kolorowanki andrzejki
Adobe Stock
Gry i zabawy

Kolorowanki dla dzieci na andrzejki –​ 10 wzorów do druku

Kolorowanki dla dzieci to doskonały pomysł na andrzejki. Podczas andrzejkowego przyjęcia maluchy będą mogły twórczo spędzić czas. Możecie też zrobić konkurs na najpiękniej pokolorowany obrazek, a później wszystkie malowanki przywiesić np. na ścianie i urządzić minigalerię z prac dzieci.

Kolorowanki na andrzejki dla dzieci to doskonały pomysł na nudę, ale także świetnie sprawdzą się jako rozrywka dla maluchów podczas andrzejkowej imprezy. Gdy maluchom znudzi się już odczytywanie wróżb z ciasteczek, spróbują wszystkich andrzejkowych przekąsek i poznają wróżby andrzejkowe dla dzieci – czas na kolorowanie. Malowanki do druku na andrzejki możesz przygotować w mgnieniu oka! Kliknij w obrazek i po prostu wydrukuj kolorowankę.

Obrazki andrzejkowe do drukowania:

  1. Wróżby andrzejkowe – kolorowanki
  2. Kolorowanki na andrzejki miotła, kruk, księga
  3. Księżyc do kolorowania na andrzejki
  4. Kolorowanki na andrzejki świece
  5. Świeca do pokolorowania na andrzejki
  6. Andrzejkowy kolaż kolorowanka
  7. Kolorowanka na andrzejki – wróżka z kulą
  8. Kolorowanki na andrzejki kula
  9. Andrzejkowe wróżby z kuli i kart kolorowanka
  10. Andrzejkowa kolorowanka – klucz

Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]

Wróżby andrzejkowe – kolorowanki

Wróżenie z kryształowej kuli to jedna z andrzejkowych tradycji. Namów dziecko, by na odwrocie narysowało to, co chciałoby, żeby szklana kula mu przepowiedziała. Może maluch marzy o nowym zwierzątku lub wspaniałej wycieczce do wesołego miasteczka?

Kolorowanki andrzejki kula
Adobe Stock

Kolorowanki na andrzejki – miotła, kruk, księga

Miotła, kruk, księga – te atrybuty zazwyczaj posiada czarownica. Wcale jednak nie oznacza, że muszą być one upiorne. Niech twoje dziecko puści wodze fantazji i pomaluje obrazek na wszystkie kolory tęczy.

kolorowanki andrzejki wróżby
Adobe Stock

Księżyc do kolorowania na andrzejki

W andrzejkową noc nie może zabraknąć księżyca! To jego blask nada andrzejkowym zabawom jeszcze więcej magii. 

Kolorowanka na Andrzejki
Adobe Stock

Kolorowanki na andrzejki – świece

Świece nadają wspaniały klimat wnętrzu, gdzie odbywają się andrzejkowe wróżby. Może dziecko pokoloruje je na wzór tych, które macie w swoim domu?

kolorowanki andrzejki świece
Adobe Stock

Świeca do pokolorowania na andrzejki

Dla mniejszego dziecka mamy coś prostszego. Niech maluch postara się nie wychodzić za linię lub użyje fantazji i ozdobi świecę tak, jak chce. Może także dorysować inne przedmioty na stole do wróżenia z wosku.

Kolorowanka na Andrzejki
Adobe Stock

Andrzejkowy kolaż – kolorowanka

Andrzejkowy kolaż będzie wspaniałym ćwiczeniem dla małych rączek! Kolorując ten obrazek, dziecko poćwiczy precyzję swoich ruchów i umiejętność kolorowania bez wychodzenia za linię. 

kolorowanki andrzejki kolaz
Adobe Stock

Kolorowanka na andrzejki – wróżka z kulą

Jeśli dziecko już nieźle radzi sobie z kolorowankami, fajny będzie motyw kolorowanki antystresowej, czyli takiej z bardzo dużą liczbą małych elementów. Takie kolorowanie wymaga dużego skupienia, ale i fantastycznie relaksuje. A może i ty się skusisz na wspólne kolorowanie?

Kolorowanka na Andrzejki
Adobe Stock

Kolorowanki na andrzejki – kula do wróżenia

Na tym obrazku również jest miejsce na wróżbę ze szklanej kuli. Niech dziecko namaluje w pustym obszarze kuli przyszłość, ale tym razem twoją. Może ona dotyczyć np. sukcesów w pracy.

kolorowanki andrzejki kula
Adobe Stock

Andrzejkowe wróżby z kuli i kart – kolorowanka

Andrzejkowe wróżby z kuli i kart to obowiązkowy element imprezy. Podczas kolorowania możesz nauczyć dziecko rozpoznawania poszczególnych kart. Połączycie zabawę z nauką! 

kolorowanki andrzejki wróżby
Adobe Stock

Andrzejkowe wróżby – klucz

Nie ma andrzejek bez lania wosku przez klucz! Niech maluch go pokoloruje, a może będzie miał ochotę dorysować, co wyszło z wosku?

Kolorowanka na Andrzejki
Adobe Stock

Zobacz także

symbole narodowe kolorowanki do wydruku
Adobe Stock
Gry i zabawy
Symbole narodowe: kolorowanki do wydruku
Symbole narodowe w postaci kolorowanki do wydruku pozwolą nawet całkiem małym dzieciom doświadczyć pierwszej lekcji patriotyzmu. Doskonale sprawdzą się także w sytuacji, gdy maluchowi doskwiera nuda. Wystarczy, że pobierzesz obrazki z symbolami Polski do kolorowania, wydrukujesz i dasz dziecku – świetna zabawa gwarantowana!

Kolorowanki do wydruku z symbolami narodowymi idealnie sprawdzą się podczas ważnych państwowych świąt. Twoje dziecko nauczy się rozpoznawać herb, flagę,  godło Polski  oraz syrenkę warszawską. Kolorowanie ma wiele zalet, między innymi przygotowuje dziecko do pisania – maluch uczy się prawidłowo trzymać kredkę i koordynować pracę ręki. Taka zabawa rozwija koncentrację i kreatywność, wycisza dziecko, a także jest doskonałym sposobem na nudę. Symbole Polski  – kolorowanki dla dzieci: Symbole narodowe - kolorowanki do wydruku: godło  Flaga Polski: kolorowanka  Symbole narodowe - rysunki: syrenka Symbole narodowe do kolorowania: mapa Symbole narodowe - kolorowanki do wydruku: godło  Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, dziobem i złotymi szponami. Orzeł umieszczony jest w czerwonym polu tarczy. Małe elementy na godle do pokolorowania będą świetną okazją, by dziecko poćwiczyło precyzję ruchów. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować ją lub zapisać w oryginalnym rozmiarze. Flaga Polski: kolorowanka  Flaga Polski jest jednym z symboli państwowych. Jest przedzielona na dwie części – górna jest koloru białego, dolna – czerwonego. Bardzo łatwo pomylić ją z flagą Monako, której dolna połowa jest biała, a ta znajdująca się u góry – czerwona. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować ją lub zapisać w oryginalnym rozmiarze. Symbole narodowe - rysunki: syrenka W Warszawie znajduje się pomnik Syreny, lecz wizerunek syrenki można zobaczyć także na ścianach domów, latarniach, witrażach oraz szyldach. Czy twoje dziecko zna legendę o warszawskiej Syrence? Koniecznie musicie ją...

Kolorowanki Halloween
Adobe Stock
Gry i zabawy
Halloween: straszne kolorowanki do druku
Halloweenowe kolorowanki do wydruku to doskonała propozycja na wspólną zabawę z dzieckiem. Przygotowaliśmy specjalne obrazki na Halloween do wydrukowania – wystarczy, że pobierzesz obrazek dyni, ducha lub czarownicy i wspaniała zabawa na Halloween gotowa. Nie martw się – nie wszystkie halloweenowe kolorowanki są straszne!

Kolorowanki na Halloween to świetny pomysł na zabawę z dzieckiem. Nawet jeśli nie będziecie z okazji tego święta przebierać się w upiorne kostiumy ani drążyć dyni, twój maluch na pewno miło spędzi czas, kolorując czarownicę, dynię, duszka lub kapelusz wiedźmy. Straszne obrazki do kolorowania na Halloween z pewnością spodobają się każdemu dziecku – wystarczy, że klikniesz w malowankę i ją wydrukujesz. Spis treści :  Kolorowanki na Halloween to nie strata czasu Kolorowanka na Halloween – Baba Jaga Dynie do kolorowania na Halloween Upiorny zamek do kolorowania na Halloween Wiedźma i napis Halloween do kolorowania Dynia na Halloween – kolorowanka Duszek do kolorowania na Halloween Wampir – kolorowanka na Halloween Kapelusz wiedźmy do kolorowania Straszna kolorowanka na Halloween – duchy Kolorowanka na Halloween – nietoperz 2. Malowanki na Halloween, czyli kolorowa lekcja fantazji Kolorowanki na Halloween do wydruku Kolorowanie ma mnóstwo zalet, dlatego to znakomita zabawa na Halloween. Zamalowywanie obrazków nie tylko ćwiczy sprawność ręki, co bardzo przydaje się w przedszkolu czy szkole, ale też w trakcie codziennych czynności, np. zapinania guzików. Dziecko, które koloruje, ćwiczy również: dokładność, kiedy stara się zamalować obrazek tak, by spod spodu nie wystawała biała kartka; cierpliwość; skupianie uwagi; konsekwencję w działaniu. Mamy dla was kilka strasznych kolorowanek, które umilą dziecku halloweenowy wieczór, a przy okazji pozytywnie wpłyną na jego rozwój. Kliknij na wybrany wzór kolorowanki na Halloween, a następnie wydrukuj szablon. Kolorowanka na Halloween  – Baba Jaga  Baba Jaga, choć kojarzy się z okrutną wiedźmą, która więziła Jasia i Małgosię, po pokolorowaniu może okazać się...

kolorowanki otwarcie.jpg
Adobe Stock
Gry i zabawy
Kolorowanki KONIE – 10 obrazków do druku
Twoje dziecko kocha konie? Oto kolorowanki z końmi o różnym stopniu trudności. Wszystkie są przygotowane do druku. Mamy aż 10 propozycji obrazków dla dzieci w różnym wieku. Nasze konie do kolorowania spodobają się każdemu miłośnikowi tych pięknych zwierząt. Mamy też coś dla fanów jednorożców.

Kolorowanki z końmi cieszą się dużą popularnością wśród dzieci, które miały już kontakt z prawdziwymi końmi, albo fascynują je koniki oglądane w bajkach. Podsuwanie dziecku obrazków do kolorowania z końmi to dobry pomysł. Podczas kolorowania można rozwijać zainteresowanie tymi pięknymi zwierzętami, a także usprawniać małą motorykę, która jest podstawą w nauce pisania. Konie: kolorowanki do druku Kolorowanki pomagają dziecku rozwijać się na wielu płaszczyznach. Nie ma znaczenia, czy będą to kolorowanki z końmi czy inne obrazki. Ważne, żeby kolorowanie, rysowanie, malowanie było obecne w życiu dziecka. Kolorowanie ma korzystny wpływ na umiejętności malucha. Do zalet kolorowania zalicza się poprawę sprawności ręki, stymulowanie kreatywności i wyobraźni, przygotowanie do nauki pisania, a także trening koncentracji i cierpliwości. Kolorowanki z końmi:    1. Kolorowanka – mały konik 2. Kolorowanka z sylwetką realistycznego konia 3. Kudłaty koń – kolorowanka 4. Kolorowanka – konie w gospodarstwie 5. Kolorowanka – koń i kowboj 6. Kolorowanka z bajkowym koniem 7. Konie do malowania (skomplikowana kolorowanka) 8. Kolorowanka z jednorożcem 9. Kolorowanka z jednorożcem na chmurce 10. Kolorowanka z portretem jednorożca Kolorowanka – mały konik Bardzo prosty rysunek konia z dość dużymi powierzchniami do wypełnienia kredkami lub farbkami. Spodoba się zarówno dziewczynkom jak i chłopcom. Idealny dla najmłodszych dzieci – poradzą sobie z nią nawet trzylatki. Kliknij w miniaturę kolorowanki, żeby wydrukować lub zapisać ją w oryginalnym rozmiarze. Kolorowanka z sylwetką realistycznego konia Dla nieco starszych dzieci, które wolą już rysunki bardziej realistyczne, proponujemy kolorowankę z prawdziwym koniem. Można ją pokolorować tradycyjnie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj