W naszym zestawieniu znajdziecie zarówno kulturowe atrakcje dla dzieci w Trójmieście, jak i bardziej sportowe obiekty, na których najmłodsi mogą się wyszaleć. Aby ułatwić wam wyszukanie odpowiednich obiektów, wszystkie miejsca umieściliśmy od wschodniej do zachodniej linii brzegu – Gdańsk, Gdynia, Sopot.

Reklama

Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Trójmieście i okolicach:

 1. Galeria Starych Zabawek
 2. Europejskie Centrum Solidarności
 3. Ośrodek Kultury Morskiej
 4. Karuzela Gdańska
 5. Grodzisko w Sopocie
 6. Muzeum Marynarki Wojennej
 7. Centrum Hewelianum
 8. ZOO w Gdańsku
 9. Loopy's World – największy plac zabaw na Pomorzu
 10. FUN Arena Gdańsk
 11. Aquapark Sopot
 12. Plac zabaw na plaży
 13. Aquapark w Redzie
 14. Centrum Nauki Experyment
 15. Akwarium Gdyńskie
 16. Adventure Park Gdynia Kolibki
 17. JUMPCITY w Gdańsku i Gdyni

Galeria Starych Zabawek

Galeria Starych Zabawek
Galeria Starych Zabawek w Gdańsku

To doskonałe miejsce, którym dzieci mogą poznać historię polskich zabawek. Galeria Starych Zabawek przedstawia zbiory polskiej produkcji z 1920-1989. Najmłodsi mogą zobaczyć, czym bawili się ich rodzice, dziadkowie, a nawet pradziadkowie!

Adres: Piwna 19/21, Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności

europejskie centrum solidarności gdańsk
Adobe Stock/ Patryk Kosmider

W Gdańsku rozgrywały się istotne wydarzenia historyczne dotyczące polskich stoczni. W Europejskim Centrum Solidarności dzieci mogą poznać zalążek historii na jednej z interaktywnych wystaw.

Zobacz także

Z pewnością jest to atrakcja dla nieco starszych podopiecznych, lecz pracownicy obiektu zadbali o to, by w tym miejscu znalazły się atrakcje dla całych rodzin. Podczas gdy starszaki będą poznawać trudną historię Polski, maluchy mogą oddać się dobrej zabawie w Wydziale Zabaw. Czeka tam na nich wiele interaktywnych zabawek oraz mega klocki, z których mogą tworzyć przeróżne budowle.

Adres: Solidarności 1, Gdańsk

Ośrodek Kultury Morskiej

ośrodek kultury morskiej
Adobe Stock/ zbg2

Wśród atrakcji dla dzieci w Trójmieście znajdziecie także Ośrodek Kultury Morskiej. Jest to nowoczesne centrum wiedzy o morzu, w którym maluchy mogą poznać procesy powstawania fal czy kierowania statkami.

Największym zainteresowaniem cieszy się jednak sala interaktywna „Ludzie-statki-porty”, gdzie dzieci mogą pokierować modelami statków na wodzie.

Adres: Tokarska 21-25, Gdańsk

Karuzela Gdańska

karuzela atrakcja dla dzieci w Trójmieście
Adobe Stock/ VinyLove Foto

Wielka włoska karuzela ma 12 metrów średnicy i wysokość dwóch pięter. Jest to dość nowa atrakcja w Gdańsku, która z pewnością spodoba się dzieciom. Zdobią ją przepiękne barwne rzeźby. Wszystkie z nich są ruchome i poruszają się w rytm muzyczki.

Adres: Targ Rybny, Gdańsk

Grodzisko w Sopocie

Grodzisko Sopot
Adobe Stock/ anabel78

Mało znana atrakcja dla dzieci w Trójmieście, która robi duże wrażenie. Grodzisko to pozostałość po grodzie istniejącym tutaj około VIII do X wieku! W tym miejscu poznacie najstarsze dzieje Sopotu.

Warownia położona jest na wzniesieniu, a jej teren okalają potoki. Sprzyjające warunki geograficzne z pewnością wpłynęły na to, że ten obiekt przetrwał po dziś.

Na dzieci czekają tutaj przeróżne pracownie oraz zajęcia praktyczne, na których mogą poznać m.in. średniowieczne rzemiosła.

Adres: Jana Jerzego Haffnera 63, Sopot

Muzeum Marynarki Wojennej

muzeum marynarki wojennej trójmiasto
Adobe Stock/ Marcin

Dzieci, które uwielbiają historyczne tajemnice świata, z pewnością zainteresuje Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Znajdziecie tu największą w Polsce kolekcję modeli bander, okrętów, napisów burtowych czy urządzeń okrętowych. W dziale wystawienniczym zgromadzona jest także kolekcja sztuki marynistycznej.

Tuż obok budynku znajduje się Skwer Kościuszki oraz słynny żaglowiec Dar Pomorza.

Adres: Zawiszy Czarnego 1B, Gdynia

Centrum Hewelianum

Hevelianum atrakcja dla dzieci Trójmiasto
Adobe Stock/ cegli

To wyjątkowe miejsce ciężko było nam jednoznacznie sklasyfikować jako turystyczna czy aktywna atrakcja dla dzieci w Trójmieście. Dlaczego? W Centrum Hewelianum najmłodsi mogą poznać historię i zagadnienia naukowe poprzez zabawę.

Placówka zawiera zarówno płatne, jak i bezpłatne atrakcje dla dzieci. W bezpłatnej części maluchy mogą poznać historię walk toczonych na terenie Trójmiasta i zobaczyć ekspozycje laboratoriów amunicyjnych czy remiz artyleryjskich. Największą popularnością cieszy się tutaj wirtualna przymierzalnia mundurów, w której dziecko z pomocą nowoczesnej technologii, może zobaczyć, jak wyglądałoby w mundurze żołnierskim.

Płatna część zawiera o wiele bardziej rozbudowane atrakcje. Dzieci mogą poznawać świat na jednej z trzech wystaw interaktywnych:

 • Z Energią” – interaktywna wystawa dla starszych dzieci, która tłumaczy tajniki energii w kosmosie i na Ziemii,
 • Łamigłówka” – magiczny świat matematyki, gdzie dzieci mogą rozwiązywać zagadki o zróżnicowanym stopniu trudności.
 • Dookoła świata” – wystawa, która pozwoli najmłodszym poznać i zrozumieć różne kultury. Obejmuje 90 interaktywnych stanowisk przedstawiających 7 kontynentów Ziemi.

Przed wyjściem do centrum Hewelianum, warto zapoznać się z aktualnościami na ich witrynie internetowej. Dość często w centrum odbywają się ciekawe warsztaty dla dzieci, na których uczą się np. tworzyć własne zabawki czy zostać małym naukowcem w Laboratorium Pana Kleksa.

Adres: Grabowa 6, Gdańsk

ZOO w Gdańsku

zoo Gdańsk
Adobe Stock/ Andrey Shevchenko

Gdański Ogród Zoologiczny to miejsce, które pokochają mali miłośnicy zwierząt. Pracownicy placówki zadbali o to, by zwiedzanie ZOO nie było nudne nawet dla najmłodszych dzieci. Stworzyli oni tzw. mapkę do gry terenowej „Odkrywca Gdańskiego ZOO”. Zaznaczone są na niej miejsca, w których ukryte są skarby! Po znalezieniu każdego z nich i dotarciu do mety dziecko otrzymuje tytuł i legitymację Odkrywcy Zdobywcy.

Obiekt przystosowany jest dla rodzin z dziećmi. Na wejściu rodzice najmłodszych maluchów mogą zaopatrzyć się w wózko-taczki, które pozwolą im na przyjemne zwiedzanie bez noszenia brzdąców na rękach.

Adres: Karwieńska 3, Gdańsk

Loopy's World – największy plac zabaw na Pomorzu

loopy's world atrakcja dla dzieci w Gdańsku
Adobe Stock/ pietrach81

W Gdańsku znajdziecie także największy plac zabaw na całym Pomorzu Zachodnim! To wielki zadaszony park rozrywki, na którym znajdziecie ścieżki akrobatyczne, dmuchańce, basen z kulkami czy trampoliny.

To świetny pomysł na nudę, gdy nad morzem dopadnie was niepogoda.

Adres: al. Grunwaldzka 229, Gdańsk

FUN Arena Gdańsk

arena Gdansk
Adobe Stock/ Tomasz Warszewski

Kolejne miejsce, które warto odwiedzić, jeśli w wakacje dopadnie was deszcz. Znajdziecie tu przeróżne tory przeszkód, gokarty czy punkt widokowy.

Najmłodsze dzieci mogą pobawić się na ogromnym placu zabaw o powierzchni 1500 mkw., gdzie czeka na nich basen z piłeczkami, kolorowe tuneli i piracki statek ze skarbami!

Adres: Pokoleń Lechii Gdańsk 1, 80-560 Gdańsk

Aquapark Sopot

wodna atrakcja dla dzieci sopot
Adobe Stock/ Patryk Kosmider

A jakie atrakcje dla dzieci w Trójmieście polecamy wam na niepogodę? Możecie wybrać się do Aquaparku w Sopocie. Jest to idealne miejsce na wodną zabawę. W obiekcie znajduje się m.in.: basen rekreacyjny, basen parapływacki i trzy zjeżdżalnie.

W sezonie otwierany jest także zewnętrzny basen dla najmłodszych, natomiast dorośli przez cały rok mogą korzystać z pełnometrażowego basenu przy obiekcie.

Adres: Zamkowa Góra 5, Sopot

Plac zabaw na plaży

Tuż przy wejściu na plażę nr 15 znajdziecie najlepszy plac zabaw w Sopocie. Wszystkie atrakcje wykonane są w morskim stylu, a wśród nich m.in.: imitowany zamek na sprężynach, dziób statku czy drewniana fabryka piasku.

Adres: wejście na plażę nr 15, Sopot

Aquapark w Redzie

Choć ten obiekt nie jest położony bezpośrednio w Trójmieście, lecz na trasie pomiędzy Trójmiastem a Półwyspem Helskim, to nie mogliśmy pominąć w naszym zestawieniu.

To jeden z najnowocześniejszych parków wodnych w Polsce, którego atrakcje zapewnią godziny dobrej zabawy dla całej rodziny. W parku znajdują się przeróżne atrakcje dla dzieci, a wśród nich m.in.:

Taka masa atrakcji z pewnością zachwyci nie tylko najmłodszych, lecz także ich rodziców!

Adres: Morska 5, Reda

Centrum Nauki Experyment

Centrum, w którym każdy – zarówno dzieci, jak i rodzice – mogą poznać świat nauki poprzez zabawę. Możesz tutaj zachęcić dziecko do twórczego eksperymentowania, dzięki któremu pozna lepiej prawa przyrody.

Na miejscu czeka na was pięć wystaw tematycznych. Sezonowo są także organizowane bardzo ciekawe warsztaty i pokazy naukowe, dlatego, zanim przyjdziecie tu całą rodziną, warto sprawdzić, jakie wydarzenia są aktualnie planowane.

Witryna internetowa Centrum Nauki Experyment: https://experyment.gdynia.pl/

Adres: al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia

Akwarium Gdyńskie

akwarium Gdynia
Adobe Stock/ KiniAdi

W centrum miasta Gdynia znajdziecie wodny ogród zoologiczny! W tym miejscu dzieci mogą poznać wodną faunę i florę z całego świata. Akwarium morskie ma aż 3 piętra i podzielone jest na 7 sal tematycznych, w których znajdziecie aż 250 gatunków zwierząt.

Pracownicy placówki, aby uatrakcyjnić poznawanie wodnego świata najmłodszym, stworzyli multimedialną grę na telefon! Z jej pomocą zwykłe zwiedzanie zmienia się w przygodę, której celem jest zdobycie jak największej ilości punktów za odnalezienie wskazanych zwierząt!

Adres: Jana Pawła II 1, Gdynia

Adventure Park Gdynia Kolibki

park linowy trójmiasto
Adobe Stock/ mcbnet

W Gdyni znajdziecie także świetne miejsce dla małych miłośników ekstremalnej rozrywki. W Adventure Park w Gdyni czeka na nich mnóstwo atrakcji, a wśród nich m.in.: park linowy, mini quady, domki na drzewach, place zabaw, tyrolka, tory przeszkód, ścianka wspinaczkowa czy paintball.

Adres: Bernardowska 1, Gdynia

JUMPCITY w Gdańsku i Gdyni

atrakcje dla dzieci w Trójmieście
Adobe Stock/ Vasyl

W Trójmieście znajdziecie także dwa parki trampolin. Gdański park trampolin jest większy niż gdyński. Ma on powierzchnię aż 2000 mkw. Znajdziecie tu przeróżne trampoliny sportowe, na których dzieciaki mogą rozładować swoje niestrudzone pokłady energii.

Reklama
 • Z Energią” – interaktywna wystawa dla starszych dzieci, która tłumaczy tajniki energii w kosmosie i na Ziemii,
 • Łamigłówka” – magiczny świat matematyki, gdzie dzieci mogą rozwiązywać zagadki o zróżnicowanym stopniu trudności.
 • Dookoła świata” – wystawa, która pozwoli najmłodszym poznać i zrozumieć różne kultury. Obejmuje 90 interaktywnych stanowisk przedstawiających 7 kontynentów Ziemi.
 • Family Side – szeroka na 3 metry i długa na 48 metrów zjeżdżalnia rodzinna,
 • Caste Pool – basen morskiego potwora, który tryska wodą ze swoich macek,
 • Wave Pool – wzburzone fale,
 • AquaSpinner – pierwsza zjeżdżalnia obrotowa w Europie,
 • Zatoka Piratów – 30-centrymetrowa niecka dla najmłodszych,
 • Shark Slide – 60-metrowy zjazd przez środek akwarium wypełnionego rekinami!
Reklama
Reklama
Reklama