horoskop dla dzieci, znak zodiaku, strzelec
Fotolia
Horoskop

Znak zodiaku Strzelec – daty, opis, charakterystyka

Osoby spod znaku Strzelca są impulsywne i niecierpliwe, ale jednocześnie wspaniałomyślne, hojne, szczere i otwarte. Zarówno mały, jak i duży Strzelec to osoba uwielbiająca świat i ludzi, przyrodę oraz ruch.

Strzelec jest znakiem ognistym, rządzonym przez Jowisza. Osoba urodzona między 23 listopada a 22 grudnia jest zodiakalnym Strzelcem. Jaki jest zodiakalny Strzelec? Zobacz opis tego znaku zodiaku, poznaj jego wady i zalety, a także charakterystykę kobiet, mężczyzn i dzieci spod tego znaku. Wymieniamy znaki, które pasują do Strzelca, kamienie szlachetne przeznaczone dla tego znaku, sprawdzamy także, co przynosi Strzelcom szczęście.

 

 

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Charakterystyka znaku zodiaku Strzelec

Osoby spod znaku Strzelca są pełne pozytywnej energii, silne i odważne. Strzelec ma dużo zapału, ale niestety nie zawsze kończy to, co zaczyna. Ma miano szczęściarza, który obronną ręką wychodzi z każdej opresji. Uwielbia przygody i podróże, jest ciekawy świata. Żywiołem Strzelca jest ogień, co tłumaczy jego ognistą naturę.

Cechy osób spod znaku Strzelca

Strzelec jest osobą pogodną, z pozytywnym nastawieniem do życia, lubi poszerzać swoje horyzonty czy doskonalić umiejętności. Jednak osoby spod tego znaku traktują życie jak dobrą zabawę i nie zawsze stać je na powagę. Optymistyczne usposobienie sprawia, że nie przejmują się niepowodzeniami, traktując je jedynie jak niewielką chwilową przeszkodę. Bardzo lubią życie.

Kobieta-Strzelec: cechy

Panie spod tego znaku są pełne życia i dynamiki, a wolny czas uwielbiają wypełniać aktywnościami. Pani Strzelec nudzi się, długo będąc w jednym miejscu. Zdecydowanie woli podróże i zwiedzanie świata niż domowe obowiązki. Kobiety-Strzelce cenią sobie atrakcyjność fizyczną u mężczyzn. Niestety, bardzo lubią porównywać partnerów do innych mężczyzn, co może prowadzić do konfliktów.

Mężczyzna-Strzelec: cechy

Pan spod znaku Strzelca to osoba niezależna i także do tego dąży w związku. Nie znosi kontroli. Osoba wiążąca się ze Strzelcem musi być świadoma jego potrzeby wolności. Mężczyźni spod znaku Strzelca nie lubią cichych i skromnych kobiet, cenią sobie u pań pewność siebie i temperament. Nie lubią być w stałych związkach, ale są w stanie się zaangażować, jeśli znajdą kogoś, kto ich zaakceptuje i rozumie. Cenią sobie schludny wygląd u kobiet.

Dziecko spod znaku Strzelca: cechy

Dewiza małego Strzelca? Mogę, ale nie muszę. Jak go przekonać, że czasem jednak musi coś zrobić? Bardzo lubi towarzystwo, często więc marudzi przy zasypianiu – nie chce zostać sam. Zmusi Cię do dużej aktywności fizycznej. Tata, który bez wysiłku zrobi pięćdziesiąt pompek, wzbudzi u pociechy prawdziwy podziw. Mały Strzelec nie jest w stanie usiedzieć w miejscu dłużej niż kilkanaście minut. Dorośli muszą być bez przerwy w pełnej gotowości, bo nigdy nie wiadomo, kiedy padnie trudne pytanie.

Strzelec to wulkan energii

Mały Strzelec jest niezwykle ciekawy świata. Zadaje tyle pytań, że rodzice dostają zawrotu głowy. Interesują go rzeczy niezwykłe, np. historie o UFO, ale też bardzo konkretne, jak zasady działania komputera. Prawdopodobnie jednak nie zostanie naukowcem, bo to prawdziwy wulkan energii. Nie usiedzi spokojnie w jednym miejscu: kręci się po pokojach, szuka czegoś po kieszeniach i mówi bez ustanku! Na podwórku stacza bitwy, ale też organizuje rówieśnikom fantastyczne zabawy. Wraca do domu zziajany, brudny, z urwanym rękawem, ale szczęśliwy. Potrafi zgubić nawet najpiękniejsze zabawki albo dać komuś w prezencie. Jest hojny. Pragnie uszczęśliwić cały świat. Rówieśnicy będą przepadać za Twoją pociechą.

Jeśli to chłopiec, zdobędzie autorytet nawet u starszych kolegów (m.in. dlatego, że lubi dość niebezpieczne zabawy...). Dziewczynka niewiele będzie ustępować chłopcom i najchętniej będzie się bawić z nimi, uważając koleżanki za nudne, bo... zbyt spokojne. Dzieci spod znaku Strzelca są inteligentne i zdolne. Tyle że nie bardzo chce im się uczyć! Zamiast słuchać nauczyciela, wolą czytać pod ławką opowiadania podróżnicze. Błyszczą za to na lekcjach WF-u. Potrafią też zaimponować swoją odwagą i pomysłowością. Nic dziwnego, że chętnie się z nimi bawią starsi koledzy.

Jak ze Strzelcem postępować

Nie próbuj utemperować jego żywiołowości, bo to Ci się nie uda. Daj mu dużo swobody, pozwól wyszaleć się na podwórku, zanim zabierze się do lekcji. A może zapiszesz pociechę na dodatkowe zajęcia sportowe? Postaraj się też jak najszybciej nauczyć dziecko porządku, bo to wielki bałaganiarz. Licz się z tym, że maluch będzie Cię usilnie prosić o kota. Strzelec kocha zwierzęta i potrafi się nimi opiekować. Ucz się i ćwicz, a dorównasz swemu Strzelcowi. Daj mu dużo dyskretnie kontrolowanej swobody i nie zbywaj oklepanymi uwagami. Wymyślone na poczekaniu nagany spłyną po nim i wywołają najwyżej kpinę.

A gdy dorośnie...

Pozostanie impulsywny. Pójdzie przez życie prostą drogą, nie uznając skrótów ani cwaniactwa. Będzie robił to, na co ma ochotę, kierując się dewizą: „Mogę, ale nic nie muszę”. Sensem jego życia będą podróże. Nigdy nie opuści przyjaciela w biedzie, trzeba tylko przyzwyczaić się do jego szczerości, która bywa bolesna. U płci przeciwnej będzie mieć duże powodzenie.

Imiona dla dzieci spod znaku Strzelca

Imiona dla dziewczynek: Adela, Agata, Alicja, Bożena, Danuta, Dorota, Elżbieta, Ewa, Hanna, Iwona, Julia, Mariola, Olga, Sylwia, Teresa, Urszula
Imiona dla chłopców: Andrzej, Antoni, Cezary, Gabriel, Ignacy, Jarosław, Krzysztof, Marek, Mateusz, Paweł, Piotr, Radosław, Szymon, Tadeusz, Wojciech

Jesteś ciekawa, jakie znaczenie kryją w sobie poszczególne imiona? Sprawdź znaczenie imion w księdze imion dla dzieci!

Co Strzelcowi przyniesie szczęście

kolory: fiolet, granat, błękit, ciemna zieleń
kwiaty: fiołek, frezja, szałwia
maskotki: wizerunki konia, słonia, pawia i jelenia
pomyślny miesiąc: grudzień
dni tygodnia: piątek i niedziela
dni miesiąca: 1, 3, 9

Jakie kamienie szlachetne pasują do Strzelca?

Kamienie szlachetne dla Strzelca to ametyst, rubin, granat, topaz, szafir, a także diament.

Jakie znaki zodiaku pasują do Strzelca?

Strzelec z pewnością nie będzie się nudził z Bliźniętami. Obydwa znaki uwielbiają dobrą zabawę, mają dość beztroskie podejście do życia. Obydwie strony dają sobie nawzajem dużo wolności. Natomiast Strzelca z Baranem może połączyć gorąca namiętność. Żywiołowa natura sprawia, że to bardzo energiczne połączenie, które oprócz wielkiej pomysłowości może nieść ze sobą wiele kłótni. Natomiast Strzelec i Lew bardzo cenią sukces i prestiż, razem potrafią o nie skutecznie walczyć. Łączy ich optymizm, dlatego dobrze się ze sobą czują.

Znane osoby spod znaku Strzelca

Ludwig van Beethoven (ur. 16.12)
Józef Piłsudski (ur. 5.12)
Winston Churchill (ur. 30.11)
Maria Callas (ur. 2 .12)
Kim Basinger (ur. 8.12)
Edyta Geppert (ur. 27.11)
Maryla Rodowicz (ur. 8.12)
Katarzyna Skrzynecka (ur. 3.12)
Brad Pitt (ur. 18.12)
Britney Spears (ur. 2.12)
Krystyna Janda (ur. 18.12)
Ozzy Osbourne (ur. 3.12)

zdolne dziecko, talent dziecka, geniusz
Fotolia
Edukacja
Jak uzdolnione jest twoje dziecko – test
dziecko, adopcja dziecka
YouTube.com
Starania o dziecko
Kochać i być kochanym – film o potrzebie miłości
Film znaleziony w sieci. Powstał na podstawie prawdziwej historii. Jest o tym, jakim niezwykłym darem jest miłość matki (my dodamy także ojca) i o tym, że dziecko potrzebuje jej jak powietrza.

Niewiele wiadomo o tym filmie. Tylko tyle, że jego twórców zainspirowała prawdziwa historia, która wydarzyła się w czasie wojny w Iraku. Na filmie widzimy chłopczyka, który samotnie przemierza korytarze... szkoły, domu dziecka? Tego nie wiemy. W pewnym momencie wyciąga coś z szuflady. Coś cennego, bo niesie to jak skarb. Dopiero po chwili okazuje się, że to kolorowa kreda do tablicy. Chłopczyk potrzebuje ją, bo chce coś namalować na asfalcie. Rysującemu chłopcu przygląda się zdumiony opiekun. Zdumiony, bo po postawieniu ostatniej kreski malec... położył się na ziemi. Zobacz, co narysował malec:   Miłość rodzicielska to dar Być może ten film to część jakiejś kampanii, sugerują to końcowe napisy. Ale być może powstał z potrzeby serca, by opowiedzieć o dzieciach, które straciły rodziców. Pokazać, jakim darem jest miłość matki czy ojca i jak ci, co jej doświadczają i mają na wyłączność, są uprzywilejowani. Bo tego tak naprawdę potrzebuje dziecko – miłości. Na koniec apel twórców tego krótkiego i niezwykle wzruszającego filmu, by kochać i być kochanym bezwarunkowo – adoptuj dziecko. Choć to niezwykle trudna decyzja, to czasem jedyna, by móc cieszyć się rodzicielstwem, by zostać rodzicem. ZOBACZ TEŻ: film o niesamowitej więzi między nowo narodzonym dzieckiem a matką  

wiosna, dziecko, mama
fotolia
Wychowanie
Jaki charakter ma twoje dziecko? - test
Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj