Czas wolny

Boże Ciało: znaczenie, historia, ciekawostki
święta
kościół
czas wolny

Boże Ciało 2024: kiedy wypada, znaczenie święta, historia i ciekawostki

Boże Ciało to jedno z ważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym. W tym dniu w każdej parafii odbywają się procesje eucharystyczne szlakiem udekorowanych kwiatami ołtarzy. Jednak obchody Bożego Ciała rozpoczęły się od skandalu! W świecie rządzonym przez mężczyzn pomysłodawczynią Bożego Ciała była… kobieta.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Majówka 2022: kiedy wypada i ile trwa?
majówka z dzieckiem
czas wolny
długi weekend

Majówka 2024: kiedy się zaczyna i ile trwa?

Majówka 2024 to dni wolne od szkoły i pracy, które razem tworzą długi weekend majowy i dają nam możliwość solidnego porządnego odpoczynku. W jakie dni wypada majówka w 2024 roku? Sprawdź, kiedy najlepiej wziąć wolne w pracy i pozwolić dziecku na wolne w szkole, by cieszyć się wiosenną labą.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
magiczny wawer
czas wolny

Magiczna sobota w Wawrze 

​​​​​​​Już w najbliższą/kolejną sobotę - 19 sierpnia - zapraszamy na niezwykły piknik w naszej dzielnicy Magiczny Wawer.
Współpraca reklamowa
Kwiat paproci
lato
wakacje
czas wolny

Kwiat paproci: czy istnieje naprawdę? Legenda o kwiecie paproci a współczesna botanika

Legenda o kwiecie paproci swymi korzeniami sięga czasów słowiańskich. Przez wieki przekazywana z ust do ust zainspirowała m.in. braci Grimm i Józefa I. Kraszewskiego do spisania historii pełnych czarów. Czy kwiat paproci zakwita tylko w baśniach?
Luiza Słuszniak
Wielkanoc 2022: kiedy w szkołach zaczyna się przerwa świąteczna?
szkoła
wielkanoc
czas wolny

Przerwa świąteczna na Wielkanoc 2023: kiedy się zaczyna i kiedy wypada powrót do szkoły?

Wielkanoc w 2023 roku wypada 9 i 10 kwietnia, jednak dzieci uczęszczające do szkół mają kilka dodatkowych dni wolnych od nauki. Czy wiesz, ile trwa wiosenna przerwa świąteczna w szkole twojego dziecka, a także, kiedy zaczyna się szkoła po świętach?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Dziewczyna nastolatka z kolorowanką
kolorowanka
czas wolny
kolorowanka do druku

Kolorowanki dla nastolatków do wydruku: pomysły na kreatywne spędzanie czasu

Kolorowanki dla nastolatków zawierają dużo szczegółów, a więc praca nad nimi wymaga czasu i skupienia. Jeśli twoje dziecko interesuje się modą lub zaczytuje się w książkach fantasy, możesz podsunąć mu kolorowankę z projektami ubrań, średniowiecznym zamkiem lub mitycznymi stworami. Zabawa z rysunkiem pozwoli mu efektywnie odpocząć po szkole.
Anna Galuhn
Kolorowanka antystresowa
kolorowanki
czas wolny
kolorowanki do druku

Kolorowanki antystresowe dla dorosłych i starszych dzieci – 12 obrazków do wydrukowania

Kolorowanki antystresowe mają na celu wyciszenie i nabranie dystansu do bieżących zdarzeń. Cieszą się dużą popularnością wśród dorosłych, natomiast w prostszej wersji wykorzystywane są przez pedagogów i nauczycieli w pracy z dziećmi. Kolorowanki antystresowe to także świetny pomysł na chwilę odprężenia po powrocie ze szkoły lub pracy.
Anna Galuhn
Wspólne kolorowanie
kolorowanka
czas wolny
kolorowanka do druku

Kolorowanki „Ludzie” dla dzieci i dorosłych

Kolorowanki „Ludzie” przeznaczone są dla osób w różnym wieku, które lubią tę formę spędzania czasu. W pracy z przedszkolakiem można wykorzystać je jako ilustracje do zajęć o zawodach lub podczas lekcji geograficznej. Dziecko na przykładzie kolorowanki może zobaczyć, jak wyglądają i jak ubierają się ludzie z różnych stron świata.
Anna Galuhn
Trudna kolorowanka
kolorowanka
czas wolny
kolorowanka do druku

Trudne kolorowanki dla dorosłych i starszych dzieci – 12 obrazków do druku

Trudne kolorowanki ćwiczą uważność, cierpliwość i skupienie na szczegółach. Jeśli twoje dziecko lubi kolorować, warto podsuwać mu coraz większe wyzwania, aby rozwijało swoje umiejętności. Nie oczekuj tego od 3-latka i sięgnij po taki obrazek dopiero wtedy, gdy twoje dziecko będzie na to gotowe. Możesz spróbować od ok. 6. roku życia.
Anna Galuhn
Disney Plus: Nasze magiczne Encanto
filmy Disneya
bajki Disneya
czas wolny

Co warto obejrzeć na Disney Plus - najlepsze bajki dla dzieci

Od połowy czerwca 2022 roku w Polsce można oglądać już bajki na Disney Plus. To 2,5 roku po premierze Disney Plus w Stanach Zjednoczonych. Na platformie znajdziemy ponad 800 filmów, ok. 1000 seriali i 150 produkcji Disney Pixar. Które z nich szczególnie zasługują na uwagę rodziców? Sprawdźmy, co warto obejrzeć na Disney Plus całą rodziną.
Luiza Słuszniak
MEN: „królewskie” propozycje dla dzieci na czas ferii
dziecko
nauka
ferie

Ferie po królewsku online – superpropozycje dla dzieci na spędzenie wolnego czasu

Dzieci podczas tegorocznych ferii wcale nie muszą się nudzić. W tym czasie odbywa się akcja „Ferie po królewsku online”. Od 4 do 17 stycznia są publikowane atrakcje online dla najmłodszych.  
Joanna Biegaj
Dni wolne od pracy 2020
czas wolny

Dni wolne od pracy 2020. Ile będzie długich weekendów?

Dni wolne od pracy w 2020 roku wypadają w nieco gorszych terminach, wiele z nich przypada np. na sobotę lub niedzielę. Kiedy będziemy mieć dodatkowe wolne bez konieczności brania urlopu?
Milena Oszczepalińska
zabawa w chowanego
zabawy ruchowe
czas wolny

Zabawa w chowanego – spędź aktywnie czas z dzieckiem

Pamiętasz zabawę w chowanego? Przypomnimy ci jej zasady i podpowiemy, jak się w nią bezpiecznie bawić z dziećmi w różnym wieku.
Ewa Janczak-Cwil
JSW kopalnia wiedzy
edukacja
hobby
czas wolny

Kopalnia Wiedzy JSW – projekt dla dzieci, który poszerza horyzonty

To szeroki projekt realizowany dla dzieci i z ich udziałem. To otwarte projekty edukacyjne, warsztaty, programy stypendialne, pikniki naukowe i konkursy dla szkół i dzieci indywidualnie. Naszą misją jest nauka przez zabawę. A uczymy się na wesoło nie tylko chemii, fizyki, geologii ale też postaw życiowych, czy sposobów na zmniejszanie naszego wpływu na środowisko. Wszystkie te działania są przez nas finansowane i dostępne dla każdego, uważamy, że naszym obowiązkiem jest wspieranie talentów oraz wyrównywanie szans. No i lubimy widzieć radość na twarzach dzieci!
Współpraca reklamowa
dzieci na łyżwach
zabawa dla dzieci
czas wolny
lodowisko

Aktywne ferie na Zimowym Narodowym!

Z myślą o dzieciach i młodzieży, w czasie ferii województwa mazowieckiego, Zimowy Narodowy, zaprasza codziennie już od godziny 9.00!
materiały prasowe
Stokke
wakacje z dzieckiem
czas wolny
podróżowanie

Jeżdżące walizki JetKids od Stokke – prezent zaprojektowany, by zbliżać

Szukasz praktycznego i funkcjonalnego prezentu dla aktywnej rodziny, która często podróżuje? A może chcesz sprawić swojemu dziecku prezent, który urozmaici zbliżające się ferie? Poznaj jeżdżące walizki JetKids – dzięki nim każdy wyjazd będzie prawdziwą przygodą!
Współpraca reklamowa
sen dziecka wpływa na zdrowie psychiczne mamy
zdrowie dziecka
sen dziecka
czas wolny

O której godzinie najlepiej położyć dziecko spać? Naukowcy już to wiedzą!

Godzina, o której twoje dziecko idzie spać, może mieć ogromne znaczenie dla psychiki jego mamy.
Agnieszka Majchrzak
Oktonauci - MiniMini+
bajki dla dzieci
czas wolny
MiniMini+

Oktonauci. Dzięki współpracy mogę więcej!

„Odkrywamy, ratujemy, chronimy” – tak brzmi hasło Oktonautów, drużyny składającej się z odważnych dziewczynek i chłopców. W okrzyku Oktonautów zawierają się ich podstawowe wartości – poszerzanie wiedzy, udzielanie pomocy oraz zapobieganie niebezpieczeństwom. Czy nie są to wartości bliskie również rodzicom?
Współpraca reklamowa
Aquapark Zdrojowa Hotels
basen
czas wolny

Jak bezpiecznie korzystać z aquaparku z dziećmi?

Wybierasz się z dzieckiem do parku wodnego? Sprawdź, o czym powinnaś pamiętać, by zabawa w basenie nie tylko przyniosła Wam mnóstwo radości, lecz także była bezpieczna.
Współpraca reklamowa
narty z dzieckiem w Austrii
wyjazd z dzieckiem
ferie zimowe
czas wolny

Kinderhotels Europa – narty z dziećmi? Żaden problem!

Szukasz idealnego miejsca na wyjazd na narty z dzieckiem? Wybierz się do Austrii! Polecamy przegląd najlepszych austriackich hoteli przyjaznych rodzinie.
Anna Parcheta
dzieci odrabiają lekcje
czas wolny

Czy nasze dzieci są zbyt zajęte?

Prace domowe odrabia aż 2/3 dzieci w przedszkolu i zerówce! Im dziecko starsze, tym więcej czasu spędza przy biurku. Na swobodną zabawę na świeżym powietrzu zostaje mu zaledwie kilka godzin tygodniowo. Czy twoje dziecko też to czeka?
Adela Prochyra
Selfie Photobox w Bydgoszczy
zabawa z dzieckiem
czas wolny
rozrywka dla dzieci

Bydgoszcz: Poszła z dzieckiem do fotobudki i oniemiała przez to, co zobaczyła

Korzystanie z fotobudki to rozrywka dla dzieci i ich opiekunów. W Bydgoszczy, na ekranie jednej z takich budek, wyświetlono film dla dorosłych – powinniśmy się niepokoić?
Hanna Szczesiak
dziecko, mama, jedzenie
jak się zrelaksować
czas wolny

6 wymówek, by nie mieć czasu dla siebie

Każda mama marzy o czasie wyłącznie dla siebie, ale kiedy już uda się go zorganizować, ma mnóstwo wymówek, by zostać w domu z dzieckiem.
Julia Nowak
Mc Donald's
mcdonalds
wakacje z dzieckiem
zabawa z dzieckiem

Rodzinne weekendy pełne atrakcji w McDonald's - nie może cię tam zabraknąć!

McDonald’s już po raz drugi organizuje w swoich wybranych restauracjach wyjątkowe wakacyjne akcje weekendowe dla dzieci i całych rodzin. Od 11 czerwca do 28 sierpnia, w każdy kolejny weekend będą organizowane niesamowite atrakcje i niespodzianki dla wszystkich gości.
Współpraca reklamowa
Chrissy Teigen z córeczką
karmienie piersią
czas wolny
młoda mama

„Żadna NORMALNA kobieta nie zostawiłaby dziecka tak szybko” – kolejna mama w ogniu krytyki

Każda młoda mama ma prawo do odpoczynku i randki z własnym mężem. Ale czy na pewno? Muzyk John Legend i jego żona przekonali się, że jeśli masz dziecko, musisz siedzieć w domu!
Hanna Szczesiak
Karolina Malinowska
czas wolny

Malinowska, urodziłaś – to siedź w domu!

Karolina Malinowska, mama trzech synów wyjechała na tydzień na obóz treningowy z Ewą Chodakowską. Co oznacza oczywiście, że jest wyrodną matką i egoistką, która naraża swoje dzieci na syndrom porzucenia. 
Sylwia Niemczyk
narty w Austrii
wyjazd z dzieckiem
czas wolny
narty z dzieckiem

Nie wiesz, gdzie spędzić ferie z dzieckiem? Polecamy rodzinne hotele w Austrii

Ferie tuż tuż, a ty nadal nie wiesz, gdzie je spędzić? Polecamy zimowe atrakcje w Austrii i nocleg w przytulnych rodzinnych hotelach. Zobacz najciekawsze oferty.
Anna Parcheta
jak dbać o urodę
uroda
czas wolny
quiz

Czy wiesz jak dbać o urodę? Quiz

Adela Prochyra
niegrzeczne dziecko, cisza w domu
bezpieczeństwo dziecka
niegrzeczne dziecko
czas wolny

Cisza w domu? Twoje dziecko śpi albo... jest niegrzeczne!

W twoim domu zrobiło się cicho, nikt nie krzyczy, nie płacze, nie stuka klockami o podłogę ani łyżką o garnek? Niemożliwe! No chyba że twoje dziecko śpi albo... rozrabia na całego, bo spuściłaś je właśnie na moment z oka. Kto wie, może właśnie teraz, kiedy czytasz ten tekst :)
Aleksandra Sokalska
groupon
atrakcje dla dzieci
czas wolny
zniżki dla rodzin

Jak spędzić wolny czas z dziećmi w wyjątkowy sposób?

Spacer, gra w piłkę, wspólna zabawa – chyba wszyscy znamy z dzieciństwa te sposoby na spędzenie wolnego czasu z rodziną. Teraz mamy jednak o wiele więcej możliwości. Jak nowocześni rodzice mogą spędzić wolny czas z dziećmi?
Współpraca reklamowa