Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Gdzie jest Nemo, Czytaj i słuchaj, książka dla dzieci, płyta dla dzieci
materiały prasowe
Gry i zabawy

Gdzie jest Nemo, czyli wielka przygoda małej rybki

Opowieść filmowa o rybce Nemo ma wszelkie atrybuty, aby zdobyć serca dzieci. Wartka fabuła, skrzący się dowcip oraz niepowtarzalni bohaterowie to najważniejsze z nich.

„Gdzie jest Nemo” to zaproszenie na spotkanie z mieszkańcami Wielkiej Rafy Koralowej. Aby ich poznać, wystarczy sięgnąć po książkę wydawnictwa AMEET. Na dołączonej do niej płycie CD usłyszymy wielu znakomitych aktorów polskiego kina, m.in. Krzysztofa Globisza, Grażynę Wolszczak, Joannę Trzepiecińską, Jana Frycza, Mirosława Bakę i Olafa Lubaszenkę.

Podczas lektury mali czytelnicy będą mogli poznać odważnego i ciekawego świata błazenka o imieniu Nemo, którego wielkim marzeniem jest odkrycie tajemnic oceanu. Jednak tata rybki, Marlin, pamiętając o przykrych wydarzeniach z przeszłości, za wszelką cenę chce chronić ukochanego jedynaka przed czyhającymi w rafie koralowej niebezpieczeństwami. Niestety, nadopiekuńczość Marlina przynosi odwrotny skutek. Nemo już pierwszego dnia w szkole łamie zasady i w konsekwencji staje się cennym łupem oceanicznych nurków. Zrozpaczony ojciec, walcząc z własnymi słabościami, wyrusza na poszukiwanie synka. I tak zaczyna się niesamowita przygoda każdego z nich…

Czy ojciec i syn odnajdą drogę do siebie i zrozumieją, co jest tak naprawdę ważne w życiu?

„Gdzie jest Nemo” to książka z wyjątkowej serii „Czytaj i słuchaj”, do której dołączona została płyta CD ze słuchowiskiem z oryginalnymi dialogami i efektami dźwiękowymi z filmu. W ramach cyklu ukazały się do tej pory tak lubiane przez dzieci  tytuły jak „Auta 2”, „Toy Story / Toy Story2”, „Piękna i Bestia”, „Księżniczka i żaba”, „Król Lew” czy „Mała syrenka” (w sumie 28 tytułów).

Książki z serii „Czytaj i słuchaj” to opowieści filmowe, które dostarczając niezapomnianych wrażeń, przenoszą dzieci do świata fantazji. Pomagają im kształtować i rozumieć uniwersalne wartości, takie jak: dobro, piękno, miłość i przyjaźń.
 

Gdzie jest Nemo, Czytaj i słuchaj, książka dla dzieci, płyta dla dzieci
materiały prasowe


Muppety, babyonline.pl, TVN Style, Mamo to ja, Radio Zet
materiały prasowe

Dane bibliograficzne:
Tytuł: „Gdzie jest Nemo”
Liczba stron: 50                                                
Płyta CD
Oprawa: twarda
Format: 225 mm x 226 mm

 

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

Merida Waleczna, filmy Disneya, filmy dla dzieci, filmy animowane
materiały prasowe
Patronaty
Merida Waleczna - seria Czytaj i słuchaj
Malownicza Szkocja, tajemnicza legenda oraz pełna temperamentu rudowłosa królewna. W taki świat wkroczą najmłodsi czytelnicy nowej książki z serii Czytaj i słuchaj.

„Merida Waleczna” to niezwykła opowieść o wolności, rodzinnej tradycji i prawdziwej odwadze. Merida - zbuntowana królewna Merida to buntownicza i porywcza córka króla Fergusa i królowej Elinor. Nigdy wcześniej żadna z córek rodziny królewskiej nie prowadziła tak szalonego i pełnego przygód życia. Merida nie tylko zachowuje się inaczej niż nakazuje jej dworska etykieta – strzela z łuku, jeździ konno i wspina się po górach. Także w kwestii swojej przyszłości ma odmienne zdanie niż jej rodzice. W myśl rodowej tradycji ma poślubić jednego z potomków największych klanów w królestwie DunBroch. Królewna nie chce słyszeć jednak o małżeństwie - w gniewie niszczy rodzinny gobelin, a następnie ucieka do lasu. Spotyka tam tajemniczą kobietę. Wypowiedziane w jej obecności słowa okazują się mieć przedziwną moc sprawczą… Czy Meridzie uda się cofnąć zaklęcie, nim będzie za późno? Tajemnica przeszłości Merida poprzez zniszczenie rodowej pamiątki i słowa wypowiedziane pod wpływem emocji wkracza do świata legend. Początkowo nieufna wobec opowieści o przeszłości wkrótce przekona się, że bunt wobec rodzinnej tradycji może doprowadzić do rozłamu w królestwie, tak jak to miało miejsce przed wieloma laty w sąsiednim państwie. W końcu zrozumie, że czasami trzeba podjąć heroiczną walkę, by nie stracić tego, co najważniejsze. Ale odwagi tej krnąbrnej i zuchwałej, ale jakże wspaniałej królewnie o płomiennych rudych włosach nie brakuje. I o tym będą mogli przekonać się także wszyscy mali czytelnicy, którzy sięgną po książkę z serii „Czytaj i słuchaj” pt. „Merida Waleczna”. „Merida Waleczna” to kolejna książka z wyjątkowej serii „Czytaj i słuchaj” , do której dołączona została płyta CD ze słuchowiskiem z oryginalnymi dialogami i efektami dźwiękowymi z filmu. W ramach cyklu ukazały się do...

Potwory i spółka, bajka dla dzieci, płyta dla dzieci, książka dla dzieci
materiały prasowe
Patronaty
Potwory i spółka - oryginalna, zabawna i wciągająca historia o potworach!
Choć to może wydać się zaskakujące, to potwory, które straszą dzieci, też mają swoje problemy.

Co więcej, nie są tak odważne, jak mogłoby się wydawać. A czego potwory obawiają się najbardziej? Tego najmłodsi czytelnicy dowiedzą się z książki „Potwory i spółka” opartej na filmowym hicie studia Disney/Pixar. Na dołączonej płycie CD znajduje się słuchowisko, w którym usłyszymy m.in.: Małgorzatę Kożuchowską, Jarosława Boberka i Aleksandra Bednarza. Potwory, które nocami straszą dzieci, na co dzień wiodą całkiem normalne życie. Chodzą do pracy, restauracji, jeżdżą autami i... umawiają się na randki. Jednym z tych potworów jest Sulley, wielki i włochaty pracownik fabryki „Potwory i spółka”. Zajęcie Sulley’ego polega właśnie na straszeniu. Choć coraz trudniej przestraszyć dziecko, Sulley znakomicie sobie radzi. Kiedy nadchodzi dzień, który ma mu przynieść tytuł „najlepszego straszaka w dziejach", w wyniku zamieszania do fabryki trafia mała dziewczynka o imieniu Boo. Nigdy wcześniej się to nie zdarzało! Dla potworów, Sulley'ego i jego przyjaciela Mike'a, to początek zaskakującej przygody, która już na zawsze zmieni ich spojrzenie na straszenie dzieci… „Potwory i spółka” to nie tylko zabawna opowieść o potworach pełna ciekawych postaci i humorystycznych scen oraz dialogów. To przede wszystkim inspirująca historia wywołująca wyjątkowe emocje i refleksje. To opowieść, w której i dorośli, i dzieci znajdą coś dla siebie. Najmłodsi dowiedzą się, że to, co na początku wydaje się straszne, nie zawsze takie jest. (Podobnie jak Boo, bohaterka filmu, która dzięki swojemu dziecięcemu radosnemu postrzeganiu świata w Sulleym widzi nie strasznego potwora, ale kogoś niezwykle sympatycznego, z kim można się po prostu zaprzyjaźnić). Dla dorosłych zaś będzie to historia, dzięki której po raz kolejny przypomną sobie, że nieszablonowe myślenie oraz otwartość na nowe wyzwania często bywają drogą do...

Kubuś i przyjaciele, bajki dla dzieci, książki dla dzieci
materiały prasowe
Patronaty
„Kubuś i przyjaciele” - książka i płyta CD
Najbardziej znany miś na świecie znów będzie bawić i wzruszać. Tym razem w książce z serii „Czytaj i słuchaj” wydawnictwa AMEET opartej na filmowej wersji Disneya „Kubuś i przyjaciele”.

Na dołączonej do książki płycie CD usłyszymy słuchowisko z fragmentami oryginalnych dialogów i efektów dźwiękowych z filmu. Urocza gromadka ze Stuwiekowego Lasu wciąż trzyma się razem Łakomczuszek Kubuś jak zwykle chciał rozpocząć dzień od porcji słodkiego miodku. Ponieważ nie znalazł ulubionego przysmaku w spiżarni, ruszył na jego poszukiwania do Stuwiekowego Lasu. W drodze napotkał bardzo zatroskanego Kłapouchego, który zgubił ogon. Przyjaciele postanowili pomóc osiołkowi i na wspólnym zgromadzeniu ogłosili konkurs na nowy ogon dla Kłapouszka. Pomysłów było bardzo wiele, ale ani sprężyna, ani balonik, ani zegar z kukułką, ani nawet wełniany szalik nie sprawdziły się w roli ogona. Sytuacja była trudna, osiołek zrozpaczony, a na domiar złego Pan Sowa odkrył, że Krzyś został porwany przez straszliwego potwora Bendezara. Mieszkańcy Stuwiekowego Lasu musieli więc zabawę odłożyć na później, by ruszyć chłopcu na ratunek… I tak oto rozpoczęła się pełna przezabawnych przygód misja, podczas której Kubuś i jego przyjaciele wykazali się niezwykłą wręcz determinacją i pomysłowością. Jak zakończą się perypetie małych bohaterów? Czy uda im się odnaleźć Krzysia? Czy Kłapouchy odzyska swój ogon? „Kubuś i przyjaciele” to pełna uroku opowieść, która pokazuje wartość przyjaźni i jej różne odcienie. Kubuś akceptuje mieszkańców Stuwiekowego Lasu takimi, jacy są, i darzy ich przyjaźnią bezwarunkową. W jego świecie obowiązuje zasada, w myśl której przyjaciołom nie tylko trzeba pomóc, ale też otoczyć ich troską i zainteresowaniem. Dla Prosiaczka przyjaźń ma z kolei zupełnie inny wymiar – daje mu siłę pozwalającą przezwyciężyć nawet największy strach. „Kubuś i przyjaciele” to pasjonująca, pełna przygód i niecodziennych sytuacji opowieść. Atutem tej historii jest też ciepły i serdeczny humor, co sprawia, że...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak