Jak zrobić warkocz
fot. Fotolia

Jak zrobić warkocz dobierany? [FILM]

Warkocz dobierany (inaczej też nazywany francuskim) to uniwersalna i piękna fryzura, która pasuje do różnych typów twarzy. Z naszą instrukcją bez problemu poradzisz sobie z zapleceniem francuza.
Joanna Karwat
Jak zrobić warkocz
fot. Fotolia
Warkocz dobierany to prosta fryzura z 3 pasm. Czasem warkocz dobierany nazywany jest także dobierańcem lub warkoczem francuskim. Cechą charakterystyczną tej modnej fryzury jest to, że pasma włosów wplatane są w warkocz dobierany OD GÓRY.
  Tylko od ciebie zależy, gdzie będzie początek twojego dobierańca. Niektóre kobiety zaczynają robić dobieranego tuż nad czołem, inne na szczycie głowy, a niektórym kobietom wystarczy kilka grubych splotów warkocza dobieranego z tyłu głowy. Ta fryzura sprawdza się podczas uprawiania sportu i w pracy (przez cały dzień nie wymaga poprawek). Jest też praktyczna przy małym dziecku, które lubi chwytać rączkami za włosy.
 

Warkocz dobierany: instrukcja

Przeczytaj wszystkie punkty lub od razu zobacz film poniżej.
  1. Rozczesz włosy
  2. Oddziel część włosów na czubku głowy i podziel ją na 3 równe pasma
  3. Z oddzielonych pasm włosów zacznij zaplatać zwykły warkocz, ale zrób tylko po jednym ruchu z prawej i lewej strony
  4. Przy kolejnych ruchach i dokładaniu zewnętrznego pasma do środka warkocza (OD GÓRY), zbieraj też pasmo włosów z boku głowy.
  5. Twoje wyjściowe 3 pasma włosów będą się stopniowo pogrubiać, bo będą do nich dochodzić pasma dobierane z boku głowy
  6. Zakończ dobierany warkocz, zakładając zwykłą gumkę do włosów.
  7. Jeśli chcesz, by warkocz wyglądał bardziej elegancko, podwiń końcówkę warkocza dobieranego i podepnij spinką do włosów.

Warkocz dobierany: film

Jeśli włosy były niedawno myte i są bardzo sypkie, trudniej zapleść z nich dobieranego. Możesz lekko spryskać je wodą, wtedy będą bardziej zdyscyplinowane i łatwiej będzie precyzyjnie zrobić dobieranego.

Zobacz, jak zrobić dobieranego

Zobacz:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 11 głosy

Zobacz także

Popularne tematy