warkocz dobierany
fot. Fotolia

Jak zrobić dobieranego? Instrukcja krok po kroku + film

Warkocz dobierany to uniwersalna i piękna fryzura, która pasuje do różnych typów twarzy. W odróżnieniu od kucyka, nie ciągnie włosów. Jeśli potrafisz zrobić zwykły warkocz z 3 pasemek, bez problemu poradzisz sobie z warkoczem dobieranym.
Joanna Karwat
warkocz dobierany
fot. Fotolia
Warkocz dobierany to prosta fryzura z 3 pasm. Czasem warkocz dobierany nazywany jest także dobierańcem lub warkoczem francuskim. Cechą charakterystyczną tej modnej fryzury jest to, że pasma włosów wplatane są w warkocz dobierany OD GÓRY.
  Tylko od ciebie zależy, gdzie będzie początek twojego dobierańca. Niektóre kobiety zaczynają robić dobieranego tuż nad czołem, inne na szczycie głowy, a niektórym kobietom wystarczy kilka grubych splotów warkocza dobieranego z tyłu głowy. Ta fryzura sprawdza się podczas uprawiania sportu i w pracy (przez cały dzień nie wymaga poprawek). Jest też praktyczna przy małym dziecku, które lubi chwytać rączkami za włosy.
 

Jak zrobić dobieranego?

Oto instrukcja robienia warkocza francuskiego. Przeczytaj wszystkie punkty lub od razu zobacz film poniżej.
  1. Rozczesz włosy
  2. Oddziel część włosów na czubku głowy i podziel ją na 3 równe pasma
  3. Z oddzielonych pasm włosów zacznij zaplatać zwykły warkocz, ale zrób tylko po jednym ruchu z prawej i lewej strony
  4. Przy kolejnych ruchach i dokładaniu zewnętrznego pasma do środka warkocza (OD GÓRY), zbieraj też pasmo włosów z boku głowy.
  5. Twoje wyjściowe 3 pasma włosów będą się stopniowo pogrubiać, bo będą do nich dochodzić pasma dobierane z boku głowy
  6. Zakończ dobierany warkocz, zakładając zwykłą gumkę do włosów.
  7. Jeśli chcesz, by warkocz wyglądał bardziej elegancko, podwiń końcówkę warkocza dobieranego i podepnij spinką do włosów.
Redakcja poleca: Dobierany warkocz na włosach średniej długości - film
Warkocz dobierany to idealna fryzura dla dziewczynki na rodzinne spotkanie, Święta, występ w przedszkolu lub szkole. Ten przeplatany warkocz dla włosów półdługich spodoba się każdej dziewczynce, a jego wykonanie nie jest trudne.

Ważna rada, gdy robisz dobieranego

Jeśli włosy były niedawno myte i są bardzo sypkie, trudniej zapleść z nich dobieranego. Możesz lekko spryskać je wodą, wtedy będą bardziej zdyscyplinowane i łatwiej będzie precyzyjnie zrobić dobieranego.

Zobacz, jak zrobić dobieranego

Zobacz: Jak zapleść warkocz dobierany na ołówku [content:1_4273,8_217,,0_24076,0_22167:CMNews]  

Ocena (10 ocen)

5.1

Zobacz także

Popularne tematy