Już wiemy, że majówkę 2021 spędzimy w domach. Wciąż jednak wielu z nas oczekuje, że hotele i obiekty noclegowe zostaną otwarte po długim weekendzie majowym. W porannej rozmowie z Radiem Zet Adam Niedzielski ostudził nasze nadzieje.

Reklama

Priorytetem są szkoły

„Sekwencja będzie zbliżona do tej przy podejmowaniu decyzji o zaostrzaniu działalności. Pierwsze będą przywracane usługi branży beauty, później może handel wielkopowierzchniowy, w perspektywie są też hotele, a na końcu restauracje i branża fitness” – podkreślał minister zdrowia. Niewykluczone, że w Polsce, śladem wielu krajów europejskich, otworzone zostaną wcześniej ogródki lokali gastronomicznych.

Jak mówił dalej Adam Niedzielski, najważniejszą kwestią jest teraz powrót uczniów do szkół. „Jest plan z ministrem Czarnkiem, by uczniowie wrócili do szkół jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego” – dodał.

Hotele zamknięte do 3 maja

Obecne restrykcje (zamknięte zakłady fryzjerskie, restauracje, kina, teatry, muzea, galerie sztuki, sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m²) potrwają do 25 kwietnia. Hotele, obiekty noclegowe i gastronomia będą zamknięte co najmniej do 3 maja. Jak mówił Adam Niedzielski podczas ostatniej konferencji, rząd zdecydował się na taki krok, „aby nie było dylematów związanych z podejmowaniem decyzji co do majówki”.

Zobacz też:

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama