Rabiatul Adawiyah to tiktokerka, która na swoim profilu często umieszcza filmiki z dziewczynką cierpiącą na tzw. syndrom wilkołaka (hipertrichozę). Między tiktokerką a dziewczynką z syndromem wilkołaka nawiązała się nić sympatii, dzięki czemu można zobaczyć ją na tiktokowym profilu starszej koleżanki.

Reklama

Tiktokerka przełamuje tabu

TikTokerka poznała Missclyen przypadkiem, podczas wizyty w placówce medycznej. Nagrania z dziewczynką cieszą się ogromną popularnością w sieci. Być może takie filmy pozwolą oswoić się niektórym z nietypowym wyglądem dziecka, a w konsekwencji przynajmniej w jakimś stopniu zmniejszą tabu związane z tą chorobą.

Tiktokerka sama mówi o tym, że chce wśród ludzi zwiększać świadomość na temat tego zaburzenia, dlatego zamieszcza nagrania z dzieckiem. Rabiatul Adawiyah podkreśla przy tym, że rodzice dziewczynki wyrazili na to zgodę.

Pod większością nagrań nie ma możliwości zostawiania komentarzy – jest to zabieg, który ma na celu uniemożliwienie obrażania małej Missclyen.

Historia dziewczynki z syndromem wilkołaka

Dziewczynka choruje na hipertrichozę. Jest to zaburzenie genetyczne, które charakteryzuję się nadmiernym owłosieniem ciała. Syndrom wilkołaka dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Bardzo gęste owłosienie występuje na różnych częściach ciała, również na twarzy.

Zobacz także

W wywiadzie dla „My Metro” rodzice dziewczynki opowiedzieli, że „tak było od urodzenia”, a lekarz nie wiedział, co jest przyczyną choroby dziecka. Dodali także, że „dyżurna pielęgniarka zemdlała zaraz po narodzinach dziecka”.

Źródło: TikTok, www.hmetro.com.my

Piszemy też o:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama