Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
najlepsze ciążowe historie kobiet okiem mężczyzn
AdobeStock/screen/twitter.com/Bowles84
Tata

Zachcianki ciążowe i dziwne zachowania kobiet okiem przyszłych ojców. Zabawne czy nie?

Kiedy hormony buzują i tworzy się w tobie nowe życie, to jednak przecież całkiem zrozumiałe... Nikt kto nie był w ciąży tego nie pojmie. Oto jak ciężarne "torturują" swoich facetów. Czy tak wygląda codzienne życie z ciężarną? Czy niektórzy tatusiowie przypadkiem nie przesadzają?

Z zachciankami w ciąży i emocjonalną huśtawką jest tak jak ze wszystkim... Niektóre kobiety w ciąży mają ochotę na coś nietypowego do zjedzenia lub są targane przez rozmaite emocje, a inne - zachowują się całkiem normalnie i jedzą całkiem zwyczajne rzeczy. Niektóre płaczą lub wzruszają się na pozór błahymi sprawami, inne wściekają się o jakąś drobnostkę.


Powiedziałabym, że tak jest i na co dzień, nawet wtedy, kiedy człowiek nie jest w ciąży. Przecież wiele naszych zachowań i emocji jest uwarunkowanych zmianami hormonalnymi. Albo tym co wyprawiają na ogół faceci. Mężczyźni też miewają zmienne humory. Sprawdzone info ;). Tylko może rzadziej okazują swoje nastroje, bo tak są wychowywani (a to nie do końca dobrze). I rzadziej miewają poranne mdłości, raczej.

Zobacz też: Wygraj 1 z 30 zabawek dla dziecka!

Są jednak przyszli tatusiowie, którzy postanowili pokazać całemu światu, że życie z ciężarną kobietą nie jest lekkie. Z przymrużeniem oka, nie tak zupełnie na serio. Choć niektórzy wiedzą, co do nich należy, inni mają chyba "zbyt duże" poczucie humoru na ten temat. Ciężarne nie mają wiele czasu na wysłuchiwanie narzekań swoich ukochanych, zwłaszcza kiedy budzą ich w środku nocy, bo mają potworrrrrrną wprost niewyobrażalną chęć właśnie na lody albo te jedne jedyne ciasteczka, które można kupić tylko na całodobowej stacji benzynowej kilkadziesiąt kilometrów stąd.

Zobacz też: Konkurs! Pierwsze budowle twojego dziecka z klocków

Może więc to jednak dobrze, że ci biedni, wymęczeni i zepchnięci na dalszy plan przyszli ojcowie mają coś takiego jak media społecznościowe, w których mogą się wypłakać i podzielić z innymi biedakami w podobnej sytuacji swoimi problemami ;). Jakie to problemy?

Zobacz też: Pomysłowe Prezenty dla taty za mniej niż 100 zł!

Lody, lody, lody dla przyjemności i ochłody

Jeśli mowa o lodach. Wiesz, że mieszkasz z ciężarną pod jednym dachem, jeśli codziennie widzisz opakowanie od ogromnych lodów. Puste w środku.

Nigdy nie stawaj między ciężarną kobietą a słoikiem pikli

Na przykład takie, że jeden z tatusiów bałby się powstrzymać ciężarną przed wypiciem całego słoika wody z ogórków. Wiadomo woda z octem nie jest zdrowa, ale wiadomo też, co by było, gdyby próbował to zrobić ;). A mądre ludowe przysłowie mówi: nigdy tego nie rób, jeśli ci życie miłe!

Choinka ma być gotowa i to już!

Albo kiedy żona, która akurat wije gniazdo prosi, żeby drzewko świąteczne było już gotowe, wyciągasz je z piwnicy i stroisz bez zadawania zbędnych pytań. Nawet jeśli jest dopiero 7. listopada.

Życie z ciężarną to kosmos

Czasami bywa też tak, że wszystko, co przyszły ojciec mówi lub robi jest źle. I wtedy jest mniej  zabawnie. Ale jego milczenie też wywołuje u niej negatywne emocje. Więc mężczyzna czuje się jak w kosmosie. To nieznana galaktyka doznań i codzienne stąpanie po grząskim gruncie.

Przyszły tata na medal!

Niektórzy mężowie wiedzą jednak ostatecznie jak traktować kobietę w ciąży. Czyż ten facet nie jest genialny? Ogromne tiramisu z napisem: przepraszam, za wszystko, co zrobiłem źle to mistrzostwo nad mistrzostwami. To dobra rada dla wszystkich mężczyzn! Zapamiętajcie! Tak to się robi, jeśli chce się być najlepszym przyszłym tatą i mężem.

Czy też miałyście/macie nietypowe zachcianki ciążowe?
Czy Wasi mężczyźni potrafili to zrozumieć i spełniali je ochoczo, czy też nie za bardzo odnaleźli się w tej roli?


Zobacz także:

Zgodne wychowywanie dziecka – film

rozstępy, brzuch
Instagram #loveyourlines
Mama
Nasze świadectwa macierzyństwa. One się ich nie wstydzą.
Zastąp wstyd dumą! Rozstępy są dowodami, na to, że twoje ciało przeszło coś niezwykłego. Nie wierzysz?

Rozstępy - świadectwo macierzyństwa Większość z nas je ma, a mimo to starannie je ukrywamy, wstydzimy się ich, nienawidzimy. Czasem pojawiają się już w pierwszych miesiącach ciąży, innym razem dopiero pod koniec – rozstępy , bo o nich mowa są częstą zmorą młodych mam . Ciężko akceptować własne poprzecinane liniami ciało w świecie, w którym panuje kult idealnego ciała, a wszelkie kobiece niedoskonałości spotykają się z krytyką. #LoveYourLines - manifest kobiet Kobiety na Instagramie postanowiły zmienić sposób postrzegania rozstępów . Z dumą dzielą się zdjęciami swoich rozstępów, oznaczając je #LoveYourLines (kocham swoje linie). Do zdjęć dołączają również swoje historie. Oto jedna z nich: "38 letnie mama trójki dzieci. Przez lata nienawidziłam rozstępów na moich piersiach. Z pasją pielęgnowałam nienawiść. Z wiekiem zrozumiałam, że nic nie mogę zrobić i po prostu muszę nauczyć się je akceptować. Dziś noszę je z dumą. Dumna i wdzięczna, że byłam w stanie wyprodukować 40 uncji mleka na dobę, podczas gdy inne mamy walczą o 2. Wiedząc, że w ten sposób zapewniałam dziecku to, co najlepsze i było to warte każdego z rozstępów."     "38 year old mother of 3. From 34C to 36DDD. For years I hated my saggy breast and lines. Hated them with a passion. As I got older, I realized there's nothing I can do and just learned to accept them. Today I wear them proudly. Proud and grateful that I'm able to produce 40 ounces of milk daily while others struggle to squeeze out 2. Knowing that I'm able to provide the best for my child is worth every line." Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika #loveyourlines (@loveyourlines) 16 Kwi, 2015 o 12:19 PDT     "I’ve got difficulties to like this tummy, but I love my Baby and then everything else is less important..."...

deDOMO
Panthermedia
Czas wolny
Angielski na dziś - Zwiedzamy
Urlop z dziećmi często przypomina przeciąganie liny. Żeby nie spędzać całych dni na słońcu i w basenie, często musimy uciekać się do małego przekupstwa.

Ale przecież nam rodzicom też się coś od wakacji należy. Zachęcajmy więc do zwiedzania na różne sposoby, podobnie jak do mówienia po angielsku. Przykładowe scenki SCENKA 1 ● Mummy, what are we going to do in the afternoon? Mamusiu, co będziemy robić po południu? ■ We are going to visit a very nice old town. Pojedziemy zwiedzić bardzo ładne stare miasteczko. ● What’s it called? Jak się nazywa? ■ Montalcino, honey. Montalcino, skarbie. ● Have they got any good ice cream there? Czy tam będą dobre lody? ■ I’m sure they have. Jestem pewna, że tak. SCENKA 2 ● Are we there yet? Daleko jeszcze? ■ We’re almost there. Why? Jesteśmy prawie na miejscu. A co? ● My feet hurt. Could you give me a piggy ride, please? Bolą mnie nogi. Czy mógłbyś wziąć mnie na barana? ■ Fine. Dobrze. SCENKA 3 ■ Hurry up, darling. Pospiesz się kochanie. ● Mum, I’m so tired and it’s so hot. Could we go back to our hotel yet? Mamo, jestem taki zmęczony i jest tak gorąco. Czy możemy już wrócić do hotelu? ■ Honey, we would like to visit the museum of modern art. Kochanie, chcielibyśmy jeszcze zwiedzić muzeum sztuki nowoczesnej. ● Yes I know, but I’m so tired. Could we see this museum some other time? Tak wiem, ale jestem taki zmęczony, czy nie moglibyśmy zwiedzić tego muzeum innym razem? Posłuchaj dialogów » KLOCKI GRAMATYCZNE dla ciekawych świata Are we...? We would like to.. What are we going to...? Could you...? We are going to.. Have they got...? I’m..Could we...? What’s...? WSKAZÓWKA JĘZYKOWA   Have a... Czasownik have łącząc się z wyrażeniami typu a rest, a drink, a look, a try, a walk, a laugh nabiera nowego znaczenia. Wyrażenia te stosuje się, kiedy jest mowa o konkretnych,...

Karmi i ćwiczy jogę
Instagram carleebyoga
Aktualności
Szok! Jak ona karmi to 5-tygodniowe dziecko?
Zaskakujący sposób na karmienie dziecka piersią. Kto tak potrafi?

Joga wymaga koncentracji i umiejętności dostosowania ciała do różnych pozycji. W sumie karmienie piersią jest pod tym względem podobne, ale żeby robić obie czynności na raz? Ta młoda mama z łatwością wykonuje obie czynności jednocześnie.      ✨"In our prophecies it is told that we are now at the crossroads: Either unite spiritually as a global nation, or be faced with chaos, disasters, diseases, and tears from our relatives’ eyes. We are the only species that is destroying the source of life, meaning Mother Earth, in the name of power, mineral resources, and ownership of land. Using chemicals and methods of warfare that are doing irreversible damage, as Mother Earth is becoming tired and cannot sustain any more impacts of war. I ask you to join me on this endeavor. Our vision is for the peoples of all continents, regardless of their beliefs in the Creator, to come together as one at their Sacred Sites to pray and meditate and commune with one another, thus promoting an energy shift to heal our Mother Earth and achieve a universal consciousness toward attaining Peace. As each day passes, I ask all nations to begin a global effort, and remember to give thanks for the sacred food that has been gifted to us by our Mother Earth, so the nutritional energy of medicine can be guided to heal our minds and spirits."✨~Chief Arvol Looking Horse *lifting all my Brothers &Sisters up in prayer* (((❤))) ✨🌎✨ #NODAPL #standwithStandingRock #waterislife 🌳This is a fight for saving Mother Earth and protecting All who live here🌳 #yogawithkids #breastfeedingyoga #babynumber3 #meditation #leagueofextraordinaryyogis ##dreaminghopper🌬️ #igyogamoms #yogainspiration #yogaeverydamnday #yogapractice #focus #forearmfriday OUTFIT- @soulflowerbuds Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Carlee Benear (@carleebyoga) 9 Wrz, 2016 o 12:23 PDT Carlee Benear , pokazuje nowy wymiar...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz