Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
znak zodiaku Baran
Adobe Stock
Horoskop

Znak zodiaku Baran – daty, opis, charakterystyka

Baran to znak zodiaku, który należy do żywiołu ognia. Jest dość jednowymiarowy – nie ma w nim sprzeczności i paradoksów, jak np. u Strzelca lub Bliźniąt. Osoby spod znaku Barana mają potężną siłę i energię do działania. Sprawdź, jakie cechy posiada zodiakalny Baran – kobieta, mężczyzna, dziecko.

Baran otwiera zodiakalne koło. Jest symbolem początku, startu, a każdy kolejny znak posiada jakieś jego cechy. Osoby spod znaku Barana urodziły się między 21 marca a 19 kwietnia. Jaki jest zodiakalny Baran? Przedstawiamy opis tego znaku zodiaku, jego najważniejsze cechy charakteru (wady i zalety). Wymieniamy znaki, które pasują do Barana, kamienie szlachetne przeznaczone dla tego znaku, sprawdzamy, co przynosi Baranom szczęście. 

Znak zodiaku Baran – opis

Charakterystyka znaku zodiaku Baran

Jaki jest Baran? Człowiek spod tego znaku jest typem przywódcy. Bardzo ważne jest dla niego osiąganie sukcesów, więc uparcie dąży do celu. To osoba odważna, która nie boi się wyzwań. Zodiakalny Baran szybko się uczy, zwłaszcza jeśli ma mu to pomóc w realizacji swoich planów. Jest pomysłowy, inteligentny i kreatywny, bywa jednak niecierpliwy.

​Planetą Barana jest Mars – nazwany od rzymskiego boga wojny. To symbol chęci do działania, ale także walki i agresji.

Baran  z natury jest aktywny i ciągle do czegoś dąży, lubi rywalizację, jednak w trudnych i napiętych sytuacjach bywa porywczy i często daje się ponieść emocjom

Ludzie spod znaku Barana są szlachetni. Cechuje ich także sumienność i pewność siebie, jednak to dzięki swojej pracowitości odnoszą sukcesy. Dobrze odnajdują się w życiu zawodowym, ale także prywatnym i rodzinnym. Baran chętnie zawiera przyjaźnie, jednak czasami bywa... nieznośny dla otoczenia – jest humorzasty i zdarza mu się postrzegać siebie, jako osobę nieomylną. Bywa też egocentryczny.

Cechy osób spod znaku Barana

Najważniejsze cechy zodiakalnego Barana to ambicja, przywództwo, niezależność, entuzjazm, odwaga, nieokrzesanie, impulsywność, niecierpliwość, witalność, determinacja, wierność, lojalność, skłonność do brawury, obowiązkowość.

Kobieta spod znaku Barana: cechy

Kobieta spod znaku Barana często spontanicznie podejmuje decyzje, które jednak mogą okazać się nietrafne. Jest bardzo wylewna i otwarta, przez co niektórzy postrzegają ją jako kobietę pozbawioną taktu.

Pani Baran ma jednak też wiele zalet – jest zdecydowana i ambitna. To także prawdziwa businesswoman: uwielbia niezależność i wierzy we własne możliwości. Dba o to, by być niezależna finansowo. Kobiety spod tego znaku nie ulegają łatwo mężczyznom i zdecydowanie opowiadają się za równouprawnieniem. Kobieta Baran zawsze jest zaangażowana w to, co robi – zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Jest nieprzewidywalna, przez co może być odbierana jako szalenie pociągająca dla mężczyzn. Ma to jednak też drugą stronę medalu – potrafi wybuchnąć np. niepohamowanym gniewem. Kobieta spod znaku Barana jest szczera i odważnie wyraża swoje opinie, przez co uchodzi za bardzo nowoczesną, a niekiedy wręcz dominującą.

Pani Baran bardzo emocjonalnie podchodzi do otaczającej ją rzeczywistości. Jeśli coś ją cieszy – jest przepełniona entuzjazmem, jeśli jednak coś ją zasmuci – popada w czarną rozpacz.

Mężczyźni wskazani dla kobiety spod znaku Barana powinni wiedzieć, czego chcą od życia, być towarzyscy. Mężczyzna musi też imponować kobiecie spod tego znaku i być... skłonny do ustępstw. Kobiety spod znaku Barana nie tolerują zdrad, braku szczerości i braku zaangażowania w związek.

Kobieta Baran dba o rozwój swoich dzieci: ich wolny czas wypełnia licznymi zajęciami dodatkowymi. Nieustannie także „rzuca swoje dziecko na głęboką wodę”. Ta dość ryzykowana praktyka mamie spod znaku Barana wydaje się idealnym rozwiązaniem, by nauczyć dzieci zaradności.

Mężczyzna spod znaku Barana: cechy

Mężczyzna spod znaku Barana jest duszą towarzystwa. Uwielbia też rządzić i mieć ostatnie słowo na każdy temat. Niezależnie od wszystkiego – zawsze postawi na swoim. Zodiakalny Baran to mężczyzna pewny siebie, odważny, energiczny. Bywa też impulsywny.

Mężczyzna Baran jawi się kobietom jako prawdziwy wojownik, co sprawia, że ulegają jego wdziękom. Będzie czuł się dobrze z kobietą uległa i taką, która będzie go podziwiać, przypominać mu o tym, jaki jest cudowny. Cóż, mężczyzna spod tego znaku bywa... próżny. Pan Baran lubi podnosić swoją wartość w oczach innych i niekiedy dość snobistycznie podchodzi do życia.

Dla otoczenia jest jednak życzliwy, dzięki czemu ludzie darzą go sympatią i szacunkiem. Mężczyzna Baran jest bardzo dumny – wynika to z jego silnego ego. Pragnie dominacji, lubi także ekstremalne zachowania. Uwielbia zdobywać kobiety, zwłaszcza te, które wydają się nieosiągalne.

Baran jako tata często podwyższa poprzeczkę swoim dzieciom, motywuje je do działania. Oczekuje, że jego pociechy będą zawsze dawać z siebie 150 proc. Jest wymagający, niekiedy „aż do bólu”.

Dziecko spod znaku Barana: cechy

Rodzice małych Baranów nigdy nie narzekają na nudę. Ich dziecko to albo Fizia Pończoszanka, albo Tomek Sawyer – ciekawski zawadiaka. Baran już jako mały berbeć bardzo głośno dopomina się o jedzenie i zmianę pieluchy. Gdy trochę podrośnie, wyładuje gniew na ukochanej książeczce, podepcze zabawki lub pobije się z kolegą. Jest uparty, dumny i za wszelką cenę chce postawić na swoim. Jeśli ktoś nie spełni jego zachcianki, złości się.

Baran to wódz o gołębim sercu

Twój mały Baran to człowiek wyjątkowo skomplikowany. Z jednej strony pracowity, solidny, czuły, wyrozumiały, życzliwy wobec świata, z drugiej – prawdziwy wulkan, niszczyciel, zawadiaka. A przy okazji trochę gaduła i trochę „papla”. Szybciej coś powie, niż pomyśli.

Barany mają wyjątkowo gorący temperament, nie potrafią czekać i nie znają słowa „cierpliwość”. Chłopcy często są szefami na podwórku, kochają zabawę w wojsko. Dziewczynki wprawdzie nie marzą o własnej armii, ale niewiele ustępują chłopcom. Od pluszowych misiów i lalek wolą grę w piłkę czy wspinaczkę po drzewach.

Małe Barany są wyjątkowo popularne wśród rówieśników. Co z tego, że lubią się szarogęsić, skoro są wesołe i mają sto pomysłów na minutę? Zawsze staną w obronie słabszego. W szkole twoja pociecha będzie błyszczeć na lekcjach WF-u, ale do książek nie tak łatwo ją zapędzić. Jest jednak na tyle zdolna, by dać sobie radę z nauką. Gdy Baranek nabroi, przyzna się do winy, chociaż wie, że spotka go kara. Będzie zawzięcie udowadniał swoje racje, ale nigdy nie zrzuci winy na kolegów. Ten mały łobuziak jest naprawdę słodki, ma wielkie serce. Rozpiera go energia i radość życia, której daje upust w najróżniejszych formach. 

Jak postępować z Baranem?

Wszelkie morały spływają po nim jak woda po gęsi. Wymagaj, nie pozwól sobie wejść na głowę, ale samymi zakazami niewiele osiągniesz. Gdy Baranek wyprowadzi cię z równowagi, policz do 10, weź głęboki oddech i mów spokojnie. Postaraj się przemawiać do serca, a nie do rozumu. Mały Baranek bardzo cię kocha i z pewnością nie chce przysparzać ci zmartwień. Wychowując swego Barana, bądź dla niego serdeczna i czuła. Tylko pod tym warunkiem wykształcisz w nim szacunek dla drugiego człowieka i zahamujesz wszelkie popędy niszczycielskie. Przy okazji nauczysz go wytrwałości i odrobinę spacyfikujesz impulsywny charakter małego wojownika.

Baran, gdy dorośnie

Prawdopodobnie nie nauczy się cierpliwości, zawsze będzie szybko szedł do przodu. Baran nie roztkliwia się nad sobą, nie zastanawia, tylko działa. Zawsze się spieszy, ma wrażenie, że czas mu ucieka. Ten znak jest bardzo uzdolniony! Może zrobić karierę sportową, polityczną, wojskową, naukową, a także artystyczną.

Imiona dla dzieci spod znaku Barana

 • Imiona dla dziewczynek: Urszula, Teresa, Olga, Dorota, Elżbieta, Mariola, Magdalena, Agata, Irena, Marta, Kinga, Ewa, Barbara, Agnieszka
 • Imiona dla chłopców: Zbigniew, Ignacy, Paweł, Marek, Gabriel, Seweryn, Radosław, Szymon, Konrad, Bartłomiej, Andrzej, Grzegorz, Jarosław


Jesteś ciekawa, jakie znaczenie kryją w sobie poszczególne imiona? Sprawdź znaczenie imion w księdze imion dla dzieci.

Jakie znaki pasują do Barana?

Osoby spod znaku Barana najlepiej dogadają się z następującymi znakami: Lew, Waga i Strzelec.

Jakie kamienie szlachetne dla zodiakalnego Barana?

Do osób spod znaku Barana pasują: ametyst i hematyt.

Co Baranom przyniesie szczęście?

Kolory: purpurowy, szkarłatny, czerwony
Kwiaty: róże, czerwony goździki, fioletowe bzy
Kamienie: diamenty, rubiny, ciemne korale
Metal: żelazo
Maskotki: owieczka, baranek, kozica
Rośliny: melisa – uspokoi, chmiel – ułatwi zasypianie, czarny bez – pomoże zwalczyć gorączkę i przeziębienie, które często przytrafiają się temu znakowi
Pomyślny miesiąc: październik
Dzień tygodnia: wtorek
Dni miesiąca: 7, 12, 17

Znane osoby spod znaku Barana

 • Leonardo da Vinci (ur. 15.04)
 • Jan Sebastian Bach (ur. 31.03)
 • Hans Christian Andersen (ur. 2.04)
 • Emma Thompson (ur. 15.04)
 • Maria Seweryn (ur. 25.03)
 • Celine Dion (ur. 30.03)
 • Tamara Arciuch (ur. 24.03)
 • Quentin Tarantino (ur. 27.03)
 • Sarah Jessica Parker (ur. 25.03)
 • Fergie (ur. 27.02)
 • Victoria Beckham (ur. 17.04)
 • Mariah Carrey (ur. 27.03)
 • Hugh Hefner (ur. 9.04)


Zobacz także

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
lektury klasa 6
Edukacja
Lektury do 6 klasy szkoły podstawowej – lista lektur szkolnych po zmianach 
Joanna Biegaj
300 plus - kiedy wypłata świadczenia dobry start
Aktualności
300 plus – kiedy wypłata świadczenia „Dobry start”?
Joanna Biegaj
obcięte dofinansowanie dla szkoły w chmurze
Edukacja
Szkoła w Chmurze – cena może wzrosnąć?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
ugryzienie szerszenia
Zdrowie
Ugryzienie szerszenia może być groźne (ale nie musi!)
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak