Warkocze jako fryzura komunijna nie są nudne, a dzięki dodatkom można stworzyć z nich naprawdę elegancką fryzurę. Warkocz francuski, kłos, warkocz holenderski, a może korona wokół głowy? Naprawdę jest w czym wybierać...

Reklama

Fryzury komunijne z warkoczem: ozdoby

Fryzury z warkoczami same w sobie prezentują się bardzo elegancko. Są delikatne, ale bardzo pasują do okazji, jaką jest Pierwsza Komunia Święta. Aby fryzura nabrała bardziej odświętnego charakteru, możecie dodać wianek z żywych lub sztucznych kwiatów, wpleść lub wpiąć kwiaty we włosy, lub użyć ozdobnych spinek.

Poniżej znajdziesz wiele inspiracji jak uczesać córeczkę na Pierwszą Komunię Świętą:

Warkocze na komunię: dobierane (francuskie) i holenderskie (bokserskie)

Niby zwyczajne, a jednak jest w nich moc niepowtarzalnego uroku. Dwa warkocze są bardzo dziewczęce i w prosty sposób można nadać im bardziej eleganckiego wyrazu. Zrób dwa dobierane warkocze i wpleć w nie żywe kwiaty.

Zobacz też: Jak zrobić warkocz dobierany (instrukcja na filmie)

Zobacz także

Jeszcze ciekawiej prezentują się warkocze holenderskie (bokserskie). Można zapleść je bardzo ciasno lub lekko wyciągnąć pasma włosów. Pięknie będą się prezentowały z białymi kokardami na końcach lub z wplecioną białą wstążką. To idealne uczesanie dla dziewczynki z długimi włosami.

Fryzury komunijne z warkoczem: warkocze holenderskie
AdobeStock

Warkocz dobierany z boku

Zarówno warkocz francuski, jak i holenderski, pięknie prezentuje się zrobiony z prawej strony na lewą. Sam w sobie wygląda bardzo oryginalnie. Nie potrzeba do niego zbyt wielu ozdób, choć możesz dodać białe spinki. To elegancka i skromna fryzura na komunię.

Fryzury komunijne z warkoczem: druga propozycja warkocz holenderski
AdobeStock

Warkocz na komunię: kłos

Inną fryzurą, idealnie pasującą dla dziewczynki na komunię, będzie warkocz kłos. To bardzo eleganckie uczesanie można dopełnić wiankiem lub białą opaską.

Fryzury komunijne z warkoczem: kłos
AdobeStock

Korona z warkocza na komunię

Bardzo modną fryzurą, często wybieraną na komunię, jest korona z warkocza. Włosy oplatające całą głowę zastępują wianek i fryzura sama w sobie prezentuje się bardzo elegancko.

Fryzury komunijne z warkoczem: korona
AdobeStock

Fryzura z grubych włosów nie potrzebuje ozdób. Są też różne sposoby zaplatania włosów. Jeśli dziewczynka ma cieńsze włosy, można dodać większą ozdobną spinkę.

Fryzury komunijne z warkoczem: korona z włosów
AdobeStock

Fryzurę może też dopełnić delikatny wianek.

Fryzury komunijne z warkoczem: korona z wiankiem
AdobeStock

Warkocz na komunię z rozpuszczonymi włosami

Pięknie prezentować będą się także fryzury, w których tylko góra jest spleciona, a reszta włosów swobodnie opada na ramiona. Można zrobić delikatne loki, a warkocze ozdobić subtelnymi ozdobami.

Fryzury komunijne z warkoczem: warkocz z rozpuszczonymi włosami
AdobeStock

Warkocz na komunię na jednym boku plus rozpuszczone włosy

Warkocz z boku głowy, a do tego rozpuszczone włosy, to bardzo oryginalna propozycja na komunijną fryzurę. Świetnie będzie się w nim czuła dziewczynka, która lubi się wyróżniać. Fryzura jednak nadal pozostaje bardzo subtelna i dziewczęca. Warkocz można ozdobić drobnymi kwiatuszkami, by prezentował się jeszcze piękniej.

Fryzury komunijne z warkoczem: warkocz na na jednym boku
Adobe Stock

Oryginalny warkocz komunijny

Ta fryzura jest połączeniem koszyczka z luźnym warkoczem, który łączy się z rozpuszczonymi, delikatnie kręconymi włosami. Ta opcja jest dobra dla dziewczynki, która nie może zdecydować się na żadną z powyższych fryzur. Warkocz jest też delikatnie podzielony na kilka części, co sprawia, że prezentuje się naprawdę pięknie!

fryzury na komunię warkoczem: warkocz oryginalny
Adobe Stock

W poszukiwaniu inspiracji sprawdź również nasze propozycje na najpiękniejsze koki komunijne. Przekonaj się, że upięcia mogą być jednocześnie efektowne i stylowe. Być może zainteresują cię również fryzury komunijne z rozpuszczonych włosów.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama