Atrakcje kujawsko-pomorskie
Adobe Stock/fot. Studio Romantic
Czas wolny

Atrakcje dla dzieci w województwie kujawsko-pomorskim

Poznajcie najciekawsze atrakcje dla dzieci w województwie zachodnio-pomorskim. Kujawy mają dużo do zaoferowania całym rodzinom: od miejsc zabytkowych, do miejsc rozrywki i zabawy. Z pewnością nie będziecie się tu nudzić!

Czasem ciężko zainteresować dziecko jakąś konkretną atrakcją. Jednakże będąc w województwie kujawsko-pomorskim atrakcji dla dzieci nie brakuje. Zatem zachęcamy do poznania ciekawych, regionalnych miejsc.

Spis treści:

 1. Młyn Wiedzy w Toruniu
 2. Planetarium Toruń
 3. Fantasy Park w Toruniu
 4. Muzeum Zabawek i Bajek
 5. Żywe Muzeum Piernika
 6. Manufaktura Cukierków w Toruniu
 7. Ogród Zoobotaniczny w Toruniu
 8. Zoo w Bydgoszczy
 9. Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”
 10. Plac zabaw na Wyspie Młyńskiej
 11. Muzeum Mydła i Historii Brudu
 12. Jura Park w Solcu Kujawskim
 13. Park linowy Włocławek
 14. Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie
 15. Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
 16. Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji
 17. Park Dinozaurów Zaurolandia w Rogowie
 18. Mega Park Rudnik

Jak się zachować podczas burzy? (inaczej w lesie, w górach i w domu!)

Młyn Wiedzy w Toruniu

Młyn wiedzy w Toruniu
Adobe Stock/fot. Pawe

Młyn Wiedzy w Toruniu jest nowoczesnym parkiem naukowym. Na zwiedzających czekają doświadczenia, które mogą samodzielnie przeprowadzić. Dodatkowo możecie obejrzeć pracownie naukowe, sale ekspozycyjne oraz wiele wystaw. Z każdego piętra zobaczycie Wahadło Foucaulta, które ukazuje obrót Ziemi wokół własnej osi.

Oprócz wahadła, w Młynie Wiedzy dostępne są:

 • wystawa „O obrotach”,
 • model rzeki nawiązującej do przepływającej przez Toruń Wisły,
 • ekspozycja „Idee”, która ukazuje idee kreowane przez człowieka,
 • pracownia kreatywna dla dzieci – przebudowa,
 • wystawa „przeŻYCIE”.

Adres: ul. Władysława Łokietka 5, 87-100 Toruń

Planetarium Toruń

Planetarium Toruń
Adobe Stock/fot. 123108 Aneta

Będąc w województwie kujawsko-pomorskim, warto odwiedzić Toruń, a w nim Planetarium. Będziecie mogli tu zobaczyć świat w perspektywie planety oraz galaktyk. Ponadto w sali Planetarium odbywają się 40-minutowe pokazy astronomiczne. Obejrzycie w nim m.in.:

 • opis gwiazdozbiorów,
 • budowę i wielkość Wszechświata,
 • tajemnice galaktyk i planet.

A wszystko dzięki ekranowi w kształcie kopuły oraz fotelom, w których możecie wygodnie oglądać projekcje. Dodatkowo do pokazów dołączony jest narrator, który jednocześnie dopowiada potrzebne informacje. Do dyspozycji zwiedzających są również urządzenia, na których można obejrzeć zjawiska, które występują we Wszechświecie.

Adres: ul. Franciszkańska 15, 87-100 Toruń

Fantasy Park w Toruniu

W Fantasy Park w Toruniu spędzicie aktywnie czas całą rodziną. Na miejscu znajduje się kino 5D oraz plac zabaw dla młodszych dzieci. Plac ten jest zaopatrzony w tory przeszkód, mosty oraz labirynty, więc wasze dziecko z pewnością nie będzie się tu nudzić. Dla dzieci starszych do dyspozycji są sale do gier w kręgle, a dla rodziców bilard.

Dodatkowo Fantasy Park oferuje szeroką gamę gier oraz symulatory wyścigowe. Ponadto jest tu sala do gier zręcznościowych. Miejsce te jest dobrą odskocznią po zwiedzaniu miejsc historycznych, by na chwilę przenieść się w świat rozrywki.

Adres: ul. Broniewskiego 90, 87-100 Toruń

Muzeum Zabawek i Bajek

Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu może spodobać się głównie dzieciom. Są tam eksponaty z XIX i XX wieku. Kolekcja zabawek liczy ponad 1000 sztuk. Zobaczyć możecie np.:

 • misie,
 • gry planszowe,
 • kolekcję wózków,
 • samochody,
 • a nawet egzemplarz lalki Barbie z 1959 roku.

Zabawki te sięgają nawet II wojny światowej, także zwiedzanie połączyć można również z opowieścią dzieciom „jak było kiedyś”. Dodatkowo odbywają się tu projekcje starych bajek oraz warsztaty literackie i artystyczne.

Adres: ul. Ducha Świętego 12, 87-100 Toruń

Żywe Muzeum Piernika

Kto choć raz ma szansę być w Toruniu, nie może pominąć Żywego Muzeum Piernika. Właśnie to miasto słynie z wypieków pierników, więc kupno go to niemal tradycja. W muzeum obejrzycie wyroby tych ciastek. Zwiedzający mają możliwość wzięcia udziału w przygotowaniu samodzielnych pierników, a taka receptura ma już ponad 500 lat. Jednocześnie, przy produkcji pierników, słuchać będziecie toruńskich legend, które opowiada pracownik muzeum. Gotowe pierniki możecie zabrać ze sobą na pamiątkę lub zjeść od razu. Dla fanów pamiątek, na miejscu znajduje się sklep z nimi.

Adres: ul. Rabiańska 9, 87-100 Toruń

Manufaktura Cukierków w Toruniu

W Manufakturze Cukierków w Toruniu słodkości wykonywane są na oczach zwiedzających. Wyrabiane są one w ponad 80 różnych smakach oraz 150 wzorach. Nie zawierają glutenu oraz są wykonane z 95% naturalnych składników, więc nie ma obaw, by dać je dzieciom. Cukierki występują pod postacią buziek, bohaterów z bajki lub owoców, więc jest to ciekawa atrakcja dla waszego dziecka.

Adres: ul. Szeroka 33, 87-100 Toruń

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu

Ogród Zoobotaniczny
Adobe Stock/fot. Andrey Shevchenko

W województwie kujawsko-pomorskim znajduje się jeden z najstarszych ogrodów zoobotanicznych w Polsce. Największą atrakcją, poza oczywiście zwierzętami, jest około 500 drzew, które mają ponad 50 gatunków. Na miejscu czeka na was ptaszarnia, w której znajdują się tukany czy papugi. Dodatkowo znajduje się tam również herpetarium, w którym zobaczycie legwana lub węża boa. Poza wyżej wymienionymi, w ogrodzie zoobotanicznym spotkacie:

 • niedźwiedzia himalajskiego,
 • rysia europejskiego,
 • kangura Bennetta,
 • surykatki,
 • jeżozwierze itp.

Po zwiedzaniu, dla dzieci dostępny jest plac zabaw oraz mini zoo.

Adres: ul. Bydgoska 7, 87-100 Toruń

Zoo w Bydgoszczy

W tym województwie jest również inne zoo, tym razem w Bydgoszczy. Taka forma atrakcji dla dzieci zawsze się sprawdza, więc warto je odwiedzić. Cały teren ma aż 14 ha, na którym znajduje się około 1000 zwierząt w 204 gatunkach. Tak więc obejrzycie tu ssaki, gady, płazy oraz ryby. Możliwości jest wiele. By dzieci miały jeszcze większy kontakt ze zwierzętami, na miejscu znajduje się również mini zoo, gdzie mogą nakarmić tutejsze zwierzęta.

Adres: ul. Gdańska 173/175, 85-674 Bydgoszcz

Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”

Leśny Park Kultury
Adobe Stock/fot. DawidDobosz

Leśny Park Kultury i Wypoczynku jest dobrą opcją na odetchnięcie po intensywnym zwiedzaniu, gdyż znajduje się z dala od zgiełku miasta. Jego obszar ma aż 800 ha i usytuowany jest wśród wzgórz oraz strumyków, a jest oddalony od centrum miasta tylko o 3 km. Na miejscu czekają na was takie atrakcje, jak:

 • Makroświat, w którym zobaczyć można biedronki, pająki czy modliszki w dużym powiększeniu,
 • Ogród Botaniczny z Arboretum,
 • Ogród Fauny Polskiej, w którym podziwiać możecie zwierzęta hodowlane, występujące w Polsce,
 • Ośrodek Rekreacji Konnej, gdzie możecie pojeździć na koniu i przy okazji nauczyć się na nim jeździć,
 • Muzeum Paleontologiczne, w którym jest ścieżka edukacyjna wzbogacona o tablice informacyjne opisujące historię powstawania życia. Zobaczcie tam również makiety dinozaurów,
 • Plac zabaw, z karuzelami oraz z zamkiem,
 • Polana rekreacyjna.

Adres: ul. Gdańska 173/175, 85-674 Bydgoszcz

Plac zabaw na Wyspie Młyńskiej

Plac ten przeznaczony jest dla dzieci od 2 do 12 roku życia. Miejsce to przypomina łąkę z rzeką. Na środku znajduje się wyspa, która wyglądem przypomina ogromną piaskownicę. By dbać o bezpieczeństwo dzieci, plac posiada piankę, która zapobiega urazom w razie upadku. Znajdują się tam również huśtawki w kształcie zwierząt, statek z masztem, karuzele itp. Jednak największą atrakcją są zjeżdżalnie rurowe posiadające aż 11 metrów długości. Z pewnością spędzicie tu czas miło oraz aktywnie.

Adres: ul. Mennica 7, 85-112 Bydgoszcz

Muzeum Mydła i Historii Brudu

W Muzeum Mydła i Historii Brudu czeka na was wystawa dawnych sprzętów do prania czy kolekcja mydeł z całego świata. Zwiedzanie muzeum rozpoczyna się od warsztatów mydlanych. Wybiera się wtedy zapach, kolor oraz dodatki, by stworzyć własne mydło. Można je wziąć ze sobą na pamiątkę lub do użytku własnego. Do dyspozycji zwiedzających jest również obejrzenie łazienki zrobionej na styl PRL-u. Dla osób dorosłych jest to sentymentalna podróż w stare czasy, a dla dzieci szansa na poznanie tego, w jakich warunkach wychowywali się ich rodzice. Dodatkowo możecie wziąć udział w warsztatach, na których można spróbować prać na tarce. Na miejscu znajduje się również sklep z pamiątkami. Dzieci do 3 roku życia zwiedzają muzeum bezpłatnie.

Adres: ul. Długa 13/17, 85-034 Bydgoszcz

Jura Park w Solcu Kujawskim

Jura Park Solec Kujawski
Adobe Stock/fot. Andrey Shevchenko

Jura Park jest miejscem edukacyjnym. Na miejscu dowiecie się, czym była era mezozoiczna, gdyż stworzona jest tu ścieżka dydaktyczna. Znajdują się tu również modele dinozaurów, których jest aż ponad 100. Dodatkowo jest tu ogród zimowy, w którym jest wiele roślin reliktowych. Na miejscu jest również park owadów oraz kino 5D, gdzie obejrzycie film o powstawaniu ziemi. Poza prelekcjami trójwymiarowymi seans dopełniają zmysły, takie jak ruch, dotyk, zapach i dźwięk. Dla dzieci młodszych dostępny jest plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami oraz statkiem pirackim.

Adres: ul. Sportowa 1, 86-050 Solec Kujawski

Park linowy Włocławek

Jest to miejsce, które spodoba się waszym pociechom. Po całodziennym zwiedzaniu zabytków dzieci mogą tu się po prostu wyszaleć. Park ten posiada 5 tras o różnym stopniu trudności. Trasy te wyglądają następująco:

 • Trasa zielona – dla dzieci najmłodszych, z 13 przeszkodami. Trasa ta znajduje się na wysokości od 1 do 2 m ponad ziemią.
 • Trasa niebieska – dla dzieci, które mają minimum 120 cm wzrostu, czeka na nich aż 12 przeszkód.
 • Trasa żółta – dla dzieci starszych, młodzieży oraz dorosłych, posiada 15 przeszkód o różnym stopniu trudności.
 • Trasa czerwona – dla młodzieży i dorosłych, z 19 przeszkodami o dużym stopniu trudności.
 • Trasa czarna – najtrudniejsza trasa, posiadająca 3 przeszkody oraz 3 tyrolki o długości 350 m.

Adres: Aleja Kazimierza Wielkiego, 87-800 Włocławek

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie

W Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa prowadzone są warsztaty o trzech działach tematycznych:

 • drukarski,
 • papierniczy,
 • piśmienniczy.

Na zwiedzających czeka możliwość pisania gęsim piórem, czerpanie papieru oraz obsługa prasy drukarskiej. Podczas zwiedzania uczestnicy biorą udział w poznawaniu historii o papiernictwie azjatyckim i europejskim. Na koniec zwiedzania, każdy uczestnik otrzymuje certyfikat, samodzielnie wykaligrafowane pismo oraz czerpany papier. Na miejscu znajduje się sklep z pamiątkami, gdzie możecie nabyć pamiątki z czerpanego papieru oraz papieru marmurkowanego.

Adres: ul. Szkolna 31, 87-122 Grębocin

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Muzeum Archeologiczne Biskupin
Adobe Stock/fot. Dejan Gospodarek

Muzeum Archeologiczne będzie dobrym pomysłem na doedukowanie dziecka, bez siedzenia w szkolnej ławce. Na miejscu zobaczycie rekonstrukcje chat. Dla dzieci jest to ciekawa lekcja o przeszłości, sprzed setek, a nawet tysięcy lat. Dodatkowo możecie wziąć udział w zajęciach muzealnych, dzięki którym przeniesiecie się do odległych czasów.

Adres: Biskupin 3, 88-410 Biskupin

Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji

Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji
Adobe Stock/fot. Marcin

Muzeum Kolejki Wąskotorowej jest jednym z największych tego typu obiektem w Europie. Na miejscu będziecie mieli okazję podziwiać ponad 70 lokomotyw, drezyn czy wagonów. Dodatkową atrakcją jest to, że muzeum posiada najstarsze eksponaty z nawet XIX wieku. Do większości wagonów można wchodzić do środka. W jednym nawet znajduje się sklep, w którym zakupić będziecie mogli pocztówki na pamiątkę. Ponadto zobaczycie zwrotnicę kolejową, żurawia wodnego oraz budkę dróżnika. Dla zwiedzających czeka poczekalnia, z której można wysłać korespondencję z oryginalnym datownikiem.

Adres: 88-400 Wenecja

Park Dinozaurów Zaurolandia w Rogowie

Park Dinozaurów
Adobe Stock/fot. Wirestock

W Parku Dinozaurów znaleźć możecie Muzeum Paleontologiczne, w którym znajduje się wystawa skamieniałości. Wzdłuż ścieżki będziecie mogli podziwiać naturalnej wielkości figury dinozaurów. Na dzieci czekają warsztaty geologiczno-plastyczne. Dodatkowo znajduje się tu również plac zabaw dla maluchów, sklep z pamiątkami oraz miejsce odpoczynku.

Adres: ul. Kolejowa 99, 88-420 Rogowo

Mega Park Rudnik

Mega Park jest centrum edukacji i rozrywki. Znajdziecie tu zoo, Mexico City oraz Miasteczko Westernowe Kansas. Ponadto jest tu również Kraina Baśni, Bajek oraz Legend, Dinozaury i Safari. Dla dzieci dodatkową atrakcją będą ruchowe dinozaury. Dla fanów Flinstonów znajduje się tu również Bedrock City. Miejsce to jest dobrą okazją do rozrywki oraz zabawy dla całej rodziny.

Adres: ul. Południowa, 86-300 Grudziądz

Atrakcje łódzkie
Adobe Stock/fot. Robert Kneschke
Czas wolny
Najciekawsze atrakcje dla dzieci w województwie łódzkim
Atrakcje dla dzieci w województwie łódzkim zapewnią rozrywkę dla małych i starszych pociech. Rejon ten ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc, dzięki którym wasz pobyt tam będzie ciekawy, a najmłodsi nie będą narzekać na nudę.

Województwo łódzkie oferuje wiele atrakcji, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Bez problemu dobierzecie aktywność lub miejsce pod młodsze i starsze dzieci. Przekonajcie się sami! Spis treści: Dinopark Kołacinek Sady Klemensa Termy Uniejów Zoo Safari Borysew Kolej Rogowska Dobronianka Park Arkadia i Pałac w Nieborowie Centralne Muzeum Włókiennictwa Muzeum Kinematografii Planetarium EC1 Centrum Nauki Experymentarium Spalski Park Krajobrazowy Niebieskie Źródła i Skansen Rzeki Pilicy Zamek w Łęczycy Arboretum w Rogowie Dinopark Kołacinek Wizyta w Dinoparku Kołacinek ucieszy młodsze i starsze dzieci, a także dorosłych. Znajduje się około godziny drogi od Łodzi. Znajdziecie tam dużo ścieżek, które poprowadzą was w poszukiwaniu kolejnych dinozaurów. Ponadto dzieci mogą na jakiś czas zostać archeologiem, odwiedzić muzeum, przejechać się dostępną kolejką lub poszaleć na placu zabaw. Na miejscu większość atrakcji jest płatna, więc trzeba być na to przygotowanym, gdy wasze dzieci rzucą się w wir zabawy. Adres: Kołacinek 21, 95-062 Dmosin Sady Klemensa Sady Klemensa znajdziecie między Warszawą a Łodzią. Jest to miejsce, gdzie całą rodziną odpoczniecie, nabierzecie energii na kolejny cały dzień zwiedzania i po prostu spędzicie tu miło czas. Na dzieci czekają atrakcje takie jak: Tor przeszkód, Park wodny, Piaskownica, Trampoliny, Labirynt, Oraz place zabaw. Nie lada atrakcją będzie dla waszych pociech przejażdżka kolejką z ciągnikiem, przejście trasy w parku linowym oraz jeżdżenie gokartami. Dorośli odnajdą się z pewnością w strefie wypoczynku, która wzbogacona jest o hamaki i leżaki. Adres: Podskarbice Szlacheckie 1, 96-232 Termy Uniejów Termy Uniejów są jednym z najpopularniejszych miejsc tego...

Atrakcje Międzyzdroje
Adobe Stock/fot. travnikovstudio
Czas wolny
Międzyzdroje – atrakcje dla dzieci
Atrakcje dla dzieci w Międzyzdrojach są odpowiednie dla pociech w każdym wieku. Znajdziecie tutaj wiele miejsc, w których najmłodsi mogą liczyć na dobrą zabawę.

Miasto to ma w swojej ofercie nie tylko plażę i molo, ale również przeróżne parki oraz muzea. Koniecznie zajrzyjcie tu w sezonie letnim, gdy wszystko budzi się do życia. Spis treści: Oceanarium Planetarium Park Miniatur Muzeum Figur Woskowych Aleja gwiazd Kawcza Góra Molo Bunkier V3 Jezioro Turkusowe Woliński Park Narodowy Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego Zagroda Pokazowa Żubrów Oceanarium Oceanarium jest z pewnością miejscem przyjaznym dzieciom. Wystawa podzielona jest na cztery działy tematyczne, które każda z nich opisana jest bardzo dokładnie. Najpopularniejszą wystawą cieszy się „Sala Gigantów Oceanu”. W oceanarium mieszkają: Płaszczki, Węgorze, Piranie, Mureny, Skrzydlice pstre, Błazenki, Rekiny itp. Miejsce to jest poniekąd miejscem edukacyjnym, gdyż czytając opisy wymienionych stworzeń, dowiecie się dużo na temat ich naturalnego środowiska do życia. Dodatkowo możecie zrobić sobie zdjęcie z rekinem w tle. Niesamowitym przeżyciem będzie dla dzieci przejście 16-metrowym tunelem, który wypełniony jest rybami. Ponadto jest tu touch pool, dzięki któremu dotknąć można żywych ryb. Adres: ul. Bohaterów Warszawy 16B, 72-500 Międzyzdroje Planetarium W Planetarium na 7-metrowej kopule zobaczyć możecie położenie gwiazd oraz filmy, które ukazują otaczający was wszechświat. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Do wyboru będziecie mieli kilka seansów: „Mikrokosmos”, „Lodowe krainy”, „Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej”, „Cuda Wszechświata”, „Poznaj Granice Układu Słonecznego”, „Dwa szkiełka”. Ponadto dowiecie się, jak powstał kosmos oraz poznacie historię powstawania teleskopu....

Atrakcje Solina
Adobe Stock/fot. yanlev
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w Solinie i okolicach
Atrakcje dla dzieci w Solinie są różnorodne. Możecie tutaj nie tylko podziwiać malowniczą naturę Bieszczad, lecz także odwiedzić kilka miejsc, gdzie najmłodsi poznają historię tego regionu lub po prostu wyładują swoje nielimitowane pokłady energii na dobrej zabawie. Poznajcie nasze propozycje najciekawszych atrakcji!

Bieszczady mają swój urok, który przyciąga turystów. Warto tu przyjechać, chociażby ze względu na zagrodę żubrów, która zrobi na waszych dzieciach wrażenie. Spis treści: Zapora w Solinie Rejs po jeziorze Solińskim Zagroda Żubrów w Mucznem Leśny zwierzyniec w Lisznej Muzeum Historii Bieszczad Bieszczadzka Kolej Leśna Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe Stadnina koni Park miniatur Basen w Lesku Bieszczadzki Park Narodowy Bieszczadzka ciuchcia Zapora w Solinie Zapora w Solinie budzi zainteresowanie wśród turystów. Warto pokazać dziecku tę technologiczną miejscówkę, która jest obowiązkowym punktem wycieczek turystycznych. Zapora w dół sięga aż 80 metrów w przepaść. Miejsce to zachęca do spacerów, jednakże warto zachować przy nich odpowiednią ostrożność. Do zapory możecie dodatkowo wejść i oglądać ją od środka. Możecie również zwiedzać ją z przewodnikiem, który opowiada jej historię oraz legendę. Dodatkowo macie okazje zobaczyć seans filmowy o technologiach wykorzystywanych do energii odnawialnych. Trzeba jednak pamiętać o ciepłych ubraniach, ponieważ wilgotność w tym miejscu osiąga 100%, a temperatura spada nawet do 7 stopni Celsjusza. Rejs po jeziorze Solińskim Będąc w Solinie, nie sposób ominąć rejsu po jeziorze Solińskim. Jest to jeden z piękniejszych zbiorników wodnych w Polsce. Jezioro Solińskie położone jest wśród gór. Rejs statkiem może być okazją do podziwiania pięknych widoków. Po rejsie jest możliwość wynajęcia kajaku lub rowerka wodnego. Pokazanie takiej formy zwiedzania swoim dzieciom, może zaszczepić w nich miłość do gór. Zagroda Żubrów w Mucznem W Zagrodzie Żubrów w Mucznem podziwiać możecie te zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Obiekt ma aż 7 hektarów. Dzięki temu żubry mają swoje środowisko do życia....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj