Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
wiosenne tulipany
Żaneta Naporowska
Wychowanie

Bajka laureatki konkursu Mamy piszą: „W poszukiwaniu wiosny”

Przeczytaj opowiadanie naszej czytelniczki, która wzięła udział w konkursie „Mamy piszą” i wygrała publikację w Mamotoja.pl

Przeczytaj opowiadanie Żanety Naporowskiej, która wysłała nam opowiadanie w marcowej edycji konkursu "Mamy piszą" i została 1 z 3 laureatek w konkursie.

"W poszukiwaniu wiosny"

Dla Haneczki, która sprawia, że mam wiosnę w sercu

Hania siedziała nad swoją owsianką. Owsiankę, składającą się z płatków owsianych, siemienia lnianego oraz pół łyżeczki miodu lipowego, zawsze dostawała rano na śniadanie. W skupieniu próbowała nałożyć mieszankę na łyżkę, a potem powoli skierować do buzi. Zdarzyło jej się już kilka razy, może i nawet więcej razy, że przed samym końcem, nie znając przyczyny – zawartość łyżki lądowała na ubraniu lub podłodze. Tym razem się udało. Łyżka z owsianką trafiła prosto do buzi.
Zadowolona i dumna z siebie Hania bez pośpiechu przeżuwała jedzenie. Ale zaraz, zaraz… – zaczęła się zastanawiać.  – O kim to rozmawiają moi rodzice? Mama i tata siedzieli przy stole. Właśnie kończyli jeść śniadanie. Tata Hani wziął łyk kawy i kontynuował:
– Tak, masz rację. Dziś jest zdecydowanie cieplej.
– Ile jest stopni? – zapytała mama.
– Poczekaj, zaraz sprawdzę – powiedział tata i wstał od stołu. Odsunął firankę i spojrzał za okno, gdzie był powieszony termometr. – Jest 10 stopni.
– Ooo… lada moment przyjdzie wiosna. – Klasnęła w dłonie uradowana mama.
– Wiosna? – wtrąciła się do rozmowy Hania i dodała: – Jak wygląda wiosna?
– Jest piękna i kolorowa – oznajmiła mama.
– A jakie ma kolory? – chciała wiedzieć Hania.
– Jest fioletowa, żółta, zielona, czerwona, błękitna, różowa…
– O jak dużo kolorów – westchnęła Hania i zaczęła sobie wyobrażać wiosnę. Zobaczyła przed sobą wysoką panią o jasnych włosach i niebieskich oczach. Pani Wiosna miała na sobie zwiewną sukienkę, aż do stóp. Sukienka była piękna i kolorowa. Dokładnie, tak jak mówiła mama.
– A kiedy przyjdzie wiosna? – zapytała dziewczynka z zaciekawieniem. Mama spojrzała na córkę. Pogłaskała jej główkę i powiedziała:
– Haniu musisz być bardzo uważna. Rozglądać się dookoła i jej szukać. Wiosna powinna przyjść w tym roku bardzo szybko.
Hania podziękowała za śniadanie i zeskoczyła zwinnie z krzesła. Nie mogła się doczekać zobaczyć Pani Wiosny. Codziennie wychodziła z domu i wszędzie szukała wiosny. Chodziła do lasu i na łąkę. Bardzo podobała jej się ta nowa zabawa. Zaglądała do dziupli w drzewie, za krzakami, a nawet sprawdzała pod ławką w parku.

bazie
Żaneta Naporowska

Mijały dni i noce, a Pani Wiosna nie przychodziła. Hania stawała się coraz smutniejsza. Nigdzie jej nie widziała. Nigdzie jej nie było. A przecież tak dokładnie szukała.
Aż pewnego dnia na spacerze, usłyszała jak mama mówi:
– Haniu, zobacz jaka piękna wiosna!
Uradowana Hania zaczęła się rozglądać dookoła. Widziała, że urosła trawa. Gałązki drzew pokryły się małymi listkami. Alejka była przyozdobiona urokliwymi krokusami i tulipanami. Nawet bazie się pojawiły. Na krzakach zauważyła pierwsze pąki. To był naprawdę piękny dzień. Na niebie świeciło słoneczko. Wiatr przyjemnie wiał. Ptaki ćwierkały. Ćwir, ćwir, ćwir…  Jednak Hania nigdzie nie widziała wiosny.
– Ale ja jej nie widzę – powiedziała rozczarowana dziewczynka. – Czy możesz mi ją pokazać?
Mama szeroko się uśmiechnęła. Podniosła córkę i zapytała:
– Haniu, pamiętasz jak mówiłam, że wiosna jest piękna i kolorowa?
– Tak, pamiętam – przytaknęła Hania.
– Zobacz jaki piękny mamy dzień, a świat pomalowany jest kolorem. – Mama wskazała wolną ręką na krajobraz i zaczęła wymieniać: – Błękitne niebo z żółtym słoneczkiem. Soczyście zielona trawa. Fioletowe, różowe i żółte kwiaty. Czerwone pąki na krzewach. Szmaragdowe listki na drzewach. Wiatr we włosach. Śpiewające ptaki. To właśnie jest wiosna.
Hania zrobiła duże oczy, a potem zaczęła się głośno śmiać. Tak długo czekała na wiosnę. Codziennie jej szukała – a Pani Wiosna zrobiła jej niespodziankę. Każdego dnia się pojawiała. To ona pokolorowała park i łąkę, drzewa, trawniki oraz krzewy. Hania popatrzyła na mamę i mocno ją przytuliła. Następnie z zadowoleniem powiedziała:
– Mamo w końcu przyszła wiosna. W przyszłym roku też ją poszukamy, dobrze?

Bajka na dobranoc: Sól – opowiada Pani Wieczorynka [WIDEO]

Maja Bohosiewicz i Ania Lewandowska karmią piersią
Instagram/majabohosiewicz/annalewandowskahpba
Aktualności
Karmienie piersią to nie motylki – pisze Maja Bohosiewicz. Nie zgadza się z Lewandowską?
Maja Bohosiewicz szczerze przyznała, że karmienie piersią to nie tylko motylki, kwiatki i kokardki. Jej wpis na Instagramie robi furorę wśród młodych mam!

Ania Lewandowska zaskoczyła fanów zdjęciem, na którym karmi Klarę piersią. Przy zdjęciu napisała, że karmienie piersią to coś więcej niż żywienie, to budowanie relacji z dzieckiem i dawanie mu poczucia bezpieczeństwa. To również "czułe oczy wpatrzone we mnie pełne miłości i wdzięczności". Maja Bohosiewicz, która kilka dni temu urodziła córeczkę Leonię, ma nieco inne zdanie na temat karmienia piersią. Nie jest tak kolorowo, jak pisze Lewandowska? "Na początku to koszmar i załamka" O korzyściach płynących z karmienia piersią nie trzeba nikogo przekonywać. Podobnie jak Ania Lewandowska, z okazji Międzynarodowego Tygodnia Karmienia Piersią Maja Bohosiewicz opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym karmi Leonię. "Nie będzie słodzenia w piernik, nie będzie motylków" – napisała przy opublikowanym zdjęciu. Co jest zamiast słodkości? Prawda. Prawda Mai, jak sama podkreśliła. Karmienie piersią to coś więcej niż uśmiechnięta mama i bobas wpatrzony w nią jak w obrazek. To popękane sutki, bolesne piersi, wątpliwości. "Koszmar i załamka" – jak pisze Maja. "Kiedy mówią o karmieniu, wszyscy, jak w jakiejś zmowie, zaczynają przypinać temu wydarzeniu kokardki i sypać kwiatki. Wiecie, czego nie widziałam nigdzie? Nie widziałam zdjęcia, jak babka zgina się w pół i zezuje, bo myśli, że zaraz odpadnie jej sutek. Nie widziałam nigdzie opisów, że po porodzie przykładamy dziecko do piersi i, uwaga spoiler, pewnie wam się to nie uda. Macie za płaskie/grube/wypukłe/czarne/szalone sutki, dziecko nie ssie, dziecko za płytko łapie, nie macie jeszcze pokarmu, macie za dużo pokarmu , macie nawał, macie zastój" – pisze Maja. Zobaczcie zdjęcie i przeczytajcie, co napisała o karmieniu piersią:     Międzynarodowy tydzień karmienia piersią. Damn. Ale mnie trafili. Długo myślałam nad tym...

Młoda mama z córką w przymierzalni wybiera strój kapielowy
facebook/Brittney Johnson
Aktualności
To nie jest kolejny wpis o pokochaniu własnego ciała. To chodzi o coś więcej…
To nie jest kolejny artykuł z serii "jak zaakceptować ciało po ciąży". Ta mama ma do przekazania o wiele więcej. Przeczytaj, co ma do powiedzenia – zgadzasz się z nią?

Dzieci uczą się przez naśladownictwo – pierwszymi nauczycielami każdego malucha są rodzice. Brittney Johnson, mama 4-letniej Payton, zrozumiała, jak ważne jest bycie dobrym przykładem dla swojego dziecka. Przeczytajcie wpis, który opublikowała na Facebooku. "Jeśli chodzi o dobre wychowanie, bądź przykładem..." Brittney Johnson zabrała córeczkę na zakupy. Chciała, żeby mała Payton pomogła jej wybrać kostium kąpielowy. Gdy weszły do przymierzalni, Brittney miała ze sobą aż 11 kostiumów wybranych przez córkę. Zaczęła je przymierzać, robiła zdjęcia i wysyłała przyjaciółkom, żeby oceniły, w którym stroju wygląda najlepiej . W pewnym momencie spojrzała na córkę i zrozumiała, jak ważna dla Payton jest ta chwila, wspólne zakupy i wizyta w przymierzalni. Dlaczego? "Przymierzyłam jeden strój, potem drugi, trzeci. Robiłam zdjęcia, żeby wysłać je przyjaciółkom i zapytać, co o nich myślą. Dziewczyny są dziwne, tak właśnie robimy... Wtedy zrobiłam to zdjęcie. Widzicie tę słodką istotkę w rogu? Ubraną w sukienkę i górę od stroju? Chciałam zobaczyć, co powie. Kiedy spojrzała w lustro, powiedziała, że uwielbia ten wzór i myśli, że wygląda pięknie. Zapytała, czy ja też uważam, że wygląda pięknie. Uderzyło mnie, że ona mówi tylko to, co usłyszy, co sama zobaczy. Każdego dnia mówię jej, że jest piękna . Jest uprzejma, kiedy wchodzi do sklepu, bo zawsze jej powtarzam, że jest uprzejma. Jest grzeczna przy kasie, bo widzi, że ja jestem grzeczna w stosunku do obcych. Komplementuje innych ludzi, bo uwielbia uczucie, kiedy ktoś komplementuje ją. Kiedy jesteśmy w tej przymierzalni, z tymi wszystkimi strojami kąpielowymi, to jest taki moment, kiedy mogę powiedzieć, że okropnie przytyłam przez ten rok albo że świetnie wyglądam w tym kolorze. Słowa, które wybiorę, zapiszą się w świadomości mojej córki. Jeśli chodzi o dobre wychowanie, bądź...

Lexi Sinclair w kostiumie kąpielowym z 4-miesięcznym synkiem
Facebook/Lexi Sinclair
Aktualności
Usłyszała, że nie powinna nosić bikini. Jej odpowiedź nas zachwyciła!
"Urodziłam dziecko, które mnie kocha, a ja dzięki niemu czuję się piękniejsza niż kiedykolwiek" – to najlepsza odpowiedź dla wszystkich hejterów!

Gdy obca kobieta skomentowała na basenie wygląd Lexi, młoda mama zachowała klasę i grzecznie odpowiedziała, dlaczego nie przejmuje się jej opinią. Opisała swoją historię na swoim profilu na Facebooku: Dziś z moim 4-miesięcznym synkiem Christianem poszłam na basen. Gdy założyłam mu czapeczkę, nagle koło nas pojawiła się kobieta po pięćdziesiątce i zaczęła coś mówić. Najpierw zapytała mnie o wiek Christiana, ile waży i czy szybko zasypia. Później powiedziała, że jako matka powinnam nosić w publicznym miejscu zabudowany kostium, zwłaszcza, że na basenie są mężczyźni, ja przyszłam tutaj z dzieckiem, a moje ciało nie wygląda jeszcze najlepiej. Każdy, kto mnie zna wie, że w innej sytuacji odpowiedziałabym coś tej szalonej kobiecie, ale zamiast tego po prostu się uśmiechnęłam, pocałowałam mojego syna i powiedziałam jej: "W czasie ciąży przytyłam prawie 23 kilogramy, a już udało mi się zrzucić 17. Urodziłam zdrowego i cudownego synka. Dzięki mojemu ciału mój synek ma co jeść. Także moje ciało nie jest najlepszym widokiem dla mężczyzn. Mam rozstępy , a mój brzuch pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Ale to dowód, że zrobiłam coś niezwykłego – urodziłam dziecko, które mnie kocha, a ja dzięki niemu czuję się piękniejsza niż kiedykolwiek. I szczerze mówiąc nie obchodzi mnie, co myślą o mnie chude dziewczyny z małymi tyłkami, napaleni faceci czy starsze kobiety takie jak Pani. Miłego dnia. Lexi nie chciała czekać na rekcję kobiety. W rozmowie z dziennikarką portalu The Bump powiedziała: "Stała tam czerwona ze wstydu, z otwartą buzią. Zanim zdążyła odpowiedzieć, odeszłam. Nie miałam ochoty słuchać tego, co miała mi jeszcze do powiedzenia". Brawa dla tej mamy! Nikt nie powinien oceniać jej ciała, zwłaszcza zupełnie obca osoba. Jeśli młode mamy mają ochotę nosić bikini – proszę bardzo. Lexi wygląda...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta