Trójmiasto
Adobe Stock/ Aleksander
Czas wolny

Najlepsze atrakcje dla dzieci – Trójmiasto i okolice

Od nudy na wakacjach uratują was ciekawe atrakcje dla dzieci. Trójmiasto oferuje wiele wyjątkowych miejsc, w których możecie spędzić czas na zabawie i nauce. Poznaj z nami najciekawsze z nich!

W naszym zestawieniu znajdziecie zarówno kulturowe atrakcje dla dzieci w Trójmieście, jak i bardziej sportowe obiekty, na których najmłodsi mogą się wyszaleć. Aby ułatwić wam wyszukanie odpowiednich obiektów, wszystkie miejsca umieściliśmy od wschodniej do zachodniej linii brzegu – Gdańsk, Gdynia, Sopot.

Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Trójmieście i okolicach:

 1. Galeria Starych Zabawek
 2. Europejskie Centrum Solidarności
 3. Ośrodek Kultury Morskiej
 4. Karuzela Gdańska
 5. Grodzisko w Sopocie
 6. Muzeum Marynarki Wojennej
 7. Centrum Hewelianum
 8. ZOO w Gdańsku
 9. Loopy's World – największy plac zabaw na Pomorzu
 10. FUN Arena Gdańsk
 11. Aquapark Sopot
 12. Plac zabaw na plaży
 13. Aquapark w Redzie
 14. Centrum Nauki Experyment
 15. Akwarium Gdyńskie
 16. Adventure Park Gdynia Kolibki
 17. JUMPCITY w Gdańsku i Gdyni

Jak przygotować się na egzotyczną podróż z dzieckiem? [WIDEO]

Galeria Starych Zabawek

Galeria Starych Zabawek
Galeria Starych Zabawek w Gdańsku

To doskonałe miejsce, którym dzieci mogą poznać historię polskich zabawek. Galeria Starych Zabawek przedstawia zbiory polskiej produkcji z 1920-1989. Najmłodsi mogą zobaczyć, czym bawili się ich rodzice, dziadkowie, a nawet pradziadkowie!

Adres: Piwna 19/21, Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności Gdańsk
Adobe Stock/ Patryk Kosmider

W Gdańsku rozgrywały się istotne wydarzenia historyczne dotyczące polskich stoczni. W Europejskim Centrum Solidarności dzieci mogą poznać zalążek historii na jednej z interaktywnych wystaw.

Z pewnością jest to atrakcja dla nieco starszych podopiecznych, lecz pracownicy obiektu zadbali o to, by w tym miejscu znalazły się atrakcje dla całych rodzin. Podczas gdy starszaki będą poznawać trudną historię Polski, maluchy mogą oddać się dobrej zabawie w Wydziale Zabaw. Czeka tam na nich wiele interaktywnych zabawek oraz mega klocki, z których mogą tworzyć przeróżne budowle.

Adres: Solidarności 1, Gdańsk

Ośrodek Kultury Morskiej

Ośrodek Kultury Morskiej Gdańsk
Adobe Stock/ zbg2

Wśród atrakcji dla dzieci w Trójmieście znajdziecie także Ośrodek Kultury Morskiej. Jest to nowoczesne centrum wiedzy o morzu, w którym maluchy mogą poznać procesy powstawania fal czy kierowania statkami.

Największym zainteresowaniem cieszy się jednak sala interaktywna „Ludzie-statki-porty”, gdzie dzieci mogą pokierować modelami statków na wodzie.

Adres: Tokarska 21-25, Gdańsk

Karuzela Gdańska

włoska karuzela atrakcja dla dzieci w Gdańsku
Adobe Stock/ VinyLove Foto

Wielka włoska karuzela ma 12 metrów średnicy i wysokość dwóch pięter. Jest to dość nowa atrakcja w Gdańsku, która z pewnością spodoba się dzieciom. Zdobią ją przepiękne barwne rzeźby. Wszystkie z nich są ruchome i poruszają się w rytm muzyczki.

Adres: Targ Rybny, Gdańsk

Grodzisko w Sopocie

Grodzisko Sopot
Adobe Stock/ anabel78

Mało znana atrakcja dla dzieci w Trójmieście, która robi duże wrażenie. Grodzisko to pozostałość po grodzie istniejącym tutaj około VIII do X wieku! W tym miejscu poznacie najstarsze dzieje Sopotu.

Warownia położona jest na wzniesieniu, a jej teren okalają potoki. Sprzyjające warunki geograficzne z pewnością wpłynęły na to, że ten obiekt przetrwał po dziś.

Na dzieci czekają tutaj przeróżne pracownie oraz zajęcia praktyczne, na których mogą poznać m.in. średniowieczne rzemiosła.

Adres: Jana Jerzego Haffnera 63, Sopot

Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum Marynarki Wojennej Gdynia
Adobe Stock/ Marcin

Dzieci, które uwielbiają historyczne tajemnice świata, z pewnością zainteresuje Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Znajdziecie tu największą w Polsce kolekcję modeli bander, okrętów, napisów burtowych czy urządzeń okrętowych. W dziale wystawienniczym zgromadzona jest także kolekcja sztuki marynistycznej.

Tuż obok budynku znajduje się Skwer Kościuszki oraz słynny żaglowiec Dar Pomorza.

Adres: Zawiszy Czarnego 1B, Gdynia

Centrum Hewelianum

Hevelianum atrakcja dla dzieci Trójmiasto
Adobe Stock/ cegli

To wyjątkowe miejsce ciężko było nam jednoznacznie sklasyfikować jako turystyczna czy aktywna atrakcja dla dzieci w Trójmieście. Dlaczego? W Centrum Hewelianum najmłodsi mogą poznać historię i zagadnienia naukowe poprzez zabawę.

Placówka zawiera zarówno płatne, jak i bezpłatne atrakcje dla dzieci. W bezpłatnej części maluchy mogą poznać historię walk toczonych na terenie Trójmiasta i zobaczyć ekspozycje laboratoriów amunicyjnych czy remiz artyleryjskich. Największą popularnością cieszy się tutaj wirtualna przymierzalnia mundurów, w której dziecko z pomocą nowoczesnej technologii, może zobaczyć, jak wyglądałoby w mundurze żołnierskim.

Płatna część zawiera o wiele bardziej rozbudowane atrakcje. Dzieci mogą poznawać świat na jednej z trzech wystaw interaktywnych:

 • Z Energią” – interaktywna wystawa dla starszych dzieci, która tłumaczy tajniki energii w kosmosie i na Ziemii,

 • Łamigłówka” – magiczny świat matematyki, gdzie dzieci mogą rozwiązywać zagadki o zróżnicowanym stopniu trudności.

 • Dookoła świata” – wystawa, która pozwoli najmłodszym poznać i zrozumieć różne kultury. Obejmuje 90 interaktywnych stanowisk przedstawiających 7 kontynentów Ziemi.

Przed wyjściem do centrum Hewelianum, warto zapoznać się z aktualnościami na ich witrynie internetowej. Dość często w centrum odbywają się ciekawe warsztaty dla dzieci, na których uczą się np. tworzyć własne zabawki czy zostać małym naukowcem w Laboratorium Pana Kleksa.

Adres: Grabowa 6, Gdańsk

ZOO w Gdańsku

zoo w Gdańsku
Adobe Stock/ Andrey Shevchenko

Gdański Ogród Zoologiczny to miejsce, które pokochają mali miłośnicy zwierząt. Pracownicy placówki zadbali o to, by zwiedzanie ZOO nie było nudne nawet dla najmłodszych dzieci. Stworzyli oni tzw. mapkę do gry terenowej „Odkrywca Gdańskiego ZOO”. Zaznaczone są na niej miejsca, w których ukryte są skarby! Po znalezieniu każdego z nich i dotarciu do mety dziecko otrzymuje tytuł i legitymację Odkrywcy Zdobywcy.

Obiekt przystosowany jest dla rodzin z dziećmi. Na wejściu rodzice najmłodszych maluchów mogą zaopatrzyć się w wózko-taczki, które pozwolą im na przyjemne zwiedzanie bez noszenia brzdąców na rękach.

Adres: Karwieńska 3, Gdańsk

Loopy's World – największy plac zabaw na Pomorzu

atrakcja dla dzieci w Gdańsku
Adobe Stock/ pietrach81

W Gdańsku znajdziecie także największy plac zabaw na całym Pomorzu Zachodnim! To wielki zadaszony park rozrywki, na którym znajdziecie ścieżki akrobatyczne, dmuchańce, basen z kulkami czy trampoliny.

To świetny pomysł na nudę, gdy nad morzem dopadnie was niepogoda.

Adres: al. Grunwaldzka 229, Gdańsk

FUN Arena Gdańsk

arena Gdańsk
Adobe Stock/ Tomasz Warszewski

Kolejne miejsce, które warto odwiedzić, jeśli w wakacje dopadnie was deszcz. Znajdziecie tu przeróżne tory przeszkód, gokarty czy punkt widokowy.

Najmłodsze dzieci mogą pobawić się na ogromnym placu zabaw o powierzchni 1500 mkw., gdzie czeka na nich basen z piłeczkami, kolorowe tuneli i piracki statek ze skarbami!

Adres: Pokoleń Lechii Gdańsk 1, 80-560 Gdańsk

Aquapark Sopot

wodna atrakcja dla dzieci w Sopocie
Adobe Stock/ Patryk Kosmider

A jakie atrakcje dla dzieci w Trójmieście polecamy wam na niepogodę? Możecie wybrać się do Aquaparku w Sopocie. Jest to idealne miejsce na wodną zabawę. W obiekcie znajduje się m.in.: basen rekreacyjny, basen parapływacki i trzy zjeżdżalnie.

W sezonie otwierany jest także zewnętrzny basen dla najmłodszych, natomiast dorośli przez cały rok mogą korzystać z pełnometrażowego basenu przy obiekcie.

Adres: Zamkowa Góra 5, Sopot

Plac zabaw na plaży

Tuż przy wejściu na plażę nr 15 znajdziecie najlepszy plac zabaw w Sopocie. Wszystkie atrakcje wykonane są w morskim stylu, a wśród nich m.in.: imitowany zamek na sprężynach, dziób statku czy drewniana fabryka piasku.

Adres: wejście na plażę nr 15, Sopot

Aquapark w Redzie

Choć ten obiekt nie jest położony bezpośrednio w Trójmieście, lecz na trasie pomiędzy Trójmiastem a Półwyspem Helskim, to nie mogliśmy pominąć w naszym zestawieniu.

To jeden z najnowocześniejszych parków wodnych w Polsce, którego atrakcje zapewnią godziny dobrej zabawy dla całej rodziny. W parku znajdują się przeróżne atrakcje dla dzieci, a wśród nich m.in.:

Taka masa atrakcji z pewnością zachwyci nie tylko najmłodszych, lecz także ich rodziców!

Adres: Morska 5, Reda

Centrum Nauki Experyment

Centrum, w którym każdy – zarówno dzieci, jak i rodzice – mogą poznać świat nauki poprzez zabawę. Możesz tutaj zachęcić dziecko do twórczego eksperymentowania, dzięki któremu pozna lepiej prawa przyrody.

Na miejscu czeka na was pięć wystaw tematycznych. Sezonowo są także organizowane bardzo ciekawe warsztaty i pokazy naukowe, dlatego, zanim przyjdziecie tu całą rodziną, warto sprawdzić, jakie wydarzenia są aktualnie planowane.

Witryna internetowa Centrum Nauki Experyment: https://experyment.gdynia.pl/

Adres: al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia

Akwarium Gdyńskie

akwarium Gdynia
Adobe Stock/ KiniAdi

W centrum miasta Gdynia znajdziecie wodny ogród zoologiczny! W tym miejscu dzieci mogą poznać wodną faunę i florę z całego świata. Akwarium morskie ma aż 3 piętra i podzielone jest na 7 sal tematycznych, w których znajdziecie aż 250 gatunków zwierząt.

Pracownicy placówki, aby uatrakcyjnić poznawanie wodnego świata najmłodszym, stworzyli multimedialną grę na telefon! Z jej pomocą zwykłe zwiedzanie zmienia się w przygodę, której celem jest zdobycie jak największej ilości punktów za odnalezienie wskazanych zwierząt!

Adres: Jana Pawła II 1, Gdynia

Adventure Park Gdynia Kolibki

park linowy Trójmiasto
Adobe Stock/ mcbnet

W Gdyni znajdziecie także świetne miejsce dla małych miłośników ekstremalnej rozrywki. W Adventure Park w Gdyni czeka na nich mnóstwo atrakcji, a wśród nich m.in.: park linowy, mini quady, domki na drzewach, place zabaw, tyrolka, tory przeszkód, ścianka wspinaczkowa czy paintball.

Adres: Bernardowska 1, Gdynia

JUMPCITY w Gdańsku i Gdyni

atrakcje dla dzieci w Trójmieście
Adobe Stock/ Vasyl

W Trójmieście znajdziecie także dwa parki trampolin. Gdański park trampolin jest większy niż gdyński. Ma on powierzchnię aż 2000 mkw. Znajdziecie tu przeróżne trampoliny sportowe, na których dzieciaki mogą rozładować swoje niestrudzone pokłady energii.

 • Z Energią” – interaktywna wystawa dla starszych dzieci, która tłumaczy tajniki energii w kosmosie i na Ziemii,

 • Łamigłówka” – magiczny świat matematyki, gdzie dzieci mogą rozwiązywać zagadki o zróżnicowanym stopniu trudności.

 • Dookoła świata” – wystawa, która pozwoli najmłodszym poznać i zrozumieć różne kultury. Obejmuje 90 interaktywnych stanowisk przedstawiających 7 kontynentów Ziemi.

 • Family Side – szeroka na 3 metry i długa na 48 metrów zjeżdżalnia rodzinna,

 • Caste Pool – basen morskiego potwora, który tryska wodą ze swoich macek,

 • Wave Pool – wzburzone fale,

 • AquaSpinner – pierwsza zjeżdżalnia obrotowa w Europie,

 • Zatoka Piratów – 30-centrymetrowa niecka dla najmłodszych,

 • Shark Slide – 60-metrowy zjazd przez środek akwarium wypełnionego rekinami!

hotel przyjazny rodzinie
Adobe Stock
Czas wolny
Szukasz hotelu na wakacje? Te miejsca są idealne dla rodzin. Dzieciaki będą zachwycone!
Jeśli planować wypoczynek, to tylko w hotelu przyjaznym dzieciom i rodzinie. Konkurs na najlepsze hotele pozwala wyłonić najbardziej przyjazne obiekty – bezpieczne i z licznymi atrakcjami. Mamy kilku faworytów!

O ile prościej zaplanować wypoczynek z dziećmi, jeśli zna się polecane, bezpieczne i przyjazne hotele w atrakcyjnych okolicach. Pewność co do wysokiego standardu oraz udogodnień dla rodzin jest bezcenna, bo każdy hotel jest audytowany, czyli sprawdzany przez Kapitułę. Dzięki akcji „Hotel Przyjazny Rodzinie” rodzice poznają najlepsze miejsca na wakacje. To jedyny w Polsce system certyfikacji najlepszych obiektów hotelowych, który działa od 2008 roku. Hotel Przyjazny Rodzinie: edycja 2019/2021 W tym sezonie Kapituła po raz 12. ocenia i wybiera m.in. najlepszy hotel miejski dla rodziny oraz najlepszy pensjonat i hotel na wypoczynek i wakacje dla rodziny. Specjalne wyróżnienie otrzyma obiekt najwyżej oceniony przez internautów i gości hotelowych. Jurorzy wezmą pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo i rozrywki, jakie hotele oferują najmłodszym. To tylko niektóre z obiektów, które biorą udział w konkursie – ale my już wiemy, że warto je odwiedzić! Hotel Aqua Sopot To hotel położony w zacisznym miejscu, dlatego świetnie nadaje się dla rodzin, które szukają spokoju, ale chciałyby też mieć łatwy dostęp do największych atrakcji w okolicy. A jest z czego korzystać! Piękna, piaszczysta plaża znajduje się zaledwie 250 m od hotelu, a sopocki Aquapark zapewni masę atrakcji w deszczową pogodę (goście Hotelu Aqua Sopot uprawnieni są do specjalnych zniżek). Hotel zadbał o to, by rodzice nie musieli martwić się o wakacyjny ekwipunek dla swoich pociech – wybierając się na plażę, skorzystać można ze specjalnych zestawów do zabawy na piasku czy parawanów. Warto też wypożyczyć dziecięcy rower czy hulajnogę (bezpłatnie!). Na terenie hotelu znajduje się Sala Zabaw dla najmłodszych oraz zewnętrzy plac rozrywki z bezpośrednim wyjściem z hotelowej restauracji – rodzice mogą zatem spokojnie delektować się...

kempingi dla dzieci w Polsce
Adobe Stock
Czas wolny
Kempingi dla dzieci w Polsce – 5 najlepszych propozycji z atrakcjami dla rodzin
Wcale nie jest łatwo znaleźć dobry kemping dla dzieci w Polsce – taki z przyzwoitym placem zabaw, basenem i innymi atrakcjami. Animacje dla dzieci na kempingu w Polsce to już pełen luksus. Mimo to udało nam się znaleźć 5 miejsc godnych polecenia.

Dla każdej rodziny hasło „kemping dla dzieci w Polsce’’ będzie oznaczał coś innego. Jedni szukają takiego, na którym dzieci będą zajęte cały czas i będą mogły od czasu do czasu być pod opieką innych ludzi, co da rodzicom święty spokój. Inni szukają kempingów w ładnych miejscach, niekoniecznie z animacjami i basenami, bo mają pomysł na to, jak spędzać na wakacjach czas z własnym dzieckiem. Jedni chcą spać w namiocie, inni marzą o domku kempingowym czy wakacjach z dzieckiem w kamperze . Dla wszystkich mamy w tym tekście propozycje! Po prostu wybierz kemping, który najbardziej odpowiada twoim oczekiwaniom związanym z udanym wypoczynkiem. Kempingi dla dzieci w Polsce: full wypas nad morzem fajnie nad morzem cisza i spokój nad morzem na Mazurach w górach Kempingi dla dzieci w Polsce – full wypas nad morzem! Holiday Golden Resort w Łazach koło Mielna to chyba najlepszy kemping w Polsce dla dzieci! Zapewnia następujące atrakcje: place zabaw i boiska dla dzieci, wodny plac zabaw, Kids Club, animacje dla dzieci , dorosłych, rodzin z dziećmi, aquapark ze zjeżdżalniami, 4 wanny jacuzzi, basen dla dzieci – 40 cm głębokości z podgrzewaną wodą, dwa baseny rekreacyjne, wypożyczalnię rowerów i gokartów, saunę, wodny masaż. Plaża znajduje się 50 metrów od kempingu. Zakwaterowanie: 94 domki holenderskie o różnym standardzie, 57 pokoi w bungalowach, 12 pokoi w pensjonacie. Spa - Akademia Młodych Rodziców Ceny: pokój 4 os. w bungalowie LUX od 140 do 596 zł za noc, pokój 3 os. w bungalowie LUX od 130 do 496 zł za noc w zależności od sezonu. Domek 4-os. Od 140 do 740 zł za noc w zależności od sezonu i standardu. Pokój 2 os. w pensjonacie. – od 90 do 350 zł za noc, a 4-os. z balkonem w pensjonacie – od 140 do 495 zł za noc w zależności od sezonu. Uwaga! Zakup wyżywienia...

gdzie nad morze z dzieckiem
Adobe Stock
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Gdzie nad morze z dzieckiem, aby uniknąć tłumów, hałasu i wysokich cen? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców planujących wakacje i ceniących spokój. Podpowiadamy, jakie nadbałtyckie miejscowości są najlepsze dla rodzin z dziećmi i jakie atrakcje nad morzem wybrać. Gdzie najmłodsi nie będą się nudzić, nawet gdy nie dopisze pogoda, a rodzice odpoczną od codziennego zgiełku?

Planujesz  wakacje z dziećmi w Polsce ? Zastanawiasz się, gdzie pojechać nad polskie morze z dzieckiem, ale nie masz pomysłu? Wakacje nad Bałtykiem to świetny pomysł pod warunkiem, że wybierzesz miejscowość, w której maluch będzie czuł się naprawdę dobrze. Wczasy nad morzem z niemowlakiem lub kilkulatkiem to nie to samo co szalone wakacje z grupką bezdzietnych, lubiących się bawić przyjaciół.  Dziecko, zwłaszcza małe, ma inne potrzeby i co innego jest dla niego atrakcją. Podpowiadamy, gdzie wybrać się nad morze z dzieckiem, aby wypoczynek był bezpieczny i udany. Podajemy listę ciekawych miejsc nad morzem dla dzieci . Znajdziecie na niej topowe miejscowości i liczne atrakcje dla dzieci nad morzem .  Spis treści: Wakacje nad morzem z dzieckiem: na co zwrócić uwagę? Gdzie nad morze z dzieckiem? Świnoujście: najszersza plaża w Polsce Międzywodzie: wakacje bliżej natury Dziwnów: idealny dla niemowlaków  i małych dzieci Trzęsacz: a może tak koleją? Mrzeżyno: coś dla małego marynarza Chłopy: jeśli cenisz sobie ciszę i spokój Darłówko: jedyny taki most w Polsce Wicie: nie tylko morze, ale i jezioro Karwia: z dala od zgiełku Sopot: koniecznie pokaż dziecku molo Wakacje nad morzem z dzieckiem – na co zwrócić uwagę? Gdzie najlepiej nad polskie morze z dzieckiem? Wakacje z dzieckiem nad polskim morzem trzeba rozsądnie zaplanować. Najlepiej wybrać miejsce, które oferuje szereg atrakcji dla dzieci: czysty piasek na plaży (nikt nie lubi wypoczywać wśród wyłażących z kosza śmieci); względny spokój – dudniące dyskoteki, pędzące quady, ścisk na plaży i tłumy na deptaku nie będą atrakcją dla maluszka; lokalizację zapewniającą szybkie dotarcie na plażę; plac zabaw i inne atrakcje dla...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz