży to dla niektórych kobiet łatwy sposób na uzyskanie ładnej opalenizny. Ale są na to znacznie bezpieczniejsze sposoby! Opalanie się na solarium w ciąży szkodzi i kobiecie, i dziecku, a w skrajnych przypadkach może mieć bardzo poważne skutki.

Reklama

Czy można korzystać z solarium w ciąży?

Wiele kobiet zastanawia się, czy w ciąży można chodzić na solarium. Odpowiedź jest jednoznaczna: ciężarne nie powinny korzystać z solarium ani opalać się na słońcu. Opalanie w ciąży, podobnie jak przebywanie na dworze w czasie upału, może spowodować przegrzanie organizmu. To samo dzieje się podczas wizyty na solarium: podnosi się temperatura ciała, a to bywa bardzo niebezpieczne dla ciężarnej i jej dziecka.

Jakie skutki ma solarium w ciąży?

Ciąża i solarium to nie jest dobre połączenie, a skutki opalania się mogą być groźne. Jeśli w czasie wizyty na solarium w ciąży dojdzie do przegrzania, możliwe, że czeka cię:

Inne częste skutki korzystania z solarium w ciąży to także pojawienie się przebarwień, plam na skórze, poparzeń oraz większe ryzyko wystąpienia czerniaka.

Solarium na początku ciąży

Solarium w pierwszych tygodniach ciąży niesie jeszcze poważniejsze zagrożenia. Niebezpieczny wzrost temperatury ciała to ryzyko wystąpienia skurczów, a nawet poronienia. Wiadomo również, że jeśli ciężarna długo się opala, kwas foliowy w jej organizmie gorzej się wchłania.

Zobacz także

Uwaga, jeśli zależy ci na ciemnym kolorze skóry w ciąży, wybieraj bezpieczne metody opalania. Zapomnij nie tylko o solarium, ale z ostrożnością traktuj także opalanie natryskowe w ciąży. Samoopalacze mogą zawierać szkodliwe substancje!

Zamiast chodzić na solarium w ciąży, zdecydowanie zdrowiej i bezpieczniej kupić dobry balsam brązujący dla ciężarnych (jest delikatniejszy niż samoopalacz!).

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama