znak zodiaku Baran
Adobe Stock
Horoskop

Znak zodiaku Baran – daty, opis, charakterystyka

Baran to znak zodiaku, który należy do żywiołu ognia. Jest dość jednowymiarowy – nie ma w nim sprzeczności i paradoksów, jak np. u Strzelca lub Bliźniąt. Osoby spod znaku Barana mają potężną siłę i energię do działania. Sprawdź, jakie cechy posiada zodiakalny Baran – kobieta, mężczyzna, dziecko.

Baran otwiera zodiakalne koło. Jest symbolem początku, startu, a każdy kolejny znak posiada jakieś jego cechy. Osoby spod znaku Barana urodziły się między 21 marca a 19 kwietnia. Jaki jest zodiakalny Baran? Przedstawiamy opis tego znaku zodiaku, jego najważniejsze cechy charakteru (wady i zalety). Wymieniamy znaki, które pasują do Barana, kamienie szlachetne przeznaczone dla tego znaku, sprawdzamy, co przynosi Baranom szczęście. 

Znak zodiaku Baran – opis

Jak zrobić loki na komunię – instrukcja krok po kroku [WIDEO]

Charakterystyka znaku zodiaku Baran

Jaki jest Baran? Człowiek spod tego znaku jest typem przywódcy. Bardzo ważne jest dla niego osiąganie sukcesów, więc uparcie dąży do celu. To osoba odważna, która nie boi się wyzwań. Zodiakalny Baran szybko się uczy, zwłaszcza jeśli ma mu to pomóc w realizacji swoich planów. Jest pomysłowy, inteligentny i kreatywny, bywa jednak niecierpliwy.

​Planetą Barana jest Mars – nazwany od rzymskiego boga wojny. To symbol chęci do działania, ale także walki i agresji.

Baran  z natury jest aktywny i ciągle do czegoś dąży, lubi rywalizację, jednak w trudnych i napiętych sytuacjach bywa porywczy i często daje się ponieść emocjom

Ludzie spod znaku Barana są szlachetni. Cechuje ich także sumienność i pewność siebie, jednak to dzięki swojej pracowitości odnoszą sukcesy. Dobrze odnajdują się w życiu zawodowym, ale także prywatnym i rodzinnym. Baran chętnie zawiera przyjaźnie, jednak czasami bywa... nieznośny dla otoczenia – jest humorzasty i zdarza mu się postrzegać siebie, jako osobę nieomylną. Bywa też egocentryczny.

Cechy osób spod znaku Barana

Najważniejsze cechy zodiakalnego Barana to ambicja, przywództwo, niezależność, entuzjazm, odwaga, nieokrzesanie, impulsywność, niecierpliwość, witalność, determinacja, wierność, lojalność, skłonność do brawury, obowiązkowość.

Kobieta spod znaku Barana: cechy

Kobieta spod znaku Barana często spontanicznie podejmuje decyzje, które jednak mogą okazać się nietrafne. Jest bardzo wylewna i otwarta, przez co niektórzy postrzegają ją jako kobietę pozbawioną taktu.

Pani Baran ma jednak też wiele zalet – jest zdecydowana i ambitna. To także prawdziwa businesswoman: uwielbia niezależność i wierzy we własne możliwości. Dba o to, by być niezależna finansowo. Kobiety spod tego znaku nie ulegają łatwo mężczyznom i zdecydowanie opowiadają się za równouprawnieniem. Kobieta Baran zawsze jest zaangażowana w to, co robi – zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Jest nieprzewidywalna, przez co może być odbierana jako szalenie pociągająca dla mężczyzn. Ma to jednak też drugą stronę medalu – potrafi wybuchnąć np. niepohamowanym gniewem. Kobieta spod znaku Barana jest szczera i odważnie wyraża swoje opinie, przez co uchodzi za bardzo nowoczesną, a niekiedy wręcz dominującą.

Pani Baran bardzo emocjonalnie podchodzi do otaczającej ją rzeczywistości. Jeśli coś ją cieszy – jest przepełniona entuzjazmem, jeśli jednak coś ją zasmuci – popada w czarną rozpacz.

Mężczyźni wskazani dla kobiety spod znaku Barana powinni wiedzieć, czego chcą od życia, być towarzyscy. Mężczyzna musi też imponować kobiecie spod tego znaku i być... skłonny do ustępstw. Kobiety spod znaku Barana nie tolerują zdrad, braku szczerości i braku zaangażowania w związek.

Kobieta Baran dba o rozwój swoich dzieci: ich wolny czas wypełnia licznymi zajęciami dodatkowymi. Nieustannie także „rzuca swoje dziecko na głęboką wodę”. Ta dość ryzykowana praktyka mamie spod znaku Barana wydaje się idealnym rozwiązaniem, by nauczyć dzieci zaradności.

Mężczyzna spod znaku Barana: cechy

Mężczyzna spod znaku Barana jest duszą towarzystwa. Uwielbia też rządzić i mieć ostatnie słowo na każdy temat. Niezależnie od wszystkiego – zawsze postawi na swoim. Zodiakalny Baran to mężczyzna pewny siebie, odważny, energiczny. Bywa też impulsywny.

Mężczyzna Baran jawi się kobietom jako prawdziwy wojownik, co sprawia, że ulegają jego wdziękom. Będzie czuł się dobrze z kobietą uległa i taką, która będzie go podziwiać, przypominać mu o tym, jaki jest cudowny. Cóż, mężczyzna spod tego znaku bywa... próżny. Pan Baran lubi podnosić swoją wartość w oczach innych i niekiedy dość snobistycznie podchodzi do życia.

Dla otoczenia jest jednak życzliwy, dzięki czemu ludzie darzą go sympatią i szacunkiem. Mężczyzna Baran jest bardzo dumny – wynika to z jego silnego ego. Pragnie dominacji, lubi także ekstremalne zachowania. Uwielbia zdobywać kobiety, zwłaszcza te, które wydają się nieosiągalne.

Baran jako tata często podwyższa poprzeczkę swoim dzieciom, motywuje je do działania. Oczekuje, że jego pociechy będą zawsze dawać z siebie 150 proc. Jest wymagający, niekiedy „aż do bólu”.

Dziecko spod znaku Barana: cechy

Rodzice małych Baranów nigdy nie narzekają na nudę. Ich dziecko to albo Fizia Pończoszanka, albo Tomek Sawyer – ciekawski zawadiaka. Baran już jako mały berbeć bardzo głośno dopomina się o jedzenie i zmianę pieluchy. Gdy trochę podrośnie, wyładuje gniew na ukochanej książeczce, podepcze zabawki lub pobije się z kolegą. Jest uparty, dumny i za wszelką cenę chce postawić na swoim. Jeśli ktoś nie spełni jego zachcianki, złości się.

Baran to wódz o gołębim sercu

Twój mały Baran to człowiek wyjątkowo skomplikowany. Z jednej strony pracowity, solidny, czuły, wyrozumiały, życzliwy wobec świata, z drugiej – prawdziwy wulkan, niszczyciel, zawadiaka. A przy okazji trochę gaduła i trochę „papla”. Szybciej coś powie, niż pomyśli.

Barany mają wyjątkowo gorący temperament, nie potrafią czekać i nie znają słowa „cierpliwość”. Chłopcy często są szefami na podwórku, kochają zabawę w wojsko. Dziewczynki wprawdzie nie marzą o własnej armii, ale niewiele ustępują chłopcom. Od pluszowych misiów i lalek wolą grę w piłkę czy wspinaczkę po drzewach.

Małe Barany są wyjątkowo popularne wśród rówieśników. Co z tego, że lubią się szarogęsić, skoro są wesołe i mają sto pomysłów na minutę? Zawsze staną w obronie słabszego. W szkole twoja pociecha będzie błyszczeć na lekcjach WF-u, ale do książek nie tak łatwo ją zapędzić. Jest jednak na tyle zdolna, by dać sobie radę z nauką. Gdy Baranek nabroi, przyzna się do winy, chociaż wie, że spotka go kara. Będzie zawzięcie udowadniał swoje racje, ale nigdy nie zrzuci winy na kolegów. Ten mały łobuziak jest naprawdę słodki, ma wielkie serce. Rozpiera go energia i radość życia, której daje upust w najróżniejszych formach. 

Jak postępować z Baranem?

Wszelkie morały spływają po nim jak woda po gęsi. Wymagaj, nie pozwól sobie wejść na głowę, ale samymi zakazami niewiele osiągniesz. Gdy Baranek wyprowadzi cię z równowagi, policz do 10, weź głęboki oddech i mów spokojnie. Postaraj się przemawiać do serca, a nie do rozumu. Mały Baranek bardzo cię kocha i z pewnością nie chce przysparzać ci zmartwień. Wychowując swego Barana, bądź dla niego serdeczna i czuła. Tylko pod tym warunkiem wykształcisz w nim szacunek dla drugiego człowieka i zahamujesz wszelkie popędy niszczycielskie. Przy okazji nauczysz go wytrwałości i odrobinę spacyfikujesz impulsywny charakter małego wojownika.

Baran, gdy dorośnie

Prawdopodobnie nie nauczy się cierpliwości, zawsze będzie szybko szedł do przodu. Baran nie roztkliwia się nad sobą, nie zastanawia, tylko działa. Zawsze się spieszy, ma wrażenie, że czas mu ucieka. Ten znak jest bardzo uzdolniony! Może zrobić karierę sportową, polityczną, wojskową, naukową, a także artystyczną.

Imiona dla dzieci spod znaku Barana

 • Imiona dla dziewczynek: Urszula, Teresa, Olga, Dorota, Elżbieta, Mariola, Magdalena, Agata, Irena, Marta, Kinga, Ewa, Barbara, Agnieszka
 • Imiona dla chłopców: Zbigniew, Ignacy, Paweł, Marek, Gabriel, Seweryn, Radosław, Szymon, Konrad, Bartłomiej, Andrzej, Grzegorz, Jarosław


Jesteś ciekawa, jakie znaczenie kryją w sobie poszczególne imiona? Sprawdź znaczenie imion w księdze imion dla dzieci.

Jakie znaki pasują do Barana?

Osoby spod znaku Barana najlepiej dogadają się z następującymi znakami: Lew, Waga i Strzelec.

Jakie kamienie szlachetne dla zodiakalnego Barana?

Do osób spod znaku Barana pasują: ametyst i hematyt.

Co Baranom przyniesie szczęście?

Kolory: purpurowy, szkarłatny, czerwony
Kwiaty: róże, czerwony goździki, fioletowe bzy
Kamienie: diamenty, rubiny, ciemne korale
Metal: żelazo
Maskotki: owieczka, baranek, kozica
Rośliny: melisa – uspokoi, chmiel – ułatwi zasypianie, czarny bez – pomoże zwalczyć gorączkę i przeziębienie, które często przytrafiają się temu znakowi
Pomyślny miesiąc: październik
Dzień tygodnia: wtorek
Dni miesiąca: 7, 12, 17

Znane osoby spod znaku Barana

 • Leonardo da Vinci (ur. 15.04)
 • Jan Sebastian Bach (ur. 31.03)
 • Hans Christian Andersen (ur. 2.04)
 • Emma Thompson (ur. 15.04)
 • Maria Seweryn (ur. 25.03)
 • Celine Dion (ur. 30.03)
 • Tamara Arciuch (ur. 24.03)
 • Quentin Tarantino (ur. 27.03)
 • Sarah Jessica Parker (ur. 25.03)
 • Fergie (ur. 27.02)
 • Victoria Beckham (ur. 17.04)
 • Mariah Carrey (ur. 27.03)
 • Hugh Hefner (ur. 9.04)


Zobacz także

byk zodiak
Adobe Stock
Horoskop
Znak zodiaku Byk – daty, opis, charakterystyka
Dzieci spod znaku Byka są wyjątkowo spokojne i miłe. Miłości i czułości potrzebują jak powietrza, podobnie jak pochwał. A jakie są kobiety i mężczyźni Byki? Oto cechy charakterystyczne osób, które urodziły się pod tym znakiem zodiaku.

Osoby urodzone między 21 kwietnia a 21 maja to zodiakalne Byki. Sprawdź, w jaki sposób ta data wpływa na ich osobowość i życie. Zobacz, co przynosi Bykom szczęście. Znak zodiaku Byk – opis: Charakterystyka znaku zodiaku Byk Cechy osób spod znaku Byka Kobieta spod znaku Byka: cechy Mężczyzna spod znaku Byka: cechy Dziecko spod znaku Byka: cechy Jakie znaki pasują do Byka Jakie kamienie szlachetne dla zodiakalnego Byka? Co przyniesie Bykom szczęście? Znane osoby spod znaku Byka Charakterystyka znaku zodiaku Byk Osoba spod znaku Byka od najmłodszych lat ceni wygodne życie – Byk wyspany i najedzony jest szczęśliwy. Chce trzymać ster domowych rządów, trzeba jednak przyznać, że umie zatroszczyć się  bliskich. Byk wytrwale  dąży do celu  i zazwyczaj go osiąga. Żyje z terminarzem w dłoni, planuje każdy dzień, nie lubi improwizacji i nagłych zmian. Może zrobić karierę artystyczną lub w bankowości i ekonomii. Nadaje się także do pełnienia wysokich urzędów. Cechy osób spod znaku Byka Najważniejsze zalety Byka to: atrakcyjny wygląd (Byki zawsze wiedzą jak się ubrać, by wyglądać super), stałość w uczuciach i konsekwencja w dążeniu do celu. Największe wady: powolność i ostrożność, która może przeszkadzać energicznym i szalonym osobom oraz trwanie przy swoim zdaniu, bez względu na argumenty.  Kobieta spod znaku Byka: cechy Urodzone pod znakiem Byka panie to największe domatorki spośród całego zodiaku. Każda lubi czuć się panią swego domu, kuchni i ogrodu. Ceni solidne wyposażenie mieszkania – od mebli po dekoracje. Im coś jest wyższej jakości, tym lepiej. Choć pani Byk słynie z oszczędności graniczącej ze skąpstwem – nie waha się inwestować, by jej dom był jeszcze bardziej przytulny i funkcjonalny. Aby czuła...

horoskop dla dzieci, znak zodiaku, waga
Fotolia
Horoskop
Znak zodiaku Waga: charakterystyka. Kobieta, mężczyzna, dziecko spod znaku Wagi – cechy
Małe Wagi potrafią rozbroić każdego. Są towarzyskie, wesołe, inteligentne i lubią być podziwiane. Mężczyźni i kobiety spod znaku Wagi unikają kłótni, są jednak bardzo niezdecydowani i potrzebują w swoim życiu stanowczego partnera lub partnerki.

Znak zodiaku Waga: data Jeśli urodziłeś się między 23 września a 22 października, to jesteś zodiakalną Wagą.   Charakterystyka znaku zodiaku Waga Cechy osób spod znaku Wagi Kobieta spod znaku Wagi: cechy Mężczyzna spod znaku Wagi: cechy Dziecko spod znaku Wagi: cechy Imiona dla dzieci spod znaku Wagi Co przyniesie szczęście Wagom? Jakie kamienie szlachetne pasują do Wagi? Jakie znaki zodiaku pasują do Wag? Znane osoby spod znaku Wagi Charakterystyka znaku zodiaku Waga Żywioł powietrza, który kieruje życiem Wagi, sprawia, że jest to osoba często niezdecydowana i mająca wiele wątpliwości. Takie podejście do życia sprawia, że Waga nie lubi stagnacji i ciągle czegoś poszukuje. Jest w ciągłym ruchu, a siedzenie w jednym miejscu uważa za marnowanie czasu. Wagi są bardzo charyzmatyczne i towarzyskie, łatwo odnajdują się w nowej sytuacji i nie mają problemu ze zmianami. Potrafią przyznać się do błędu, a także iść na kompromis. Często potrafią także znajdować niestandardowe rozwiązania problemów.  Są niesamowitymi przyjaciółmi i współpracownikami.  Cechy osób spod znaku Wagi Waga jako znak zodiaku złożona jest z przeciwieństw. Osoby spod tego znaku zwykle są wesołe, uśmiechnięte i otwarte na innych ludzi. Łagodne, pełne wdzięku i sympatii do otoczenia, wyrażanej chociażby wyszukaną grzecznością. Waga nie ukrywa emocji i chętnie dzieli się nimi z innymi. Czasem może się to jednak wiązać z ubarwianiem rzeczywistości, gdyż Waga ma skłonność do przesadzania. Do „trudnych” cech charakteru należą złośliwość i kapryśność. Bywa niezdecydowana, a jej nastrój może się zmieniać nawet kilka razy w ciągu dnia.  Kobieta spod znaku Wagi: cechy Waga to kobieta delikatna, zgodna i bardzo zadbana. Choć ma wyjątkowe powodzenie u mężczyzn, na ślub decyduje się stosunkowo...

Znak zodiaku Wodnik - daty, opis, charakterystyka
Adobe Stock
Horoskop
Znak zodiaku Wodnik - daty, opis, charakterystyka
Jaki jest Wodnik? To przede wszystkim wielki indywidualista. O wszystkim pragnie przekonać się sam. Życie z nim na pewno nie jest nudne, ale może być też pełne wyzwań, zwłaszcza gdy mamy okazję wychowywać małego Wodnika. Sprawdź, jakie cechy charakteryzują kobietę, mężczyznę i dziecko urodzone pod tym znakiem.

O tym, że ktoś rodzi się pod znakiem Wodnika, decyduje data przyjścia na świat między 21 stycznia a 18 lutego. Sprawdź, czy charakterystyka tego znaku zodiaku pasuje do tego, co już wiesz o swym ukochanym małym lub dorosłym Wodniku. Znak zodiaku Wodnik – opis Znak zodiaku Wodnik – charakterystyka Cechy osób spod znaku Wodnika Kobieta spod znaku Wodnika: cechy Mężczyzna spod znaku Wodnika: cechy Dziecko spod znaku Wodnika: cechy Jakie znaki pasują do Wodnika Jakie kamienie szlachetne dla zodiakalnego Wodnika? Co przyniesie Wodnikom szczęście? Znane osoby spod znaku Wodnika Znak zodiaku Wodnik - charakterystyka Niezależność myślenia pozwala Wodnikowi spojrzeć na zwykłe sprawy z innej perspektywy, a to pierwszy krok do wielkich odkryć (prawie 70 proc. geniuszy to Wodniki). Zodiakalny Wodnik chce uszczęśliwiać ludzkość. Bywa roztargniony, niesłowny, ale jest  lubiany w towarzystwie . Ma powodzenie w miłości, ale zwleka z zawarciem małżeństwa. Będzie dobrym partnerem, o ile współmałżonek nie okaże się zbyt zaborczy. Cechy osób spod znaku Wodnika Do największych zalet Wodników należą: ciekawość świata, liczne talenty i optymizm. Te cechy sprawiają, że osoby spod tego znaku zodiaku są bardzo lubiane. Rozmowa z nimi zawsze jest ciekawa. Wśród wad Wodników wymienić należy czasem nazbyt przekorną naturę i upór. Wodniki mają też trudności w wyrażaniu uczuć (to czasem są uważane za ludzi pozbawionych empatii). Kobieta spod znaku Wodnika - cechy Pani Wodnik to intelektualistka, która lubi wiedzieć wciąż coraz więcej (i wcale nie chodzi o najnowsze plotk, a o nową wiedzę z interesujących ją dziedzin). Mimo że nie dba przesadnie o makijaż, fryzurę i modną garderobę, potrafi wyglądać najpiękniej w całym towarzystwie. Zwraca uwagę mężczyzn swym uśmiechem i...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj