Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
dieta na płec dziecka
Fotolia.pl
Starania o dziecko

Dieta przyszłej mamy wpływa na płeć dziecka?

To, jak odżywia się kobieta przed zajściem w ciążę może mieć wpływ na płeć dziecka. Niektórzy naukowcy twierdzą, że spożywaniem określonych produktów możesz w znacznej mierze wpłynąć na to, czy urodzisz chłopca, czy dziewczynkę.

Wielu z nas obśmiewało babcine porady dotyczące tego, co jeść żeby urodzić chłopca a co, żeby spłodzić  upragnioną córeczkę.  A wiele mam  jest przekonanych, że urodziło córeczkę, bo spożywały łagodne i słodkie potrawy, oraz jadły dużo nabiału. A te preferujące ostre i kwaśne dania wydawały na świat chłopca. Badania prowadzone na przestrzeni ostatnich lat pokazują, że to, co je przyszła mama, nie jest bez znaczenia dla płci potomka.

Naukowcy badają wpływ diety na płeć dziecka

Wpływ diety na płeć dziecka stał się również przedmiotem wielu badań. Prof. Joseph Stolkowski i dr Jacques Lorrain w latach 80. przeprowadzili  badanie dotyczące zależności – dieta a płeć dziecka. W wynikach badań udowadniali tezę, że sposób odżywiania ma znaczny wpływ na płeć dziecka. Jednak musi to być dieta stosowana co najmniej 6 miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę. Wówczas to, co spożywa przyszła mama, może mieć wpływ na zmianę biochemicznej struktury komórek jajowych, które potem łatwiej będą przepuszczały plemniki z określonymi chromosomami X lub Y.
Według badań Stolkowskiego i Lorraina można wyróżnić produkty spożywcze, których spożywanie zwiększa prawdopodobieństwo spłodzenia dziecka określonej płci. I tak…

Dieta na chłopca

Dieta na chłopca to przede wszystkim sód i potas. Przyszła matka, która planowanie płci dziecka obrała w kierunku chłopca, powinna jeść słone potrawy. A także warzywa, takie jak pomidory ( i  ich przetwory; sok pomidorowy), ziemniaki, oraz pietruszkę. Zalecane są także owoce cytrusowe, które zawierają bardzo dużo witaminy C. Wśród produktów wspomagających spłodzenie chłopca znajduje się również czerwone mięso i chleb. Inne produkty żywnościowe zawierające sód i potas to banany, pestki słonecznika, suszone figi i morele, awokado, figi,  jabłka i rodzynki.
Jeśli planujemy chłopca, stosujemy produkty zawierające sód i potas, a unikamy tych, zalecanych w diecie na dziewczynkę, czyli ubogiej w magnez i wapń.

Co jeść, by mieć dziewczynkę

Jeśli marzy Ci się dziewczynka powinnaś spożywać dużo wapnia i magnezu przy ograniczeniu sodu, potasu i soli. Zalecane produkty to wszelkiego rodzaju nabiał: mleko, jogurty, twarożek, kakao oraz orzechy, ryby, brokuły, groch, ciecierzyca, szpinak, kasza gryczana, marchew.

Wysoki poziom cukru a urodzenie syna

Z kolei naukowcy z Uniwersytetu w Exeter i Oxford byli przekonani co do swojej tezy, że dieta matki wpływa na płeć dziecka. W  „Journal of Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences” udowadniali oni, że występuje ścisły związek między spożywaniem żywności wysokoenergetycznej w okresie zapłodnienia a urodzeniem syna. Zdaniem tych badaczy odkrycie to może pomóc w wyjaśnieniu spadku urodzeń chłopców w krajach rozwiniętych, ponieważ kobiety w tych krajach wybierają zazwyczaj dietę niskokaloryczną.
Tę tezę potwierdzają też badania naukowców z RPA z Uniwersytetu Pretorii w Republice Południowej Afryki o czym informował „New Scientist”. Wyniki ich badań potwierdzały tezę, że kobiety z wysokim poziomem cukru we krwi rodzą więcej męskiego potomstwa.
Aby sprawdzić wpływ diety na płeć potomstwa naukowcy z RPA prowadzili doświadczenia na myszach. Przez trzy dni, w czasie których samice miały kontakt z samcami, 20 z nich otrzymywało, wraz z wodą, hormon, który hamuje transport glukozy do krwiobiegu. Efektem jego działania był spadek stężenia glukozy we krwi. Przez resztę doświadczenia samicom podawano już czystą wodę. Okazało się, że myszy z grupy kontrolnej rodziły więcej samców - 53 proc., niż myszy, u których przed poczęciem doszło do spadku stężenia cukru - tylko 41 proc. Zdaniem autorów badań, odkrycie to pozostaje w zgodzie z wcześniejszymi obserwacjami, że samice z wysokim poziomem cukru we krwi z powodu cukrzycy rodzą więcej męskiego potomstwa niż przeciętnie.

Czytaj także: Sposoby na płeć dziecka

Kształt brzucha a płeć dziecka: czy wygląd brzucha może wskazywać na chłopca lub dziewczynkę? [WIDEO]

płeć dziecka, planowanie płci dziecka
Panthermedia
Starania o dziecko
Płeć dziecka na życzenie
Niewielu przyszłych rodziców na pytanie, kogo oczekują – chłopca czy dziewczynki, odpowiada, że chcą po prostu dziecka. Większość ochoczo wymienia jedną z płci.

Planowanie płci dziecka ? Musisz wiedzieć, że szansa urodzenia syna jest większa. Na każde 100 dziewczynek rodzi się w naszym kraju aż 105 chłopców. Z 46 chromosomów, obecnych w ludzkim genomie, 45 jest takich samych u mężczyzn i kobiet. Ten ostatni nosi nazwę Y, bo ma kształt podobny do tej litery. Jest jednym z najmniejszych i występuje tylko u osobników męskich (u kobiet jest to chromosom X). Wszystkie różnice między płciami są zakodowane, albo wyzwalane, przez ów jeden mały chromosom Y – pisze Judith Rich Harris w książce „Geny czy wychowanie”. I zastanawia się, dlaczego ta drobna różnica ma tak ogromne znaczenie, skoro między chłopcami a dziewczynkami jest dużo więcej podobieństw niż różnic. Zobacz też: Dni płodne – oblicz Powody planowania płci Przyczyny, dla których rodzice preferują określoną płeć dziecka , są rozmaite. Od poważnych – chęć uniknięcia chorób dziedzicznych, które ujawniają się tylko u potomków męskich (np. hemofilia) lub wyłącznie żeńskich (np. zespół Turnera ), po psychologiczne – chęć posiadania dziecka tej samej płci co rodzic (swoistej kopii). Przy drugim dziecku rodzicom często chodzi o to, żeby było do pary, a przy liczniejszej rodzinie, by było tyle samo córek co synów. Najczęściej jednak wybór płci dziecka jest podyktowany nieuświadomioną chęcią spełnienia społecznych oczekiwań. Przez wieki nazwisko i majątek rodziny dziedziczył syn , dlatego tak ważne było dla każdej pary małżeńskiej umocnienie swojej pozycji poprzez posiadanie męskiego potomka. Wybór płci a przedłużenie rodu Wciąż jeszcze w wielu kulturach kobieta marzy o tym, by urodzić syna. Nie zdając sobie z tego sprawy, myśli podobnie jak żona króla, która pragnie urodzić następcę tronu, by zapewnić sobie przychylność męża i narodu, twierdzi Wojciech Eichelberger w „Kobiecie bez winy i...

Fotolia.pl
Starania o dziecko
Chcesz mieć córkę? Tylko nie szczytuj!
Istnieje opinia, która mówi, że większe prawdopodobieństwo na poczęcie córki jest wówczas, gdy stosunek seksualny nie kończy się kobiecym orgazmem. Czy wiesz dlaczego?

Czy wiesz, że istnieje teoria, która mówi, że jeśli kobieta ma orgazm podczas stosunku i zajdzie w ciążę to ma większe szanse na urodzenie chłopca? O co chodzi w tej teorii? Jak zaplanować płeć dziecka ? W dzisiejszych czasach przyszli rodzice nie tylko chcą wybrać najlepszy czas na narodziny dziecka (gdy dostaną upragniony awans, kupią większe mieszkanie), lecz także chcą móc wybrać płeć swojego potomka, a przynajmniej mieć jakiś wpływ na odwieczną zasadę 50 proc. na 50 proc. Stąd sprawdzają wszelkie sposoby na to, by zaplanować płeć dziecka . Jedną z nich jest obecność bądź brak kobiecego orgazmu .  Jest orgazm? Będzie chłopiec! Według tej teorii współżycie, które ma na celu poczęcie dziewczynki, powinno zakończyć się brakiem orgazmu kobiety . Skąd taka teoria? Środowisko pochwy jest kwaśne, orgazm zmienia je na zasadowe, które bardziej sprzyja plemnikom męskim . W środowisku kwaśnym mogą przeżyć jedynie plemniki żeńskie i zapewnienie takiego środowiska w pochwie po stosunku zwiększa szanse na poczęcie dziewczynki . Warto wiedzieć, że okolice położone bliżej wejścia do pochwy są bardziej kwaśne niż te miejsca w pobliżu szyjki macicy. Jeśli rodzice zastanawiają się, jak począć dziewczynkę, powinni pamiętać, że penetracja nie powinna być zbyt głęboka, aby stworzyć bardziej sprzyjające warunki dla plemników żeńskich. Zgodnie z prezentowaną teorią, jeśli w czasie stosunku, podczas którego doszło do zapłodnienia , kobieta ma orgazm, to zwiększa prawdopodobieństwo urodzenia syna .  

kto częściej rodzi dziewczynki a kto chłopców
Adobe Stock
Aktualności
Niektóre mamy mogą na 100 proc. mieć chłopca? Odkryto dlaczego tak się dzieje
To chyba najprostszy na świecie test, aby sprawdzić, czy będziesz mieć córkę, czy syna! Przekonaj się!

Kiedy rodzą się synowie, a kiedy córki? Naukowcy już to wiedzą. Jak się okazuje, płeć dziecka może być uzależniona od statusu materialnego jego rodziców. Czy to oznacza, że możesz sobie ją zaplanować? Najważniejszy jest stan konta? Najnowsze doniesienia ze świata nauki pokazują zależność pomiędzy komfortem życia kobiety i tego jak może to się później przełożyć na płeć jej dziecka. Naukowcy z Australijskiego Uniwersytetu Państwowego przez 12 lat badali zależność pomiędzy stylem życia przyszłych mam a płcią ich dzieci. Wyniki badań są zaskakujące. Okazało się, że czynniki takie jak wiek rodziców, waga kobiety, czy poziom wykształcenia rodziców mają mniejszy wpływ na płeć dziecka niż to, jak bardzo są zamożni. Jesteś bogata, więc będziesz mieć chłopca? Naukowcy analizowali sytuację życiową ponad 5 tys. kobiet w ciąży. Doszli do wniosku, że jedynym czynnikiem pozwalającym wskazać na wyższe prawdopodobieństwo urodzenia chłopca jest stan materialny ich przyszłych rodziców. Zależność dowodzi, że bogatsze kobiety, z większym prawdopodobieństwem będą mieć synka, podczas gdy biedniejsze kobiety mogą spodziewać się większej liczby córek. Słabsi z natury? Według jednej z autorek badań dr Alison Behie, dużo większym wyzwaniem dla kobiet jest urodzenie chłopca niż dziewczynki. Stąd natura, chcąc wyrównać te różnice, promuje status materialny przyszłej mamy. Badacze są zdania, że kobiety żyjące w dostatku są zdrowe i mogą pochwalić się dobrą kondycją psychiczną i dlatego rodzą częściej chłopców. Męscy potomkowie są z natury dużo słabsi i mieliby mniejsze szanse na przeżycie w biednych rodzinach. Przewaga dziewczynek Dr Alison Behie podkreśliła, że już na etapie życia płodowego chłopcy są dużo bardziej narażeni na śmierć w łonie matki. Także po przyjściu na świat mają mniejszą szansę...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz