Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Panna: opis charakterystyka znaku zodiaku
Adobe Stock
Horoskop

Znak zodiaku Panna – daty, opis, charakterystyka

Dzieci spod znaku Panny są spokojne, często nieśmiałe, ale też wytrwałe i ambitne. A jakie cechy (zalety i wady) mają dorośli – kobiety i mężczyźni urodzeni pod tym znakiem zodiaku? Czy wiesz, że to właśnie wśród Panien jest najwięcej laureatów Nagrody Nobla?

Data urodzenia między 23 sierpnia a 22 września oznacza, że osoba, która przyszła wtedy na świat, jest zodiakalną Panną. To znak zodiaku, któremu przypisany jest żywioł ziemi – to decyduje, że Panny tak bardzo cenią stabilność i racjonalność.

Znak zodiaku Panna – opis:

Charakterystyka znaku zodiaku Panna

Osoby urodzone pod znakiem Panny mają liczne zalety, ale można też mówić o charakterystycznych dla nich wadach. Przede wszystkim Panna może zajść naprawdę daleko: wśród laureatów naukowych Nagród Nobla Panny zajmują pierwsze miejsce! Lubią się uczyć, są dociekliwe i inteligentne. Z małej Panny – chłopca lub dziewczynki – zwykle wyrasta wyjątkowo dobrze poukładany dojrzały człowiek, nierzadko mistrz w swoim zawodzie.

Osoby spod znaku Panny miewają również wady. Bywają nazbyt pedantyczne i lubią krytykować. W opisach charakteru Panien często znajdziemy też zamiłowanie do poprawiania innych. 

Cechy osób spod znaku Panny

Jaka jest Panna? Inteligentna, bystra, dokładna, uporządkowana, dążąca do perfekcjonizmu, wymagająca wiele od siebie oraz innych.

Kobieta spod znaku Panny: cechy

Mądra i spostrzegawcza potrafi kierować się zdrowym rozsądkiem. Jest bardzo dobrze zorganizowana – dotyczy to zarówno kwestii związanych z karierą zawodową jak i rolą opiekuńczej matki i kochającej partnerki. Panna to po prostu mistrzyni wywiązywania się z obowiązków. W swoim otoczeniu uchodzi za perfekcjonistkę.

Kobieta spod znaku Panny wymaga dużo – zarówno od siebie, jak i od innych. Jest raczej oszczędna w wyrażaniu uczuć, co nie znaczy, że nie umie kochać całym sercem.  

Mężczyzna spod znaku Panny: cechy

Sumienny, bystry, zawsze z gotową odpowiedzią na każde pytanie lub zaczepkę. Jak na pana Pannę przystało – podobają mu się kobiety uporządkowane i zadbane. Jako tata umie zadbać o poczucie bezpieczeństwa. Jest racjonalny, lecz jednocześnie wymagający. Jedno jest pewne: można na nim polegać. Prócz tego, dobrze wiedzieć, że mężczyzna spod znaku Panny nie znosi chaosu – nie tylko jeśli chodzi o nieporządek w domu, ale i w relacjach z innymi.  

Dziecko spod znaku Panny: cechy

Dziecko urodzone pod znakiem Panny nie trzyma się kurczowo maminej spódnicy. Lubi bawić się samo. Potrzebuje pewności, że jest kochane i rodzice się nim interesują, ale chętnie spędza czas w swoim pokoju. Gdyby nie zabawki, trudno byłoby uwierzyć, że to dziecięcy pokoik! Misie i lalki stoją na baczność, ustawione np. według wzrostu, kredki i długopisy leżą w pudełeczkach, a ubranka złożone w kostkę. Czego jak czego, ale utrzymywania porządku nie musisz uczyć dziecka spod znaku Panny. To raczej ono zwróci ci uwagę, że na stole jest bałagan albo że źle uprasowałaś jego spodenki! Panna chętnie pomoże w pracach domowych, zwłaszcza przy sprzątaniu. Gdy trochę podrośnie, stanie się prawą ręką rodziców.

Jakie znaki pasują do Panny?

Charakterystyka osób spod znaku Panny wskazuje, że życie z nimi może być równie fascynujące co trudne. Wspólny grunt do porozumienia Panny najszybciej znajdą wśród innych znaków zodiaku należących do żywiołu ziemi, takich jak Koziorożec czy Byk. Najtrudniej dogadać się im z osobami spod znaków, którym przypisany jest żywioł ognia, takimi jak: Baran, Strzelec czy Lew. Nieprzewidywalność tych znaków może zamęczyć do bólu uporządkowaną Pannę.

Kamienie szlachetne dla zodiakalnej Panny

 Szafir, lapis lazuli i bursztyn. 

Co Pannom przyniesie szczęście?

kolory: fiolet, szarości, granat marynarski
kwiaty: jaśmin, lawenda, hiacynt
kamienie: szafir, agat, krwawnik
metal: brąz
maskotki: wizerunki ptaków domowych i lisa
pomyślny miesiąc: wrzesień
dzień tygodnia: środa
dni miesiąca: 2, 23

Imiona dla dzieci spod znaku Panny

Imiona dla dziewczynek: Anna, Agata, Alicja, Aleksandra, Danuta, Edyta, Izabela, Jadwiga, Lucyna, Maria, Monika, Wiesława, Zofia
Imiona dla chłopców: Aleksander, Bogumił, Edward, Janusz, Jerzy, Leszek, Mirosław, Patryk, Przemysław, Tomasz, Witold

Jesteś ciekawa jakie znaczenie kryją w sobie poszczególne imiona? Sprawdź znaczenie imion w księdze imion dla dzieci!

Znane osoby spod znaku Panny

Juliusz Słowacki (ur. 4.09)
Adam Asnyk (ur. 11.09)
Johann Wolfrang Goethe (ur. 28.08)
Lew Tołstoj (ur. 9.09)
Greta Garbo (ur. 18.09)
Stanisław Lem (ur. 12.09)
Claudia Schiffer (ur. 25.08)
Cameron DIaz (ur. 30.08)
Hgh Grant (ur. 9.09)
Beyonce Knowles (ur. 4.09)
Keanu Reeves (ur. 2.09)
Adam Sandler (ur. 9.09)

Czy można jeść truskawki w ciąży? Tak, ale nie zawsze! (czy mogą wywołać uczulenie u dziecka?)

znak zodiaku Baran
Adobe Stock
Horoskop
Znak zodiaku Baran – daty, opis, charakterystyka
Baran to znak zodiaku, który należy do żywiołu ognia. Jest dość jednowymiarowy – nie ma w nim sprzeczności i paradoksów, jak np. u Strzelca lub Bliźniąt. Osoby spod znaku Barana mają potężną siłę i energię do działania. Sprawdź, jakie cechy posiada zodiakalny Baran – kobieta, mężczyzna, dziecko.

Baran otwiera zodiakalne koło. Jest symbolem początku, startu, a każdy kolejny znak posiada jakieś jego cechy. Osoby spod znaku Barana urodziły się między 21 marca a 19 kwietnia. Jaki jest zodiakalny Baran? Przedstawiamy opis tego znaku zodiaku, jego najważniejsze cechy charakteru (wady i zalety). Wymieniamy znaki, które pasują do Barana, kamienie szlachetne przeznaczone dla tego znaku, sprawdzamy, co przynosi Baranom szczęście.  Znak zodiaku Baran – opis :  Charakterystyka znaku zodiaku Baran Cechy osób spod znaku Barana Kobieta spod znaku Barana: cechy Mężczyzna spod znaku Barana: cechy Dziecko spod znaku Barana: cechy Jakie znaki pasują do Barana? Jakie kamienie szlachetne dla zodiakalnego Barana? Co przyniesie Baranom szczęście? Znane osoby spod znaku Barana Charakterystyka znaku zodiaku Baran Jaki jest Baran? Człowiek spod tego znaku jest typem przywódcy . Bardzo ważne jest dla niego osiąganie sukcesów, więc uparcie dąży do celu. To osoba odważna, która nie boi się wyzwań. Zodiakalny Baran szybko się uczy, zwłaszcza jeśli ma mu to pomóc w realizacji swoich planów. Jest pomysłowy, inteligentny i kreatywny, bywa jednak niecierpliwy. ​Planetą Barana jest Mars – nazwany od rzymskiego boga wojny. To symbol chęci do działania, ale także walki i agresji. Baran  z natury jest aktywny i ciągle do czegoś dąży, lubi rywalizację, jednak w trudnych i napiętych sytuacjach bywa porywczy i  często daje się ponieść emocjom .  Ludzie spod znaku Barana są szlachetni. Cechuje ich także sumienność i pewność siebie , jednak to dzięki swojej pracowitości odnoszą sukcesy. Dobrze odnajdują się w życiu zawodowym, ale także prywatnym i rodzinnym. Baran chętnie zawiera przyjaźnie, jednak czasami bywa... nieznośny dla...

byk zodiak
Adobe Stock
Horoskop
Znak zodiaku Byk – daty, opis, charakterystyka
Dzieci spod znaku Byka są wyjątkowo spokojne i miłe. Miłości i czułości potrzebują jak powietrza, podobnie jak pochwał. A jakie są kobiety i mężczyźni Byki? Oto cechy charakterystyczne osób, które urodziły się pod tym znakiem zodiaku.

Osoby urodzone między 21 kwietnia a 21 maja to zodiakalne Byki. Sprawdź, w jaki sposób ta data wpływa na ich osobowość i życie. Zobacz, co przynosi Bykom szczęście. Znak zodiaku Byk – opis: Charakterystyka znaku zodiaku Byk Cechy osób spod znaku Byka Kobieta spod znaku Byka: cechy Mężczyzna spod znaku Byka: cechy Dziecko spod znaku Byka: cechy Jakie znaki pasują do Byka Jakie kamienie szlachetne dla zodiakalnego Byka? Co przyniesie Bykom szczęście? Znane osoby spod znaku Byka Charakterystyka znaku zodiaku Byk Osoba spod znaku Byka od najmłodszych lat ceni wygodne życie – Byk wyspany i najedzony jest szczęśliwy. Chce trzymać ster domowych rządów, trzeba jednak przyznać, że umie zatroszczyć się  bliskich. Byk wytrwale  dąży do celu  i zazwyczaj go osiąga. Żyje z terminarzem w dłoni, planuje każdy dzień, nie lubi improwizacji i nagłych zmian. Może zrobić karierę artystyczną lub w bankowości i ekonomii. Nadaje się także do pełnienia wysokich urzędów. Cechy osób spod znaku Byka Najważniejsze zalety Byka to: atrakcyjny wygląd (Byki zawsze wiedzą jak się ubrać, by wyglądać super), stałość w uczuciach i konsekwencja w dążeniu do celu. Największe wady: powolność i ostrożność, która może przeszkadzać energicznym i szalonym osobom oraz trwanie przy swoim zdaniu, bez względu na argumenty.  Kobieta spod znaku Byka: cechy Urodzone pod znakiem Byka panie to największe domatorki spośród całego zodiaku. Każda lubi czuć się panią swego domu, kuchni i ogrodu. Ceni solidne wyposażenie mieszkania – od mebli po dekoracje. Im coś jest wyższej jakości, tym lepiej. Choć pani Byk słynie z oszczędności graniczącej ze skąpstwem – nie waha się inwestować, by jej dom był jeszcze bardziej przytulny i funkcjonalny. Aby czuła...

znak zodiaku bliznieta
Adobe Stock
Horoskop
Znak zodiaku Bliźnięta: charakterystyka. Kobieta, mężczyzna, dziecko spod znaku Bliźniąt: cechy
Osoby spod znaku Bliźniąt bywają chaotyczne, interesują się wieloma rzeczami, ale trudno im doprowadzić jakąkolwiek sprawę do końca. Kobieta Bliźniak ma bogate życie osobiste, nie znosi rutyny. Mężczyzna Bliźniak jest czarujący, ale w związku lubi dominować. Dziecko spod znaku Bliźniąt jest jak wesoła iskierka: wszędzie go pełno! Wcześnie zaczyna mówić, chce jak najszybciej poznawać świat na własnych nóżkach.

Znak zodiaku Bliźnięta: data Jesteś spod znaku Bliźniąt, jeśli urodziłeś się między 22 maja a 21 czerwca.   Charakterystyka znaku zodiaku Bliźnięta Cechy osób spod znaku Bliźniąt Kobieta spod znaku Bliźniąt: cechy Mężczyzna spod znaku Bliźniąt: cechy Dziecko spod znaku Bliźniąt: cechy Imiona dla dzieci spod znaku Bliźniąt Co przyniesie szczęście Bliźniętom? Jakie kamienie szlachetne pasują do Bliźniąt? Jakie znaki zodiaku pasują do Bliźniąt? Znane osoby spod znaku Bliźniąt Charakterystyka znaku zodiaku Bliźnięta Bliźnięta są w nieustannym ruchu. Nic dziwnego: patronuje im planeta Merkury, a ich żywioł to powietrze. Osoby spod znaku Bliźniąt są zmienne i żądne wrażeń, nie usiedzą długo w jednym miejscu, wciąż poszukują nowych znajomości i przeżyć.  Ich wielką zaletą jest otwarty umysł, wadą – brak umiejętności doprowadzania spraw do końca. Potrafią zrobić wrażenie na innych, ich wiedza na rozmaite tematy bywa jednak powierzchowna. Nie lubią zbyt trudnych wyzwań, za wszelką cenę unikają kłopotów. Cechy osób spod znaku Bliźniąt Najważniejsze cechy charakteru Bliźniąt to: niestałość uczuć i poglądów, zmienność, ciekawość świata, rodzinność, pomysłowość, wielozadaniowość. Kobieta spod znaku Bliźniąt: cechy Kobieta Bliźniak lubi rozmowy i plotki, jest bardzo aktywna w pracy oraz towarzysko. Nie znosi nudy, chce, by ciągle coś się działo. Swoim urokiem osobistym przyciąga do siebie zarówno płeć przeciwną, jak i inne kobiety. Nie polubią jej introwertycy, ale większość osób jest zwykle pod wrażeniem jej wszechstronności. Kobieta spod znaku Bliźniąt zrobi wszystko, by być zauważoną i pozostawać w centrum uwagi – uwielbia modowe przebieranki, odważne stylizacje i wyraziste makijaże. Jako matka kobieta Bliźniak może czuć...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz