wielkanocne kolorowanki do druku
Fotolia
Święta i uroczystości

Wielkanocne kolorowanki do druku (11 obrazków dla dzieci)

Wielkanocne kolorowanki umilą dziecku oczekiwanie na święta. Mamy aż 11 obrazków do kolorowania o tematyce związanej z symbolami Wielkanocy. Wszystkie przygotowane do druku. Są wśród nich kurczaczki, pisanki, zajączek, wielkanocne jajka, które spodobają się każdemu dziecku. Kolorowanki wielkanocne dla dzieci to świetna zabawa. Koniecznie sprawdź nasze propozycje.

Wielkanocne kolorowanki pomogą wprowadzić dziecko w tematykę świąt. Podczas kolorowania obrazków z wielkanocnymi motywami lub malowania pisanek można rozmawiać o tradycjach wielkanocnych. Kiedy będziecie kolorować zajączki i wielkanocne kurczaczki z pisankami, można opowiadać dziecku wielkanocne ciekawostki o koszyczku, potrawach, które jemy podczas wielkanocnego śniadania, dlaczego jajko i pisanki stały się symbolem Wielkanocy.

Wybierz jedną z naszych 11 kolorowanek świątecznych. Aby ją wydrukować, wystarczy kliknąć w wybrany obrazek

Wielkanocne kolorowanki do druku:

 1. Kurczak ze spadochronem
 2. Kurczak na spadochronie w kropki
 3. Zajączek wielkanocny – kolorowanka
 4. Symbole wielkanocne – kolorowanka z pisankami
 5. Kurczak wielkanocny w pisance
 6. Radosny kurczak
 7. Wielkanocny kurczaczek lecący w koszyczku 
 8. Kwoka z pisklętami i pisankami
 9. Kurczaczek na górze pisanek
 10. Kurczaczek w koszyczku
 11. Wielkanocny zając do druku

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Kolorowanki wielkanocne – kurczak ze spadochronem


Wesoły kurczak leci na pasiastym spadochronie zrobionym ze skorupki jaja. Rysunek idealny dla młodszych dzieci, gdyż nie wymaga wielkiej precyzji w kolorowaniu.

Kolorowanka kurczak na spadochronie w kropki


Kurczak swobodnie spadający ze spadochronem wykonanym ze skorupki jaja. Obrazek nieco bardziej pracochłonny, niż poprzedni, ale ciągle w zasięgu możliwości każdego przedszkolaka!

Zajączek wielkanocny – kolorowanka

kolorowanka-krolik_edytowany-3333333.jpg
Fotolia

Sympatyczny zajączek – bardzo prosta kolorowanka na Wielkanoc. Bardziej uzdolnione manualnie dzieci mogą mu dorysować dodatkowe elementy, np. wzorzystą koszulkę.

Symbole wielkanocne – kolorowanka z pisankami

kolorowanka-pisanki-kolorowanki-2.jpg
Fotolia

Przy okazji kolorowania tego rysunku możesz wytłumaczyć dziecku, skąd wziął się zwyczaj malowania pisanek i co zwykle znajduje się w wielkanocnym koszyku, który zanosi się do święcenia. Zabawa i nauka w jednym!

Kurczak wielkanocny w pisance – kolorowanka do druku

kolorowanka-kurczak-2.jpg
Fotolia

Widać, że kurczaczek jest jeszcze mocno oszołomiony przyjściem na świat. Mina i wzrok z pewnością rozbawią dziecko. Ciekawe, jakich kolorów użyje ono do pomalowania skorupek jaj?

Radosny kurczak – kliknij i wydrukuj!

content1.jpg
fotolia

Hurrra! Wyklułem się! Niech kolory, które dobierze twoje dziecko do pomalowania tej wielkanocnej kolorowanki, oddadzą radość pisklęcia.

Wielkanocny kurczaczek lecący w koszyczku – kliknij i wydrukuj!

content.jpg
fotolia

Pozwól swojemu maluchowi, aby sam wybrał kolory, którymi ozdobi tak liczne pisanki. Możecie później spróbować odtworzyć te wzory podczas prawdziwego przystrajania jajek.

Kwoka z pisklętami i pisankami – kliknij i wydrukuj!

200.jpg
fotolia
 

Tu jest co kolorować – pokolorowanie mnóstwa drobnych elementów będzie wymagało sporo pracy. To idealna kolorowanka, gdy chcesz dziecko zająć na dłużej. Tylko nie zapomnij później podziwiać jego dzieła!

Kurczaczek na górze pisanek – kliknij i wydrukuj!

content3.jpg
fotolia

Na tym rysunku jest całe mnóstwo elementów do pokolorowania. Żeby młodsze dziecko się nie znudziło, możesz pomóc mu kolorować część pisanek. Starsze poradzi sobie doskonale samo! A ty w tym czasie skroisz warzywa na sałatkę ;)

Kurczaczek w koszyczku – kliknij i wydrukuj!

158.jpg
fotolia

Choć nie ma tu pisanek (znajdziesz je na innych kolorowankach), obrazek i tak jest wystarczająco wielkanocny. Poproś dziecko, aby pokolorowało kwiatki w swoich ulubionych kolorach, albo w twoich ulubionych barwach. Czy wiecie, jakie są wasze ulubione kolory?

Wielkanocny zając do druku

wielkanocne kolorowanki do druku
Adobe Stock


Ten wesoły zajączek jest znanym symbolem Wielkanocy. W swoim koszyczku ma pisanki – każdą z nich niech dziecko pokoloruje w inny, oryginalny sposób. Może później, robiąc już własne pisanki, będziecie się wzorować na tym pomyśle?

Zobacz także:

jak_zrobic_lancuch_wielkanocny.jpg
DIY: jak zrobić...?
Zajączek wielkanocny – szablon i przepis na piękną girlandę z papieru [WIDEO]
Nie masz pomysłu jak przystroić dom na święta? Zrób z dzieckiem łańcuch wielkanocny, którego motywem przewodnim będzie zajączek wielkanocny – szablon zająca do druku i instrukcja na filmie pozwolą ci stworzyć niepowtarzalną dekorację.

Warto włączyć dzieci w wielkanocne przygotowania i zaprosić je do robienia świątecznych dekoracji. Poza kolorowymi pisankami możecie przygotować także kolorowy papierowy łańcuch z wielkanocnymi zajączkami. Nie umiesz narysować zająca? Nic nie szkodzi. Mamy dla ciebie specjalny szablon z zajączkiem wielkanocnym do wydrukowania. Wzór zająca jest prosty, więc  wykonanie dekoracji nie zajmuje dużo czasu. Jest to dużo fajniejsze niż kupowanie gotowych gadżetów dekoracyjnych. A dom zyskuje niepowtarzalny nastrój.  Zajączek wielkanocny z papieru – szablon  Do przygotowania girlandy z zającami będziesz potrzebować  szablon zająca wielkanocnego do wydruku (to bardzo prosty wzór, który dziecko z łatwością odrysuje i wytnie). Kliknij w miniaturkę obrazka, żeby wydrukować lub zapisać go w oryginalnym rozmiarze.  Potrzebny będzie ci także:  kolorowy papier sznurek klej nożyczki waciki. Girlanda z zajączkami – instrukcja krok po kroku Na sztywniejszym kartoniku wydrukuj szablon wielkanocnego zająca, a potem go wytnij. Wybierz kolorowe kartki. Fajnie jeśli wzory i kolory będą dobrze ze sobą współgrać. Wybrane kartki zegnij na pół. Pamiętaj, by na raz zginać maksymalnie 3-4 kartki. W przypadku większej liczby będzie trudno ci je później wyciąć. Odrysuj zajączka według szablonu na zgiętej połówce kartki. Wytnij zajączka odrysowanego według wzoru. Przyklej do jednej z połówek kartki sznurek, a następnie sklej ją z drugą połówką. Możesz łączyć ze sobą kartki o tym samym lub różnym wzorze, ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia. Do gotowego dwustronnego zajączka przyklej ogonek z waty. Im więcej zajączków, tym dłuższy łańcuch. Możecie wykonać kilka łańcuchów na Wielkanoc i zawiesić w oknach lub na ścianach. Szablon zajączka...

Ozdoby wielkanocne z papieru dla dzieci
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Ozdoby wielkanocne z papieru dla dzieci: 6 pomysłów DIY
Ozdoby wielkanocne z papieru dla dzieci pozwolą wam pięknie przystroić dom na nadchodzące święta. Dodatkowo ich przygotowywanie będzie wspaniałą zabawą dla najmłodszych. Sprawdźcie nasze pomysły na papierowe ozdoby dla dzieci DIY, czyli do zrobienia własnoręcznie.

Ozdoby wielkanocne z papieru dla dzieci są dość proste w przygotowaniu. Nie będziecie potrzebować też żadnych specjalnych akcesoriów. Do przygotowania większości naszych pomysłów wystarczą papier, klej i nożyczki! No i oczywiście odrobina fantazji. Takie papierowe ozdoby wielkanocne dla dzieci  w stylu „zrób to sam” wprowadzą do waszego domu powiew wiosny i klimat świąt wielkanocnych. Pomysły na ozdoby wielkanocne DIY z papieru dla dzieci :  Girlanda z wielkanocnymi zającami Wieniec z papierowych pisanek Wielkanocny zajączek na serwetkę Pisanki – zajączki z bibuły Girlanda z pisanek Zając i kurczaczek z papieru Girlanda z wielkanocnymi zającami DIY Do zrobienia tej ozdoby będziesz potrzebować tylko kolorowego papieru, nożyczek, kleju i sznurka. Przydadzą się też małe drewniane klamerki (choć nie są one wcale niezbędne). Na kolorowej kartce odrysuj kilka wzorów zajączka. Możesz to zrobić, używając naszego szablonu zająca wielkanocnego . Następnie wytnij je i za pomocą klamerek przyczep do sznurka. Jeżeli nie masz klamerek – zrób małą dziurkę w główce zajączka i przewlecz przez nią sznurek. By zające prezentowały się jeszcze ładniej – możesz im dokleić małe ogonki z waty. Gotowe! Wieniec z papierowych pisanek DIY Z kolorowych kartek papieru wytnij 10 jajek tej samej wielkości. Na każdym z nich domaluj markerem małe kropeczki. Następnie z białej kartki wytnij jedno większe jajo oraz parę zajęczych uszu. Uszy przyklej do wyciętego jajka – tak powstanie głowa zajączka. Dorysuj oczka, wąsy, z różowego papieru wytnij nosek. Możesz dokleić zajączkowi u dołu różową kokardkę – będzie bardzo uroczo wyglądać. Następnie sklej ze sobą wszystkie jajka w ten sposób, by tworzyły okrągły wieniec. Na samym dole przyklej zajączka. U góry możesz dokleić...

jak zrobić baranka wielkanocnego
AdobeStock
Święta i uroczystości
Jak zrobić baranka wielkanocnego: 8 prostych sposobów
Baranek wielkanocny z włóczki, z waty, z masy solnej, patyczków do uszu lub ciasta. Skorzystaj z naszych pomysłów i wykonaj baranka na Wielkanoc razem z dzieckiem! Podpowiadamy, jak zrobić baranka wielkanocnego w naprawdę prosty sposób.

Chcesz, aby przynajmniej część ozdób świątecznych w twoim domu była wykonana ręcznie? To doskonały pomysł, zwłaszcza, że takie prace można robić wspólnie z dziećmi. Maluchy z pewnością będą zachwycone! Symbolem Świąt Wielkiej Nocy jest baranek. Warto więc, by to właśnie on był tą samodzielnie przez was wykonaną dekoracją. Może zdobić wielkanocny stół lub koszyczek ze święconką. Tylko jak zrobić baranka wielkanocnego samodzielnie? Oto kilka ciekawych i prostych pomysłów na wyjątkowe baranki wielkanocne domowej roboty! Jeśli zastanawiasz się, z czego można zrobić baranka wielkanocnego, by wyglądał naprawdę oryginalnie – koniecznie sprawdź nasze propozycje!  Jak zrobić baranka wielkanocnego? Baranek wielkanocny z włóczki Baranek wielkanocny z rolki po papierze toaletowym Baranek wielkanocny z papieru  ​ Baranek wielkanocny z waty Baranek wielkanocny z patyczków do uszu Baranek wielkanocny z masy solnej Baranek wielkanocny z ciasta Baranek wielkanocny – wyklejanka 1. Baranek wielkanocny z włóczki Do wykonania baranka z włóczki potrzebne są: biała włóczka, 2 rolki po papierze toaletowym (lub inny sztywny karton), czarny filc, czerwona wstążka, czarny drucik, samoprzylepne oczka, nożyczki, klej na gorąco. Jak zrobić baranka wielkanocnego z włóczki krok po kroku? Przetnij wzdłuż dwie rolki po papierze i zroluj je na mniejsze rolki. Złącz obie rolki i owiń włóczką. Przewiąż mocno włóczkę przez środek, by powstał pompon. Wyciągnij rolki spod włóczki. Wytnij głowę baranka z filcu. Do wyciętej  buzi przyklej ruchome oczka i kokardkę z wstążki. Za pomocą kleju na gorąco przyklej głowę do pompona. 2 druciki złóż na pół i przyklej do pompona (brzucha baranka). To będą jego nogi. Gotowe! Zobacz na...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj