Nie musisz stosować rygorystycznych diet, by skutecznie i trwale schudnąć. Oczywiście jeśli przejdziesz na ścisłą dietę i drastycznie ograniczysz liczbę spożywanych kalorii, prawdopodobnie schudniesz szybko, ale niekoniecznie zdrowo. Poza tym niemal na pewno czeka cię wtedy efekt jo-jo. Znacznie korzystniej dla twojego samopoczucia i sylwetki będzie wprowadzić na stałe do codziennej rutyny kilka zwyczajów, dzięki którym schudniesz naturalnie i bez wysiłku.

Reklama

Jak schudnąć bez diety?

Jeśli lubisz jeść i nie odmawiasz sobie ulubionych przekąsek, nic straconego – nadal możesz schudnąć po porodzie albo po prostu wtedy, gdy uważasz, że przybyło ci kilka kilogramów za dużo. Przejdź na ekspresową dietę grejpfrutową lub zacznij jeść dietetyczne śniadania. Albo zapomnij o dietach i stosuj zupełnie inne metody odchudzania! Kiedy te zdrowe nawyki wejdą ci w krew, z łatwością utrzymasz wymarzoną wagę:

Jedz codziennie o 200 kalorii mniej (to tyle, ile ma ok. 150 g ugotowanego makaronu albo kawałek białej bułki – chyba da się bez tego obyć, prawda?). Po 35 dniach schudniesz 1 kg. A po roku nawet 10 kg!

Gdy jesz, usuń z otoczenia wszystko, co może cię rozpraszać. Nie oglądaj telewizji, wyłącz komputer, odłóż telefon, gazety i książki połóż poza zasięgiem wzroku. Dzięki temu lepiej skupisz się na jedzeniu i na odczuwaniu sytości, niż gdybyś była zajęta np. SMS-owaniem i nie uważała na to, ile zjadasz.

Do każdego posiłku dodawaj warzywa. To usprawni trawienie i przyspieszy metabolizm.

Unikaj soli, która zatrzymuje wodę w organizmie. Przez nadmiar soli w diecie możesz czuć się opuchnięta i ociężała.

Zobacz także

Jedz na mniejszych talerzach. Nie będziesz miała wrażenia, że jesz niewielkie porcje, bo w małym naczyniu twój posiłek będzie wyglądać na bardziej obfity.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama