Atrakcje dla dzieci Kołobrzeg
konradkerker/Adobe Stock
Czas wolny

Kołobrzeg – atrakcje dla dzieci

Poznajcie z nami najlepsze atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu i zapomnijcie o nudzie podczas wakacji. Znajdziecie tu wiele miejsc, które zapewnią wam długie godziny rozrywki. Sprawdźcie, jak można ciekawie spędzić czas z dzieckiem w Kołobrzegu!

W naszym przewodniku znajdziecie przeróżne atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu. Zawarliśmy zarówno miejsca, które pomogą najmłodszym zapoznać się z trudną historią polskiego Pomorza, jak i takie, w których odnajdą miejsce do zabawy na długie godziny.

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu:

 1. Ukryta Kraina dla małych czarodziejów
 2. Miasto Myszy – życie gryzoni w baśniowej scenerii
 3. Muzeum 6D – obowiązkowa atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu
 4. Muzeum Figur Woskowych
 5. Dziki Zachód nad polskim morzem
 6. Park rozrywki Pomerania Fun Park
 7. Park Linowy Kołobrzeg
 8. Ogrody Hortulus w okolicy Kołobrzegu
 9. Rejs statkiem po morzu – port pasażerski
 10. Port handlowy w Kołobrzegu
 11. Port marynarki wojennej RP i Muzeum Oręża Polskiego
 12. Latarnia morska w Kołobrzegu
 13. Port jachtowy – Marina Solna
 14. Pomniki w Kołobrzegu
 15. Mewy Mariany – nowoczesna forma sztuki na deptaku w Kołobrzegu

Jak przygotować się na egzotyczną podróż z dzieckiem? [WIDEO]

Ukryta Kraina dla małych czarodziejów

Magiczna atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu
Adobe Stock/ Andrey Kiselev

Każdy – czy to stary, czy to młody – chciał choć raz trzymać w ręku magiczną różdżkę, która pozwoli zmienić otaczający nas świat. Takie marzenie możecie spełnić w Ukrytej Krainie. To naprawdę wyjątkowa atrakcja dla całej rodziny, dzięki której przeniesiecie się do świata magii.

Dzięki skinięciu magicznej różdżki możecie ożywić zabawnego Pana Wiewióra czy olbrzymiego 5-metrowego krokodyla Zębusia. W tym miejscu dzieci zamieniają się w czarodziei, lecz nie będzie to dla nich wyłącznie zabawa. Zwiedzanie Ukrytej Krainy to także cenna lekcja eksploracji świata, podczas której uczą się przezwyciężać swoje lęki.

Adres: Obrońców Westerplatte 18E, Kołobrzeg

Więcej informacji: https://ukrytakraina.pl/

Miasto Myszy – życie gryzoni w baśniowej scenerii

miasto myszy
Adobe Stock/ arsenypopel

Życie małych gryzoni fascynuje niejednego malucha, a szczególne zainteresowanie wzbudzają myszy u fanów animowanej bajki Ratatuj. Jeśli wasze dziecko zalicza się do grupy, która z ogromną dozą ciekawości przygląda się małym gryzoniom, to Miasto Myszy powinno być waszą obowiązkową atrakcją podczas wizyty w Kołobrzegu.

W tym miejscu całą rodziną możecie zanurzyć się w świat mysiej nory, gdzie czeka na was kilkaset gryzoni. Specjalnie przygotowane terraria pozwolą wam wspólnie odkrywać ich codzienne życie w sposób, który jest bezpieczny zarówno dla was, jak i dla zwierzątek.

Pracownicy tego miejsca zadbali, by nie opierało się ono na zwykłym obserwowaniu zachowań gryzoni. W Mieście Myszy czekają na was tematyczne terraria, które obejmują m.in. kosmiczne życie mysz, tropikalne czy wakacyjne.

Mamy najmłodszych dzieci z pewnością ucieszy fakt, że maluchy do 3 roku życia mogą korzystać z atrakcji za darmo.

Adres: Morska 2, Kołobrzeg

Więcej informacji: https://miastomyszy.pl/

Muzeum 6D – obowiązkowa atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu

Zazwyczaj słowo muzeum nie wywołuje nadmiernego optymizmu u dzieci. Kołobrzeg odmienia jednak ten stereotyp i oferuje nowoczesne Muzeum 6D, w którym nie ma mowy o nudzie!

Ta atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu jest fenomenalna. Naszym zdaniem nazwa „muzeum” jest dość myląca, gdyż bardziej jest to park rozrywki lub zaczarowany świat, w którym najmłodsi mogą przenieść się do świata morskich legend i rybackich historii.

Tajemniczy akronim „6D” oznacza sześciowymiarowy świat. Jak to możliwe? Oprócz tego, że wszelkie obrazy są przedstawione w technice 3D, to towarzyszą im różne efekty specjalne takie jak różne zapachy, mgła, ruchoma podłoga czy bańki mydlane.

Wielowymiarowość tego miejsca sprawia, że taka lekcja historii zostanie na długo zapamiętana nawet przez najmłodszych uczestników zabawy.

Adres: Rodziewiczówny 15, Kołobrzeg

Więcej informacji: https://muzeum6d.pl/

Muzeum Figur Woskowych

Każde dziecko ma marzenie spotkać jakąś wyjątkową gwiazdę. Chłopcy najczęściej marzą o spotkaniu swojego ulubionego piłkarza, a dziewczynki ulubionej aktorki czy postaci z bajki. W Kołobrzegu jest miejsce, gdzie takie marzenia stają się namiastką rzeczywistości i chodzi oczywiście o słynne Muzeum Figur Woskowych.

Od lat zajmuje ono czołowe miejsca, na listach, które opisują atrakcje w Kołobrzegu (i to nie tylko dla dzieci, lecz także dorosłych). W tym wyjątkowym muzeum spotkacie takie postacie jak Jack Sparrow, Angelina Jolie, Cristiano Ronaldo, Harry Potter czy Myszka Miki. Podczas zwiedzania możecie sobie zrobić masę ciekawych zdjęć, które będą cudowną pamiątką na długie lata.

Adres:  Rodziewiczówny 1a/25, Kołobrzeg

Więcej informacji: https://www.facebook.com/MuzeumFigurWoskowych1

Dziki Zachód nad polskim morzem

Miasteczko Dzikiego Zachodu kołobrzeg zieleniewo
Miasteczko Dzikiego Zachodu w Zieleniewie k.Kołobrzegu

W okolicach Kołobrzegu znajduje się świetna atrakcja dla dzieci, które są fanami dzikiego zachodu. Park Rozrywki Dziki Zachód Zieleniewo to miejsce, w którym całą rodziną przeniesiecie się do Western City i indiańskich wiosek.

Dzieci w każdym wieku mogą tutaj skorzystać z przeróżnych atrakcji. Na terenie Parku Rozrywki organizowane są m.in. przejażdżki konne, przejażdżki off-road, byk rodeo, wyławianie złota czy mini zoo. Specjalnie odwzorowane makiety Western City i Indiańskiej Wioski pobudzą bujną wyobraźnię dzieci i pozwolą im się przenieść myślami wiele tysięcy kilometrów od pomorza zachodniego.

W przeciwieństwie do większości parków rozrywki tutaj wszystkie atrakcje są wliczone w cenie jednego biletu! Co więcej, mamy małą podpowiedź dla wszystkich rodzin, których maluchy mają urodziny podczas wyjazdu – na Dzikim Zachodzie obowiązuje tzw. bilet urodzinowy, dzięki któremu dziecko w dniu urodzin wchodzi za 1 zł. Za tak symboliczną kwotę czeka na nie dobra zabawa przez cały dzień!

Adres: Wycieczkowa 9, Zieleniewo

Więcej informacji: https://dzikizachod.com.pl/

Park rozrywki Pomerania Fun Park

park rozrywki w okolicach Kołobrzegu
Adobe Stock/ olgasparrow

Pozostając jeszcze na chwilę przy parkach rozrywki, nie sposób nie wspomnieć o Pomerania Fun Park. To największy park rozrywki w województwie zachodniopomorskim. Znajdziecie tutaj najbardziej ekstremalne atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu.

Cały teren atrakcji ma aż 30 hektarów i przepełniony jest przeróżnymi ciekawymi stanowiskami. Możecie tu m.in. odwiedzić wioskę wikingów, dodać życiu adrenaliny na ekstremalnym Wahadle i Dragonie czy zatopić się w wodnym świecie rozrywki, gdzie czeka na was mnóstwo atrakcji wodnych.

W przypadku tego miejsca naprawdę ciężko jest wymienić wszystkie zabawy, które tu na was czekają. Jednego jesteśmy pewni – możecie tu liczyć na świetną zabawę dla całej rodziny. Dla najmłodszych zostały przygotowane specjalne stanowiska oraz dmuchańce i plac zabaw. Dzieci w każdym wieku znajdują tu dla siebie naprawdę sporo atrakcji na cały dzień.

Adres: Pyszka 4, Pyszka

Więcej informacji: https://parkpomerania.pl/

Park Linowy Kołobrzeg

park linowy dla dzieci Kołobrzeg
Adobe Stock/ Volodymyr

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu to nie tylko plażowanie czy bajkowa zabawa. Znajdziecie tu także ciekawe miejsca do aktywnego spędzania czasu, a jednym z nich jest Park Linowy w Kołobrzegu.

W parku linowym na uczestników czekają zróżnicowane trasy, dzięki którym tej formie rozrywki mogą oddać się także najmłodsze dzieci. Przed wejściem każdy z uczestników jest szkolony przez instruktora, jak należy się zachowywać na wysokości. Cała zabawa także odbywa się pod czujnym okiem instruktora.

Adres: Park Teatralny, Kołobrzeg

Więcej informacji: https://parklinowy.kolobrzeg.pl/

Ogrody Hortulus w okolicy Kołobrzegu

ogrody Hortulus
Adobe Stock/ cegli

Choć nie w samym centrum Kołobrzegu, to zaledwie pół godziny jazdy od stolicy pomorza zachodniego, możecie odwiedzić ogromną kolekcję dendrologiczną.

Ogrody Hortulus są największym na świecie labiryntem grabowym. Na miejscu znajduje się także wieża widokowa, która pozwoli wam zobaczyć z perspektywy lotu ptaka najważniejsze atrakcje w okolicach Kołobrzegu.

Obawiacie się, że takie atrakcje dla dzieci w okolicach Kołobrzegu mogą być dla nich zbyt nudne? Nic podobnego! Ogrody Hortulus zawierają przeróżne tajemne przejścia i wiele ciekawych miejsc, gdzie najmłodsi mogą np. doświadczyć optycznej iluzji. Czeka tu na was niesamowita przygoda w pięknych okolicznościach przyrody, która na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Adres: Dobrzyca 76

Więcej informacji: https://www.hortulus.com.pl/

Podpowiedź: Jeśli poszukiwane atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu chcielibyście poszerzyć także o okoliczne miejscowości, to polecamy także okolicę Ustronia Morskiego. Sprawdź atrakcje, które czekają na was w województwie zachodniopomorskim, w naszym artykule „atrakcje dla dzieci zachodniopomorskie”.

Rejs statkiem po morzu – port pasażerski

Rejs statkiem Kołobrzeg
Jan/Adobe Stock

Będąc nad morzem z dziećmi, koniecznie zabierz je na wodne atrakcje. Kołobrzeg słynie ze swoich statków wycieczkowych – Santa Marii, Pirata, Vikinga i Moniki III. Na pokładzie Moniki III możecie wziąć udział także w połowie ryb! To jedne z ulubionych atrakcji dzieci na Pomorzu Zachodnim.

Sporym zainteresowaniem cieszy się także rejs torpedowcem. Jest to statek, który był czynnie wykorzystywany w warunkach bojowych, a aktualnie pełni rolę muzeum, w którym dzieci mogą nawet postrzelać z działa!

Port handlowy w Kołobrzegu

Port dla statków Kołobrzeg
Wojciech Wrzesień/Adobe Stock

Przy ulicy Portowej możecie podziwiać okazałe statki transportowe oraz stanowiska przeładunkowe. Dźwigi, które zobaczycie na terenie portu, z pewnością zrobią wrażenie na dzieciakach.

Adres: Portowa 41, Kołobrzeg

Port marynarki wojennej RP i Muzeum Oręża Polskiego

 

Port Wojenny Kołobrzeg znajdziecie na przeciw latarni morskiej. Choć na jego terenie wyłącznie niektóre jednostki są udostępniane zwiedzającym, to więcej o działaniu i historii polskiej marynarki, możecie dowiedzieć się z Muzeum Oręża Polskiego.

W Muzeum Oręża Polskiego znajdziecie największą kolekcję eksponatów, które są związane z I i II WŚ. Do Najbardziej okazałych atrakcji, które chętnie są odwiedzane przez dzieci, należą pojazdy militarne.

Nieodłączną częścią Muzeum Wojskowego jest Kołobrzeski Skansen Morski, w którym znajdziecie dwa okręty – legendarnego kontrtorpedowca „ORP Burza” i jacht pełnomorski. Obie jednostki znajdują się na lądzie.

Dzieci do lat 7 mają darmowy wstęp na teren atrakcji.

Adres:  Armii Krajowej 13, Kołobrzeg

Więcej informacji: http://www.muzeum.kolobrzeg.pl/pl/

Latarnia morska w Kołobrzegu

latarnia morska w Kołobrzegu
Adobe Stock/ aalagraf

Nieodłącznym symbolem Kołobrzegu, który znają dzieci w całej Polsce, jest latarnia morska. Wysoka na 26-metrów budowla pozwala zobaczyć Kołobrzeg i okolice z perspektywy ptaka. Na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z którego będziecie mogli bezpiecznie podziwiać uroki natury nawet z najmłodszymi dziećmi.

Adres: Morska 1, Kołobrzeg

Port jachtowy – Marina Solna

Bardziej nowoczesny wymiar wodnych wojaży możecie zobaczyć na terenie Mariny. Jest to w pełni wyposażona przystań jachtowa, przy której cumują jachty różnych narodowości. Niektóre z nich naprawdę robią wrażenie!

Aby nie pozwolić nudzić się najmłodszym, możecie zorganizować im małą lekcję geografii – rozpoznawanie flag na poszczególnych jachtach. Maluchy będą miały zabawę, a wy będziecie mogli popodziwiać na własne oczy najbardziej okazałe jachty.

Adres: Warzelnicza 1, Kołobrzeg

Pomniki w Kołobrzegu

Pomnik Zaślubin Polski

Pomnik zaślubin Polski
Adobe Stock/ Fotokon

Modernistyczny pomnik Zaślubin Polski z Morzem upamiętnia patriotyczny akt związany z odzyskaniem Pomorza. Rzeźba przedstawia żołnierzy, którzy niosą flagę jako triumf po odzyskaniu morza polskiego.

Choć mało które dziecko będzie ochoczo słuchać trudnej historii Polski, która przez setki lat była atakowana z każdej strony granicy, to najmłodszych może zainteresować legenda. Według niej obejście pomnika z jednej strony na drugą poprzez „okno” pomaga spełnić życzenie, o którym się pomyśli.

Adres:  bulwar Jana Szymańskiego 12, Kołobrzeg

Pomnik Sanitariuszki

Kolejnym patriotycznym pomnikiem, który znajdziemy na świeżym powietrzu, jest pomnik Sanitariuszki. Ponownie nawiązuje on do trudnych przeżyć wojennych naszego kraju. Jest on wyrazem hołdu dla kobiet, które narażając swoje życie, pomagały żołnierzom walczącym o niepodległość.

Adres: Sikorskiego, Kołobrzeg

Mewy Mariany – nowoczesna forma sztuki na deptaku w Kołobrzegu

Naszą ostatnią propozycją, która zapewne ze wszystkich wymienionych rzeźb najbardziej zachwyci dzieci, są mewy Mariany. W 2019 mewy Mariany zawojowały deptak Kołobrzeski. Ich pomysłodawcą jest miejscowy grafik Dariusz Jakubowski, a wykonawcą Romuald Wiśniewski.

„Marian” to imię, które nadał autor mewom. Rzeźby podlegają mocnej antropomorfizacji, która odzwierciedla współczesne społeczeństwo. Kołobrzeskie Mariany piją „kapuczinę” w kubku na wynos, noszą modne dodatki, robią zdjęcia czy jeżdżą na deskorolce. To naprawdę ciekawy wyraz nowoczesnej sztuki, która doskonale oddaje typowe modele osobowości kołobrzeskich turystów.

Ustka atrakcje
Adobe Stock/ stepmar
Czas wolny
Najlepsze atrakcje dla dzieci w Ustce i okolicach
Najlepsze atrakcje dla dzieci w Ustce nie pozwolą wam się nudzić podczas rodzinnego wyjazdu. W tej popularnej nadmorskiej miejscowości znajdziecie niejedno miejsce, które zapewni moc rozrywki zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych uczestników wycieczki.

W naszym przewodniku zawarliśmy turystyczne, kulturowe i aktywne atrakcje dla dzieci w Ustce. Mamy nadzieję, że tak kompleksowy przewodnik pomoże wam zaplanować udane, rodzinne wakacje, na których najmłodsi nie będą się nudzić! Najlepsze atrakcje dla dzieci w Ustce i okolicach: Atrakcje turystyczne dla dzieci w Ustce Latarnia Morska Promenada nadmorska Słowiński Park Narodowy Piaszczysta plaża w Ustce Bunkry Blüchera  Muzea przyjazne dzieciom Muzeum Ziemi Usteckiej Muzeum Bursztynu Muzeum Minerałów Muzeum Chleba Muzeum Figur Woskowych Parki rozrywki w Ustce   Dolina Charlotty MegaLandia Family Park Park linowy Aquaparki – Ustka i okolice Park Wodny Redzikowo Aquapark w hotelu Lubicz Atrakcje turystyczne dla dzieci w Ustce Latarnia Morska Latarnia w Ustce to jeden z obowiązkowych punktów na mapie, który warto odwiedzić. Została wybudowana w XIX wieku i, pomimo działań wojennych, do tej pory poddano ją wyłącznie niewielkim renowacjom. Znajdziecie ją tuż przy wejściu do Usteckiego portu po wschodniej stronie falochronu. Z dziećmi możecie wejść na szczyt latarni morskiej, z którego rozpościerają się piękne widoki na morze . Najmłodszych z pewnością zainteresuje legenda ducha Ustka, który ma postać pół ryby i pół kobiety. Warto zapytać o nią lokalnego przewodnika! Adres : ul. Marynarki Polskiej 1, Ustka Promenada nadmorska Od portu do placu Solidarności wzdłuż wschodniej plaży rozciąga się reprezentatywna Nadmorska Promenada. Ma ponad 1 km długości i mieści się tuż nad brzegiem morza. Na nadmorskiej promenadzie oprócz wyjątkowych widoków czeka na was wiele ulicznych atrakcji, straganów czy budek gastronomicznych ....

Trójmiasto
Adobe Stock/ Aleksander
Czas wolny
Najlepsze atrakcje dla dzieci – Trójmiasto i okolice
Od nudy na wakacjach uratują was ciekawe atrakcje dla dzieci. Trójmiasto oferuje wiele wyjątkowych miejsc, w których możecie spędzić czas na zabawie i nauce. Poznaj z nami najciekawsze z nich!

W naszym zestawieniu znajdziecie zarówno kulturowe atrakcje dla dzieci w Trójmieście, jak i bardziej sportowe obiekty, na których najmłodsi mogą się wyszaleć. Aby ułatwić wam wyszukanie odpowiednich obiektów, wszystkie miejsca umieściliśmy od wschodniej do zachodniej linii brzegu – Gdańsk, Gdynia, Sopot. Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Trójmieście i okolicach: Galeria Starych Zabawek Europejskie Centrum Solidarności Ośrodek Kultury Morskiej Karuzela Gdańska Grodzisko w Sopocie Muzeum Marynarki Wojennej Centrum Hewelianum ZOO w Gdańsku Loopy's World – największy plac zabaw na Pomorzu FUN Arena Gdańsk Aquapark Sopot Plac zabaw na plaży Aquapark w Redzie Centrum Nauki Experyment Akwarium Gdyńskie Adventure Park Gdynia Kolibki JUMPCITY w Gdańsku i Gdyni Galeria Starych Zabawek To doskonałe miejsce, którym dzieci mogą poznać historię polskich zabawek . Galeria Starych Zabawek przedstawia zbiory polskiej produkcji z 1920-1989. Najmłodsi mogą zobaczyć, czym bawili się ich rodzice, dziadkowie, a nawet pradziadkowie! Adres : Piwna 19/21, Gdańsk Europejskie Centrum Solidarności W Gdańsku rozgrywały się istotne wydarzenia historyczne dotyczące polskich stoczni. W Europejskim Centrum Solidarności dzieci mogą poznać zalążek historii na jednej z interaktywnych wystaw. Z pewnością jest to atrakcja dla nieco starszych podopiecznych, lecz pracownicy obiektu zadbali o to, by w tym miejscu znalazły się atrakcje dla całych rodzin . Podczas gdy starszaki będą poznawać trudną historię Polski, maluchy mogą oddać się dobrej zabawie w Wydziale Zabaw. Czeka tam na nich wiele interaktywnych zabawek oraz mega klocki, z których mogą tworzyć przeróżne budowle. Adres : Solidarności 1, Gdańsk Ośrodek Kultury Morskiej...

Atrakcje Władysławowo
Adobe Stock/fot. travnikovstudio
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci we Władysławowie
Jeśli jadąc nad morze, nie chcecie spędzać całych dni na plaży, to atrakcje dla dzieci we Władysławowie pomogą wam na zaplanowanie wolnego czasu. W sezonie to miejsce pęka w szwach, więc zachęcamy również do odwiedzenia miejscowości poza sezonem.

Władysławowo jest popularnym rodzinnym miejscem urlopowym. Nic więc dziwnego, że postanowiliście się do niego wybrać. Zapoznajcie się z atrakcjami dla dzieci, które przygotowaliśmy. Spis treści: Motylarnia Władysławowo Port Ocean Park Muzeum Iluzji Lunapark Sowiński Aleja Gwiazd Sportu Labirynt w polu kukurydzy Port we Władysławowie Hallerówka Dom do góry nogami Chłapowo Motylarnia Władysławowo Port W Porcie we Władysławowie odwiedzić można Motylarnię, w której mieszka kilkadziesiąt gatunków motyli. Latają one swobodnie po pomieszczeniu. Możecie przyjrzeć się im bardziej, gdy usiądą na ubraniach, liściach czy włosach. Dzieci dowiedzą się więcej o znikających motylach, które są mistrzami kamuflażu. Dopełnieniem zwiedzania jest przewodnik, który zna się na motylach jak mało kto i odpowie na wszystkie wasze pytania. Motylarnia dostępna jest dla odwiedzających od czerwca do sierpnia. Adres: ul. Hryniewieckiego 2, 84-120 Władysławowo Ocean Park Będąc we Władysławowie, nie zapomnijcie odwiedzić Ocean Parku. Możecie spotkać tu wiele gatunków, takich jak pingwiny, rekiny, wieloryby, kraby itp. Ssaki oraz ryby wykonane są w skali 1:1. Dla dzieci niesamowitym przeżyciem będzie obserwowanie płetwala błękitnego, który tryska wodą. Dodatkowo podczas interaktywnego show będą miały możliwość porozmawiania z nim, co wprawi wasze dziecko w osłupienie. Oprócz przeróżnych rzeźb czekają na was akwaria z kolorowymi rybkami, wioska rybacka oraz ryby rzeźbione w drewnie. Ocean Park posiada również plac zabaw, a na nim trampoliny, basen z kulkami, zjeżdżalnie czy dmuchane zamki. Ponadto istnieje możliwość jeżdżenia na kucyku. Z pewnością trzeba zarezerwować na tę atrakcję parę godzin, a nawet całe popołudnie. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo do Ocean Parku. Adres: ul. Żwirowa...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz