Miś Uszatek, audiobook, audiobook dla dzieci
materiały prasowe
Gry i zabawy

Miś Uszatek – recenzja audiobooka

Niezapomniane bajki dzisiejszych babć, dziadków, a także mam i tatusiów o misiu, co klapnięte uszko miał, obecnym przedszkolakom Jasiom, Antosiom, Helenkom i Zuzankom po mistrzowsku czyta Jerzy Stuhr.

Najpierw mamy czytały swoim dzieciom bajeczki o Misiu Uszatku w piśmie Miś. To była końcówka lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Później było wydanie książkowe misiowych przygód, a niedługo potem przed  telewizorami w porze dobranocki zasiadały dzieci, by posłuchać grubiutkiego Misia Uszatka opowiadającego o swoich przyjaciołach: leniwym Prosiaczku i jego mamie, Króliku oraz bliźniakach Zającach. Każda bajka zaczynała się piosenką:

Na dobranoc – dobry wieczór
miś pluszowy śpiewa wam
Mówią o mnie Miś Uszatek, bo klapnięte uszko mam
Jestem sobie mały miś, gruby miś
znam się z dziećmi nie od dziś.
Jestem sobie mały miś, śmieszny miś,
znam się z dziećmi nie od dziś.

Piosenkę śpiewał niezapomniany Mieczysław Czechowicz. Po śpiewance następowała oczywiście bajka. Na zachętę przypominam "Każdy je to, co lubi".

Miś stał na progu domu. W łapkach trzymał kromkę chleba grubo posmarowaną miodem. Otoczyli go przyjaciele. 
- Każdy je to, co lubi - powiedział do Misia Kogucik. - ja lubię ziarenka. 
- A ja trawki i zioła - dorzucił Zajączek. 
- Nie ma nic lepszego niż kasza! - oblizał się Kruczek. 
I każdy zaczął jeść to, co lubi. Miś zajadał chlebek z miodem. Kogucik dziobał ziarenka. Zajączek skubał listki ziół. A Kruczek wylizywał miskę po kaszy. 
- Chrum, chrum... - rozległ się naraz głos. Na podwórko wybiegło czworonożne, różowe stworzenie. 
- Jestem prosiaczek Różowy Ryjek - powiedziało, patrząc na przyjaciół. 
- Bardzo nam przyjemnie - powitali przyjaciele przybysza. 
- Widzę - kwiknął prosiaczek - że każdy z was je to, co lubi. 
- A ty, co lubisz? - zapytał Uszatek. 
- Wszystko. I chlebek, i kaszkę, i listek, i ziarenko, i wiele innych rzeczy. A mam przy tym zawsze wielki apetyt. 
Przyjaciele z podziwem patrzyli na Różowego Ryjka. A Uszatek pobiegł do domu. Za chwile wrócił, niosąc w łapce kartkę z takim napisem: 
Zaproszenie. Prosimy prosiaczka Różowego Ryjka, żeby przyszedł do nas jutro na śniadanie. Miś Uszatek i Przyjaciele.

Po bajce znów piosenka: Pora na dobranoc, bo już księżyc świeci. Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci.

W tym roku w Naszej Księgarni ukazał się lubiany Miś w formie audiobooka. Posłuchajcie o tym, jak Uszatek ratował Bałwanka, i o tym, jak wybrał się do cyrku, i do sklepu z zabawkami, i o kotkach, które nie mruczą, i nawet o pierwszym dniu w przedszkolu. To naprawdę mądre i zabawne historyjki z czasową patyną.

Miś Uszatek
Autor: Czesław Janczarski
Wydawca: Nasza Księgarnia
CD w formacie mp3
Czas nagrania: 4 godziny

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

zakamarki, mdk, dom kultury, logo
Pierwsza pomoc z misiem - warsztaty dla dzieci, 26.01, Poznań
Zapraszamy dzieci na warsztaty pierwszej pomocy, organizowane w Poznaniu przez Mały Dom Kultury.

Akademia Małego Domu Kultury - Pierwsza pomoc z misiem 26.01.2013 Dzieci w wieku 4-6 godz. 12.30 Dzieci w wieku 7-10 godz. 13.30   Pierwsza pomoc z Misiem to ciekawa, 45-minutowa zabawa prowadzona przez specjalnie przeszkolonych instruktorów , którzy wraz z dziećmi bawią się, ćwiczą, rysują a nawet śpiewają. Warsztaty dla dzieci w tym wieku pomagają oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijać w nich od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy innym.   Podczas warsztatów dziecko dowie się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie w domu, oswoi się z plastrami i bandażami, nauczy się wybierać numer alarmowy oraz rozmawiać z dyspozytorem, zapamięta ułatwione postępowanie ratownicze w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. W pokazach pomagają instruktorom Misie, a także wszelkiego rodzaju przytulanki, jakie wezmą ze sobą maluchy.   Miś to najlepsze lekarstwo na smutek, strach i łzy, czasem trzeba jednak pomóc również jemu. Wszystkie dzieci traktują taką sytuację bardzo poważnie –chętnie uczestniczą w ćwiczeniach i razem z ratownikami recytują numery alarmowe. Po zakończeniu zabawy każde dziecko otrzymuje DYPLOM Bardzo Dzielnego Małego Ratownika oraz materiały dydaktyczne do nauki w domu z rodzicami, aby i oni mieli wkład w ratowniczą edukację swojej pociechy.   Prosimy, aby dzieci zabrały swojego misia/ulubioną przytulankę.   Warsztaty dla osób w wieku 4–10 lat Cena warsztatów: 25zł/dziecko Liczba miejsc ograniczona Rezerwacja pod nr tel. 696-310-592 lub mailowo: julia@fundacjamdk.pl Zapisy do 20 stycznia   Miejsce: Fundacja Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4 Poznań Patroni medialni: Qlturka, Czas Dzieci, IKS, Kultura Poznań, BabyOnline, Miasto Dzieci, Mini-Kultura Sprawdź więcej ofert kulturalnych w Twoim mieście

Seria "Przyjazna Łapka"
mat. prasowe
Patronaty
Piękne i mądre książeczki dla dzieci!
Seria książeczek "Przyjazna Łapka" powiększyła się o dwie nowe pozycje: dla dzieci, którym brakuje jeszcze odwagi, jak Jeżykowi oraz tych, którzy chcą tęsknią za zimową radością.

Twoje dziecko lubi czytać? Te książki z pewnością mu się spodobają! Wielka przygoda Jeżyka Pięknie ilustrowana książka dla dzieci, idealna na jesień. Uczy samodzielności i dodaje odwagi przed każdym nowym wyzwaniem. Mały jeż Herbie jest szczęśliwy w domu ze swoją mamą. Pewnego dnia jednak mama wysyła go na wyprawę. Mały jeż odkrywając otaczający go świat, przekonuje się, że jest odważniejszy, niż przypuszczał, i zdobywa przyjaciela. "Czas, żeby Jeżyk rozpoczął swoją pierwszą wielką przygodę. Ale czy jest na nią gotowy? Jeżyk przekonuje się, że wystarczy odrobina wyobraźni - i już ma tyle odwagi, ile potrzeba, by odkrywać cały wielki, szeroki świat." Za dużo zimowych zabaw Światowy bestseller - Drugi tom serii z przyjaciółmi z bestsellera Za dużo marchewek. Nowe przygody Królika, który miał Za dużo marchewek, i jego przyjaciół. Tym razem w roli głównej Żółw. Żółw nie lubi zimy. Dlaczego? No bo nie. Ale co będzie, kiedy Żółw nie znajdzie spokojnego miejsca na swoją zimową drzemkę? Królik i jego przyjaciele pomogą mu pokochać zimę. Tak jak razem z Żółwiem pomagali Królikowi z jego marchewkami. Ale będzie dużo przygód! Wzruszająca i zabawna opowieść o przyjaźni i radościach z zimy. Przypomina, że drobne rzeczy mogą przynieść szczęście i radość.   Dzień w Zwierzaczkowie: Strażacy przy pracy Straż pożarna ze Zwierzaczkowa pędzi na ratunek! Pięknie ilustrowane opowieści o niewiarygodnych przygodach mieszkańców Zwierzaczkowa pokazują na wesoło, ale bardzo fachowo, na czym polega praca w różnych zawodach. I co w każdej pracy jest najważniejsze. Panią Świnkę trzeba wyciągnąć z dziury w jezdni! Pan Jamnik utkwił w rynnie! A czy to pożar? O, nie! W urodziny Dziadka Żółwia świeczki wymknęły się spod kontroli! Dla strażaków ze Zwierzaczkowa nie ma chwili odpoczynku! Ta zabawna...

chłopiec, prezent, święta
Święta i uroczystości
Mój pomysł na prezent
Jaki prezent wybrać dla dziecka, by sprawić mu radość i by zabawka nie powędrowała szybko w kąt? Wiedzą o tym młode mamy.

Gdy mój synek miał dwa lata i dostał swój pierwszy czterokołowy rower, pokochał go od pierwszego wejrzenia. Najpierw stał przy nim jak zaczarowany, nie mogąc wydobyć z siebie ani słowa. Potem zaczął biegać wokół niego jak szalony. A na noc, po domowych jazdach próbnych, zatargał pojazd  do łóżka i czule otulił go kołdrą. Święty Mikołaj pękał z dumy, bo miło patrzeć na taką radość. Niestety, nie wszystkie prezenty , jakie dostał mój synek,  były strzałami w dziesiątkę: mnóstwo zabawek (także tych – wydawałoby się – wyczekiwanych i wymarzonych) znudziło się synkowi już po tygodniu albo i wcześniej. Dopiero po jakimś czasie udało mi się zrozumieć, o co chodzi: Bartek  nie znosił wszystkiego, co wydaje odgłosy albo samo się porusza. Dlaczego? „Bo ja, mamo, nie lubię, jak auto jedzie za mnie. Wolę sam nim jechać i sam robić »brum«” – wyjaśnił. Wiem też, że bardzo, ale to bardzo nie lubi głośnych dźwięków, więc na starcie mogę wykluczyć wszystko, co hałasuje (chyba że te instrumenty i hałas można wyprodukować samodzielnie – to inna para kaloszy). Każde dziecko jest oczywiście inne, więc nie jest to żadna reguła, ale w przypadku mojego syna sprawdza się do dziś. A jak to wygląda u innych maluchów? Przeczytaj także: O jakich prezentach marzą dzieci? Prezent dla Wiktora: To, co mówi, śpiewa i szczeka Wiktor niedawno zaczął siadać. Poza butami, które z jakiegoś tajemniczego powodu intrygują go najbardziej (ale niestety nie nadają się na prezent), jego entuzjazm budzi interaktywna zabawka z buzią, oczami i dużym przyciskiem , który wygląda jak nosek. Gdy się ten nos naciśnie, w okienku pojawia się obrazek z krówką, owieczką, pieskiem albo myszką. Na tym nie koniec, bo zabawka też mówi: wypowiada nazwę zwierzaka, śpiewa krótką piosenkę na jego temat i wydaje stosowny...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj