liście do druku
Adobe Stock
Gry i zabawy

Liście do druku: wzory liści do wydrukowania

Liście do druku to gwarancja wspaniałej zabawy dla najmłodszych podczas jesiennych wieczorów. Przygotowaliśmy szablony liści do wydruku, dzięki którym twoje dziecko może ćwiczyć precyzję, kolorując drobne elementy i poznawać gatunki drzew liściastych rosnących w Polsce. Wystarczy, że wydrukujesz gotowe obrazki.
Liście do druku mogą być świetną pomocą podczas nauki rozpoznawania liści. W trakcie kolorowania możesz uczyć dziecko, jak wygląda liść klonu, dębu lub kasztanowca. Połączcie miłe z pożytecznym!

Wzory liści do wydrukowania maluch może pokolorować kredkami, farbami lub powyklejać bibułą. Jeśli chcecie, żeby zabawa była jeszcze bardziej urozmaicona – nazbierajcie liści podczas spaceru, a następnie poproś dziecko, by kolorowało obrazki, wzorując się na waszych listkach znalezionych w parku lub lesie.

Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]

Jesienne szablony liści do wydruku

Dzięki tym kolorowankom twoje dziecko nauczy się rozpoznawania liści poszczególnych drzew. Podczas jesiennego spaceru możecie wspólnie z dzieckiem ćwiczyć zapamiętywanie na prawdziwych listkach drzew. 

Szablony liści do wydruku: 

Szablony liści do wydruku: liść dębu

Wiecie, że owocami dębu są żołędzie? Najbardziej znanym w Polsce dębem jest Dąb Bartek znajdujący się w Zagnańsku pod Kielcami. Może kiedyś wybierzecie się na wycieczkę, by obejrzeć to wspaniałe drzewo?

Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować liść dębu lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.

liście do druku
Adobe Stock

Wzory liści do wydrukowania: liść jarzębiny

Choć znamy tę roślinę pod nazwą jarzębina, jej naukowa nazwa brzmi jarząb pospolity. Osiąga rozmiary od 5 do 15 metrów, a dodatkowo jarzębina jest rośliną wieloletnią, która żyje nawet 100 lat!

Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować liść jarzębiny lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.

liście do druku
Adobe Stock

Liście do druku: kasztanowiec

Z owoców tego drzewa, czyli kasztanów, można robić wspaniałe ludziki! Koniecznie musicie spróbować tej zabawy! Wystarczy zebrać z ziemi kasztany, które spadają jesienią i połączyć za pomocą zapałek. Sprawdź, jak zrobić ludziki z kasztanów

Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować liść kasztanowca lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.

liście do druku
Adobe Stock

Szablony liści do druku: klon

Wysokość klonu może sięgać 12. pięter w bloku, czyli około 30 metrów. Drzewo to może dożyć nawet 300 lat. Wiecie, że z soku jego pnia można pozyskiwać cukier?

Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować liść klonu lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.

liście do druku
Adobe Stock

Liście do druku: lipa

Lipa jest drzewem długowiecznym, może żyć nawet 500 lat. Liście lipy swoim kształtem przypominają serce, dzięki temu łatwo je zapamiętać.

Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować liść lipy lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.

liście do druku
Adobe Stock

Różne liście do druku

Poniżej znajdziecie pięć obrazków z jesiennymi szablonami liści do wydruku oraz dwa, które przedstawiają jesienny pejzaż. Podczas kolorowania porozmawiajcie o pierwszych oznakach jesieni. Możesz również zaprezentować dziecku nasze ciekawostki, związane z tą porą roku, które znajdziesz nad obrazkami. 

Jesienne liście do druku 

Opowiedz dziecku, że jednym ze znaków rozpoznawczych są kolorowe liście. Mogą mieć barwę żółtą, pomarańczową, czerwoną, brązową. Zielone liście na drzewie są za to oznaką lata i wiosny.

Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby ją wydrukować lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.
 

liście do druku
Adobe Stock

Szablony liści do wydrukowania

Oficjalny pierwszy dzień jesieni przypada 23 września. To właśnie wtedy można świętować koniec lata i początek jesieni. Zapytaj malucha, jaka jest jego ulubiona pora roku. Poproś również, by uzasadnił swój wybór.

Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby ją wydrukować lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.

liście do druku
Adobe Stock

Różne rodzaje liści do druku

Zastanawialiście się, dlaczego liście jesienią zmieniają swój kolor? O tej porze roku dzień staje się coraz krótszy, a więc słońce również świeci coraz krócej. Do drzew dociera mniejsza ilość promieni słonecznych, a chlorofil zawarty w liściach zaczyna ulegać rozkładowi. Jego miejsce zajmują inne barwniki, przez co liście przybierają jesienne barwy.

Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby ją wydrukować lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.

liście do druku
Adobe Stock

Liście do druku

Kolejnym znakiem, że nadeszła jesień są opadające liście. Czemu liście spadają z drzew? Otóż drzewa otrzymują sygnał do ich zrzucenia, gdy dzień staje się krótszy. Powstaje wtedy przegroda między liściem a gałązką, która ogranicza dopływ wody. W wyniku tego procesu liść usycha i opada na ziemię.

Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby ją wydrukować lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.

liście do druku
Adobe Stock


Kolaż z jesiennych liści do wydrukowania

Kolejnym sygnałem, że nastała jesień jest odlatywanie ptaków do ciepłych krajów. Ptaki odlatują z Polski, ponieważ nie mają wystarczającej ilości pożywienia zimą. Odstraszają je także zbyt niskie temperatury o tej porze roku.

Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby ją wydrukować lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.

liście do druku
Adobe Stock

Jesienne drzewo z liśćmi do druku

Wiecie, że to właśnie listopad jest najbardziej pochmurnym miesiącem w roku? W taką pogodę idealnie sprawdzą się kolorowanki i inne zabawy dla dzieci w domu.

Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby ją wydrukować lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.

liście do druku
Adobe Stock

Jesienny pejzaż do wydrukowania

22 września przypada równonoc jesienna. Tego dnia dzień i noc trwają tyle samo. Każdego następnego dnia noc zacznie się wydłużać, a dzień skracać.

Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby ją wydrukować lub zapisać w oryginalnym rozmiarze.
 

liście do druku
Adobe Stock


Zobacz także: 

kolorowanki dla dziewczynek
Adobe Stock
Małe dziecko
Kolorowanki dla dziewczynek do druku [14 obrazków]
Sprawdź nasze kolorowanki dla dziewczynek! Prezentujemy 14 pięknych wzorów kolorowanek do druku: z kucykami, syrenkami, księżniczkami, jednorożcami. Co wybieracie?
szablony liter do druku
Adobe Stock
Gry i zabawy
Szablony liter do druku – duże litery do kolorowania i nauki pisania
Szablony liter do wydrukowania przydadzą się dzieciom w zerówce i na początku nauki szkolnej. Można je kolorować albo wycinać i układać z nich wyrazy. Tu znajdziesz duże litery do druku, ale też małe litery i wzory liter pisanych.

Przejrzyj nasze szablony liter do druku i wybierz te, które najlepiej pasują do zajęć, jakie chcesz zaproponować dziecku. Po wydrukowaniu obrazka można dać go dziecku do kolorowania lub wycinania. Jeśli chcecie ćwiczyć układanie wyrazów z liter, przyda się kilka ich kompletów. Wyrazy możecie układać z małych lub dużych liter. Nauka literek  naprawdę może być fajna! Część z proponowanych przez nas szablonów liter do druku zawiera dodatkowe obrazki lub elementy. Dzięki temu mogą posłużyć jako edukacyjne kolorowanki dla dzieci.  Aby wydrukować szablon liter, kliknij w wybrany obrazek. Otworzy się on w nowym oknie, w którym dopasujesz obrazek do rozmiaru kartki i wyślesz go na drukarkę. Życzymy dobrej zabawy! Szablon – duże litery do druku Duże litery o prostym kształcie. Wewnątrz zawierają kropkowane linie, które podpowiadają, jak można kreślić ich kształt. Nie trzeba się nimi kierować. Można jedynie litery wydrukować i pokolorować. Poniżej znajdziesz szablon z małymi literami przygotowany w tym samym stylu. Razem tworzą praktyczny komplet małych i dużych liter. Szablon liter do druku i kolorowania Duże litery przedstawione jako bryły. Można je w bardzo fajny sposób pokolorować, aby nadać im głębi. Litery da się też wyciąć i wykorzystać do przypinania do tablic korkowych i układania z nich prostych napisów. Szablon liter do druku – ozdobne litery Duże litery z wzorkami w środku. Te dodatkowe zdobienia sprawiają, że litery wyglądają bardziej przyjaźnie i zachęcają dziecko do kolorowania, wycinania i zabawy literami. Szablony liter do druku ze zwierzętami Sympatyczny szablon z literkami oraz zwierzętami. Z pewnością zachęci dzieci do kolorowania i nauki liter. Dziecko może odnajdywać na szablonie litery, na jakie zaczynają się zwierzęta widniejące na obrazku. Szablony liter do druku...

kolorowanki piłkarskie
Adobe Stock
Gry i zabawy
Kolorowanki piłkarskie do druku: 7 obrazków dla małych fanów piłki nożnej
Kolorowanki piłkarskie z pewnością wprawią w zachwyt małych miłośników futbolu. Mamy 7 obrazków do kolorowania, które wystarczy wydrukować. Świetna zabawa z piłkarzami gwarantowana!

Kolorowanki piłkarskie to doskonałe zajęcie dla małych dzieci, np. gdy rodzice oglądają mecz. Nic nie stoi na przeszkodzie, byście razem emocjonowali się piłką nożną – każdy na swój własny sposób. Kolorowanie obrazków może też być doskonałym pretekstem do rozmowy o piłkarzach, o futbolowych rekordach, a także do wytłumaczenia dziecku czym jest spalony w piłce nożnej  i opowiedzenia o innych zasadach, które obowiązują podczas gry.   Kolorowanki piłkarskie do druku: Piłkarze do kolorowania: profesjonalny piłkarz Piłkarze do kolorowania: profesjonalna piłkarka  Kolorowanki piłkarskie: boisko do piłki nożnej  Chłopiec grający w piłkę nożną Kolorowanki piłkarskie: mała futbolistka Gra w piłkę nożną: kolorowanka do druku Kolorowanki piłkarskie do druku: radosny bramkarz Piłkarze do kolorowania: profesjonalny piłkarz Twoje dziecko jest fanem piłki nożnej? Spróbujecie wymienić nazwiska najpopularniejszych piłkarzy? Nie zapomnijcie o naszych dobrach narodowych: Robercie Lewandowskim, Wojciechu Szczęsnym, Grzegorzu Krychowiaku! Czy pamiętacie wszystkich zawodników naszej reprezentacji?  Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby ją wydrukować lub zapisać w oryginalnym rozmiarze. Piłkarze do kolorowania: profesjonalna piłkarka  Polska ma także reprezentację piłki nożnej składającą się z kobiet. One tak samo, jak mężczyźni profesjonalnie zajmują się tym sportem. Jeśli twoja córka uwielbia piłkę nożną – koniecznie jej o tym powiedz!  Kliknij w miniaturę kolorowanki, wydrukuj ją lub zapisz w oryginalnym rozmiarze. Kolorowanki piłkarskie: boisko do piłki nożnej  Standardowy rozmiar boiska do piłki nożnej to 105 metrów długości oraz 68 metrów szerokości. Dzięki ściśle określonym wymiarom boiska,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj