jesień kolorowanki
fot. Adobe Stock

Jesień - kolorowanki dla dzieci do wydruku [10 WZORÓW DO DRUKU]

Wydrukuj jesienne kolorowanki dla dzieci z symbolami tej pory roku: dynią, kasztanami, żołędziami, liśćmi. Dziecko nie będzie się nudzić i poćwiczy rysowanie, czyli sprawność swoich rączek.
Marta Kabulska

Jesienne kolorowanki to idealny pomysł na długie ciemne wieczory. Wydrukuj je dziecku i daj mu kredki lub flamastry. Dobrym pomysłem jest też plastelina, którą maluch może wypełniać powierzchnię kartki, zapełniając w ten sposób obrazek. Ty również możesz przyłączyć się do zabawy i razem z dzieckiem kolorować dary jesieni, dzięki czemu spędzicie razem wspaniały czas! Wystarczy, że klikniesz na obrazek, a następnie go wydrukujesz. 

Spis treści

 1. Kolorowanki na jesień - wspólna zabawa
 2. Kolorowanki na jesień - dynia
 3. Kolorowanka do druku - żołędzie
 4. Kolorowanki na jesień - kasztany
 5. Drzewo jesienne - kolorowanka
 6. Jesienne liście - kolorowanka
 7. Kolorowanka - parasol
 8. Jesienne kolorowanki - jarzębina
 9. Grzyb do kolorowania
 10. Jesienny liść - kolorowanka
 11. Kolorowanki na jesień - kalosze

Kolorowanki na jesień – wspólna zabawa

1. Wydrukuj dwa egzemplarze kolorowanki. Jedną daj dziecku, drugą weź dla siebie. Niech każde z was wypełni obrazek wybranymi kolorami, a następnie porównajcie swoje kolorowanki i porozmawiajcie o swoich doborach kolorów.

2. Możecie zrobić też konkurs, na jak najdokładniejsze wypełnienie obrazka kolorami. Dzięki temu dziecko przyłoży się do pracy i będzie starało się bardzo precyzyjnie operować kredkami czy pędzlem. To świetne ćwiczenie dla jego rączki.

3. Zastanówcie się, w jaki nietypowy sposób wypełnić jesienne kolorowanki. Puśćcie wodze fantazji – niech do głosu dojdzie kreatywność dziecka. Róbcie wyklejanki z gazet, przyklejajcie różnokolorowe kasze i ryż, pokruszcie prawdziwe liście i nimi „kolorujcie” wasze obrazki.

Kolorowanki na jesień - dynia

Dynia bezapelacyjnie kojarzy się z jesienią. Jest to największy owoc na świecie i może ważyć nawet 400 kilogramów! Można z niej przyrządzać pyszne potrawy, ale doskonale sprawdzi się także jako dekoracja halloweenowa
 
jesień kolorowanki dynia

Kolorowanka do druku - żołędzie

Żołędzie dziecko może pokolorować na dwa sposoby - na kolor brązowy lub zielony. Niedojrzałe żołędzie będą koloru zielonego, natomiast te, które można już zbierać - brązowe. Którą propozycję wybierze twoje dziecko? 
 
jesień kolorowanki żołędzie
Redakcja poleca: Dzień w klubie malucha - film
Zobacz, jak dzieci spędzają czas w klubiku malucha. Wychowawczyni opowiada o codziennych zajęciach i zabawach dla dzieci.

Kolorowanki na jesień - kasztany

Kasztany, podobnie jak żołędzie, maluch może pokolorować na dwa sposoby - na kolor zielony lub brązowy. Możecie również zrobić ludziki z kasztanów, więc zabawy będzie jeszcze więcej! 
 
jesień kolorowanki kasztany

Drzewo jesienne - kolorowanka

Przy kolorowaniu jesiennego drzewa dziecko będzie miało bardzo dużo frajdy, ponieważ każdy listek może pokolorować na zupełnie inny kolor. Prawdziwa polska jesień jest przecież bardzo barwna! 

kolorowanki jesień drzewo jesienne

Jesienny liść - kolorowanka

Kolorowankę jesienny liść dziecko może pokolorować w jednym kolorze lub połączyć ze sobą wszystkie barwy jesieni i zmieszać kolor: pomarańczowy, żółty, zielony, czerwony. 
 
jesień kolorowanki liść
 
e-book Odporność dziecka konsultacja dr P. Grzesiowski

Kolorowanka - parasol

Parasol jest nieodłącznym elementem jesieni - o tej porze roku często pada. Kolorując ten obrazek niech dziecko puścić wodze fantazji. A może maluch pokoloruje parasol na wzór swojego własnego?

jesień kolorowanki parasol

Jesienne kolorowanki - jarzębina

Kolorowanie jarzębiny będzie świetną nauką dla dziecka, by nie wychodzić za linię. Drobne elementy sprawią, że kolorując jagody jarzębiny, maluch będzie ćwiczył precyzję ruchów. 
 
jesień kolorowanki jarzębina

Grzyb do kolorowania

W trakcie kolorowania grzyba opowiedz dziecku, że niektóre z nich są trujące i bezwzględnie należy ich unikać. Poproś dziecko, by na odwrocie kartki narysowało czerwonego muchomora. 
 
jesień kllorowanki grzyby

Jesienne liście - kolorowanka

Kolorowanie jesiennych liści będzie wspaniałą zabawą, ale przy okazji możesz nauczyć dziecko rozpoznawania poszczególnych z nich. Pobawcie się wspólnie w odgadywanie, z jakiego drzewa spadł dany listek

jesień kolorowanki liśćie

Kolorowanki na jesień - kalosze

Kalosze kojarzą się ze świetną zabawą, podczas której beztrosko można skakać po kałużach. Niech dziecko pokoloruje je w taki sposób, w jaki wyobraża sobie swoje wymarzone kalosze. Z pewnością rysunek będzie bardzo kolorowy! 
 
jesień kolorowanki kalosze
 
Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 5 na 14 głosy

Zobacz także

Popularne tematy