bombka kolorowanka
Adobe Stock
Święta i uroczystości

Bombka - kolorowanka [10 OBRAZKÓW z choinkami do kolorowania i druku]

Bombka do druku będzie idealna, by zająć malucha, gdy ty będziesz krzątać się po kuchni przed Bożym Narodzeniem. Dziecko miło spędzi czas, kolorując obrazki, ty natomiast będziesz mogła spokojnie przygotować wszystko na nadchodzące święta.

Kolorowanka bombka będzie miłym sposobem na spędzenie świątecznych wieczorów. Bombki do kolorowania mogą wprowadzić trochę magii do waszego domu jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Gdy obrazki będą już gotowe – możecie je wyciąć i zawiesić jako ozdoby choinkowe. Jeśli znudzą wam się kolorowanki z motywem bombek choinkowych, sięgnijcie po kolorowanki z choinką lub bożonarodzeniowe kolorowanki.

Wzory bombek do kolorowania:


Ozdoby choinkowe - kolorowanki: 

Choinka ze słomek - jak ją zrobić [WIDEO]

Bombki do kolorowania - 5 bombek

Pięć wzorów bombek - każda z nich jest inna, więc będzie bardzo dużo zabawy. Kolorowanka ze względu na małe elementy jest przeznaczona dla starszych dzieci. Kliknij w obrazek, żeby wydrukować lub zapisać kolorowankę w oryginalnym rozmiarze. 

bombka kolorowanka 1
Adobe Stock

Bombki choinkowe: kolorowanki

Te bombki są małe, a więc po pokolorowaniu, możecie je wyciąć i przykleić na obrazek z choinką. W ten sposób świąteczne drzewko, które narysujecie będzie ozdobione w oryginalny sposób. Kliknij w obrazek, żeby wydrukować lub zapisać kolorowankę w oryginalnym rozmiarze. 

bombka kolorowanka 2
Adobe Stock

Bombka do druku - różne wzory

Na tym obrazku dziecko może dorysować jeszcze więcej śnieżynek! Jeśli macie ochotę - możecie również spróbować własnoręcznie wykonać śnieżynki z papieru. Co wy na to? :) Kliknij w obrazek, żeby wydrukować lub zapisać kolorowankę w oryginalnym rozmiarze. 

bombka kolorowanka 3
Adobe Stock

Kolorowanka: bombki na choinkę

Na odwrocie kartki maluch może narysować swoją ulubioną świąteczną bombkę, która wisi na waszej choince. Kliknij w obrazek, żeby wydrukować lub zapisać kolorowankę w oryginalnym rozmiarze. 

bombka kolorowanka 4
Adobe Stock

Ozdoby świąteczne - kolorowanka

Kolorowanka przedstawia wiele ozdób świątecznych, wśród nich są... skarpety. Czy twoje dziecko wie do czego one służą w czasie świąt? Opowiedz mu o tym, że niekiedy prezenty znajduje się w świątecznych skarpetach, a nie tylko pod choinką. Kliknij w obrazek, żeby wydrukować lub zapisać kolorowankę w oryginalnym rozmiarze. 

bombka kolorowanka 5
Adobe Stock

Bombka: kolorowanka z bałwankiem, choinką i pingwinkiem

Na obrazku, poza bombkami, są jeszcze świąteczne światełka. Spróbujecie pokolorować każdą lampeczkę na inny kolor? Rysunek będzie wtedy wyglądał znacznie weselej! Kliknij w obrazek, żeby wydrukować lub zapisać kolorowankę w oryginalnym rozmiarze. 

bombka kolorowanka 6
Adobe Stock

Bombka - kolorowanka do wydruku

Na rysunku znajduje się bałwanek. Gdy już skończycie kolorować obrazek, możecie własnoręcznie zrobić bałwanka z płatków kosmetycznych, będzie jeszcze więcej zabawy! Kliknij w obrazek, żeby wydrukować lub zapisać kolorowankę w oryginalnym rozmiarze. 

bombka kolorowanka 7
Adobe Stock

Bombka do druku - wiele ozdób

Na tym obrazku jest wiele pustego miejsca. Poproś, by dziecko zapełniło je, rysując np. przepiękną choinkę lub Świętego Mikołaja. Kliknij w obrazek, żeby wydrukować lub zapisać kolorowankę w oryginalnym rozmiarze. 

bombka kolorowanka 8
Adobe Stock

Bombka na gałązce - kolorowanka

Bombka jest pusta w środku - niech dziecko samo zdecyduje, jak będzie ona wyglądać. Może na bombce pojawi się imię twojego malucha, które sam napisze? Kliknij w obrazek, żeby wydrukować lub zapisać kolorowankę w oryginalnym rozmiarze. 

bombka kolorowanka 9
Adobe Stock

Ozdoby choinkowe - obrazek do kolorowania

Ozdoby choinkowe to nie tylko bombki. Na świątecznym drzewku pojawiają się także pierniczki, łańcuchy, światełka i przede wszystkim... cukierki! :) Kliknij w obrazek, żeby wydrukować lub zapisać kolorowankę w oryginalnym rozmiarze. 

bombka kolorowanka 10
Adobe Stock


Zobacz także: 

jednorożec kolorowanka
Adobe Stock
Gry i zabawy
Jednorożec - kolorowanka dla dzieci [6 OBRAZKÓW DO DRUKU]
Jednorożec - ta kolorowanka do druku umili czas każdemu dziecku. Wydrukuj kolorowankę z jednorożcem, który najbardziej spodoba się dziecku. Mamy 6 wzorów do wyboru.

Jednorożec - kolorowanka z tym magicznym stworzeniem to świetna propozycja dla dzieci. Jednorożce to jeden z najpopularniejszych wzorów kolorowanek, szczególnie ukochanych przez dziewczynki. Dlatego wybraliśmy sześć najładniejszych jednorożców do kolorowania , abyście mogły je wydrukować i pokolorować z dzieckiem. Jednorożec – kolorowanki do wydruku  Dziewczynki kochają jednorożce, równie mocno jak królewny i kucyki ! Twoja córka na pewno będzie zachwycona, kiedy dasz jej do pokolorowania kolorowanki z unicornem, na których znajdzie swoje ulubione magiczne zwierzę! Może taki obrazki spodobają się również chłopcom? Warto spróbować!  Kolorowanka z jednorożcem - propozycje:  Jednorożec do kolorowania - klasyczny  Kolorowanka z jednorożcem - bujny ogon Oryginalny wygląd - jednorożec do wydruku  Kolorowanka z jednorożcem i dziewczynką Jednorożec podobny do smoka - kolorowanka Jednorożec - kolorowanka z gwiazdkami Kiedy pokolorujecie już wszystkie jednorożce, a będziesz miała czas na więcej zabawy z dzieckiem , możesz wydrukować też inne nasze kolorowanki : Kolorowanki ze zwierzętami Kolorowanki z końmi Zimowe kolorowanki Jednorożec do kolorowania - klasyczny  Ten obrazek przedstawia jednorożca do kolorowania w wersji klasycznej. Na jaki kolor pokoloruje go twoje dziecko? Może będzie we wszystkich kolorach tęczy? Kliknij w kolorowankę z jednorożcem , aby ją wydrukować.     Kolorowanka z jednorożcem - bujny ogon Jednorożec na tym obrazku ma piękny ogon, możecie pokolorować go na wiele kolorów! Czy twoje dziecko ma w domu swojego ukochanego jednorożca? Może jest to figurka lub maskotka? Namów malucha, by na odwrocie kartki narysował swoją własną zabawkę. Kliknij w kolorowankę z jednorożcem , aby ją wydrukować.   Wydrukuj...

kolorowanka truskawka
AdobeStock
Gry i zabawy
Truskawka – kolorowanka do druku. Ćwiczy rączkę i rozbudza apetyt na owoce
Kolorowanka z truskawkami to mnóstwo dobrej zabawy dla maluchów, które uczą się precyzyjnie rysować, a przy okazji poszerzają swoją wiedzę o owocach. Kliknij na wybrany wzór kolorowanki, wydrukuj szablon i zacznij truskawkową przygodę.

Kolorowanka z truskawką pozwoli dziecku lepiej poznać ten smaczny owoc, a być może także zachęci do jedzenia truskawek. Kolorowanie wymaga od dziecka dłuższego skupienia uwagi, uczy precyzyjnych ruchów rączek . Możecie bawić się w kolorowanie truskawki według wzoru, jaki podpowiada natura, ale także puścić wodze fantazji. Kto powiedział, że na dziecięcej kolorowance truskawka nie może być niebieska albo granatowa?  Spis treści: Kolorowanka – trzy truskawki Truskawka do kolorowania dla początkujących Kolorowanka z wesołą truskawką Rodzina truskawek do kolorowania Truskawki do kolorowania – trzy owoce Kolorowanka z trzema truskawkami daje nie tylko możliwość plastycznego wyżycia się małemu dziecku. Warto zwrócić uwagę malucha podczas kolorowania na to, że wbrew pozorom nie wszystkie truskawki są czerwone . Podany niżej szablon można wykorzystać do narysowania truskawki dojrzałej, dopiero dojrzewającej i całkiem zielonej. Kliknij i wydrukuj:   Truskawka – kolorowanka dla początkujących Owoc w całej okazałości. Obrazek idealny do kolorowania dla młodszych dzieci. Wystarczą trzy kolory kredek, czarny, czerwony i zielony – i artystyczny zapał. Wydrukuj kolorowankę i zachęć dziecko do zabawy w rysowanie (sprawdź też, dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania ). Kliknij i wydrukuj: Kolorowanka z wesołą truskawką Truskawka do kolorowania dla maluchów, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kredkami . Kolorowanie obrazka może być okazją do rozmowy o ulubionych owocach, ich smaku i daniach, które się z nich przyrządza. ​Wesoła buźka zachęca małego rysownika do pracy.  Kliknij i wydrukuj: Kolorowanka – rodzina truskawek Kolorowanka z wesołą truskawkową rodziną idealna jako temat zajęć plastycznych, ale również pretekst...

godło polski kolorowanka
Adobe Stock
Gry i zabawy
Godło Polski - kolorowanka do wydruku
Godło Polski w postaci kolorowanki może pełnić funkcję edukacyjną - dzięki takim zabawom dziecko ćwiczy rączkę, ale przede wszystkim poznaje symbole narodowe. Pobierz i wydrukuj kolorowankę z orłem białym i porozmawiaj z dzieckiem o genezie polskiego herbu.

Godło Polski jako kolorowanka dla dzieci pomaga maluchowi nauczyć się symboli narodowych. Ale to nie wszystko! Kolorowanie to nie tylko zabawa (lub nauka!), ale również duża korzyść dla rozwoju dziecka. Oto pozytywne strony kolorowania: poprawa zdolności motorycznych u dziecka, stymuluje kreatywność i wyobraźnię, dziecko trenuje koncentrację i skupienie, Kolorowankę możesz kupić maluchowi, np. w formie książeczki z obrazkami do kolorowania, ale także zrobić sama. Obrazek do pokolorowania z motywem godła Polski możesz pobrać również poniżej. Kolorowanki są także wspaniałą zabawą dla osób dorosłych i dobrym sposobem na odstresowanie się.  Godło Polski – rysunek dla dzieci Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, dziobem i złotymi szponami, umieszczony w czerwonym polu tarczy. Godło Polski do wydrukowania i kolorowania ma na celu, poza świetną zabawą, przybliżenie maluchom ważnych symboli narodowych. Herb Polski w postaci kolorowanki można wypełnić na kilka sposobów. Świetnie sprawdzi się tutaj plastelina, którą można wykorzystać do wyklejenia rysunku. Do wypełnienia konturów godła polski dziecko może użyć także bibuły. Orzeł biały jako kolorowanka doskonale sprawdzi się w przedszkolu, szkole i w domu. Rysunek godła Polski dla dzieci można również wykorzystać do zabawy w układanie puzzli . Należy wtedy pociąć obrazek na kilka kawałków, a dzieciaki powinny ułożyć, a następnie przykleić na kartce wszystkie kawałki w odpowiedni kształt. Godło Polski do wydruku  Żeby pobrać godło Polski do wydruku, kliknij obrazek. Otworzy się w nowej karcie - pobierz go i wydrukuj.  Zobacz także: Żywe kucyki zamienili w kolorowanki dla dzieci Rodzaje kolorowanek dla...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj