Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Święta i uroczystości

Jak udekorować pierniczki – różne pomysły [WIDEO i ZDJĘCIA]

Zastanawiasz się, jak udekorować pierniczki? Przeczytaj nasze podpowiedzi, obejrzyj film instruktażowy, zaopatrz się w niezbędne akcesoria i zaproś dziecko do pomocy. Dekorowanie pierniczków to wciągająca rodzinna zabawa!

Jak udekorować pierniczki świąteczne? Jeśli zawczasu kupisz niezbędne akcesoria, możesz je udekorować w dowolny sposób. Jeżeli jednak zostawisz zakupy na ostatnią chwilę, możesz nie dostać tego, co chcesz, a wtedy sposób dekorowania pierniczków uzależniony będzie od tego, czym dysponujesz. Ale nawet wtedy z pewnością uda się zrobić na pierniczkach efektowne dekoracje.

Spis treści:

  1. Czym ozdobić pierniczki?
  2. Jak dekorować pierniczki posypką?
  3. Jak ozdobić pierniczki lukrem?
  4. Mieszane techniki dekorowania pierniczków
  5. Wzory na pierniki

Czym ozdobić pierniczki?

Najprostsza technika to dekorowanie pierniczków lukrem. Można go zrobić w domu według prostego przepisu na lukier. Domowy lukier może być też kolorowy – jeśli zostały ci spożywcze barwniki do jaj z Wielkanocy, możesz ich użyć, aby nadać lukrowi różne kolory. Możesz też zrobić lukier kolorowy z naturalnych barwników. W sklepach dostępne są gotowe kolorowe lukry, które najczęściej pakowane są w sprytne tubki. Dzięki nim, wyciskając lukier przez wąski otworek, można na pierniczkach rysować wzory.

Możesz także ozdobić pierniczki posypką kupioną w sklepie lub połączyć ze sobą oba te sposoby. 

Jak dekorować pierniczki posypką?

Do ozdabiania pierniczków warto wykorzystać najróżniejsze posypki. Niektóre mają postać kolorowych wiórków lub kuleczek, inne wyglądają jak srebrne lub złote koraliki albo mają kształty np. śnieżynek lub choinek.

jak udekorować pierniczki posypki
Adobe Stock

Tymi drobnymi posypkami wystarczy oprószyć posmarowane lukrem pierniczki albo mokrą od lukru stroną docisnąć pierniczek (z wyczuciem!) do posypki znajdującej się na talerzyku. Posypki w kształcie gwiazdek czy choinek lepiej używać oszczędniej, czyli przyklejać te słodkie dekoracje z większym wyczuciem i w konkretnych miejscach, tworząc z nich na pierniczkach ozdobne kompozycje.

 

Jak ozdobić pierniczki lukrem?

Najbardziej klasyczne zdobienie pierniczków obejmuje dekorowanie ich lukrem w jednym kolorze. Najczęściej smaruje się nim całą jedną stronę pierniczka (tym bardziej płynnym), albo rysuje nim (tym o bardziej stałej konsystencji) proste wzory geometryczne: równoległe linie, zygzaki, kratki, spirale. Z jednokolorowego lukru można też wyczarować na pierniczkach rysunki, np. śnieżynek. Jeśli nie masz specjalnego rękawa cukierniczego, wystarczy wlać lukier do woreczka foliowego, zakręcić go na końcu, tak by usunąć ze środka powietrze i odciąć róg woreczka. Przez tak powstały otwór możesz wygodnie wyciskać lukier i tworzyć pożądane wzory na pierniczkach.

jak udekorować pierniczki biały lukier
Adobe Stock

Jeśli masz do wykorzystania różnokolorowe lukry, radzimy używać nie więcej niż 2-3 na jednym pierniczku – nie zawsze więcej znaczy lepiej! Jednym kolorem można zrobić tło, a gdy ono wyschnie, na nim uda się zrobić wzorki z lukru w innym kolorze:

jak udekorować pierniczki kolorowy lukier
Adobe Stock

Czasami ciekawe efekty uzyskuje się, nakładając na pierniczek dwa różnokolorowe dość płynne lukry – mieszają się wtedy na ciasteczku, tworząc niekiedy ciekawe efekty.

 

Mieszane techniki dekorowania pierniczków

Łącząc lukier z ozdobami w postaci posypek albo dekoracji cukierniczych (kolorowe pastylki, kuleczki, gwiazdki), można na pierniczkach stworzyć śliczne kompozycje. Pierniczki w kształcie choinek warto pomalować lukrem i do niego dokleić złote lub srebrne kuleczki (będą to minibombki):

jak udekorować pierniczki koraliki
Adobe Stock


Na pierniczkach udaje się także robić wesołe dekoracje, jak np. pierniczki z reniferem Rudolfem. Do tego celu wystarczy brązowy lukier i czerwone niewielkie pastylki. Lukrem rysuje się rogi i oczy, a z czerwonej pastylki robi się nos:

jak udekorować pierniczki renifery
Adobe Stock


Na tej samej zasadzie można na ciasteczkach rysować lukrem bałwanki, sanki, tworzyć napisy i dekorować je kolorowymi ozdobami, np. kuleczkami.

 

Wzory na pierniki

Poniżej prezentujemy kilkanaście zdjęć z wzorami na pierniki. Będą świetną inspiracją podczas dekorowania świątecznych ciasteczek. 

jak udekorować pierniczki
AdobeStock

jak udekorować pierniczki
AdobeStock

jak udekorować pierniczki
AdobeStock

jak udekorować pierniczki
AdobeStock

jak udekorować pierniczki
AdobeStock

jak udekorować pierniczki
AdobeStock

Zobacz też:

życzenia na Boże Narodzenie
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Życzenia na Boże Narodzenie 2022 – staropolskie, religijne, wzruszające, krótkie, piękne i śmieszne życzenia świąteczne
Część życzeń na Boże Narodzenie padnie przy wigilijnym stole, ale nie z każdą bliską osobą uda się spotkać osobiście. Jeśli nie masz czasu do wszystkich zadzwonić, wyślij życzenia SMS-em lub e-mailem. Oto nasze propozycje – śmieszne i poważne, krótkie i dłuższe, religijne, staropolskie i nowoczesne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie można wydrukować.

Oto aż 53 propozycje życzeń świątecznych w różnym tonie . Mamy dla was zarówno poważne i religijne życzenia na Boże Narodzenie, jak i te wesołe. Możesz wypisać je na świątecznej kartce pocztowej lub wysłać np. SMS-em. Wysyłanie życzeń na Boże Narodzenie jest naszym polskim zwyczajem, który warto kontynuować. Choć w dzisiejszych czasach nadawanie kartek to rzadkość, warto wrócić do tej tradycji i wysłać świąteczny list z życzeniami. Z pewnością adresatowi zrobi się bardzo miło! Na końcu dołączamy plik pdf. z życzeniami gotowy do druku. Spraw radość najbliższym składając im niepowtarzalne życzenia . Spis treści :  Staropolskie życzenia na Boże Narodzenie Religijne życzenia bożonarodzeniowe Krótkie życzenia na Boże Narodzenie Piękne życzenia na Boże Narodzenie Śmieszne życzenia i wierszyki na Boże Narodzenie Poważne życzenia świąteczne na Boże Narodzenie Wzruszające życzenia na Boże Narodzenie Uniwersalne wierszyki na Boże Narodzenie i Nowy Rok   Staropolskie życzenia na Boże Narodzenie W przypadku bliskich, którzy wysoko cenią tradycję, świetnie sprawdzą się życzenia bożonarodzeniowe, które nawiązują do staropolskich zwyczajów i sformułowań.  Jak obyczaj stary karze według ojców naszej wiary pragnę złożyć wam życzenia w dniu Bożego Narodzenia   Niech ta gwiazdka pomyślności Co zabłyśnie wam o zmroku Zaprowadzi was do szczęścia W nadchodzącym Nowym Roku *** Mały Jezus nadchodzi, Powinszować się godzi, Szczęścia, zdrowia i chleba I co więcej potrzeba. Pieniędzy, dobytku I wszelkiego użytku *** Staropolskim obyczajem, Gdy w Wigilię gwiazda wstaje, Nowy Rok zaś cyfrę zmienia Przy tej pięknej sposobności I my życzym Wam radości, Aby wszystkim się darzyło, Z roku na rok lepiej było....

ozdoby świąteczne dla dzieci na Boże Narodzenie
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Ozdoby świąteczne dla dzieci na Boże Narodzenie [8 POMYSŁÓW DIY]
Ozdoby bożonarodzeniowe wcale nie muszą kosztować fortuny! Możesz je zrobić w domu razem ze swoim dzieckiem. Będzie nie tylko taniej – zyskacie też mnóstwo… satysfakcji. Zobacz, jak zrobić proste ozdoby świąteczne z papieru, masy solnej, papierowych słomek czy makaronu.

Ozdoby świąteczne dla dzieci na Boże Narodzenie to jeden ze znaków rozpoznawczych tych świąt. W końcu ubieranie choinki to bardzo wyczekiwany przez dzieci rytuał. Maluchy nie mogą się go doczekać – i to niezależnie od tego, czy zwykle ubieracie choinkę na początku grudnia, czy tuż przed Wigilią. Aby skrócić dzieciom oczekiwanie na przystrajanie drzewka, zachęć je, by w tym roku samodzielnie zrobiły ozdoby bożonarodzeniowe z papieru (i nie tylko). Takie ozdoby świąteczne robione przez dzieci są wyjątkowe! Pomysły na ozdoby świąteczne dla dzieci na Boże Narodzenie Jakie ozdoby najłatwiej zrobić w domu razem z dziećmi na Boże Narodzenie? Przedstawiamy nasze propozycje:  Choinka z makaronu Choinka ze słomek Śnieżynki z papieru Papierowe aniołki na choinkę Gwiazda na choinkę z drutu Ozdoby z masy solnej Bombka ze styropianu Bombka z papieru Ozdoby świąteczne DIY– jakich materiałów potrzebujesz? Zanim przystąpicie do robienia świątecznych ozdób, zgromadźcie wszystkie potrzebne materiały – nie ma nic bardziej wkurzającego i demobilizującego, gdy już w czasie pracy okazuje się, że nie mamy kleju czy bibułki. Dlatego warto najpierw zaplanować, co będziemy robić (ułatwią ci to nasze listy), a potem pójść na zakupy: do sklepu papierniczego, ale także... spożywczego. Tak przygotowani będziecie mogli zasiąść do robienia świątecznych ozdób. Pamiętaj, by niebezpieczne narzędzia (nożyczki, cyrkiel) trzymać poza zasięgiem malucha. Jakie materiały są najczęściej potrzebne? To przede wszystkim: papier, papier kolorowy, brokat, cekiny, flamastry, wstążki, włóczka, nożyczki, sól (do masy solnej), makaron, farby. 1. Choinka z makaronu Klasyczna ozdoba świąteczna, idealna do zrobienia z dzieckiem. W dodatku z...

swetry świąteczne dla rodziny
Materiały prasowe/ kolaż Weronika Zagojska
Święta i uroczystości
Sweterki świąteczne dla rodziny: najmodniejsze motywy na Boże Narodzenie
Sweterki świąteczne mogą być modne, stylowe i śmieszne. Sweter bożonarodzeniowy warto kupić dla dziecka, rodziców i dla pary, a śmieszne swetry świąteczne to fajny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Znalazłyśmy najładniejsze wzory dla rodziny - wszystkie w przystępnych cenach.

Sweterki świąteczne z reniferami, bałwankami i innymi świątecznymi motywami to fajny gadżet na Boże Narodzenie. Swetry można nosić nie tylko w święta, ale przez cały grudzień albo po prostu wtedy, gdy chcemy poczuć świąteczną atmosferę. Poniżej ściągawka z najmodniejszymi modelami swetrów świątecznych dla rodziny: dzieci, rodziców i par. A dzieci uwielbiają śmieszne swetry świąteczne! W tym roku najładniejsze swetry bożonarodzeniowe kupisz online.

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz