W naszym przewodniku znajdziecie przeróżne atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu. Zawarliśmy zarówno miejsca, które pomogą najmłodszym zapoznać się z trudną historią polskiego Pomorza, jak i takie, w których odnajdą miejsce do zabawy na długie godziny.

Reklama

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu:

 1. Ukryta Kraina dla małych czarodziejów
 2. Miasto Myszy – życie gryzoni w baśniowej scenerii
 3. Muzeum 6D – obowiązkowa atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu
 4. Muzeum Figur Woskowych
 5. Dziki Zachód nad polskim morzem
 6. Park rozrywki Pomerania Fun Park
 7. Park Linowy Kołobrzeg
 8. Ogrody Hortulus w okolicy Kołobrzegu
 9. Rejs statkiem po morzu – port pasażerski
 10. Port handlowy w Kołobrzegu
 11. Port marynarki wojennej RP i Muzeum Oręża Polskiego
 12. Latarnia morska w Kołobrzegu
 13. Port jachtowy – Marina Solna
 14. Pomniki w Kołobrzegu
 15. Mewy Mariany – nowoczesna forma sztuki na deptaku w Kołobrzegu

Ukryta Kraina dla małych czarodziejów

magiczna atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu
Adobe Stock/ Andrey Kiselev

Każdy – czy to stary, czy to młody – chciał choć raz trzymać w ręku magiczną różdżkę, która pozwoli zmienić otaczający nas świat. Takie marzenie możecie spełnić w Ukrytej Krainie. To naprawdę wyjątkowa atrakcja dla całej rodziny, dzięki której przeniesiecie się do świata magii.

Dzięki skinięciu magicznej różdżki możecie ożywić zabawnego Pana Wiewióra czy olbrzymiego 5-metrowego krokodyla Zębusia. W tym miejscu dzieci zamieniają się w czarodziei, lecz nie będzie to dla nich wyłącznie zabawa. Zwiedzanie Ukrytej Krainy to także cenna lekcja eksploracji świata, podczas której uczą się przezwyciężać swoje lęki.

Adres: Obrońców Westerplatte 18E, Kołobrzeg

Zobacz także

Więcej informacji: https://ukrytakraina.pl/

Miasto Myszy – życie gryzoni w baśniowej scenerii

miasto myszy
Adobe Stock/ arsenypopel

Życie małych gryzoni fascynuje niejednego malucha, a szczególne zainteresowanie wzbudzają myszy u fanów animowanej bajki Ratatuj. Jeśli wasze dziecko zalicza się do grupy, która z ogromną dozą ciekawości przygląda się małym gryzoniom, to Miasto Myszy powinno być waszą obowiązkową atrakcją podczas wizyty w Kołobrzegu.

W tym miejscu całą rodziną możecie zanurzyć się w świat mysiej nory, gdzie czeka na was kilkaset gryzoni. Specjalnie przygotowane terraria pozwolą wam wspólnie odkrywać ich codzienne życie w sposób, który jest bezpieczny zarówno dla was, jak i dla zwierzątek.

Pracownicy tego miejsca zadbali, by nie opierało się ono na zwykłym obserwowaniu zachowań gryzoni. W Mieście Myszy czekają na was tematyczne terraria, które obejmują m.in. kosmiczne życie mysz, tropikalne czy wakacyjne.

Mamy najmłodszych dzieci z pewnością ucieszy fakt, że maluchy do 3 roku życia mogą korzystać z atrakcji za darmo.

Adres: Morska 2, Kołobrzeg

Więcej informacji: https://miastomyszy.pl/

Muzeum 6D – obowiązkowa atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu

Zazwyczaj słowo muzeum nie wywołuje nadmiernego optymizmu u dzieci. Kołobrzeg odmienia jednak ten stereotyp i oferuje nowoczesne Muzeum 6D, w którym nie ma mowy o nudzie!

Ta atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu jest fenomenalna. Naszym zdaniem nazwa „muzeum” jest dość myląca, gdyż bardziej jest to park rozrywki lub zaczarowany świat, w którym najmłodsi mogą przenieść się do świata morskich legend i rybackich historii.

Tajemniczy akronim „6D” oznacza sześciowymiarowy świat. Jak to możliwe? Oprócz tego, że wszelkie obrazy są przedstawione w technice 3D, to towarzyszą im różne efekty specjalne takie jak różne zapachy, mgła, ruchoma podłoga czy bańki mydlane.

Wielowymiarowość tego miejsca sprawia, że taka lekcja historii zostanie na długo zapamiętana nawet przez najmłodszych uczestników zabawy.

Adres: Rodziewiczówny 15, Kołobrzeg

Więcej informacji: https://muzeum6d.pl/

Muzeum Figur Woskowych

Każde dziecko ma marzenie spotkać jakąś wyjątkową gwiazdę. Chłopcy najczęściej marzą o spotkaniu swojego ulubionego piłkarza, a dziewczynki ulubionej aktorki czy postaci z bajki. W Kołobrzegu jest miejsce, gdzie takie marzenia stają się namiastką rzeczywistości i chodzi oczywiście o słynne Muzeum Figur Woskowych.

Od lat zajmuje ono czołowe miejsca, na listach, które opisują atrakcje w Kołobrzegu (i to nie tylko dla dzieci, lecz także dorosłych). W tym wyjątkowym muzeum spotkacie takie postacie jak Jack Sparrow, Angelina Jolie, Cristiano Ronaldo, Harry Potter czy Myszka Miki. Podczas zwiedzania możecie sobie zrobić masę ciekawych zdjęć, które będą cudowną pamiątką na długie lata.

Adres: Rodziewiczówny 1a/25, Kołobrzeg

Więcej informacji: https://www.facebook.com/MuzeumFigurWoskowych1

Dziki Zachód nad polskim morzem

Dziki zachód Kołobrzeg
Miasteczko Dzikiego Zachodu w Zieleniewie k.Kołobrzegu

W okolicach Kołobrzegu znajduje się świetna atrakcja dla dzieci, które są fanami dzikiego zachodu. Park Rozrywki Dziki Zachód Zieleniewo to miejsce, w którym całą rodziną przeniesiecie się do Western City i indiańskich wiosek.

Dzieci w każdym wieku mogą tutaj skorzystać z przeróżnych atrakcji. Na terenie Parku Rozrywki organizowane są m.in. przejażdżki konne, przejażdżki off-road, byk rodeo, wyławianie złota czy mini zoo. Specjalnie odwzorowane makiety Western City i Indiańskiej Wioski pobudzą bujną wyobraźnię dzieci i pozwolą im się przenieść myślami wiele tysięcy kilometrów od pomorza zachodniego.

W przeciwieństwie do większości parków rozrywki tutaj wszystkie atrakcje są wliczone w cenie jednego biletu! Co więcej, mamy małą podpowiedź dla wszystkich rodzin, których maluchy mają urodziny podczas wyjazdu – na Dzikim Zachodzie obowiązuje tzw. bilet urodzinowy, dzięki któremu dziecko w dniu urodzin wchodzi za 1 zł. Za tak symboliczną kwotę czeka na nie dobra zabawa przez cały dzień!

Adres: Wycieczkowa 9, Zieleniewo

Więcej informacji: https://dzikizachod.com.pl/

Park rozrywki Pomerania Fun Park

park rozrywki w okolicach Kołobrzegu
Adobe Stock/ olgasparrow

Pozostając jeszcze na chwilę przy parkach rozrywki, nie sposób nie wspomnieć o Pomerania Fun Park. To największy park rozrywki w województwie zachodniopomorskim. Znajdziecie tutaj najbardziej ekstremalne atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu.

Cały teren atrakcji ma aż 30 hektarów i przepełniony jest przeróżnymi ciekawymi stanowiskami. Możecie tu m.in. odwiedzić wioskę wikingów, dodać życiu adrenaliny na ekstremalnym Wahadle i Dragonie czy zatopić się w wodnym świecie rozrywki, gdzie czeka na was mnóstwo atrakcji wodnych.

W przypadku tego miejsca naprawdę ciężko jest wymienić wszystkie zabawy, które tu na was czekają. Jednego jesteśmy pewni – możecie tu liczyć na świetną zabawę dla całej rodziny. Dla najmłodszych zostały przygotowane specjalne stanowiska oraz dmuchańce i plac zabaw. Dzieci w każdym wieku znajdują tu dla siebie naprawdę sporo atrakcji na cały dzień.

Adres: Pyszka 4, Pyszka

Więcej informacji: https://parkpomerania.pl/

Park Linowy Kołobrzeg

park linowy dla dzieci Kołobrzeg
Adobe Stock/ Volodymyr

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu to nie tylko plażowanie czy bajkowa zabawa. Znajdziecie tu także ciekawe miejsca do aktywnego spędzania czasu, a jednym z nich jest Park Linowy w Kołobrzegu.

W parku linowym na uczestników czekają zróżnicowane trasy, dzięki którym tej formie rozrywki mogą oddać się także najmłodsze dzieci. Przed wejściem każdy z uczestników jest szkolony przez instruktora, jak należy się zachowywać na wysokości. Cała zabawa także odbywa się pod czujnym okiem instruktora.

Adres: Park Teatralny, Kołobrzeg

Więcej informacji: https://parklinowy.kolobrzeg.pl/

Ogrody Hortulus w okolicy Kołobrzegu

ogrody Hortulus
Adobe Stock/ cegli

Choć nie w samym centrum Kołobrzegu, to zaledwie pół godziny jazdy od stolicy pomorza zachodniego, możecie odwiedzić ogromną kolekcję dendrologiczną.

Ogrody Hortulus są największym na świecie labiryntem grabowym. Na miejscu znajduje się także wieża widokowa, która pozwoli wam zobaczyć z perspektywy lotu ptaka najważniejsze atrakcje w okolicach Kołobrzegu.

Obawiacie się, że takie atrakcje dla dzieci w okolicach Kołobrzegu mogą być dla nich zbyt nudne? Nic podobnego! Ogrody Hortulus zawierają przeróżne tajemne przejścia i wiele ciekawych miejsc, gdzie najmłodsi mogą np. doświadczyć optycznej iluzji. Czeka tu na was niesamowita przygoda w pięknych okolicznościach przyrody, która na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Adres: Dobrzyca 76

Więcej informacji: https://www.hortulus.com.pl/

Podpowiedź: Jeśli poszukiwane atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu chcielibyście poszerzyć także o okoliczne miejscowości, to polecamy także okolicę Ustronia Morskiego. Sprawdź atrakcje, które czekają na was w województwie zachodniopomorskim, w naszym artykule „atrakcje dla dzieci zachodniopomorskie”.

Rejs statkiem po morzu – port pasażerski

rejs statkiem atrakcja w Kołobrzegu
Jan/Adobe Stock

Będąc nad morzem z dziećmi, koniecznie zabierz je na wodne atrakcje. Kołobrzeg słynie ze swoich statków wycieczkowych – Santa Marii, Pirata, Vikinga i Moniki III. Na pokładzie Moniki III możecie wziąć udział także w połowie ryb! To jedne z ulubionych atrakcji dzieci na Pomorzu Zachodnim.

Sporym zainteresowaniem cieszy się także rejs torpedowcem. Jest to statek, który był czynnie wykorzystywany w warunkach bojowych, a aktualnie pełni rolę muzeum, w którym dzieci mogą nawet postrzelać z działa!

Port handlowy w Kołobrzegu

port Kołobrzeg
Wojciech Wrzesień/Adobe Stock

Przy ulicy Portowej możecie podziwiać okazałe statki transportowe oraz stanowiska przeładunkowe. Dźwigi, które zobaczycie na terenie portu, z pewnością zrobią wrażenie na dzieciakach.

Adres: Portowa 41, Kołobrzeg

Port marynarki wojennej RP i Muzeum Oręża Polskiego

Port Wojenny Kołobrzeg znajdziecie na przeciw latarni morskiej. Choć na jego terenie wyłącznie niektóre jednostki są udostępniane zwiedzającym, to więcej o działaniu i historii polskiej marynarki, możecie dowiedzieć się z Muzeum Oręża Polskiego.

W Muzeum Oręża Polskiego znajdziecie największą kolekcję eksponatów, które są związane z I i II WŚ. Do Najbardziej okazałych atrakcji, które chętnie są odwiedzane przez dzieci, należą pojazdy militarne.

Nieodłączną częścią Muzeum Wojskowego jest Kołobrzeski Skansen Morski, w którym znajdziecie dwa okręty – legendarnego kontrtorpedowca „ORP Burza” i jacht pełnomorski. Obie jednostki znajdują się na lądzie.

Dzieci do lat 7 mają darmowy wstęp na teren atrakcji.

Adres: Armii Krajowej 13, Kołobrzeg

Więcej informacji: http://www.muzeum.kolobrzeg.pl/pl/

Latarnia morska w Kołobrzegu

latarnia morska w Kołobrzegu
Adobe Stock/ aalagraf

Nieodłącznym symbolem Kołobrzegu, który znają dzieci w całej Polsce, jest latarnia morska. Wysoka na 26-metrów budowla pozwala zobaczyć Kołobrzeg i okolice z perspektywy ptaka. Na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z którego będziecie mogli bezpiecznie podziwiać uroki natury nawet z najmłodszymi dziećmi.

Adres: Morska 1, Kołobrzeg

Port jachtowy – Marina Solna

Bardziej nowoczesny wymiar wodnych wojaży możecie zobaczyć na terenie Mariny. Jest to w pełni wyposażona przystań jachtowa, przy której cumują jachty różnych narodowości. Niektóre z nich naprawdę robią wrażenie!

Aby nie pozwolić nudzić się najmłodszym, możecie zorganizować im małą lekcję geografii – rozpoznawanie flag na poszczególnych jachtach. Maluchy będą miały zabawę, a wy będziecie mogli popodziwiać na własne oczy najbardziej okazałe jachty.

Adres: Warzelnicza 1, Kołobrzeg

Pomniki w Kołobrzegu

Pomnik Zaślubin Polski

pomnik Zaślubin Polski
Adobe Stock/ Fotokon

Modernistyczny pomnik Zaślubin Polski z Morzem upamiętnia patriotyczny akt związany z odzyskaniem Pomorza. Rzeźba przedstawia żołnierzy, którzy niosą flagę jako triumf po odzyskaniu morza polskiego.

Choć mało które dziecko będzie ochoczo słuchać trudnej historii Polski, która przez setki lat była atakowana z każdej strony granicy, to najmłodszych może zainteresować legenda. Według niej obejście pomnika z jednej strony na drugą poprzez „okno” pomaga spełnić życzenie, o którym się pomyśli.

Adres: bulwar Jana Szymańskiego 12, Kołobrzeg

Pomnik Sanitariuszki

Kolejnym patriotycznym pomnikiem, który znajdziemy na świeżym powietrzu, jest pomnik Sanitariuszki. Ponownie nawiązuje on do trudnych przeżyć wojennych naszego kraju. Jest on wyrazem hołdu dla kobiet, które narażając swoje życie, pomagały żołnierzom walczącym o niepodległość.

Adres: Sikorskiego, Kołobrzeg

Mewy Mariany – nowoczesna forma sztuki na deptaku w Kołobrzegu

Naszą ostatnią propozycją, która zapewne ze wszystkich wymienionych rzeźb najbardziej zachwyci dzieci, są mewy Mariany. W 2019 mewy Mariany zawojowały deptak Kołobrzeski. Ich pomysłodawcą jest miejscowy grafik Dariusz Jakubowski, a wykonawcą Romuald Wiśniewski.

Reklama

„Marian” to imię, które nadał autor mewom. Rzeźby podlegają mocnej antropomorfizacji, która odzwierciedla współczesne społeczeństwo. Kołobrzeskie Mariany piją „kapuczinę” w kubku na wynos, noszą modne dodatki, robią zdjęcia czy jeżdżą na deskorolce. To naprawdę ciekawy wyraz nowoczesnej sztuki, która doskonale oddaje typowe modele osobowości kołobrzeskich turystów.

Reklama
Reklama
Reklama