O czym powinnam wam napisać? Myślę, że przede wszystkim o tym kto, co i jak? A także dlaczego? Zacznę od prezentacji autorów. Znane powszechnie baśnie takich twórców jak: Charles Perrault, bracia Grimm, Hans Christian Andersen, Aleksander Puszkin, Joseph Jacobs, Wincenty Kadłubek, Artur Oppman… przysposobili dla potrzeb współczesnych odbiorców Grzegorz Kasdepke, którego zaliczacie do najbardziej ulubionych autorów, i Jarosław Mikołajewski, mający na swoim koncie nie tylko sporo zabawnych książek dla dzieci, ale i poważnej literatury dla dorosłych. Jest również znakomitym tłumaczem z włoskiego. Obydwu twórców łączy ogromny szacunek dla słowa, poczucie humoru i imponująca wiedza.

Reklama

Baśnie cudownie przeczytali Magda Umer i Wojciech Mann, mistrzowie słowa i elegancji.

Na pierwszej płycie znalazły się: Czerwony kapturek, Kot w butach, Calineczka, Czterej muzykanci z Bremy, O rybaku i złotej rybce.

Na drugiej: Lampa Alladyna, Kopciuszek, Tomcio Paluch, Śpiąca królewna, Słowik.

Na trzeciej: Żabi król, Smok wawelski, Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka, Nowe szaty cesarza.

Zobacz także

Na czwartej: Złota kaczka, Brzydkie kaczątko, Stoliczku nakryj się, Trzy świnki, Pan Twardowski.

Po prostu perły dziecięcej literatury odczytane przez współczesnych pisarzy znających najskrytsze potrzeby małych czytelników. Wspaniałe słuchadła na wieczór, na podróż, na złe i dobre chwile. Zapraszam.

Reklama

Trutututu tratatata najpiękniejsze bajki świata
Odczytali na nowo: Grzegorz Kasdepke, Jarosław Mikołajewski
Wydawca: Agora
Nośnik: CD
Liczba: 4
Czas nagrania ponad 4 godziny

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy

Reklama
Reklama
Reklama