horoskop dla dzieci, znak zodiaku, waga
Fotolia
Horoskop

Znak zodiaku Waga: charakterystyka. Kobieta, mężczyzna, dziecko spod znaku Wagi – cechy

Małe Wagi potrafią rozbroić każdego. Są towarzyskie, wesołe, inteligentne i lubią być podziwiane. Mężczyźni i kobiety spod znaku Wagi unikają kłótni, są jednak bardzo niezdecydowani i potrzebują w swoim życiu stanowczego partnera lub partnerki.

Jak zrobić loki na komunię – instrukcja krok po kroku [WIDEO]

Znak zodiaku Waga: data

Jeśli urodziłeś się między 23 września a 22 października, to jesteś zodiakalną Wagą.
 

Charakterystyka znaku zodiaku Waga

Żywioł powietrza, który kieruje życiem Wagi, sprawia, że jest to osoba często niezdecydowana i mająca wiele wątpliwości. Takie podejście do życia sprawia, że Waga nie lubi stagnacji i ciągle czegoś poszukuje. Jest w ciągłym ruchu, a siedzenie w jednym miejscu uważa za marnowanie czasu. Wagi są bardzo charyzmatyczne i towarzyskie, łatwo odnajdują się w nowej sytuacji i nie mają problemu ze zmianami. Potrafią przyznać się do błędu, a także iść na kompromis. Często potrafią także znajdować niestandardowe rozwiązania problemów.  Są niesamowitymi przyjaciółmi i współpracownikami. 

Cechy osób spod znaku Wagi

Waga jako znak zodiaku złożona jest z przeciwieństw. Osoby spod tego znaku zwykle są wesołe, uśmiechnięte i otwarte na innych ludzi. Łagodne, pełne wdzięku i sympatii do otoczenia, wyrażanej chociażby wyszukaną grzecznością. Waga nie ukrywa emocji i chętnie dzieli się nimi z innymi. Czasem może się to jednak wiązać z ubarwianiem rzeczywistości, gdyż Waga ma skłonność do przesadzania. Do „trudnych” cech charakteru należą złośliwość i kapryśność. Bywa niezdecydowana, a jej nastrój może się zmieniać nawet kilka razy w ciągu dnia. 

Kobieta spod znaku Wagi: cechy

Waga to kobieta delikatna, zgodna i bardzo zadbana. Choć ma wyjątkowe powodzenie u mężczyzn, na ślub decyduje się stosunkowo późno. Lubi być adorowana i zdobywana, ale jednocześnie ma duże wymagania co do przyszłego męża. Gdy już wybierze partnera, to będzie to ten jedyny. Jest dobrą żoną, jednocześnie lubi prowadzić z mężami bujne życie towarzyskie. Ze względu na duże umiłowanie do luksusu potrafi nadmiernie wydawać pieniądze.

Mężczyzna spod znaku Wagi: cechy

Waga to bardzo dobra partia na męża. Mężczyźni spod tego znaku są zadbani i towarzyscy, ale także niezwykle troskliwi i opiekuńczy. Bardzo odpowiedzialni finansowo, szczególnie gdy założą już rodzinę. Wagi nie lubią kłótni z byle powodu i unikają słownych przepychanek. Z Wagą zawsze można pójść na kompromis. Jednak panowie często bywają niezdecydowani i najlepsze związki tworzą z kobietami stanowczymi. Gdy mężczyzna spod znaku Wagi spotka kobietę, która okaże mu wsparcie, szybko będzie chciał się ustatkować. 

Dziecko spod znaku Wagi: cechy

Waga to sama słodycz, przymilny pieszczoch. Oczaruje Cię już od chwili narodzin, bo zachowuje się jak mały aniołek. Trochę kaprysi, ale gdy przytulisz pociechę i powiesz coś miłego, na jej buzi od razu pojawi się najpiękniejszy pod słońcem uśmiech. Mała Waga nie prowokuje podwórkowych awantur i nie buntuje się otwarcie przeciw rodzicielskim zasadom. Oczywiście potrafi nabroić, jest przecież dzieckiem, ale za chwilę skruszona przeprasza, obiecując, że „już nigdy więcej”.

Gwiazdy obdarzyły ją sprytem i talentem dyplomatycznym, a także aktorskim. Wie, że uśmiechem i słodką miną osiągnie więcej niż awanturą i tupaniem nogami. Uważa bowiem, że lepiej skłamać niż wchodzić w zatargi. Twoje dziecko błyskawicznie uczy się dobrych manier. Z przyjemnością też ubarwia rodzinne spotkania występami. Ma dobry słuch i wyczucie rytmu. Inne maluchy są nieszczęśliwe, gdy muszą zaśpiewać piosenkę albo powiedzieć wierszyk, Waga tylko czeka, aż ją o to poproszą. Goście są zachwyceni, a Twoja pociecha również, bo uwielbia pochwały i lubi być w centrum zainteresowania.

Jak z Wagą postępować

Musi czuć się kochana i doceniana, nie znosi samotności. Wyjaśnij dziecku, że kłamstwo prowadzi donikąd, ucz samodzielności i zdecydowania. Niech samo wybierze choćby ubranie do szkoły. Gdy Waga trochę podrośnie, przekonaj ją, że dawanie może sprawiać taką samą przyjemność jak branie. Odwracaj też jej uwagę od wyglądu, tłumacząc, że odbicie w lustrze to nie wszystko. Pielęgnujcie cechy pozytywne, zwalczajcie negatywne, nie dajcie się zwieść pozorom. Wasze Wagi są nierówne. Z jednej strony płoche i apatyczne, z drugiej wyrafinowane i eleganckie.

A gdy dorośnie...

Ma szansę na sukces w każdym zawodzie, ale najlepiej czuje się w zajęciach związanych ze sztuką, muzyką, literaturą lub sceną. Chociaż unika kłótni, nie jest tchórzliwa. Gdy nie ma innego wyjścia, walczy jak lew – często w obronie słabszych i pokrzywdzonych.

Imiona dla dzieci spod znaku Wagi

Imiona dla dziewczynek: Aleksandra, Alina, Anna, Beata, Helena, Izabela, Joanna, Julia, Kalina, Maja, Małgorzata, Monika, Renata, Weronika, Wioletta
Imiona dla chłopców: Antoni, Bogusław, Bolesław, Dominik, Filip, Jacek, Julian, Kamil, Krystian, Łukasz, Mateusz, Mieczysław, Wiesław, Witold

Jesteś ciekawa, jakie znaczenie kryją w sobie poszczególne imiona? Sprawdź znaczenie imion w księdze imion dla dzieci!

Co Wadze przyniesie szczęście?

kolory: jasnozielony, błękitny, żółty
kwiaty: róża goździk, jaśmin, werbena
metale: miedź i złoto
maskotki: wizerunki zwierząt domowych, wróbla i kuropatwy
pomyślny miesiąc: sierpień
dzień tygodnia: piątek
dni miesiąca: 2, 25

Jakie kamienie szlachetne pasują do Wagi?

Szczęśliwy kamień dla Wagi to opal, szmaragd, lapis-lazuli.

Jakie znaki zodiaku pasują do Wag?

Wagi są towarzyskie, więc bez wątpienia stworzą zgrany duet z Wodnikiem. Poznawanie nowych ludzi daje obydwu tym znakom wiele radości. Co więcej, zdolności komunikacyjne Wagi pomogą zapanować nad upartym Wodnikiem. Takie pary potrafią pokonywać trudności, szybko dochodząc do kompromisów. 

Bardziej romantyczny związek Waga ma szansę stworzyć z Bliźniętami. Obydwa znaki są bardzo towarzyskie, ale także będą ceniły poznawanie nowych rzeczy, co może owocować wieloma ciekawymi zainteresowaniami. 

Waga nie będzie narzekała także na nudę w związku ze Strzelcem. Choć Strzelec uwielbia przygody, Waga będzie umiała utrzymać jego uwagę na dłużej, natomiast intelekt Strzelca będzie imponował Wadze. Jeśli obydwie strony znajdą balans między potrzebą stałego związku a poczuciem wolności, mogą stworzyć bardzo udaną parę.

Znane osoby spod znaku Wagi

Helena Modrzejewska (ur. 12.10)
Julie Andrews (ur. 1.10)
Brigitte Bardot (ur. 28.09)
Catherine Devenue (ur. 22.10)
John Lennon (ur. 9.10)
Kate Winslet (ur. 5.10)
Katarzyna Cichopek-Hakiel (ur. 7.10)
Danuta Stenka (ur. 10.10)
Hugh Jackman (ur. 12.10)
Zac Efron (ur. 18.10)

integracja sensoryczna
Adobe Stock
Rozwój dziecka
Czy twoje dziecko ma kłopoty z integracją sensoryczną? Zrób test!
znak zodiaku Baran
Adobe Stock
Horoskop
Znak zodiaku Baran – daty, opis, charakterystyka
Baran to znak zodiaku, który należy do żywiołu ognia. Jest dość jednowymiarowy – nie ma w nim sprzeczności i paradoksów, jak np. u Strzelca lub Bliźniąt. Osoby spod znaku Barana mają potężną siłę i energię do działania. Sprawdź, jakie cechy posiada zodiakalny Baran – kobieta, mężczyzna, dziecko.

Baran otwiera zodiakalne koło. Jest symbolem początku, startu, a każdy kolejny znak posiada jakieś jego cechy. Osoby spod znaku Barana urodziły się między 21 marca a 19 kwietnia. Jaki jest zodiakalny Baran? Przedstawiamy opis tego znaku zodiaku, jego najważniejsze cechy charakteru (wady i zalety). Wymieniamy znaki, które pasują do Barana, kamienie szlachetne przeznaczone dla tego znaku, sprawdzamy, co przynosi Baranom szczęście.  Znak zodiaku Baran – opis :  Charakterystyka znaku zodiaku Baran Cechy osób spod znaku Barana Kobieta spod znaku Barana: cechy Mężczyzna spod znaku Barana: cechy Dziecko spod znaku Barana: cechy Jakie znaki pasują do Barana? Jakie kamienie szlachetne dla zodiakalnego Barana? Co przyniesie Baranom szczęście? Znane osoby spod znaku Barana Charakterystyka znaku zodiaku Baran Jaki jest Baran? Człowiek spod tego znaku jest typem przywódcy . Bardzo ważne jest dla niego osiąganie sukcesów, więc uparcie dąży do celu. To osoba odważna, która nie boi się wyzwań. Zodiakalny Baran szybko się uczy, zwłaszcza jeśli ma mu to pomóc w realizacji swoich planów. Jest pomysłowy, inteligentny i kreatywny, bywa jednak niecierpliwy. ​Planetą Barana jest Mars – nazwany od rzymskiego boga wojny. To symbol chęci do działania, ale także walki i agresji. Baran  z natury jest aktywny i ciągle do czegoś dąży, lubi rywalizację, jednak w trudnych i napiętych sytuacjach bywa porywczy i  często daje się ponieść emocjom .  Ludzie spod znaku Barana są szlachetni. Cechuje ich także sumienność i pewność siebie , jednak to dzięki swojej pracowitości odnoszą sukcesy. Dobrze odnajdują się w życiu zawodowym, ale także prywatnym i rodzinnym. Baran chętnie zawiera przyjaźnie, jednak czasami bywa... nieznośny dla...

dziecko, dziewczynka, wyobraźnia, bajka, pokój dziecka, zwierzęta
Tom Bayer - Fotolia.com
Psychologia
Czy twoje dziecko ma bujną wyobraźnię? - test
Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj