Z zachciankami w ciąży i emocjonalną huśtawką jest tak jak ze wszystkim... Niektóre kobiety w ciąży mają ochotę na coś nietypowego do zjedzenia lub są targane przez rozmaite emocje, a inne - zachowują się całkiem normalnie i jedzą całkiem zwyczajne rzeczy. Niektóre płaczą lub wzruszają się na pozór błahymi sprawami, inne wściekają się o jakąś drobnostkę.

Reklama

When dealing with Food aversions and morning sickness????...hang on there, it's for a good cause #FridayFeeling #PregnantWife #pregnancyproblems #pregnancy #pregnancyplus #babies #TheJoysOfPregnancy pic.twitter.com/GceChlTBuS
— Pregnancy+ App (@Pregnancy_App) 18 maja 2018

Powiedziałabym, że tak jest i na co dzień, nawet wtedy, kiedy człowiek nie jest w ciąży. Przecież wiele naszych zachowań i emocji jest uwarunkowanych zmianami hormonalnymi. Albo tym co wyprawiają na ogół faceci. Mężczyźni też miewają zmienne humory. Sprawdzone info ;). Tylko może rzadziej okazują swoje nastroje, bo tak są wychowywani (a to nie do końca dobrze). I rzadziej miewają poranne mdłości, raczej.

Zobacz też: Wygraj 1 z 30 zabawek dla dziecka!

Są jednak przyszli tatusiowie, którzy postanowili pokazać całemu światu, że życie z ciężarną kobietą nie jest lekkie. Z przymrużeniem oka, nie tak zupełnie na serio. Choć niektórzy wiedzą, co do nich należy, inni mają chyba "zbyt duże" poczucie humoru na ten temat. Ciężarne nie mają wiele czasu na wysłuchiwanie narzekań swoich ukochanych, zwłaszcza kiedy budzą ich w środku nocy, bo mają potworrrrrrną wprost niewyobrażalną chęć właśnie na lody albo te jedne jedyne ciasteczka, które można kupić tylko na całodobowej stacji benzynowej kilkadziesiąt kilometrów stąd.

Zobacz też: Konkurs! Pierwsze budowle twojego dziecka z klocków

Zobacz także

Może więc to jednak dobrze, że ci biedni, wymęczeni i zepchnięci na dalszy plan przyszli ojcowie mają coś takiego jak media społecznościowe, w których mogą się wypłakać i podzielić z innymi biedakami w podobnej sytuacji swoimi problemami ;). Jakie to problemy?

Zobacz też: Pomysłowe Prezenty dla taty za mniej niż 100 zł!

Lody, lody, lody dla przyjemności i ochłody

Jeśli mowa o lodach. Wiesz, że mieszkasz z ciężarną pod jednym dachem, jeśli codziennie widzisz opakowanie od ogromnych lodów. Puste w środku.

Sign you might be living with a pregnant woman - No.243

There seems to be an ice cream tub lid out 24 hours a day. No sign of ice cream though.#PregnantWife #pregnancyproblems pic.twitter.com/NNa3DHL4tv
— Jack's Dad (@DaddingAround) 9 lutego 2018

Nigdy nie stawaj między ciężarną kobietą a słoikiem pikli

Na przykład takie, że jeden z tatusiów bałby się powstrzymać ciężarną przed wypiciem całego słoika wody z ogórków. Wiadomo woda z octem nie jest zdrowa, ale wiadomo też, co by było, gdyby próbował to zrobić ;). A mądre ludowe przysłowie mówi: nigdy tego nie rób, jeśli ci życie miłe!

I'M not gonna try to stop her... #PregnantWife pic.twitter.com/kNgqtPNAsj
— Wade Bowles (@Bowles84) 18 listopada 2017

Choinka ma być gotowa i to już!

Albo kiedy żona, która akurat wije gniazdo prosi, żeby drzewko świąteczne było już gotowe, wyciągasz je z piwnicy i stroisz bez zadawania zbędnych pytań. Nawet jeśli jest dopiero 7. listopada.

When your wife is nesting and wants to let to tree fluff out a few weeks before hanging ornaments, you put it up Nov 7. #pregnantwife pic.twitter.com/cul9giHWgM
— Coleman Pressley (@ColemanPressley) 8 listopada 2017

Życie z ciężarną to kosmos

Czasami bywa też tak, że wszystko, co przyszły ojciec mówi lub robi jest źle. I wtedy jest mniej zabawnie. Ale jego milczenie też wywołuje u niej negatywne emocje. Więc mężczyzna czuje się jak w kosmosie. To nieznana galaktyka doznań i codzienne stąpanie po grząskim gruncie.

Day 211:

Most things I say/do are wrong.

Silence is unacceptable. Soooo...#pregnantwife pic.twitter.com/tyeCERHRaK
— Cory Moyta (@corymoyta) 29 lipca 2017

Przyszły tata na medal!

Niektórzy mężowie wiedzą jednak ostatecznie jak traktować kobietę w ciąży. Czyż ten facet nie jest genialny? Ogromne tiramisu z napisem: przepraszam, za wszystko, co zrobiłem źle to mistrzostwo nad mistrzostwami. To dobra rada dla wszystkich mężczyzn! Zapamiętajcie! Tak to się robi, jeśli chce się być najlepszym przyszłym tatą i mężem.

Ryan wins husband of the year. #PregnantWife #nuffsaid pic.twitter.com/eRRL7847If
— Ashley Goss (@ms_mojoe) 8 października 2017

Czy też miałyście/macie nietypowe zachcianki ciążowe?
Czy Wasi mężczyźni potrafili to zrozumieć i spełniali je ochoczo, czy też nie za bardzo odnaleźli się w tej roli?

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama