Przygotowanie profesjonalnego stroju zajmuje naprawdę dużo czasu. Jak więc zrobić strój marchewki dla dziecka w efektowny sposób? Jeżeli masz w domu pomarańczowe ubrania, pomarańczową i zieloną bibułę, blok techniczny, zszywacz i taśmę, przygotujesz strój marchewki w pół godziny. Jego przygotowanie nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać!

Reklama

Strój marchewki dla chłopca: szybka czapka

Bazą przebrania są ubrania. Potrzebujesz pomarańczowego kompletu – spodni i koszulki. Najlepiej, aby były one w tym samym kolorze. Jeśli jednak nie macie w domu pomarańczowych spodni, spokojnie można wymienić je na zielone. Najważniejszym elementem jest jednak czapka. Przedstawiamy sposób na zrobienie czapki „marchewki” dla dziecka.

Potrzebne rzeczy:

  • Blok techniczny
  • Zszywacz/klej/taśma
  • Bibuła: pomarańczowa i zielona
  • Miarka krawiecka

Przygotowanie: Zmierz dziecku obwód głowy. Po zmierzeniu przełóż długość na blok techniczny i wytnij wymierzoną wcześniej ilość papieru. Im szersza będzie opaska, tym lepiej dla konstrukcji całej czapki. Przed zszyciem lub sklejeniem opaski przyłóż ją jeszcze raz do głowy dziecka, aby mieć pewność, że będzie pasowała. Jeśli wszystko się zgadza, sklej opaskę albo zszyj ją zszywaczem. Kolejnym krokiem jest rozłożenie pomarańczowej bibuły. Po rozłożeniu bibuły połóż na nią gotową już opaskę i wytnij tyle bibuły, żeby całkowicie pokrywała ona papier. Im wyżej będzie wystawać bibuła, tym lepiej. Pokryj opaskę klejem i sklej ją z bibułą. Wystającą bibułę złóż w stożek i zszyj górę zszywaczami. Następnie wytnij liście z zielonej bibuły. Najłatwiej jest je odrysować od prawdziwego liścia bądź też wydrukowanego na kartce. Kiedy wytniesz liście, przymocuj je do szczytu czapki za pomocą zszywacza. Czapka gotowa!

WAŻNE: Jeśli używasz zszywacza, zadbaj o to, aby zszywki nie miały kontaktu ze skórą dziecka. Opaskę możesz zabezpieczyć od wewnątrz, pokrywając ją dużą ilością taśmy samoprzylepnej.

Zobacz także

Strój marchewki dla dziewczynki: łatwa spódnica

W przypadku stroju marchewki dla dziewczynki można pokusić się o przygotowanie spódniczki. Bazę przebrania stanowią oczywiście ubrania – pomarańczowa koszulka i pomarańczowe rajstopy (mogą być też zielone). Jak zrobić spódniczkę? Najłatwiej będzie zrobić ją z… bibuły.

Potrzebne rzeczy:

  • Blok techniczny
  • Bibuła: zielona i pomarańczowa (pomarańczowej co najmniej dwie rolki)
  • Zszywacz/klej/taśma
  • Miarka krawiecka

Przygotowanie: Za pomocą miarki krawieckiej wymierz obwód bioder dziecka. Weź pod uwagę, że będzie ono miało na sobie koszulkę i rajstopy bądź leginsy, dlatego uwzględnij niezbędny zapas. Wymiary przełóż na blok techniczny i wytnij potrzebny kawałek. Nie sklejaj papieru – przyłóż go jeszcze raz do bioder dziecka i upewnij się, że podstawa spódnicy będzie pasowała. Pokryj papier zieloną bibułą. Po obklejeniu czas zabrać się za spódnicę. Przyłóż pomarańczową bibułę do papierowej opaski i przyklej odpowiednią ilość materiału. Nie sklejaj całej spódnicy – zrób to dopiero przed włożeniem jej przez dziecko.

Strój marchewki dla dziecka: opcja dla zaawansowanych

Jeśli masz czas, chęć, przybory krawieckie i co najważniejsze, umiejętności, możesz wykonać strój marchewki dla dziecka, który posłuży mu więcej niż jeden raz. Jak to zrobić? Potrzebujesz sporo pomarańczowego materiału, miarki krawieckiej, igły i nitki, a jeśli jest taka możliwość, maszyny do szycia. Przed zakupieniem materiału musisz dokładnie zmierzyć dziecko, aby przygotować wykrój koszulki. Poniżej znajdziesz filmik, z którego to dowiesz się, jak zrobić koszulkę i spódniczkę dla dziecka krok po kroku.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama