Atrakcje Olsztyn
Adobe Stock/fot. New Africa
Czas wolny

Olsztyn – atrakcje dla dzieci

Atrakcje dla dzieci w Olsztynie dostarczą wam wiele rozrywki podczas wakacji. Nie brakuje tu obiektów sportowych, edukacyjnych czy krajoznawczych. Poznajcie z nami olsztyńskie muzea i dowiedzcie się, jak aktywnie spędzić czas w Olsztynie całą rodziną.

Olsztyn leży w krainie lasów i jezior, więc poza atrakcjami warto spędzić też czas właśnie w tych miejscach przyrody. Oprócz przyrodniczych miejsc miasto słynie z Muzeum Warmii i Mazur oraz z Planetarium, które także znajdziecie w naszym zestawieniu.

Spis treści:

  1. Planetarium Olsztyńskie
  2. Park Centralny
  3. Aquasfera
  4. Zwierzyniec Warmiński
  5. Muzeum Warmii i Mazur
  6. Muzeum Techniki i Rozwoju Regionu
  7. Stare Miasto w Olsztynie
  8. Aktywne atrakcje dla dzieci w Olsztynie

Jak się zachować podczas burzy? (inaczej w lesie, w górach i w domu!)

Planetarium Olsztyńskie

Planetarium Olsztyn
Adobe Stock/fot. Rafa

Planetarium Olsztyńskie proponuje pokazy dla odwiedzających już od 4 roku życia. Dla młodszych widzów przygotowana jest bajkowa podróż, podczas której emitowani są animowani mieszkańcy fary koralowej. Starsze dzieci w tym czasie mogą odwiedzić Obserwatorium. Dysponuje ono najwyższym tarasem widokowym w Olsztynie. Zanim się do niego dotrze, trzeba pokonać 6 pięter, na których na każdym są przyrządy astronomiczne do obserwacji pomiaru czasu czy fragmentów materii kosmicznej. Są tu też również teleskopy, dzięki którym obserwować mogą plamy na słońcu w dzień, a w nocy gwiazdy oraz planety.

Adres: aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 38, 10-450 Olsztyn

Park Centralny

Park centralny Olsztyn
Adobe Stock/fot. Janusz Lipiński

Jeśli chcecie odpocząć od zgiełku miasta, to Park Centralny będzie świetnym pomysłem na rodzinny spacer. Jego powierzchnia ma aż 13 ha. Możecie tu spacerować, jak i jeździć rowerem. W parku znajduje się również plac zabaw dla dzieci. Dodatkową atrakcją jest podświetlana fontanna, przystań kajakowa oraz plac amfiteatralny.

Adres: ul. Emilii Plater 14, 11-041 Olsztyn

Aquasfera

Aquasfera jest miejscem dla osób, które lubią wodny wypoczynek. Obiekt podzielony jest na kilka stref. W ofercie znajduje się basen rekreacyjny, basen olimpijki oraz klub fitness. Do zabawy z dziećmi nada się sztuczna rzeka, bicze wodne, a nawet zjeżdżalnie i brodzik.

Adres: aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 69b, 10-449 Olsztyn

Zwierzyniec Warmiński

Zwierzyniec Warmiński
Adobe Stock/fot. Rafa

W Zwierzyńcu Warmińskim znajdziecie takie zwierzęta jak świnie wietnamskie, daniele, jelenie, a nawet kangury. Na miejscu możecie spotkać się z właścicielem Zwierzyńca, który pasjonuje się przyrodą. Oprowadzając po tym miejscu zwiedzających, przewodnik przy okazji opowiada ciekawostki związane ze Zwierzyńcem.

Adres: ul. Parkowa 16, 10-376 Nikielkowo

Muzeum Warmii i Mazur

Muzeum Warmii i Mazur
Adobe Stock/fot. Janusz Lipiński

Muzeum Warmii i Mazur przedstawia dzieciom historyczne ciekawostki. Działa ono od 1945 roku. Warto z dzieckiem odwiedzić to miejsce, ponieważ znajdują się tu zabytki sztuki, piśmiennictwa kultury ludowej, historii, archeologii oraz sztuki. Wszystkie zbiory pochodzą z tego regionu.

Adres: ul. Zamkowa 2, 10-074 Olsztyn

Muzeum Techniki i Rozwoju Regionu

Muzeum Techniki i Rozwoju Regionu mieści się na starym tartaku. Możecie tu zrobić sobie zdjęcia w starodawnym kapeluszu na tle ratusza, posłuchać możecie muzyki ze starego gramofonu, zgłębić tajemnicę działania silnika czy ułożyć puzzle. Dodatkowo dzieci mogą skorzystać z dwóch placu zabaw.

Adres: ul. Ryszarda Knosały 3B, 10-010 Olsztyn

Stare Miasto w Olsztynie

Stare Miasto Olsztyn
Adobe Stock/fot. MultiAD

Stare Miasto w Olsztynie powstało w XIV wieku. Warto odwiedzić tam Wysoką Bramę, która otwiera Stare Miasto. Podczas wizyty dobrze jest zobaczyć budynek siedziby „Gazety Olsztyńskiej”, który był rekonstrukcją siedziby tej gazety. Znajduje się teraz tam Muzeum Historii Olsztyna. Ponadto warto zobaczyć katedrę św. Jakuba z XIV wieku.

Aktywne atrakcje dla dzieci w Olsztynie

By aktywnie spędzić czas w Olsztynie, możecie wybrać się na przejażdżkę rowerową. Starsze dzieci poszaleć mogą w Bike Park Wąwóz, gdzie oderwą dwa kółka od podłoża. W Lesie Miejskim zorganizowane są dwa parki linowe. Jeśli lubicie adrenalinę i sport, to koniecznie zajrzeć musicie na tor kartingowy. Na miejscu wypożyczyć możecie sprzęt oraz gokarty podwójne dla dziecka z osobą dorosłą.

Będąc na Mazurach, nie można nie być nad jeziorem. Ukiel. Jezioro Długie również zachęca odwiedzających. Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel posiada piaszczystą plażę, na której możecie rozbić piknik z rodziną i odpocząć od wcześniejszego zwiedzania. Na brzegu usytuowany jest największy w Polsce dmuchany plac zabaw, który jest bezpłatny dla dzieci.

Atrakcje Sopot
Adobe Stock/fot. nadezhda1906
Czas wolny
Sopot – atrakcje dla dzieci
Zapomnijcie o nudzie podczas wakacji i poznajcie z nami najciekawsze atrakcje dla dzieci w Sopocie. Jest to jedna z najbardziej lubianych miejscowości nadmorskiej w Polsce. Jeśli planujecie dłuższy pobyt całą rodziną, to koniecznie sprawdźcie, jakie miejsca warto odwiedzić.

Miasto to jest przyjazne dzieciom oraz rodzinom. Nie brakuje tu turystów nawet poza sezonem. By dzieci aktywnie i przyjemnie spędziły tu czas, warto zaplanować sobie parę miejsc, których warto zajrzeć. Spis treści: Krzywy domek Skansen Archeologiczny Aquapark Sopot Drewniane molo Muzeum figur woskowych Muzeum Sopotu Opera Leśna Hipodrom Trójmiejski Park Krajobrazowy Mini Świat Place zabaw w Sopocie Rejsy statkiem Krzywy domek Krzywy domek w Sopocie powinien znaleźć się na mapie waszego zwiedzania. Nie jest to wprawdzie bajkowy domek, lecz na pewno jest to coś nowego, czego nie widziały jeszcze wasze dzieci. W środku znajdują się sklepy oraz biura. Jednakże warto zrobić sobie, chociażby zdjęcie, bo nigdzie podobnego domku nie znajdziecie. Dodatkowo wspomnieć należy, że w budynku znajduje się ściana sławnych podpisów, gdzie każda odwiedzająca osoba może się podpisać. Adres: ul. Bohaterów Monte Cassino 53, 81-767 Sopot Skansen Archeologiczny Skansen Archeologiczny w Sopocie jest oddziałem Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Miejsce odzwierciedlone jest 1 do 1, gdyż na wejściu znajduje się drewniana brama. Dzieci poznać mogą tu metody walki na miecze i topory. Ponadto dowiedzą się, jak produkowano narzędzia oraz ozdabiano ceramikę. Jest tu również pawilon wystawienniczy, gdzie poznać mogą najstarsze dzieje Sopotu. Dodatkowo istnieje możliwość wzięcia udziału w konkursach oraz strzelanie z łuku. Skansen położony jest wśród zieleni oraz strumyków. Jest tu również zagroda kóz, która będzie dla waszych pociech nie lada atrakcją. Adres: ul. Jana Jerzego Haffnera 63, 81-715 Sopot Aquapark Sopot W aquaparku możecie poczuć się jak dziecko i odpocząć od całodniowego zwiedzania zabytków. Znajdziecie tu dziką rzekę, która ma aż 6 poziomów....

Atrakcje świętokrzyskie
Adobe Stock/fot. Gorilla
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w województwie świętokrzyskim
Odkryjcie z nami, jakie atrakcje dla dzieci w województwie świętokrzyskim warto odwiedzić. Muzea, rezerwaty czy jaskinie to tylko niektóre z ciekawych miejsc, które na was tutaj czekają. Dzieci z pewnością odnajdą się w zebranych przez nas dostępnych atrakcjach.

Zastanawiając się, jaka atrakcja będzie dla waszego dziecka najlepsza, warto zapoznać się wcześniej z dostępnymi opcjami, które oferuje województwo świętokrzyskie. Zapoznajcie się z przygotowaną przez nas listą. Spis treści: Oceanika Bałtowski Kompleks Turystyczny Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach Centrum Bajki w Pacanowie Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno Crazy Cart Park etnograficzny w Tokarni Rezerwat Kadzielnia Jaskinia Raj Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach Pałac Kurozwęki Geopark Kielce – Centrum Geoedukacji na Wietrzni Żywe Muzeum Porcelany Ćmielów Centrum Leonardo da Vinci w Podzamczu Oceanika W Oceanice znajduje się wiele roślin z mórz, oceanów oraz rzek, a także ryb. Jest aż 300 gatunków. Zwiedzanie jest podzielone ze względu na miejsce występowania poszczególnych okazów. Po obiekcie oprowadza was przewodnik, który opowiada o zwyczajach i ciekawostkach zwierząt zamieszkałych w Oceanice. Po obejrzeniu każdego zbiornika, na dzieci czeka akwarium dotykowe. Można tam nakarmić ryby. Jeśli wy i wasze dziecko lubicie wodny świat, to warto tu przyjechać. Na miejscu skorzystać możecie również z: Stajni, Krainy zabawy z parkiem linowym, zagrodą dla zwierząt, dmuchańcami oraz eurobungee, Basenu krytego, Parku Miniatur Świętokrzyskich. Adres: ul. Laskowa 95, 26-050 Chrusty Bałtowski Kompleks Turystyczny Kto będzie przynajmniej raz w Bałtowie, powinien odwiedzić park jurajski, który jest ogromną atrakcją wśród dzieci. JuraPark jest najstarszym tego typu obiektem w Polsce. Na miejscu znajduje się około 100 modeli dinozaurów, które są wykonane w naturalnej wielkości. Po kompleksie prowadzą ścieżki, na których widnieją tabliczki mówiące o ciekawostkach związanymi z dinozaurami. Na miejscu zwiedzić można:...

Atrakcje Międzyzdroje
Adobe Stock/fot. travnikovstudio
Czas wolny
Międzyzdroje – atrakcje dla dzieci
Atrakcje dla dzieci w Międzyzdrojach są odpowiednie dla pociech w każdym wieku. Znajdziecie tutaj wiele miejsc, w których najmłodsi mogą liczyć na dobrą zabawę.

Miasto to ma w swojej ofercie nie tylko plażę i molo, ale również przeróżne parki oraz muzea. Koniecznie zajrzyjcie tu w sezonie letnim, gdy wszystko budzi się do życia. Spis treści: Oceanarium Planetarium Park Miniatur Muzeum Figur Woskowych Aleja gwiazd Kawcza Góra Molo Bunkier V3 Jezioro Turkusowe Woliński Park Narodowy Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego Zagroda Pokazowa Żubrów Oceanarium Oceanarium jest z pewnością miejscem przyjaznym dzieciom. Wystawa podzielona jest na cztery działy tematyczne, które każda z nich opisana jest bardzo dokładnie. Najpopularniejszą wystawą cieszy się „Sala Gigantów Oceanu”. W oceanarium mieszkają: Płaszczki, Węgorze, Piranie, Mureny, Skrzydlice pstre, Błazenki, Rekiny itp. Miejsce to jest poniekąd miejscem edukacyjnym, gdyż czytając opisy wymienionych stworzeń, dowiecie się dużo na temat ich naturalnego środowiska do życia. Dodatkowo możecie zrobić sobie zdjęcie z rekinem w tle. Niesamowitym przeżyciem będzie dla dzieci przejście 16-metrowym tunelem, który wypełniony jest rybami. Ponadto jest tu touch pool, dzięki któremu dotknąć można żywych ryb. Adres: ul. Bohaterów Warszawy 16B, 72-500 Międzyzdroje Planetarium W Planetarium na 7-metrowej kopule zobaczyć możecie położenie gwiazd oraz filmy, które ukazują otaczający was wszechświat. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Do wyboru będziecie mieli kilka seansów: „Mikrokosmos”, „Lodowe krainy”, „Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej”, „Cuda Wszechświata”, „Poznaj Granice Układu Słonecznego”, „Dwa szkiełka”. Ponadto dowiecie się, jak powstał kosmos oraz poznacie historię powstawania teleskopu....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj