Panna: opis charakterystyka znaku zodiaku
Adobe Stock
Horoskop

Znak zodiaku Panna – daty, opis, charakterystyka

Dzieci spod znaku Panny są spokojne, często nieśmiałe, ale też wytrwałe i ambitne. A jakie cechy (zalety i wady) mają dorośli – kobiety i mężczyźni urodzeni pod tym znakiem zodiaku? Czy wiesz, że to właśnie wśród Panien jest najwięcej laureatów Nagrody Nobla?

Data urodzenia między 23 sierpnia a 22 września oznacza, że osoba, która przyszła wtedy na świat, jest zodiakalną Panną. To znak zodiaku, któremu przypisany jest żywioł ziemi – to decyduje, że Panny tak bardzo cenią stabilność i racjonalność.

Znak zodiaku Panna – opis:

Charakterystyka znaku zodiaku Panna

Osoby urodzone pod znakiem Panny mają liczne zalety, ale można też mówić o charakterystycznych dla nich wadach. Przede wszystkim Panna może zajść naprawdę daleko: wśród laureatów naukowych Nagród Nobla Panny zajmują pierwsze miejsce! Lubią się uczyć, są dociekliwe i inteligentne. Z małej Panny – chłopca lub dziewczynki – zwykle wyrasta wyjątkowo dobrze poukładany dojrzały człowiek, nierzadko mistrz w swoim zawodzie.

Osoby spod znaku Panny miewają również wady. Bywają nazbyt pedantyczne i lubią krytykować. W opisach charakteru Panien często znajdziemy też zamiłowanie do poprawiania innych. 

Cechy osób spod znaku Panny

Jaka jest Panna? Inteligentna, bystra, dokładna, uporządkowana, dążąca do perfekcjonizmu, wymagająca wiele od siebie oraz innych.

Kobieta spod znaku Panny: cechy

Mądra i spostrzegawcza potrafi kierować się zdrowym rozsądkiem. Jest bardzo dobrze zorganizowana – dotyczy to zarówno kwestii związanych z karierą zawodową jak i rolą opiekuńczej matki i kochającej partnerki. Panna to po prostu mistrzyni wywiązywania się z obowiązków. W swoim otoczeniu uchodzi za perfekcjonistkę.

Kobieta spod znaku Panny wymaga dużo – zarówno od siebie, jak i od innych. Jest raczej oszczędna w wyrażaniu uczuć, co nie znaczy, że nie umie kochać całym sercem.  

Mężczyzna spod znaku Panny: cechy

Sumienny, bystry, zawsze z gotową odpowiedzią na każde pytanie lub zaczepkę. Jak na pana Pannę przystało – podobają mu się kobiety uporządkowane i zadbane. Jako tata umie zadbać o poczucie bezpieczeństwa. Jest racjonalny, lecz jednocześnie wymagający. Jedno jest pewne: można na nim polegać. Prócz tego, dobrze wiedzieć, że mężczyzna spod znaku Panny nie znosi chaosu – nie tylko jeśli chodzi o nieporządek w domu, ale i w relacjach z innymi.  

Dziecko spod znaku Panny: cechy

Dziecko urodzone pod znakiem Panny nie trzyma się kurczowo maminej spódnicy. Lubi bawić się samo. Potrzebuje pewności, że jest kochane i rodzice się nim interesują, ale chętnie spędza czas w swoim pokoju. Gdyby nie zabawki, trudno byłoby uwierzyć, że to dziecięcy pokoik! Misie i lalki stoją na baczność, ustawione np. według wzrostu, kredki i długopisy leżą w pudełeczkach, a ubranka złożone w kostkę. Czego jak czego, ale utrzymywania porządku nie musisz uczyć dziecka spod znaku Panny. To raczej ono zwróci ci uwagę, że na stole jest bałagan albo że źle uprasowałaś jego spodenki! Panna chętnie pomoże w pracach domowych, zwłaszcza przy sprzątaniu. Gdy trochę podrośnie, stanie się prawą ręką rodziców.

Jakie znaki pasują do Panny?

Charakterystyka osób spod znaku Panny wskazuje, że życie z nimi może być równie fascynujące co trudne. Wspólny grunt do porozumienia Panny najszybciej znajdą wśród innych znaków zodiaku należących do żywiołu ziemi, takich jak Koziorożec czy Byk. Najtrudniej dogadać się im z osobami spod znaków, którym przypisany jest żywioł ognia, takimi jak: Baran, Strzelec czy Lew. Nieprzewidywalność tych znaków może zamęczyć do bólu uporządkowaną Pannę.

Kamienie szlachetne dla zodiakalnej Panny

 Szafir, lapis lazuli i bursztyn. 

Co Pannom przyniesie szczęście?

kolory: fiolet, szarości, granat marynarski
kwiaty: jaśmin, lawenda, hiacynt
kamienie: szafir, agat, krwawnik
metal: brąz
maskotki: wizerunki ptaków domowych i lisa
pomyślny miesiąc: wrzesień
dzień tygodnia: środa
dni miesiąca: 2, 23

Imiona dla dzieci spod znaku Panny

Imiona dla dziewczynek: Anna, Agata, Alicja, Aleksandra, Danuta, Edyta, Izabela, Jadwiga, Lucyna, Maria, Monika, Wiesława, Zofia
Imiona dla chłopców: Aleksander, Bogumił, Edward, Janusz, Jerzy, Leszek, Mirosław, Patryk, Przemysław, Tomasz, Witold

Jesteś ciekawa jakie znaczenie kryją w sobie poszczególne imiona? Sprawdź znaczenie imion w księdze imion dla dzieci!

Znane osoby spod znaku Panny

Juliusz Słowacki (ur. 4.09)
Adam Asnyk (ur. 11.09)
Johann Wolfrang Goethe (ur. 28.08)
Lew Tołstoj (ur. 9.09)
Greta Garbo (ur. 18.09)
Stanisław Lem (ur. 12.09)
Claudia Schiffer (ur. 25.08)
Cameron DIaz (ur. 30.08)
Hgh Grant (ur. 9.09)
Beyonce Knowles (ur. 4.09)
Keanu Reeves (ur. 2.09)
Adam Sandler (ur. 9.09)

Jak zrobić loki na komunię – instrukcja krok po kroku [WIDEO]

znak zodiaku Baran
Adobe Stock
Horoskop
Znak zodiaku Baran – daty, opis, charakterystyka
Baran to znak zodiaku, który należy do żywiołu ognia. Jest dość jednowymiarowy – nie ma w nim sprzeczności i paradoksów, jak np. u Strzelca lub Bliźniąt. Osoby spod znaku Barana mają potężną siłę i energię do działania. Sprawdź, jakie cechy posiada zodiakalny Baran – kobieta, mężczyzna, dziecko.

Baran otwiera zodiakalne koło. Jest symbolem początku, startu, a każdy kolejny znak posiada jakieś jego cechy. Osoby spod znaku Barana urodziły się między 21 marca a 19 kwietnia. Jaki jest zodiakalny Baran? Przedstawiamy opis tego znaku zodiaku, jego najważniejsze cechy charakteru (wady i zalety). Wymieniamy znaki, które pasują do Barana, kamienie szlachetne przeznaczone dla tego znaku, sprawdzamy, co przynosi Baranom szczęście.  Znak zodiaku Baran – opis :  Charakterystyka znaku zodiaku Baran Cechy osób spod znaku Barana Kobieta spod znaku Barana: cechy Mężczyzna spod znaku Barana: cechy Dziecko spod znaku Barana: cechy Jakie znaki pasują do Barana? Jakie kamienie szlachetne dla zodiakalnego Barana? Co przyniesie Baranom szczęście? Znane osoby spod znaku Barana Charakterystyka znaku zodiaku Baran Jaki jest Baran? Człowiek spod tego znaku jest typem przywódcy . Bardzo ważne jest dla niego osiąganie sukcesów, więc uparcie dąży do celu. To osoba odważna, która nie boi się wyzwań. Zodiakalny Baran szybko się uczy, zwłaszcza jeśli ma mu to pomóc w realizacji swoich planów. Jest pomysłowy, inteligentny i kreatywny, bywa jednak niecierpliwy. ​Planetą Barana jest Mars – nazwany od rzymskiego boga wojny. To symbol chęci do działania, ale także walki i agresji. Baran  z natury jest aktywny i ciągle do czegoś dąży, lubi rywalizację, jednak w trudnych i napiętych sytuacjach bywa porywczy i  często daje się ponieść emocjom .  Ludzie spod znaku Barana są szlachetni. Cechuje ich także sumienność i pewność siebie , jednak to dzięki swojej pracowitości odnoszą sukcesy. Dobrze odnajdują się w życiu zawodowym, ale także prywatnym i rodzinnym. Baran chętnie zawiera przyjaźnie, jednak czasami bywa... nieznośny dla...

byk zodiak
Adobe Stock
Horoskop
Znak zodiaku Byk – daty, opis, charakterystyka
Dzieci spod znaku Byka są wyjątkowo spokojne i miłe. Miłości i czułości potrzebują jak powietrza, podobnie jak pochwał. A jakie są kobiety i mężczyźni Byki? Oto cechy charakterystyczne osób, które urodziły się pod tym znakiem zodiaku.

Osoby urodzone między 21 kwietnia a 21 maja to zodiakalne Byki. Sprawdź, w jaki sposób ta data wpływa na ich osobowość i życie. Zobacz, co przynosi Bykom szczęście. Znak zodiaku Byk – opis: Charakterystyka znaku zodiaku Byk Cechy osób spod znaku Byka Kobieta spod znaku Byka: cechy Mężczyzna spod znaku Byka: cechy Dziecko spod znaku Byka: cechy Jakie znaki pasują do Byka Jakie kamienie szlachetne dla zodiakalnego Byka? Co przyniesie Bykom szczęście? Znane osoby spod znaku Byka Charakterystyka znaku zodiaku Byk Osoba spod znaku Byka od najmłodszych lat ceni wygodne życie – Byk wyspany i najedzony jest szczęśliwy. Chce trzymać ster domowych rządów, trzeba jednak przyznać, że umie zatroszczyć się  bliskich. Byk wytrwale  dąży do celu  i zazwyczaj go osiąga. Żyje z terminarzem w dłoni, planuje każdy dzień, nie lubi improwizacji i nagłych zmian. Może zrobić karierę artystyczną lub w bankowości i ekonomii. Nadaje się także do pełnienia wysokich urzędów. Cechy osób spod znaku Byka Najważniejsze zalety Byka to: atrakcyjny wygląd (Byki zawsze wiedzą jak się ubrać, by wyglądać super), stałość w uczuciach i konsekwencja w dążeniu do celu. Największe wady: powolność i ostrożność, która może przeszkadzać energicznym i szalonym osobom oraz trwanie przy swoim zdaniu, bez względu na argumenty.  Kobieta spod znaku Byka: cechy Urodzone pod znakiem Byka panie to największe domatorki spośród całego zodiaku. Każda lubi czuć się panią swego domu, kuchni i ogrodu. Ceni solidne wyposażenie mieszkania – od mebli po dekoracje. Im coś jest wyższej jakości, tym lepiej. Choć pani Byk słynie z oszczędności graniczącej ze skąpstwem – nie waha się inwestować, by jej dom był jeszcze bardziej przytulny i funkcjonalny. Aby czuła...

znak zodiaku bliznieta
Adobe Stock
Horoskop
Znak zodiaku Bliźnięta: charakterystyka. Kobieta, mężczyzna, dziecko spod znaku Bliźniąt: cechy
Osoby spod znaku Bliźniąt bywają chaotyczne, interesują się wieloma rzeczami, ale trudno im doprowadzić jakąkolwiek sprawę do końca. Kobieta Bliźniak ma bogate życie osobiste, nie znosi rutyny. Mężczyzna Bliźniak jest czarujący, ale w związku lubi dominować. Dziecko spod znaku Bliźniąt jest jak wesoła iskierka: wszędzie go pełno! Wcześnie zaczyna mówić, chce jak najszybciej poznawać świat na własnych nóżkach.

Znak zodiaku Bliźnięta: data Jesteś spod znaku Bliźniąt, jeśli urodziłeś się między 22 maja a 21 czerwca.   Charakterystyka znaku zodiaku Bliźnięta Cechy osób spod znaku Bliźniąt Kobieta spod znaku Bliźniąt: cechy Mężczyzna spod znaku Bliźniąt: cechy Dziecko spod znaku Bliźniąt: cechy Imiona dla dzieci spod znaku Bliźniąt Co przyniesie szczęście Bliźniętom? Jakie kamienie szlachetne pasują do Bliźniąt? Jakie znaki zodiaku pasują do Bliźniąt? Znane osoby spod znaku Bliźniąt Charakterystyka znaku zodiaku Bliźnięta Bliźnięta są w nieustannym ruchu. Nic dziwnego: patronuje im planeta Merkury, a ich żywioł to powietrze. Osoby spod znaku Bliźniąt są zmienne i żądne wrażeń, nie usiedzą długo w jednym miejscu, wciąż poszukują nowych znajomości i przeżyć.  Ich wielką zaletą jest otwarty umysł, wadą – brak umiejętności doprowadzania spraw do końca. Potrafią zrobić wrażenie na innych, ich wiedza na rozmaite tematy bywa jednak powierzchowna. Nie lubią zbyt trudnych wyzwań, za wszelką cenę unikają kłopotów. Cechy osób spod znaku Bliźniąt Najważniejsze cechy charakteru Bliźniąt to: niestałość uczuć i poglądów, zmienność, ciekawość świata, rodzinność, pomysłowość, wielozadaniowość. Kobieta spod znaku Bliźniąt: cechy Kobieta Bliźniak lubi rozmowy i plotki, jest bardzo aktywna w pracy oraz towarzysko. Nie znosi nudy, chce, by ciągle coś się działo. Swoim urokiem osobistym przyciąga do siebie zarówno płeć przeciwną, jak i inne kobiety. Nie polubią jej introwertycy, ale większość osób jest zwykle pod wrażeniem jej wszechstronności. Kobieta spod znaku Bliźniąt zrobi wszystko, by być zauważoną i pozostawać w centrum uwagi – uwielbia modowe przebieranki, odważne stylizacje i wyraziste makijaże. Jako matka kobieta Bliźniak może czuć...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj