kolorowanka truskawka
AdobeStock
Gry i zabawy

Truskawka – kolorowanka do druku. Ćwiczy rączkę i rozbudza apetyt na owoce

Kolorowanka z truskawkami to mnóstwo dobrej zabawy dla maluchów, które uczą się precyzyjnie rysować, a przy okazji poszerzają swoją wiedzę o owocach. Kliknij na wybrany wzór kolorowanki, wydrukuj szablon i zacznij truskawkową przygodę.
Kolorowanka z truskawką pozwoli dziecku lepiej poznać ten smaczny owoc, a być może także zachęci do jedzenia truskawek. Kolorowanie wymaga od dziecka dłuższego skupienia uwagi, uczy precyzyjnych ruchów rączek. Możecie bawić się w kolorowanie truskawki według wzoru, jaki podpowiada natura, ale także puścić wodze fantazji. Kto powiedział, że na dziecięcej kolorowance truskawka nie może być niebieska albo granatowa? 

Spis treści:

Truskawki do kolorowania – trzy owoce

Kolorowanka z trzema truskawkami daje nie tylko możliwość plastycznego wyżycia się małemu dziecku. Warto zwrócić uwagę malucha podczas kolorowania na to, że wbrew pozorom nie wszystkie truskawki są czerwone. Podany niżej szablon można wykorzystać do narysowania truskawki dojrzałej, dopiero dojrzewającej i całkiem zielonej.

Kliknij i wydrukuj:
 
truskawki kolorowanka - 3 owoce

Truskawka – kolorowanka dla początkujących

Owoc w całej okazałości. Obrazek idealny do kolorowania dla młodszych dzieci. Wystarczą trzy kolory kredek, czarny, czerwony i zielony – i artystyczny zapał. Wydrukuj kolorowankę i zachęć dziecko do zabawy w rysowanie (sprawdź też, dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania).

Kliknij i wydrukuj:

truskawka do kolorowania - wzór do druku

Kolorowanka z wesołą truskawką

Truskawka do kolorowania dla maluchów, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kredkami. Kolorowanie obrazka może być okazją do rozmowy o ulubionych owocach, ich smaku i daniach, które się z nich przyrządza. ​Wesoła buźka zachęca małego rysownika do pracy. 

Kliknij i wydrukuj:

truskawka do kolorowania - truskawkowa buzia

Kolorowanka – rodzina truskawek

Kolorowanka z wesołą truskawkową rodziną idealna jako temat zajęć plastycznych, ale również pretekst do opowiedzenia bajki o truskawkach. W trakcie rysowania można zachęcać dzieci do wymyślenia historyjki związanej z przedstawionym na rysunku owocami. Idealne połączenie zajęć plastycznych z możliwością kształtowania wypowiedzi dziecka i ćwiczenia wyobraźni.

Kliknij i wydrukuj:

kolorowanka z truskawkami - rodzina truskawek
 

Zobacz także: 

Czy można jeść truskawki w ciąży? Tak, ale nie zawsze! (czy mogą wywołać alergię u dziecka?)

dlaczego warto, żeby dziecko kolorowało?
Fotolia/Babyonline.pl
Gry i zabawy
Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]
Kolorowanie to nie tylko zabawa, ale duża korzyść dla rozwoju dziecka. Oto najważniejsze zalety kolorowania - od ćwiczenia rączki po nabieranie pewności siebie!

Kolorowanie to nie tylko zabawa, ale ważne narzędzie w rozwoju dziecka. Dlatego jeśli twoje dziecko nie lubi kolorować (tak, to się zdarza!), warto je do tego zachęcać. Podsuwaj dziecku atrakcyjne kolorowanki , kup dobre kredki (najlepiej miękkie, o wyrazistych kolorach), koloruj razem z nim. Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? Bo niesie to szereg korzyści dla rozwoju dziecka ! Zalety kolorowania Kolorowanki to dużo więcej niż dobra zabawa! Oto 11 korzyści z kolorowania : przygotowanie do pisania – kolorowanie rozwija małą motorykę . Dzięki kolorowaniu dziecko uczy się prawidłowo trzymać kredkę i koordynować pracę ręki. Ćwiczy niewychodzenie za linię i precyzyjne ruchy – to wszystko przyda się mu później w nauce pisania ! koncentracja – cenna życiowa umiejętność, która dzieciom przychodzi z pewną trudnością. Kolorując, dziecko skupia się na obrazku i swojej czynności, a precyzja wymaga skupienia uwagi. Ta umiejętność będzie bardzo przydatna w szkole - a wszytko to w formie zabawy z dzieckiem . przygotowanie do szkoły – nie tylko poprzez ćwiczenie motoryki i koncentracji, ale również pracy z papierem i książkami koordynacja ręka-oko – trzymanie kredki, wypełnianie odpowiednich pól, temperowanie kredek – to wszystko ćwiczy koordynację ręka-oko, potrzebną do wykonywania niemal wszystkich codziennych czynności; rozwijanie kreatywności – kolorowanie to nie tylko wypełnianie gotowych obrazków. Wbrew pozorom to wyśmienite ćwiczenie dla wyobraźni i kreatywności; nauka kolorów – kolorując dziecko poznaje różne kolory i ich odcienie . Warto więc, żeby dziecko miało duży wybór kolorowych kredek ; nauka o otaczającym świecie – kolorując obrazki ze zwierzątkami, dziecko uczy się świata fauny, pojazdów – motoryzacji itd. To także świetna metoda na naukę...

kwiaty kolorowanki
Adobe Stock
Gry i zabawy
Kwiaty – kolorowanki. 22 wzory kolorowanek do wydruku za darmo!
Kwiaty – kolorowanki do wydruku o różnym stopniu trudności, od bardzo łatwych po trudniejsze, bardziej szczegółowe. Pokolorowane sprawdzą się też jako laurki dla najbliższych na różne okazje.

Kwiaty – kolorowanki są idealne do ćwiczeń grafomotorycznych dla dzieci i do zabawy. Można je wykorzystać jako szablon do ozdobienia laurki dla mamy, taty, babci czy dziadka. Da się je kolorować kredkami lub farbami, wypełnić kolorowymi kawałkami plasteliny albo zrobić z nich wyklejankę. Wszystko zależy od inwencji twórczej opiekuna i dziecka. Spis treści: Kwiaty-kolorowanki Kolorowanki do druku: kwiaty: 1. Kolorowanka - kwiaty w wazonie 2. Bukiet kwiatów kolorowanka 3. Bukiet kwiatów kolorowanka realistyczna 4. Kwiaty kolorowanka: kwiat w kształcie łezki 5. Kwiaty kolorowanka: stokrotka 6. Kwiaty kolorowanka: tulipan 7. Kolorowanka z kwiatem z płatkami z serduszek 8. Kwiaty kolorowanka z rozkwitającym kwiatem 9. Kwiaty kolorowanka z kwiatami w kształcie dzwoneczków 10. Kwiaty kolorowanka z kwiatem w czasie rozkwitu 11. Kwiaty kolorowanka z kwiatem podobnym do koniczynki  12. Kwiaty kolorowanka: kwiat-śnieżynka 13. Kwiaty: kolorowanka ze słonecznikiem 14. Kwiaty kolorowanki z kwiatem o kropkowanym środku 15. Kwiaty kolorowanki: kwiat pełen szczegółów 16. Kwiaty kolorowanka prosta w formie 17. Kwiaty kolorowanki: prosta kolorowanka dla maluchów 18. Kwiaty kolorowanka z kwiatem abstrakcyjnym 19. Kwiaty kolorowanka dla malucha 20. Kwiaty kolorowanka z kwiatem z gwiazdką w środku 21. Kwiaty kolorowanka antystresowa Jak kolorować? Kwiaty-kolorowanki Poniżej znajdziesz mnóstwo propozycji kwiatów-kolorowanek. Wybierz wzór odpowiedni do wieku dziecka – im młodsze, tym prostszą kolorowankę z kwiatkiem warto mu podsunąć i odwrotnie. Możesz także wybrać jedną dla siebie, taką bardziej skomplikowaną i potraktować ją jak kolorowankę antystresową . Oba rysunki – dziecka i twój możesz później oprawić i powiesić w dziecięcym pokoju – maluch będzie miał miłą pamiątkę...

Kolorowanki antystresowe dla dorosłych
StockAdobe
Czas wolny
Szablony kolorowanek dla dorosłych (możesz je wydrukować!) [GALERIA]
Kolorowanie to wspaniała zabawa i kto powiedział, że jest zarezerwowana wyłącznie dla dzieci? Jeśli lubisz to robić, sprawdź nasze wzory do kolorowania dla dorosłych. Są świetne!
Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj