Stosowanie kubeczka menstruacyjnego zwiększa szanse na poczęcie
AdobeStock
Starania o dziecko

Kubeczek menstruacyjny metodą na zajście w ciążę? Kobiety potwierdzają jego działanie!

Używasz tego pojemniczka podczas miesiączki? Jeśli chcesz szybko mieć dziecko, zacznij go stosować także w dni płodne. Sprawdź, dlaczego!

Jeśli uznaliście już z partnerem, że nadszedł czas na rozpoczęcie starań o dziecko, powinniście wiedzieć, że jest pewna nietypowa metoda, dzięki której szanse na zapłodnienie bardzo rosną. W dodatku jest ekologiczna, naturalna i niedroga. Wystarczy, że zaopatrzysz się w… kubeczek menstruacyjny. Jak go używać, by szybko zajść w ciążę?

Kubeczek menstruacyjny to coraz bardziej popularna alternatywa dla tamponów. Kobiety decydują się na zastąpienie tamponów czy podpasek kubeczkiem, ponieważ można używać go wielokrotnie, jest zatem rozwiązaniem ekologicznym i ekonomicznym. Okazuje się, że zastosowanie kubeczka może być szersze. Amerykańscy ginekolodzy dowodzą, że może też pomóc parom w skróceniu czasu oczekiwania na pojawienie się dwóch kresek na teście ciążowym.

Dr Sherry Ross, ginekolog-położnik i ekspert ds. zdrowia kobiecego, powiedziała w portalu Parents.com, że pary starające się o dziecko rzeczywiście coraz częściej używają kubeczka menstruacyjnego. „Można to robić na dwa sposoby. Uprawiając seks, mężczyzna może bezpośrednio umieścić nasienie w kubeczku menstruacyjnym w trakcie wytrysku albo też tuż po stosunku kobieta może uniemożliwić plemnikom wydostanie się z pochwy poprzez umieszczenie w niej kubeczka” – dodała.

Jak używać kubeczka menstruacyjnego w celu zapłodnienia?

Umieszczenie tego naczynka w pochwie tuż po wytrysku nasienia, do którego dochodzi w trakcie współżycia, powoduje, że plemniki są w niej zatrzymane, znajdują się blisko macicy i w dodatku mogą poruszać tylko w jej kierunku. Śluz szyjkowy w trakcie owulacji pomaga spermie płynąć przez szyjkę macicy do jajowodu, gdzie plemnik może połączyć się z komórką jajową, dokonując zapłodnienia. Następnie zapłodniona komórka jajowa trafia do macicy i się zagnieżdża.

Jak długo przechowywać kubeczek menstruacyjny w pochwie?

Plemniki żyją średnio około 3 dni. Im dłużej będą znajdować się przy wejściu do macicy, tym większa szansa, że dojdzie do zapłodnienia. Jednak dla bezpieczeństwa kobiety lepiej jest wyjąć kubeczek nie później niż po 12 godzinach od jego założenia. Zbyt długie przetrzymywanie go w pochwie może zmienić pH i przyczynić się do powstania infekcji bakteryjnej lub zapalenia pochwy.

Kobiety potwierdzają skuteczność tej metody na przyspieszenie zapłodnienia

Mamy, które stosowały kubeczki menstruacyjne w ten sposób, przyznają, że faktycznie ułatwiły im one zajście w ciążę. Niektóre z nich twierdzą, że być może był to jedynie zbieg okoliczności, ale wierzą, że to właśnie kubeczki przyczyniły się do powodzenia. Nawet pary, które od lat zmagały się z problemem niepłodności i w końcu zdecydowały się na eksperyment i z tą metodą, potwierdzają, że zadziałała. Oczywiście nie jest to niezawodny sposób na szybkie zapłodnienie i nie zawsze musi zadziałać. Kobiety, które z niego skorzystały, podkreślają jednak, że jest o wiele tańszy niż leczenie niepłodności i choćby dlatego warto po niego sięgnąć. 

Rzeczywiście metoda z kubeczkiem menstruacyjnym jest ciekawa i z pewnością nie zaszkodzi, jednak nie rozwiąże poważnych problemów z niepłodnością. Na razie nie istnieją żadne badania naukowe, które potwierdziłyby jej skuteczność. Dlatego, jeśli od dłuższego czasu starasz się o dziecko bez powodzenia, radzimy, byś w pierwszej kolejności zasięgnęła porady lekarza.  

Źródło: www.parents.com
 

Zobacz także
Quiz z wiedzy o testach ciążowych

Co wiesz na temat testów ciążowych? [QUIZ]

8 sposobów na rutynę podczas starania o dziecko

zioła na płodność

Starasz się o dziecko? Pij napary z tych ziół!

Usta, czerwone usta, kobieta seks oralny, miłość francuska

Starasz się o dziecko? Zrezygnuj z miłości francuskiej


Zobacz też:

Kiedy można zajść w ciążę? Nie tylko w dni płodne! [FILM]

cykl miesiączkowy
Fotolia
Mama
Cykl miesiączkowy: jak obliczyć, ile trwa, fazy cyklu
Cykl miesiączkowy dzieli się na 4 fazy: menstruację, fazę folikularną, owulację i fazę lutealną (niepłodną). Podczas każdej dominują inne hormony, które powodują najpierw dojrzewanie jajeczka, a następnie przygotowanie do ciąży lub złuszczenie nabłonka macicy. Sprawdź, co się dzieje w cyklu miesiączkowym!

Cykl miesiączkowy, zwany również cyklem menstruacyjnym lub owulacyjnym, to nic innego jak kilka pojawiających się kolejno faz hormonalnych w organizmie kobiety. Następują po sobie regularnie i wiążą się z przeplatającymi się ze sobą okresami niepłodności oraz płodności.  Pierwsza miesiączka pojawia się średnio między 12. a 13. rokiem życia, a kończy wraz z okresem przekwitania między 45. a 55. rokiem życia. Dobrze funkcjonujący cykl miesiączkowy jest oznaką gotowości do zajścia w ciążę i prawidłowego funkcjonowania hormonów. Spis treści: Czym jest cykl miesiączkowy? Ile trwa cykl miesiączkowy? Jak obliczyć cykl menstruacyjny? Fazy cyklu miesiączkowego Zaburzenia cyklu miesiączkowego Czym jest cykl miesiączkowy? Cykl miesiączkowy to następujące cyklicznie (czyli w powtarzającym się rytmie) zmiany w organizmie kobiety. Ich celem jest przygotowanie macicy na ewentualne przyjęcie zapłodnionej komórki jajowej, uwolnienie dojrzałego jajeczka oraz złuszczenie się nabłonka macicy i wydalenie go wraz z krwią, gdy nie dojdzie do zapłodnienia. Cykl regulowany jest hormonami, których poziom nieustannie się zmienia, wywołując określone zmiany w ciele. Zmiany te nazywane są fazami cyklu menstruacyjnego. Hormony odpowiadające za cykl miesiączkowy mogą także wpływać na samopoczucie kobiety, co sprawia, że w poszczególnych fazach cyklu może czuć się ona lepiej lub gorzej. Dlaczego cykl menstruacyjny jest nazywany cyklem miesiączkowym? Wszystko przez to, że menstruacja to fachowa nazwa miesiączki, a cykl menstruacyjny oblicza się na podstawie dat występowania miesiączki. Ile trwa cykl miesiączkowy? Umownie mówi się, że cykl menstruacyjny trwa 28 dni. Ale normą jest również cykl trwający 21 dni lub nawet 35 dni. U każdej kobiety cykl miesiączkowy ma inną długość. To, ile trwa, zależy od...

Dni płodne
AdobeStock
Starania o dziecko
Dni płodne po okresie: kiedy są, jak je obliczyć przy regularnym i nieregularnym cyklu
Dni płodne po okresie możesz obliczyć, znając długość cyklu miesiączkowego. Przy 28-dniowym cyklu dni płodne pojawiają się po niecałych 2 tygodniach od pierwszego dnia miesiączki. Jeśli masz nieregularne cykle i chcesz wiedzieć, kiedy po okresie możesz zajść w ciążę, możesz wyliczyć dni płodne na podstawie kilku cykli menstruacyjnych. Sprawdź, jak obliczyć, kiedy masz dni płodne.

Dni płodne to kilka dni w czasie cyklu miesiączkowego, kiedy można zajść w ciążę. ​Dni płodne zaczynają się po okresie przed wystąpieniem owulacji (jajeczkowania). Owulacja (nazywana też szczytem dni płodnych) występuje zazwyczaj około 14 dni przed kolejnym okresem. Owulacja pojawi się około dwa tygodnie przed następną miesiączką   bez względu na to, czy kobieta ma okres co 21 dni, co 28, czy co 35.  Aby mieć pewność, czy masz dni płodne zaraz po okresie i wiedzieć, kiedy jest najlepszy moment na zajście w ciążę, musisz znać datę ostatniej miesiączki (to jest pierwszy dzień cyklu miesiączkowego,  obliczyć długość cyklu  (prawidłowy może trwać 21 lub 35 dni, ważne żeby był regularny). Zestawiając te informacje stworzysz własny kalendarz dni płodnych, ułatwiający starania o dziecko. Spis treści: Kiedy są dni płodne po okresie? Czy zaraz po okresie są dni płodne? Jak obliczyć dni płodne przy nieregularnym okresie? Dni płodne po okresie: objawy Ile trwają dni niepłodne po okresie? Metody ustalania dni płodnych Dni płodne po okresie: wykres Kiedy są dni płodne po okresie? Przyjmuje się, że dni płodne zaczynają się od około 6 dni przed owulacją i trwają do 2 dni po jej zakończeniu. W cyklu 28-dniowym owulacja wypada w 14. dniu od rozpoczęcia ostatniej miesiączki (14. dzień cyklu), a dni płodne po okresie są około 7. dnia od rozpoczęcia ostatniej menstruacji (7. dzień cyklu). W cyklu 32-dniowym owulacja powinna rozpocząć się w 18. dniu od rozpoczęcia ostatniej miesiączki (18. dzień cyklu), a dni płodne po miesiączce zaczynają się w 11. dniu od rozpoczęcia ostatniego okresu (11. dzień cyklu). Choć komórka jajowa żyje tylko 24 godziny, plemniki są w stanie...

jak zajść w ciążę
Adobe Stock
Starania o dziecko
Jak szybko zajść w ciążę: jak się kochać, sposoby na zajście w ciążę
Najlepszym sposobem, aby szybko zajść w ciążę, jest częste kochanie się z partnerem. Jeśli jednak rzadziej uprawiacie seks, należy współżyć w odpowiednim momencie. Opisujemy, jak się kochać, żeby zajść w ciążę i podajemy dodatkowe sposoby, które ułatwiają szybkie poczęcie dziecka.

Jak zajść w ciążę szybko, naturalnie i... łatwo? Coraz więcej par zadaje sobie to pytanie, bo coraz częstsze są kłopoty z płodnością. Jest kilka sposobów, dzięki którym zwiększamy nasze szanse, by zobaczyć dwie kreski na teście ciążowym. Należą do nich między innymi korzystanie z testów owulacyjnych czy kalendarza dni płodnych . Aby wspomóc szybkie i skuteczne zajście w ciążę, warto również przyjrzeć się swojemu stylowi życia.  Spis treści:  Jak zajść w ciążę: częstszy seks w dni płodne Jak się kochać, żeby zajść w ciążę? Jak wspomóc zajście w ciążę: oblicz najlepszy czas Jak szybko zajść w ciążę: ogranicz stres i używki Jak przygotować się do zajścia w ciążę: odpowiednia dieta Co warto wiedzieć o zajściu w ciążę? Jak zajść w ciążę: częstszy seks w dni płodne Komórka jajowa w organizmie kobiety jest zdolna do zapłodnienia tylko przez jedną dobę w ciągu całego cyklu miesiączkowego. Ale są sposoby, aby zwiększyć szanse plemników na dotarcie do komórki jajowej kobiety.  Jak często współżyć, by zajść w ciążę: kochajcie się nie tylko w czasie dni płodnych; uprawiajcie seks 3 razy w tygodniu – wtedy trudno „przegapić” owulację i najbardziej płodny okres. Jeżeli kochacie się przed rozpoczęciem dni płodnych, plemniki po wytrysku są w stanie przeżyć w jamie macicy nawet kilka dni (2-5 dni). Dodatkowo śluz z szyjki macicy chroni spermę przez nieprzyjaznymi warunkami aż do czasu owulacji. Dzięki temu plemniki mogą „poczekać” na dojrzałą komórkę jajową i zapłodnić ją, dopiero gdy będzie na to gotowa. Częste współżycie sprawia, że poprawia się żywotność i ruchliwość plemników oraz kondycja komórek jajowych. Jajowody i macica są lepiej ukrwione. Jak się kochać, żeby zajść w ciążę?...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj